Skocz do zawartości
Zdjęcie
- - - - -

Bernstein A. J.: Emocjonalne wampiry


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Albert J. Bernstein
Emocjonalne wampiry

Rebis 2004, 328 s.


Czy w naszym najbliższym otoczeniu znajdują się ludzie, którzy w tajemniczy sposób pozbawiają nas energii, poczucia własnej wartości i bezlitośnie nas wykorzystują?

Jeśli tak, to wpadliśmy w szpony emocjonalnych wampirów! Czyhają one wszędzie - w naszych rodzinach, miejscach pracy, a być może nawet z jednym z nich dzielimy łóżko. Błyskotliwe, utalentowane lub też epatujące bezradnością, pozyskują nasze zaufanie i uczucia po to, by wyssać z nas siły i pozostawić wydmuszkę.

Albert J. Bernstein przystępnie i dowcipnie opisuje rozmaite typy osobowości i odmian emocjonalnych wampirów - bezwzględnych tyranów, aspołecznych hedonistów, samolubnych narcyzów, męczących paranoików. Uczy, jak ich rozpoznawać i przedstawia strategie obronne, przydatne gdy zostaniemy zaatakowani.

Książka ta, oparta na wiedzy psychologicznej, zawiera cenne rady i sporą dawkę humoru, tak potrzebnego w trudnych i wyczerpujących relacjach.

Dr Albert J. Bernstein to uznany psycholog kliniczny, a także felietonista i doradca biznesowy. Jest współautorem dwóch wydanych w Polsce książek - "Trudni współpracownicy" i "Dinozaury wśród nas. Jak sobie radzić z nimi w pracy".
(nota wydawcy)

fragment
recenzja
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u