Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO nad Turcją. Perfekcyjne zbliżenia!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobry wujek Ivellios zapodaje nowe filmy :P
Świeżo dorzucone do mojej bazy audio-video:

Prezentujemy kompilację filmów wykonanych latem 2007 roku oraz między majem a październikiem 2008 roku przez tureckiego stróża nocnego, Yalćina Yalmana. Filmy Yalmana są określane jako jedne z najlepszych filmów przedstawiających UFO, jakie kiedykolwiek wykonano. Zbliżenia obiektów miażdżą w przedbiegach wszystkie zdjęcia "światełek na niebie" i innych.

http://www.paranorma...56153,film.html

Na samym początku widać parę "kropeczek na niebie", konkretne materiały zaczynają się koło 1:10.
Narazie udało mi się potwierdzić, że filmy to autentyki.
  • 0



#2

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Narazie udało mi się potwierdzić, że filmy to autentyki.


Ach tak? To chętnie poczytam o tym.
  • 0

#3

blindcrow.
  • Postów: 226
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tzn-film jest autentyczny,ale czy obiekt tez? :)
koniec żartów,film faktycznie dobry.chętnie pośledzę temat
  • 0

#4

shiny_toy_gun.
  • Postów: 165
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

przeciez to zenada, kropka , pozniej niewyraznie zblizenia polowki 'czipsa' i to ma byc ufo

ludzie to ja na swoim aparacie cyfrowym z przed 2 lat krece lepsze filmy.
ufo to fakt. ale w nocy z poniedzialku na niedziele ksiezyc ladnie grzal/swiecil w nocy zbieralem grzyby nie wykorzystujac latarki
  • 0

#5

norainbow.
  • Postów: 64
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bardzo ciekawy materiał ...
czy oprócz komentarza dotyczącego filmu , znane sa jeszcze jakies szczegóły ?
  • 0

#6 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

tak, tak Shiny,

Moim zdaniem dobra kompilacja. Dobra kwestia jest z księżycem i widac, że to jest obiekt. Podobnie widok nad morzem. Świetne ujęcie. Ja tam chipsów nie widzę. Dobry jest też obiekt z sześcioma światłami i też nad morzem, kiedy ludzie przepływają łódką w kadrze. Ach Ci sceptycy :)
  • 0

#7 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Muhad
Moim zdaniem dobra kompilacja. Dobra kwestia jest z księżycem i widac, że to jest obiekt.

Tak widac. Bez względu na to jaka jest data na filmie obiekty są identycznie oświetlone, lub prawie identycznie.
A co do samej jakości obiektów to jeden zdaje się byc wersją cabrio.

Muhad
Podobnie widok nad morzem. Świetne ujęcie. Ja tam chipsów nie widzę. Dobry jest też obiekt z sześcioma światłami i też nad morzem, kiedy ludzie przepływają łódką w kadrze.


No właśnie. Jakoś ich interesowało coś zupełnie innego niż światełka. Przywykli?

Muhad
Ach Ci sceptycy


Cieszę się że nie zawiodłem :) .
Naprawdę. Ten film mnie nie przekonuje. Nie dlatego że odrzucam wszystko co ma w nazwie UFO. Najnormalniej w świecie nie widzę tam żednego rzetelnego dowodu, a przynajmniej nie takiego jak w zapowiedziach. Paradoksalnie w mojej opinii lepsze są te, które są niby światłem na tle nocnego nieba i nie wiadomo czy to samolot czy to... no właśnie. Sama definicja.
Sorry
  • 0

#8

voice.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kompilację filmów Yalćina Yalmana rzeczywiście miażdżą, niesamowite zbliżenia są aż zbyt dobre żeby mogły wydawać się prawdziwe. Trochę byłem zdziwiony faktem, że nol'e po prostu zawisły w powietrzu i nie poruszały się, bądź ta prędkość nie była zbyt duża aby Yalman mógł je kamerować. Jednakże zostało to na tyle dobrze przedstawione i dało mi do myślenia, więc zdecydowałem bliżej się temu przyjrzeć i przeanalizować film.

1.
Dołączona grafika

Wyglądem przypomina piramidę, albo raczej jedna ze ścian piramidy, bądź 'czipsa' (jak to trafnie sprecyzował shiny_toy_gun..). Światła wyglądają imponująco, oświetlają dolną i górną krawędź dzięki czemu obiekt nabiera precyzyjnych kształtów. Szkoda tylko, że ten obiekt jest dość rozmazany.

2.
Dołączona grafika

Ten obiekt jest już bardziej wyraźny, poza tym wyglądem przypomina typowy nol. W centrum można dostrzec kokpit, w którym lekko zarysowana jest 'postać', jednakże może to być tylko gra pikseli ;-)

3.
Dołączona grafika
Dwa światełka z tyłu i lekko spłaszczony przód, trochę jak nasze współczesne myśliwce.

4.
Dołączona grafika
Kojarzycie Projekt - Aurora? W sumie na siłę można podpiąć 'to' pod ten projekt.

5.
Dołączona grafika
Podobny do statku nr. 2, jednakże można tutaj uchwycić dwie postacie.

6.
Dołączona grafika
Światełka nad morzem, jeziorem, nad wodą, bądź jakkolwiek można to miejsce nazwać gdzie kamerzysta uchwycił te światła. Poruszają się świetnie, wszystko wygląda bardzo realnie i trudno tutaj mówić o jakimkolwiek fake'u.

