Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krótki przegląd zmian na forum - 01.11.2008


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Krótki przegląd zmian na forum - 01.11.2008

W dniu dzisiejszym wprowadzone zostały istotne zmiany w systemie reputacji. Przede wszystkim nie będą już rozpatrywane zażalenia związane z powodem odebrania reputacji. Zmiana ta podyktowana jest faktem, że "co sprytniejsi" chcący odebrać komuś punkt reputacji "za nic" i tak mogą to zrobić podając rzeczowo (aczkolwiek niekoniecznie zgodnie z prawdą) powód swojej decyzji. Odwet za tzw. minus jest też zjawiskiem dość powszechnym i praktycznie niemożliwym do udowodnienia. Tym samym dla zachowania równowagi, zwiększony został limit czasu, w którym dany użytkownik może dodać / odebrać punkt reputacji tej samej osobie z 14 do 30 dni.

Jedyną sytuacją, w której jako administrator będę mógł skorygować wartość punktową reputacji danej osoby, będzie przypadek, w którym treść uzasadnienia rażąco łamie regulamin forum (np. jest wulgarna).

Kolejną zmianą obecną na forum od kilkunastu dni jest dodanie wskaźnika reputacji do profilu użytkownika, wraz z możliwością "oceny" tego użytkownika wprost z profilu.

Ponadto, wprowadzona została zasada "reputacja dąży do zera". Pierwszego dnia nowego miesiąca wszyscy użytkownicy forum tracą 1 punkt reputacji. Nie dotyczy to osób, które nie posiadają reputacji lub wartość punktowa ich reputacji jest mniejsza od zera, a także pomija jedyną grupę - "Zasłużeni". Zasługi danej osoby dla forum z upływem czasu stają się mniej ważne i są "zapominane" - co symulowane będzie dążeniem reputacji do zera i lepiej odda wartość aktualnie posiadanej reputacji. Skrypt ten będzie rozbudowywany.

W dniu dzisiejszym ponadto:

- usunięto 1499 nieaktywnych forumowych kont, nie posiadających postów
- zmodyfikowano stronę portalu forum

Regulamin reputacji zostanie w całości przebudowany w najbliższych dniach.

Administrator
01.11.2008




#2 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Temat otwarty, więc można komentować :)

Zasługi danej osoby dla forum z upływem czasu stają się mniej ważne i są "zapominane" - co symulowane będzie dążeniem reputacji do zera i lepiej odda wartość aktualnie posiadanej reputacji.

Dla mnie totalny bezsens i głupota. Zasługi z upływem czasu stają się mniej ważne, tak? Jedno wielkie LOL. To jakby Wałęsie teraz powiedzieć, że jego zasługi są teraz niewiele znaczące, bo wszystko zdarzyło się dawno, dawno temu w odległej galaktyce... ;)
Ale skoro takie rozwiązanie uważasz, Eury, za słuszne proszę bardzo. Tylko proponuję w takim wypadku zastosować to do wszystkich - z Tobą włącznie. Wtedy to będzie uczciwe i sprawiedliwe.

Tym samym dla zachowania równowagi, zwiększony został limit czasu, w którym dany użytkownik może dodać / odebrać punkt reputacji tej samej osobie z 14 do 30 dni.

Jeśli mowa już o zachowaniu równowagi to proponowałbym zaostrzyć ograniczenie w rozdawaniu punktów zależne od ilości postów na forum. Bo jak "co sprytniejszy" się uprze to może poczekać i te 30 dni żeby komuś dopiec, a już pisać te 100 postów nie będzie się chciało. A nawet jeśli będzie wtedy nabijanie to moderator wyłapie to i odpowiednio "nagrodzi" spamera.

Jedyną sytuacją, w której jako administrator będę mógł skorygować wartość punktową reputacji danej osoby, będzie przypadek, w którym treść uzasadnienia rażąco łamie regulamin forum (np. jest wulgarna).

Przydałaby się informacja, do kogo/w jakim temacie problem ma być zgłaszany.

#3

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat otwarty, więc można komentować smile2.gif


można :)

Dla mnie totalny bezsens i głupota. Zasługi z upływem czasu stają się mniej ważne, tak? Jedno wielkie LOL. To jakby Wałęsie teraz powiedzieć, że jego zasługi są teraz niewiele znaczące, bo wszystko zdarzyło się dawno, dawno temu w odległej galaktyce... wink2.gif
Ale skoro takie rozwiązanie uważasz, Eury, za słuszne proszę bardzo. Tylko proponuję w takim wypadku zastosować to do wszystkich - z Tobą włącznie. Wtedy to będzie uczciwe i sprawiedliwe.


Dlatego powstała grupa, której ta zasada nie dotyczy. Mnie dotyczy więc jest sprawiedliwie mam nadzieję? ;)

Jeśli mowa już o zachowaniu równowagi to proponowałbym zaostrzyć ograniczenie w rozdawaniu punktów zależne od ilości postów na forum. Bo jak "co sprytniejszy" się uprze to może poczekać i te 30 dni żeby komuś dopiec, a już pisać te 100 postów nie będzie się chciało. A nawet jeśli będzie wtedy nabijanie to moderator wyłapie to i odpowiednio "nagrodzi" spamera.


Równie dobrze możemy ustawić od 1000 postów, ale wtedy tylko kilka osób będzie mogło rozdawać reputację :)

Przydałaby się informacja, do kogo/w jakim temacie problem ma być zgłaszany.


Poinformuję o tym. Prawdopodobnie pojawi się przycisk raportowania na liście reputacji otrzymanej - jako skrót do tematu, w którym to i owo będzie można zgłosić.



#4 Gość_Sync.InC

Gość_Sync.InC.
  • Tematów: 0

Napisano

To teraz się nie dziwie że mam 0 reputacji bo już miałem się pytać.Ale to niefajny pomysł zawsze ta reputacja dawała motywację do pisania kolejnych postów a np.Mi ciężko będzie zebrać 2 pkt reputacji na miesiąc.No ale jeśli uważasz że to słuszne to trudno,będę musiał jakoś z tym żyć :) .

#5 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Dlatego powstała grupa, której ta zasada nie dotyczy. Mnie dotyczy więc jest sprawiedliwie mam nadzieję?

Jestem szczerze zaskoczony :) Czytając tekst wychodziłem z założenia, że podobnie jak z ostrzeżeniami cała ta akcja pomija moderatorów i Ciebie. Ale i tak pomysł nie podoba mi się ani na jotę :/

Równie dobrze możemy ustawić od 1000 postów, ale wtedy tylko kilka osób będzie mogło rozdawać reputacj

Jednakże osoba mająca te 100 postów jest już wkręcona w forum, ludzie takiego użytkownika kojarzą, znają jego posty, styl. Coś można o nim powiedzieć. Kolega mający (20 o ile się nie mylę? nie pamiętam ^^"), postów jest praktycznie nieznajomym gościem.

#6

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jednakże osoba mająca te 100 postów jest już wkręcona w forum, ludzie takiego użytkownika kojarzą, znają jego posty, styl. Coś można o nim powiedzieć. Kolega mający (20 o ile się nie mylę? nie pamiętam ^^"), postów jest praktycznie nieznajomym gościem.


Ilość posiadanych postów wg. mnie nie powinna wpływać na możliwość oceny innych. Ilość posiadanych postów nie idzie w parze z jakością oceniania innych.



#7

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szczerze, troche mi się nie podoba to odejmowanie reputacjii. Zawsze lepiej w profilu zobaczyć z kim się ma do czynienia, czy warto z nim dyskutować, i czy jest poważny. A zaczną mieć pewnie miejsce sytuację, w których już starzy "wyjadacze" będą mieli tyle samo reputacjii, co nowi. Czy to jest w porządku? Mi się wiele postów na tym forum podobało, nie wiem czemu miałbym dawać za nie co miesiąc punkt reputacjii, jak moge dać raz i porządnie. W sumie nie rozumiem takiej polityki, pewnie dużo osób straci motywację do pisania (jak to ktoś wcześniej powiedział) jak będzie wiedział, że za niedługo i tak mu ta reputacja zostanie usunięta.
Hmm, to tyle odemnie na ten temat ; )

#8

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Cóż i ja nie będę oryginalny mówiąc, że zasada reputacji dążącej do zera nie jest w moim mniemaniu dobrym pomysłem. Jak powiedział Confident, jak ktoś napisał dobry post i dostał za niego plusa, to niech ten plus będzie trwały. Po miesiącu punkt reputacji zniknie, ale post pozostanie wraz z mądrością, humorem lub innym przymiotem, za który plus został przyznany.



#9

Mond73.
  • Postów: 125
  • Tematów: 48
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jezeli reputacja ma kierowac sie w strone 0 ??To po co ta cala "maskarada" ?? Jak dla mnie to nie rozwiazywanie problemow tylko ich zwiekszanie. Generalnie im bardziej proste rozwiazanie tym skuteczniejsze. Odebrac wszystkim reputacje i nie ma juz problemow z reputacja. Jestesmy jak za czasow PRL-u rowni i rowniejsi a Zasluzeni sa tymi rowniejszymi. Czyli prosty sposob jak odebrac innym reputacje a samemu zostac pominietym "Genialne" dla proletariuszy Zasluzonych. No nic jak dla mnie moge natychmiast stracic wszystkie punkty reputacji mam to w ..... Tak naprawde to nie moge wyjsc z podziwu nad taka bezsensowna zmiana ,ale jezeli ktos mysli ,ze dla lepszej reputacj zaczne wspierac finansowo vortal po to tylko zeby miec jakies tam gwiazdki to jest w bledzie :)

#10

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli wszyscy mają tracić reputację to wszyscy a nie "wszyscy poza zasłużonymi".

Ponad to takie odejmowanie 1 pkt reputacji co miesiąc jest niesprawiedliwe w stosunku do nowych użytkowników. Ja np. mam 50 pkt reputacji na dzień dzisiejszy więc mogę nic nie robić przez najbliższe kilkanaście miesięcy a moja reputacja i tak będzie wyższa niż nowego użytkownika który przez pierwsze miesiące swojej działalności na forum zarabiać będzie przykładowo 4 punkty na miesiąc co jest bardzo dobrym wynikiem.

Mam lepszy pomysł. Niech kasowane będą punkty reputacji przykładowo uzyskane pół roku wcześniej. Punkt ma ponad pół roku - nie jest już liczony do reputacji (nadal można go odczytać klikając na reputację osoby, po prostu nie jest zaliczany do wartości punktowej).
To samo powinno tyczyć się punktów ujemnych, również taki punkt powinien kasować się(w sensie ,że nie powinien się do reputacji punktowej zaliczać ale powinien nadal być możliwy do odczytania) po upływie przykładowo pół roku od jego otrzymania. Jak coś dąży do zera to dąży tam z obu stron, także z ujemnej.
To bardziej sprawiedliwe.



#11

CrAxMaN.
  • Postów: 223
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie także nie podoba się odejmowanie reputacji. Ktoś dostał pkt. reputacji zazwyczaj za głoszone poglądy i jakość postów/myślenia. Kasowanie jest moim zdaniem wysoce niesprawiedliwe!
Jeżeli ma być sprawiedliwie to usuńmy całkiem coś takiego jak reputacja, są przecież fora nie stos. tejże rzeczy...

EDIT:
Aha i dodam tylko, że mnie odejmowanie pkt. reputacji na pewno nie zmobilizuje do lepszej 'pracy' na rzecz forum :/

#12

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"reputacja dąży do zera". Pierwszego dnia nowego miesiąca wszyscy użytkownicy forum tracą 1 punkt reputacji. Nie dotyczy to osób, które nie posiadają reputacji lub wartość punktowa ich reputacji jest mniejsza od zera, a także pomija jedyną grupę - "Zasłużeni".


Czyli koniec demokracji wkraczamy do Unii Jewropejskiej, kiedyś chciałem zaproponować aby ujemna reputacja (szczególnie ta złośliwa) miała swój okres przedawnienia powiedzmy pół roku lub rok. Mateusz do jasnej cholery zastanów się co robisz.....kiedyś w przypływie złego humoru odebrałeś mi 3 reputki za żart na forum, mimo że Twoim obowiązkiem było wskazanie mi naruszenia regulaminu oraz ewentualnie danie ostrzeżenia. Twoje Smody powielają taktykę i zamiast trzymania się regulaminu łoją ujemną reputację na przysłowiowe hektary. Od siebie tylko dodam że nigdy nie użyłem opcji odjęcia komuś reputka ponieważ każdy ma prawo do swoich poglądów a złośliwe reputki powinny być kasowane....Może wreszcie na forum pogadamy jak Twoje Smody które są niezbyt kumate doprowadziły forum do poziomu dzieci Neo ? Jeśli chcesz być uczciwym Adminem to odejmuj plusy oraz minusy, może to doprowadzi do kwitnącego forum sprzed roku....a w szczególności zajmij się osobami zbanowanymi które chciały zapobiec opanowaniu forum przez dzieci Neo. Wiadomo....nad dziećmi łatwiej zapanować. A może wprowadzimy zasadę że sponsoring dąży do zera ?

Kiedyś zrobiłem Ci aferę na temat systemu naliczającego określoną liczbę reputków dla nowych Modów z urzędu czyli przez system który zawiódł, sugerowałem naliczenie przez Ciebie nowym Modom reputków ręcznie co oczywiście olałeś....ale jak kiedyś wspomniałem Twoje forum Twoje prawo.



#13

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Powiedz mi Eury, dlaczego ujemna reputacja nie dąży do zera?

Ja bardzo lubie swoje punkty reputacji, wydaje mi się że na każdego zapracowałem i mam je tracić..za nic?
Co z tego, że zasada tyczy sieciebie i moderatorów jak wy i tak dostajecie multum plusów na miesąć? Dla was ten jeden plus to tyle co nic.

Proponuje, żeby grupy Admin i Moderatorzy traciły po 10 pkt. reputacji miesięcznie. To ich zmoblilizuje do jeszcze bardziej wytrwałej pracy na forum :D .

Nie rozwala się czegoś co dobrze pracuje, bo czasem kolejne super-fajne-hiper-odlotowe nowinki wszystko psują.

Reasumując - przyłaczam się do chóru przeciwników malejącej reputacji.

#14

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W sumie przedmówca napisał co o tym sądze.

Reputacja jest swego rodzaju nagrodą za wartościowe wypowiedzi/działania na forum, rozumiem, że intencją było zmotywować użytkowników do bardziej wytrwałej pracy na coraz wyższym poziomie. Mnie jednak (i nie tylko jak podejrzewam) to tylko zniechęci do pisania czegokolwiek, bo i tak wyróżnienie pójdzie w zapomnienie.

Można mi zarzucić, że za bardzo się do plusów przywiązuje, lecz czy szef zabiera pracownikowi część wypłaty i mówi, pracuj lepiej to może dostaniesz jakieś nagrody przez ten miesiąc za wydajność itp.
Ja taką robotę bym odrazu rzucił i poszedł do innego pracodawcy.



#15

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co jest celem odejmowania co miesiąc jednego punktu z reputacji ?
Odejmowanie - pomniejszanie - karanie.
Dostane np. " - " ponieważ ktoś z swoim oglądzie mojego posta uzna ze jest " głupi ", chociaż jego ocena nijak ma się jego do merytoryki wypowiedzi, lub jego wiedza jest na poziomie uniemożliwiającą dyskusję na wyższym poziomie. Następnie dostanie się co miesięczne - ^Y^ - odejmowanie punktu. Cóż za motywacyjne motywowanie społeczności.
Co może być celem ?
Próg - bycia zasłużonym.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych