Skocz do zawartości
Zdjęcie
- - - - -

Shugarts D. A.: Tajemnice Syna Wdowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

David A. Shugarts '' Tajemnica Syna Wdowy''

Dołączona grafika

Podczas gdy miliony czytelników czekają na ciąg dalszy Kodu Leonarda da Vinci, Tajemnice Syna Wdowy w zdumiewający sposób wyprzedzają publikację najnowszej powieści Dana Browna: są książką o książce, która się jeszcze nie ukazała!

Kod Leonarda da Vinci otworzył dyskusję nad początkami chrześcijaństwa nowa powieść postawi nowe pytania - tym razem o początki Stanów Zjednoczonych. W Kodzie Leonarda da Vinci Dan Brown wędrował po Europie, w kontynuacji swego bestsellera przeniesie się do Ameryki.
Dlatego David Shugarts - znany dziennikarz, współredaktor bestsellerów Dana Bursteina Tajemnice kodu i Tajemnice Aniołów i demonów - śledzi w historii Stanów Zjednoczonych wątki, wokół których osnuta będzie intryga oczekiwanej powieści Dana Browna. Pokazuje, jak pewne idee, przeniesione ze Starego do Nowego Świata, rozwinęły się tam i wpłynęły na historię ludzi i państwa: od hermetyzmu, poprzez różokrzyżowców i mormonów, po masonerię. To właśnie masoneria legła u podstaw wszelkiego rodzaju stowarzyszeń, zawładnęła działalnością dobroczynną, natchnęła Baden Powella do wymyślenia skautingu, zadecydowała o tym, że tak, a nie inaczej wyglądają budynki, pomniki i pamiątki pierwszych dziesięcioleci istnienia Stanów Zjednoczonych, a przede wszystkim stolica. Waszyngton, z tajnymi archiwami, ukrytymi skarbami, zakodowanymi dziełami sztuki i intrygującymi zagadkami, rywalizuje z Paryżem z Kodu Leonarda da Vinci i z Rzymem z Aniołów i demonów jako miasto, gdzie historia splata się z tajemnicą.

Tajemnice Syna Wdowy
- fascynująca podróż przez świat sekretów, alternatywnych wersji historii, tajnych stowarzyszeń, teorii spiskowych i wiedzy okultystycznej - wiodą nas tropem wydarzeń, kodów, symboli i postaci, które mają pojawić się w nowej książce Dana Browna. To jedyny w swoim rodzaju oszałamiający spekulatywny przewodnik po niewydanej jeszcze kontynuacji Kodu Leonarda da Vinci.

data wyd.: 2005
wydawca: Amber

Użytkownik above edytował ten post 13.11.2008 - 18:12

  • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u