7.
Dołączona grafika
Najciekawszy z przedstawionych noli. To jak światło wędrowało po powierzchni, ukazując statek w innej postaci było niesamowite. Naprawdę warto zobaczyć to ujęcie na filmie.

8.
Dołączona grafika
Podobnie jak na obrazku nr.6.

9.
Dołączona grafika
Dziwny kształt, nie wiem czemu ale wydaje mi się bardzo plastikowy.

10.
Dołączona grafika
Światełka na dole, rozmieszczone są pewnie na silniku. Kiedyś oglądałem reportaż o LosAlamos i tam bodajże przedstawiali podobne prototypy.


Podsumowując, oczywiście jest to tylko prosta analiza, wyłapanie noli z filmu aby lepiej się im przyjrzeć. Nie jestem ufologiem, także moje wywody na ten temat mogą okazać się nie trafne bądź mało profesjonalne, ale zawsze jest warto spróbować przedstawić swoją opinie.
  • 0

#9

Dedek.
  • Postów: 170
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ten NOL, ktorego voice oznaczyl numerem 1 przypomnial mi wspomniane nie raz juz na tym forum "latajace humanoidy". Moze to cos w tym stylu?
Caly film bardzo ciekawy. Na fake'a to nie wyglada.
Ciekawe czy autor ma jakies nowe nagrania...
  • 0

#10

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

przeciez to zenada, kropka , pozniej niewyraznie zblizenia polowki 'czipsa' i to ma byc ufo

ludzie to ja na swoim aparacie cyfrowym z przed 2 lat krece lepsze filmy.
ufo to fakt. ale w nocy z poniedzialku na niedziele ksiezyc ladnie grzal/swiecil w nocy zbieralem grzyby nie wykorzystujac latarki

No przecież to jest oczywiste, że to ty byś zrobił najlepsze, superostre zdjęcia! I do tego ręka by ci się nie trzęsła przy zrobieniu takiego zoomu...
Idź spać :P

Ten NOL, ktorego voice oznaczyl numerem 1 przypomnial mi wspomniane nie raz juz na tym forum "latajace humanoidy". Moze to cos w tym stylu?

Mnie to raczej na humanoida nie wygląda. Na filmie widać, że jest to spodek, tylko na tym kadrze "boczków" mu nie widać.

Ciekawe czy autor ma jakies nowe nagrania...

Zapewne coś nowego posiada. Jak się coś dowiem, to zapodam :P
  • 0



#11 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak widac. Bez względu na to jaka jest data na filmie obiekty są identycznie oświetlone, lub prawie identycznie.
A co do samej jakości obiektów to jeden zdaje się byc wersją cabrio.


Bo to zapewne dwa różne filmy z dwóch różnych dni hehe :)


No właśnie. Jakoś ich interesowało coś zupełnie innego niż światełka. Przywykli?


A skąd Ty możesz wiedziec skoro byli tyłem do kamery i patrzyli w stronę "właśnie" tych światełek?? :)


Cieszę się że nie zawiodłem :) .
Naprawdę. Ten film mnie nie przekonuje. Nie dlatego że odrzucam wszystko co ma w nazwie UFO. Najnormalniej w świecie nie widzę tam żednego rzetelnego dowodu, a przynajmniej nie takiego jak w zapowiedziach. Paradoksalnie w mojej opinii lepsze są te, które są niby światłem na tle nocnego nieba i nie wiadomo czy to samolot czy to... no właśnie. Sama definicja.
Sorry



Człowieku idź po binokle i spójrz raz jeszcze na film chocby z nad morza hehe :)

Od kiedy chipsy latają?? Jak się nie ma czego przyczepic, to czepiamy się pogody hahaha
  • 0

#12

Deadend.
  • Postów: 42
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No, tak rzeczywiscie miazda jakoscia hd i super zblizeniami lol... Zenada rownie dobrze mozna wierzyc ze plama plesni na scianie to obraz matki boskiej...
  • 0

#13 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

dlaczego każdy czepia się zbliżeń, skoro jest dobry obraz z obiektem blisko księżyca i z obiektem nad morzem??
  • 0

#14

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla ciekawskich: coś niecoś o Yalcinie Yalmanie i jego filmach można poczytać na NPN (artykuł traktuje o filmach wykonanych w 2007 roku):
http://www.npn.org.p...m...&Itemid=133

Strona Yalcina Yalmana (po turecku):
http://yalmanufo.com/
  • 0



#15

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe czemu dziwnym trafem 1 osoba widziała ufo tyle razy, a np ja ani razu albo ktoś z was...
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych