Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bóg okrutny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#106

damczer.
  • Postów: 87
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

odwrócimy od złego,gdy widzimy cierpienie i tragedię.


Dlatego tak jak napisałem nigdy nie jest tak żeby Bóg zssyłał na nas troski nie widząc w tym jakiegoś sensu......
  • 0

#107

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

damczer, tylko szkoda,że inni widzą.Ale chociaż my mamy identyczne poglądy na ten temat ;-)
  • 0

#108

Junk.
  • Postów: 72
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc według mojej interpretacji to Bóg poddaje nam pewnym próbom abyśmy mogli udowodnić naszą dobroć i to że zasłużyliśmy na owe zbawienie.


Nie musze udowadniać niczego Bogu, który obecny w sercu każdej żywej istoty wie wszystko na jej temat.

Machanie batem i marchewką w postaci piekła i nieba nie wyjaśnia wcale kwestii o które pytałem


To zależy czy chcesz zrozumieć.


To zależy czy jestem osiołkiem który boi sie bata a do szczęścia wystarczy mu marchewka.
Nie jestem i nie starczy.

Rozumiem że nie jesteś w stanie odpowiedzieć dlaczego "niesiemy swój krzyz" oraz dlaczego Bóg dopuszcza że cierpimy od tsunami, trzęsień ziemi etc. Nie dziwi mnie to, że nie wiesz, ale trzeba było tak od razu - z mojej strony ucięło by to dyskusję.

Bo nas kocha, jesteśmy jego dziećmi, stworzył nas na własne podobieństwo......


Biorąc pod uwage twoją niemożność odpowiedzi na pytania powyżej, nie sposób potraktować tego inaczej jako pusty frazes i czysty sentymentalizm.
  • 0

#109

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozumiem że nie jesteś w stanie odpowiedzieć dlaczego "niesiemy swój krzyz" oraz dlaczego Bóg dopuszcza że cierpimy od tsunami, trzęsień ziemi etc.

A co ma robić Bóg wg Ciebie w takich sytuacjach?Zlecieć z góry i uratowa każdego człowieka od krzywdy?Tak będzie robił DOPIERO powszystkim...Po "kocu świata" jak nazywa to większośc ludzi.Dał na WOLNĄ WOLĘ i sami robimy co chcemy,on tylko patrzy...Jak pisałem,wszystkie krzywdy spadające na nas to próba naszej wiary.Jeżeli ktoś całe życie wierzy w niego,wypełnia jego przykazania.powiedzmy przez 50 lat swego życia a potem temu komuś ginie ktoś w wypadku i ta osoba okaże się,że odwraca się wtedy od Boga?To co znaczyła wcześniej jego wiara?Byla na pokaz tylko...Jezus wyrażnie mówił,że "kogo Bóg miłuje,tego karci i smaga"
  • 0

#110

Junk.
  • Postów: 72
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozumiem że nie jesteś w stanie odpowiedzieć dlaczego "niesiemy swój krzyz" oraz dlaczego Bóg dopuszcza że cierpimy od tsunami, trzęsień ziemi etc.

A co ma robić Bóg wg Ciebie w takich sytuacjach?Zlecieć z góry i uratowa każdego człowieka od krzywdy?


Wszystko co miałem do napisania na ten temat znajduje sie już w tym wątku.

Tak będzie robił DOPIERO powszystkim...Po "kocu świata" jak nazywa to większośc ludzi.Dał na WOLNĄ WOLĘ i sami robimy co chcemy,on tylko patrzy...Jak pisałem,wszystkie krzywdy spadające na nas to próba naszej wiary.


Bóg nie ma kompleksów i nie karze ludzi za brak wiary w niego. Tym bardziej, że tak jak piszesz, dał człowiekowi wolna wolę. To tak jakby przystawiał czowiekowi pistolet do głowy i mówił "no kochaj mnie, kochaj". To jest chore.

Jeżeli ktoś całe życie wierzy w niego,wypełnia jego przykazania.powiedzmy przez 50 lat swego życia a potem temu komuś ginie ktoś w wypadku i ta osoba okaże się,że odwraca się wtedy od Boga?To co znaczyła wcześniej jego wiara?Byla na pokaz tylko...Jezus wyrażnie mówił,że "kogo Bóg miłuje,tego karci i smaga"


Więc niech cię wysmaga na śmierć, a ty sobie tłumacz ze to test twojej wiary. Good luck.
  • 0

#111

uforaport.
  • Postów: 49
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlatego tak jak napisałem nigdy nie jest tak żeby Bóg zssyłał na nas troski nie widząc w tym jakiegoś sensu......


to niech ześle na ciebie troski a ty doszukuj się sensu

co za bzdury albo to :

Tak będzie robił DOPIERO powszystkim...Po "kocu świata"

albo to :

"kogo Bóg miłuje,tego karci i smaga"

:lol : :lol :

to z miłości do ciebie Bóg czyni że my szydzimy z ciebie

;(

gdybyś znał prawdę powiadam ci zesrałbyś się

nasz Bóg jest Szatanem

mało tego ..... mówić dalej ..... ?

ok jedna litera J

kim był Jezus ?

[ Dodano: 2006-06-23, 02:05 ]
tutaj w tym wątku lub w innym możemy założyć inny mogę udowodnić ci jak jesteś ty twoi rodzicie i wszystkie pokolenia oszukiwane .

odpowiedź na pytanie kim był Jezus jest 2

za jezusem kryją się takie sprawy że ja aż się boję pisać a ty jesteś jeszcze kontrolwany aby tego nie widzieć i poprzez to nie wiedzieć .

niestety ale nasz operator zakpił sobie z nas, a dlaczego ?

ano tylko dlatego że zostało powiedziane że czasu ma niewiele więc pokazał 2 000 lat .

nie jestem raczej tym który ci to powie ale szkoda mi tych pokoleń które wierzyły .

że nasz Bóg nie jest Szatanem .

jakbyś zobaczył co on robi i jakie są jego metody :shock: to byś dopiero zrozumiał co to znaczy Demi God

i

tak tak nie nie byś zrozumiał o co Panu Jezusowi chodziło

wiesz dlaczego wymknął się krzyż do góry nogami w pentagramie ?

to jedna z metod .

:stop:

czujesz ?

jest tam po twojej stronie

teraz


=================


a więc Jezus ?

już nie ?

=================

po naszej stronie tak Jezus tak

=================

do góry nogami

=================
  • 0

#112

Kula.
  • Postów: 41
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ostatnio rozmawialem z czlowiekiem, ktory traci wiare w Boga bo uwaza ze nie powinien On dopuszczac do takich okropnych cierpien ludzi na Ziemi jakie widzimy na codzien. swiat w ktorym teraz zyjemy jest faktycznie bardzo drapiezny i tego typu zarzut jest w pewnym sensie zrozumialy.

mysle ze trzeba zaczac od sprecyzowania, jakiego typu "dobroc" czy "okrucienstwo" Boga mamy na mysli stawiajac Mu tego typu zarzuty i wymagania, oraz jak pogodzic te wymogi z istnieniem naszej wolnej woli, ktora odczuwamy instynktownie i praktycznie.

rozkapryszone dziecko narzeka na okrucienstwo rodzicow i obwinia ich za zostawienie go samego w domu (czego wczesniej bardzo stanowczo sie domagalo) bo przez wlasna nieostroznosc sparzylo sie goraca woda w lazience...
  • 0

#113

QLIG.
  • Postów: 531
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak tak nie nie byś zrozumiał o co Panu Jezusowi chodziło

Jak narazie ciebie nie rozumię...Co dziś brałeś?Przedawkowałeś pewnie...Piszesz po pierwsze nielogiczne zdania,bez jakiegokolwiek sensu,po drugie poprzez brak znajomości zasad pisowni nie wiadomo o co w twoim tekście chodzi...jak mój kologa za dużo zioa się napali,bredzi podobnie...
  • 0

#114

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeczytalem wszystkie wasze wypowiedzi, dlugo analizowalem ten temat i.. w koncu zamierzam zabrac glos :)

Wg. mnie...

Temat ten jest nadzwyczaj trudny. Zbyt trudny dla nas - ludzi. Uwazam, ze nie jestesmy w stanie zdefiniowac Boga ani nawet w obecnej formie wyobrazic sobie kim lub czym moze byc. To tak jakby ryby pytac co to jest "woda" i czy wyobraza sobie cos poza nią. Uwazam, ze to bluznierstwo kreowac Boga na okrutnego stworzyciela. Powiem wiecej, bluznierstwem jest nadawanie Bogu cech ludzkich i nie potrafie sobie wyobrazic jak Bog moglby karac bez wzgledu na to co byloby przyczyna kary.

Jesli o okrucienstwo chodzi i nasze losy, to odpowiadamy za nie wylacznie my - ludzie. Wyrazem nieskonczonej milosci Boga jest juz sam akt naszego stworzenia. Mowiac my - mam na mysli swiadomosc i wcale nie mysle o marnym ludzkim ciele.

Przepraszam za agresywna riposte ale wg. mnie to bzdura, co wypisalo tutaj kilka osob na temat tego, ze po smierci spotka nas osadzenie i mozliwe wieczne cierpienie (w przypadku zlego zycia). To tak jakbysmy wzieli z mrowiska kilka mrowek i umiescili je na stole a te mrowki, ktore po jakims czasie opuscilyby stol bezlitosnie rozgniatalibysmy piescia (analogia do grzeszacego czlowieka)... czy to jest obraz Boga? Boga okrutnego?
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych