Skocz do zawartości


Zdjęcie

Otwarcie 3 oka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#16

mycroft.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak. Mam osobę znajomą która ma otwarte trzecie oko na wszystkich poziomach energetycznych. I znam osobę która przedwcześnie otwierała sobie trzecie oko i je sobie spaliła. Informacje pochodzą od osoby która ma otwarte trzecie oko, więc uważam je za wszechmiar wiarygodne.

Fakt faktem - można mieć otwarte trzecie oko częściowo. Na przykład widzieć na poziomie eterycznym i astralnym i na przykład nie widzieć nic powyżej. Im wyższe energie w ciele tym lepiej zasilane trzecie oko (co jest efektem ćwiczeń, rozwoju ogólnego itd...) i w miarę rozwoju i podwyższania energii własnych rosną też możliwości widzenia. Tak samo trzecie oko też trzeba ćwiczyć co by mieć nad nim coraz większą kontrolę... :) .

Otwarcie trzeciego oka nie jest celem samym w sobie. To bonus za słuszną koncepcję rozwoju w drodze z nikąd do iluminacji... A potem. A potem idzie się dalej :)
  • 0

#17

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no dobra ale czym właściwie jest to widzenie?? dokładnie proszę, a nie widzenie w astralu bo mi nic to nie mówi a laikiem nie jestem. Nie stosuje żadnych technik a mimo to z biegiem czasu mam wrażenie mienia czegoś jeszcze co nie jest zmysłem fizycznym.
  • 0

#18

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tofic85 - odpowiedziom na Twoje pytanie możne być fakt, że każdy z nas chce czy nie, uczestniczy w
ewolucji całego wszechświata, Ziemi, społeczności, osobniczej. Każdy był kiedyś za i będzie przed. Możemy płynąć z falą ewolucyjna lub przyspieszyć. Każdy ma możliwość wyboru.
  • 0



#19

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja to wiem!! nie musisz mi tego mówić....yh i nie jest to odpowiedz na moje pytanie niestety bo to co napisałeś jest tak oczywiste ja 2 razy 2.
  • 0

#20

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tofic85 - czym jest to widzenie astralne ? Widzenie astralne jest uwarunkowane specjalną dyspozycją mózgu pozwalającą postrzegać subtelne energie oraz formy energetyczne. Egzoterycznie mózg jest fizyczną postacią czakramu służącą do rozróżniania energii. Oczy przekazują obraz, aparat słuchu przekazuje nam dźwięk, a po przez szyszynkę otwieramy się na widzenie świata astralnego.
Świat astralny jest zbudowany z materii emocji gniewu, strachu, miłości, altruizmu.
Z fizycznego punktu widzenia są to energie, różniące się kolorem, wibracją.
Energie te budują całe swoje światy które mistycy postrzegają jako anielskie, diabelskie.
Człowiek który posiada od urodzenia, lub rozwinął taka swoją dyspozycje posiada postrzeganie całego spektrum energetycznego.
Dodam jeszcze, że w tym spektrum mieszczą również światy daleko subtelniejsze od astralnego.
  • 0



#21

mycroft.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

tofic85 - odpowiedziom na Twoje pytanie możne być fakt, że każdy z nas chce czy nie, uczestniczy w
ewolucji całego wszechświata, Ziemi, społeczności, osobniczej. Każdy był kiedyś za i będzie przed. Możemy płynąć z falą ewolucyjna lub przyspieszyć. Każdy ma możliwość wyboru.



No właśnie - ludzkość uczestniczy w rozwoju, w ewolucji. Rozwój to inaczej... joga. Cała ludzkość uprawia jogę. Tyle że baaaaardzo powoli. Jak chcesz osiągnąć to szybciej - możesz. Ale droga jest ostro pod górkę.

Co do widzenia i jak to wygląda... no pytałem... I otrzymałem odpowiedź że trudno opisać coś osobie która jest ślepa od urodzenia. Jakie kolory są w astralu ? No powiedzmy, że to co widzimy i możemy wyprodukować cyfrowo to może góra 30 procent barw i kolorów jakie można zobaczyć. Kształty? No a jak wytłumaczyć jak wygląda coś co ma więcej niż kilka wymiarów... Po prostu przywykłem do myśli, że dopóki sam nie zobaczę, nie ogarnę tego. I już. I to też jest jakaś motywacja, żeby się rozwijać...

No i Joga to nie tylko Hatha Yoga - która najczęściej się kojarzy nam z Jogą... Na szczycie jest Raja Joga albo jak kto woli Radża Joga... co dla nas europejczyków o wiele bardziej jest odpowiednie niż wyginanie ciała w asanach :)
  • 0

#22

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mycroft - wyginanie się ^^ w asanach jest bardzo, bardzo dobre... naprawdę. Może tak : parę wygibusów i zastygamy w asanie... parę wygibusów i znowu zastygamy w asanie... co to nad daje ( daje ^^ ) poprawiamy sprawność mięśni, poprawiamy sylwetkę, pomagamy przepływać energii w meridianach... i możemym zacząć ćwiczyć koncentrację która przyda nam się w medytacji.
  • 0



#23

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tofic85 - czym jest to widzenie astralne ? Widzenie astralne jest uwarunkowane specjalną dyspozycją mózgu pozwalającą postrzegać subtelne energie oraz formy energetyczne. Egzoterycznie mózg jest fizyczną postacią czakramu służącą do rozróżniania energii. Oczy przekazują obraz, aparat słuchu przekazuje nam dźwięk, a po przez szyszynkę otwieramy się na widzenie świata astralnego.
Świat astralny jest zbudowany z materii emocji gniewu, strachu, miłości, altruizmu.
Z fizycznego punktu widzenia są to energie, różniące się kolorem, wibracją.
Energie te budują całe swoje światy które mistycy postrzegają jako anielskie, diabelskie.
Człowiek który posiada od urodzenia, lub rozwinął taka swoją dyspozycje posiada postrzeganie całego spektrum energetycznego.
Dodam jeszcze, że w tym spektrum mieszczą również światy daleko subtelniejsze od astralnego.


czyli można powiedzieć że jest to widzenie emocji tak tłumacząc na nasze ;)
  • 0

#24

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Świat astralny - poziom emocji zbudowany jest z materii emocji. Ale oprócz właśnie tego " budulca " żyją tam istoty których najniższe zejście w tym świecie jest właśnie ten poziom. Oczywiście my ludzie również zamieszkujemy ten obszar.
  • 0



#25

Kruk....
  • Postów: 69
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja 3 razy w życiu byłem w stanie przepływu energii z 3 oka do serca. Jednak jest pewien problem. Uczucie to, jak niektórzy, którzy go doświadczyli wiedzą, jest wspaniałe. Mam pewien problem, otóż czuję to i pogłębia się, czuję się coraz lepiej i lepiej i nagle: Bum! - wyrzuca mnie coś z tego stanu. Czym to może być spowodowane?
  • 0

#26

mycroft.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mycroft - wyginanie się ^^ w asanach jest bardzo, bardzo dobre... naprawdę. Może tak : parę wygibusów i zastygamy w asanie... parę wygibusów i znowu zastygamy w asanie... co to nad daje ( daje ^^ ) poprawiamy sprawność mięśni, poprawiamy sylwetkę, pomagamy przepływać energii w meridianach... i możemym zacząć ćwiczyć koncentrację która przyda nam się w medytacji.



Widzisz. Każdy ma inną budowę ciała fizycznego - bo każdy jest inny :) co widać gołym okiem. Ćwiczenie asan bez obecności jasnowidzącego mistrza (vide hatha joga) gdzie każdy z kilkudziesięciu, kilkuset osób wykonuje w ten sam sposób to samo ćwiczenie może spowodować przepływ energii nie w tą stronę co trzeba i zamiast pobudzić przepływ można sobie zaszkodzić, uszkodzić meridianę, lub ją zablokować. Dlatego moim skromnym zdaniem trzeba celować w jogi duchowe z wyższych poziomów - opierając się najlepiej na raja jodze. Drugi argument przeciw hatha jodze jest taki, że ćwiczysz, ćwiczysz, ćwiczysz. 10 lat, 15 lat, 20 lat. Twoje ciało przyzwyczaja się do takiego przepychania energii. Tfu tfu ulegasz wypadkowi. I... koniec jogi dla Ciebie. Odwyk dla ciała nagle od ćwiczeń i pobudzania systemu energetycznego może się skończyć tragicznie... Dlatego jestem za jogą raczej "od góry" kiedy to ćwicząc ciała wyższe oddziałujesz na ciała niższe. Niejako z góry w dół co by uprościć schemat a nie z dołu do góry. A co by sobie poćwiczyć to można na przykład gimnastykę runiczną.

Każdy ma swoją drogę i swój sposób - ale konkretnie celem raczej jest u wszystkich dążących - oświecenie. Więc poniekąd wyzwolenie się z fizyczności - wykuwanie tego poprzez ćwiczenia fizyczne jest żmudnym procesem i u hatha jogina, który ćwiczy codziennie, w obecności mistrza, sumiennie wykonuje ćwiczenia itd itp w warunkach odosobnienia trwa nie krócej nie dłużej niż 70 lat. Co by oczyścił wszystkie ciała na sto procent. Im system jogi z wyższej półki tym trwa to krócej - z tym, że to już nie są jogi fizyczne a raczej jogi duchowe.

Ale kto powiedział, że ma być łatwo? Joga i dążenie do oświecenia to droga bardzo stroma pod górę - choć na skróty.

A otwarcie trzeciego oka jest bonusem za słuszną koncepcję w trakcie tej drogi, tak samo jak pojawiające się możliwości uzdrawiania, korzystania z kolorowych energii czy symboli. To są naturalne oznaki rozwoju w dobrym kierunku. To nie jest cel. Pierwszym celem jest oświecenie czyli iluminacja. A iluminacja nie jest celem ostatecznym. Tutaj dopiero zaczyna się dopiero konkretna praca.... :)
  • 0

#27

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kruk... - masz rację ^^ co do wrażeń jakie wówczas się pojawiają. Trudno znaleźć porównywalne odczucia na poziomie świata fizycznego.
Wypadanie z tego stanu możne oznaczać moim zdaniem : Jeszcze małej koncentracji na oddechu i drodze po której prowadzimy strumień energii, a właściwie go podnosimy. Podnosimy siłą woli.
Drugą przyczyną możliwe że jest budowanie połączeń, a najpewniej jedno i drugie. Coś wiem ^^ na ten



mycroft - i bardzo dobrze że mamy inna budowę ^^.
Ćwiczenia hatha jogi są bezpieczne i był bezpieczne. Pozwalają utrzymać masę mięśniową i szkielet w bardzo dobrej kondycji. Nic nie wpływa na uszkodzenie przepływu strumienia energii w meridianach, oprócz nie poradniości samego ćwiczącego. Każde ćwiczenie z czasem uelastycznia przyczepy mięśniowe i mięśnie. Jak wiesz to one maja zasadniczy wpływ na nasz kręgosłup. Zastygniecie w asanie jak to nazwałam jest właśnie medytacją, stajemy się uruchomianą asana lub po prostu zastygamy- koncentrujemy się na oddechu.
Oczywiście ścieżek jest wiele i na pewno każdy znajdzie swoją. Możliwe jest również łączenie dróg. Podobnie jak poznawanie i zmienianie. Byle by do przodu.
  • 0



#28

mycroft.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Możliwe jest również łączenie dróg. Podobnie jak poznawanie i zmienianie. Byle by do przodu.


Dokładnie - zmienianie i przystosowywanie metod jogi jest konieczne. Daaawno temu jednym z przykazów dla jogina było... codzienne mycie całego ciała :) Taka czynność dla jogina była czymś mało oczywistym i nieco mistycznym a dla reszty ludzi wręcz wyuzdaniem a w najlepszym wypadku zdarzeniem bez jakiegokolwiek zrozumienia :) Teraz jest czymś oczywistym, że się ludek kąpie i bez wstępowania na ścieżkę... Dlatego metody ulegają modyfikacją i jest ich wiele. Sam uprawiam jogę jakby kombinowaną - pewne aspekty i etapy pozostają niezmienne, ale metody i środki zmieniają się w miarę ewolucji - ba, zmieniają się w zależności od cywilizacji w której przyszło nam tą jogę uprawiać. Trudno, żeby europejczyk robił to co jogin w indiach - siadał zawinięty w prześcieradle przy drodze i medytował. U nas joga musi być dostosowywana do naszych konkretnych wymogów cywilizacyjnych, bo inaczej będzie niemożliwe ją uprawiać bez wyłączenia się z normalnego życia.

Byle do przodu - no właśnie to nas łączy. Rozwój. Nieustanne dążenie do iluminacji i samodoskonalenia. :)
  • 0

#29

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mycroft - przypatrz się jak możemy również spojrzeć na czynność mycia.
1 - Nauczeniem podświadomości przyswojenia sobie wykonywania jakiejś czynności. Czyli również element koncentracji " na ".
2 - czystość - sama w sobie, ale również poziom określonej energii.

Masz rację twierdząc, ze droga joginów z tamtego terenu nie jest tą samą drogą rozwoju co nas europejczyków. Ponieważ nasze ciała mentalne przeszły trochę inną drogę rozwoju.
Doświadczenia naszej świadomości pozwalają nam sięgać do wielu narzędzi.
  • 0



#30

Wujek Mechanik.
  • Postów: 92
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Doświadczenia naszej świadomości pozwalają nam sięgać do wielu narzędzi.


To prawda, moje dosiwadczenie mentalne pozwala mi wlasnie uzywac wielu narzedzi, i nie powiem kontent z tego jestem. Naprzyklad bardzo lubie trenwowac z wiatraczkami to one pozwalaja mi poczuc wiatr. Przegladalem wiele filmokow na YouTube i dzieki temu wlasnie doswiadczeniu rozwinalem sie. Moje trzecie jest rospostarte w pelnie na rzeczywistosc mnie otaczajaca.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych