Skocz do zawartości


Zdjęcie

Medytacja - pytania i odpowiedzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

#61

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Za bardzo się tym wszystkim przejmujesz i dlatego się otwierają z nerwów pewnie..
  • 0



#62

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie wiem czemu tak się dzieje ale jest to bardzo dokuczliwe bo staram się wyciszyć a tu bach... to działa na zasadzie takiej ze nagle moja uwaga samoczynnie skupia się na wzroku i wszystkie wizualizacje, wyobraźnie idt. tracę :/
  • 0

#63

The X.
  • Postów: 113
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh weź po prostu jakąś chustę albo ręcznik i owiń sobie głowę. Zasłoń sobie czymś oczy i nie powinno ci to przeszkadzać. ;]
  • 0

#64

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to inne pytanie, od czego to może być i jak się tego pozbyć oprucz zasłonienia oczu ??
  • 0

#65

pudzion.
  • Postów: 163
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wg mnie jak Ci przeszkadza to, że otwierają sie same powieki to spróbuj medytować po zapadnięciu zmroku lub w jakimś zacienionym pomieszczeniu.
  • 0

#66 Gość_Rishro

Gość_Rishro.
  • Tematów: 0

Napisano

Najlepiej poznać ludzi którzy to robią. Najlepiej jakiś ośrodek buddyjski znajdź i oni ci pomogą nauczyć się medytować. Przez intenrnet to możesz mieć tysiące pytań i się pogubić idzie. Czemu otweirają ci się oczy pytasz? Bo coś źle robisz. Nie relaxujesz sięodpowiednio, tylko czekasz na jakiś stan która według ciebie ma lada chwila nadejść. Sęk w tym że medytacja ma polegać na tym że odizolowujesz się od świata zewnętrznego. np. przeszkadza ci że musisz łykać śline, ale jeśli zagłębisz się w medytacji to nawet nie bedziesz świadom że ślina połyka się sama. Tak samo z oddychaniem, samo się oddycha ale gdy o tym myślisz wtedy musisz oddychać przy pomocy woli. A wiesz co zrobić żeby nie myśleć o tym o czym się chce nie myśleć? To proste. Wystarczy nie myśleć o tym o czym chce się nie myśleć. Bo samo to że chcesz o czymś nie myśleć powoduje że o tym myślisz. Także zagłęb się w medytacji. Żaden ze mnie profesjonalista, ale myślę że to ci powinno trochę pomóc.
  • 0

#67

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak rozpoznać czy jestem już w medytacji ?
Co zrobić by.....
Co nam daje medytacja ?

Będąc w medytacji tracimy świadomość ciała fizycznego oraz świadomość zachodzących wszystkich procesów fizjologicznych.

Co to oznacza ?

Nasza świadomość - MY - przesunęliśmy się na poziom świata astralnego lub na poziom świata przyczynowego.
Stan ten tylko dla tego przykładu mogę porównać do naszego snu. W trakcie snu kiedy nasza świadomość przesuwa się do ciała astralnego na poziom świata astralnego ;-) nikt z nas nie ma świadomości ciała fizycznego oraz nie jest świadomy procesów fizjologicznych jakie w tym czasie w naszym kochanym ciałku zachodzą.
Zajmuje się tym nasza podświadomość. Radzi sobie z tym świetnie. To waśnie ona jeszcze nie została nauczona przez nas o nowej " zabawie " - jaką dla niej jest nasza medytacja. Dlatego dobrze jest wykonywać ćwiczenia często i w tym samym czasie. Ona zaakceptuje to co robisz.

Dobrze jest jak przed medytacją poćwiczymy, porozciągamy się. Nasze ciało też nie jest przyzwyczajone do takiej pozycji.

Jedzenie przed też nie jest dobrym pomysłem.

Jak nas coś - odwołuje - proponuję skoncentrować się na swoim oddechu ( mamy go zawsze pod ręką ;-). Może to być muzyka. pozwalamy myślą płynąć... przyjrzeć się mi... i niech odpłyną...
Przecież na poziomie mentalnym już są tylko myśli. To znaczy, że nasza świadomość już tam jest.

Chcemy wejść wyżej.....
więc pozwólmy sobie na nie zatrzymywanie się na myślach... niech odpłyną....

To pozwoli nam z czasem na podróż .... w wyższe - subtelniejsze rejony ... gdzie myśl już jest wibracyjne za ciężka.

Życzę owocnej medytacji.
  • 0



#68

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

rzecz w tym że juz miało dojść do spotkania z ludźmi którzy praktykują zen lecz niedoszło do niego czego załóję, jest jeszcze jeden ośrodek medytacji buddyjskiej w moim mieśćie i chyba się tam wybiorę, a co do problemu to zawsze jest ciemno i cicho a oczy nadal się otwierają;/
  • 0

#69

Amadeusz.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam
Mam problem z medytacją. Medytuje leżąc na łóżku, wyobrażam sobie kulę energii z której pobieram pozytywną energie. Pobieram tę energie przy wdechu, przy wydechu wyrzucam złą energie z mojego ciała. Po około 5 minutach dostaje takiego dziwnego wrażenia jakby jakaś energia znajdowała sie w moich ustach i starała sie rozchylić moje szczęki chwile potem zaczynam widzieć wiele różnych postaci, zwierząt i chaotycznych kształtów wszystkie obrazy są czarno- białe każdy z obrazów widzę przez ułamek sekundy wtedy nie mogę się skoncentrować na kuli energii. Czasami mam też wrażenie jakby jakaś negatywna siłą chciała wtargnąć do mojego ciała, obraz który widzę w tym momencie jest widoczny przez dłuższy czas około 5 sekund, obraz ten jest poplamiony czarnymi kropkami. Mam również wrażenie jakby moje ciało zmieniało kształty, na początku jakby rosłą mi głowa i malała reszta ciała, a następnie mam wrażenie jakby głowa mi również się zmniejszała.
Czy jest to związane z tym, że dopiero zaczynam medytować? Co zrobić żeby to wrażenie minęło?
  • 0

#70

Amadeusz.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przemo dzięki za informacje :) W jaki sposób mogę pogłębić trans? Pytam się ponieważ leżałem tak jeszcze przez jakieś 10-15 minut i ciągle widziałem te chaotyczne obrazy i czułem jak moje ciało zmienia kształty.
  • 0

#71

casanova.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam takie pytanie, w medytacji polega tylko na otwieraniu czakr? Nie można medytować bez nich?
  • 0

#72

casanova.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy podczas wykonywania medytacji, szczególną jego rolą jest otwieranie czakr?
  • 0

#73

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ja czasem medytuję, nie dla rozwijania umysłu czy coś w tym stylu lubię to po prostu. prawie zawsze robię to przy muzycę, zwłaszcza Jean-Michael Jarre, Moby i inne psychodeliczne klimaty. najlepszym sposobem żeby wejść w głębszą medytację jest po prostu nie ekscytowanie się i nie zwracanie uwagi na o co dzieje się z naszym ciałem, często w pewnej chwili zacyna mi się wydawać że w ogóle nie mam ciała, przyzwyczaiłam się też do tego przestaję czuć ręce, jakbym ich w ogóle nia miała niezłe schizy hehehe :D acha i ważne jest coby się wygodnie ułożyć, nie jeść zbyt dużo przed medytacją ani nie pić, trudno jest się skupić jak człek z przejedzenia się ruszyć nie może ;) ale też medytacja się nie uda jak jesteśmy głodni. może i nie są to jakieś wzniosłe rady ale ułatwiają skupienie się. czasem i zpowodu takich błachostek się nie udaje wjść w głębszy trans. najważniejsze jednak to odrzucać wszystkie myśli jakie nam przyjdą do głowy co mi sprawia największą trudność więc skupiam się na muzyce i nawet nieźle mi idzie. pozdro
  • 0

#74

mareczos.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja również czasem medytuję :) po jakimś czasie nie czuje palców u rąk, u nóg ale to trochę czasu wymaga xD

Jeśli chodzi o przedmówcę to coś tam pisałeś o sprawie czakr. Teraz mam pytanie do wszystkich ponieważ nie znalazłem odpowiedniego tematu na czym polega otwieranie czakr? mam na myśli to co Nam daje ich otwieranie? :)
  • 0

#75

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Otwieranie czakr to poprostu taka nazwa, dosłownie czakry nie da się otworzyć, tylko można ją innymi słowami stymulować, poszerzać, otwierać, manipulować energetycznie itd., itd. A co nam to daje ? Już skanuję...

http://img123.images...e=img009sq0.jpg
http://img291.images...e=img010ib9.jpg

(skany pochodzą z książki DEIR część pierwsza czyli Dimitri Wereszczagin - Wyzwolenie)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych