Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chce przejść na NA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#31

Electric Ant.
  • Postów: 135
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli nie masz to gratuluję. :)
Ale jeśli zadajesz pytanie typu:
Samorozwój? I co dalej?
to zawsze jest ryzyko, że jakaś drzazga mogła się ostać ;)
  • 0

#32

CrAxMaN.
  • Postów: 223
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sorka za ppp. Ale chcę należeć do odłamu NA od przykazań z Wiki ;)


W NA nie chodzi o odłamy sramy etc. Albo praktykujesz głębszy rozwój duchowy albo nie. Jeśli nie - rozwijasz się naturalnym cyklem reinkarnacyjnym. Naucz się może na początek medytować. Gdy będziesz potrafiła robić to dość dobrze, wierz mi, że żadne NA nie będzie cię interesować ;) Tzn. nie będzie cie interesować nic oprócz twojego rozwoju duchowego...uczucia zrozumienia i miłości doznawanego w trakcie medytacji ;)

Samorozwój? I co dalej?
P.S Buddyzm uczy że nie da się osiągnąć nirvany, bez pomagania innym. Chrześcijaństwo tak samo. A NA?


A New Age to w uproszczeniu połączenie buddyzmu, hinduizmu, chrześcijaństwa, białej magii.
Nurt ten dąży do silnego rozwoju duchowego, czyli do dawania i otrzymywania tego co najważniejsze - miłości, poprzez wiarę w nadejście tego o czym myślą w erze wodnika, czyli w roku 2012.
  • 0

#33

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A New Age to w uproszczeniu połączenie buddyzmu, hinduizmu, chrześcijaństwa, białej magii.

Dorzuciłbym do tego jeszcze UFO, Plejadian i Kasjopejan.
  • 0



#34

Szert.
  • Postów: 59
  • Tematów: 23
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jak w 2012 r nic się nie wydaży?
  • 0

#35

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To będziemy żyć po prostu dalej, w oczekiwaniu na nową datę od ziomków Plejadan i Kasjopejan, proste.
  • 0



#36

Szert.
  • Postów: 59
  • Tematów: 23
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NA ma jakieś symbole?
  • 0

#37

Qliffot.
  • Postów: 208
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z symbolami jest tak, iż różne "odłamy" wykazują jakieś "nadnaturalne" zdolności różnych znaków, zaczerpniętych z wierzeń wielu ludów. Do najpopularniejszych należą krzyże: Ankch, celtycki i Atlantów, młot Thora Mjolnir, oko Horusa, czasem białe pentagramy, taoistyczny taijitsu; rzadziej - hinduska vajra, amulety om, czakramy, szlachetne kamienie przyporządkowane znakom zodiaku czy same astrologiczne symbole znaku zodiaku lub planety danem znakiem rządzącej, teksty runiczne czy kabalistyczne, znaki kanji etc.

Generalnie uznaje się, że jako amulet służyć może każdy przedmiot, który będzie dla Ciebie ważny i postrzegać będziesz jako przynoszący Ci szczęście. Co innego jeśli szukasz czegoś, co ma podkreślać Twój związek z konkretnym ugrupowaniem. Nie wiem ku czemu w New Age się skłaniasz, ku której z organizacji Nowej Ery. Bo np. jakby interesowała Cię filozofia Dragon Rouge to polecam taką gwiazdkę, jaką mam w avatarze - gwiazdę Qliphoth lub hendecagram (synonimy) albo Clavicula Nox - Klucz Nocy.
  • 0

#38

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli nie masz to gratuluję. :)
Ale jeśli zadajesz pytanie typu:
Samorozwój? I co dalej?
to zawsze jest ryzyko, że jakaś drzazga mogła się ostać ;)


Sorry, że tak późno odpisuje :)

Cóż zadałem tylko pytanie - co przewiduje po "samorozwinięciu" się ruch NA :)

A jakaś drzazga na pewno się ostała, nikt doskonały nie jest :)

A New Age to w uproszczeniu połączenie buddyzmu, hinduizmu, chrześcijaństwa, białej magii.
Nurt ten dąży do silnego rozwoju duchowego, czyli do dawania i otrzymywania tego co najważniejsze - miłości, poprzez wiarę w nadejście tego o czym myślą w erze wodnika, czyli w roku 2012.


To co napisałeś bardzo przypomina Buddyzm - też samorozwój a później oświecanie innych ludzi. Oczywiście w Buddyźmie nie ma w roku 2012 niczego szczególnego :)
  • 0

#39

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przepraszam że zapytam, ale jak można kogoś oświecić?

Jeśli na kogoś skierujesz bardzo mocny strumień światła, to raczej go oślepisz niż oświecisz.
Jedyną reakcją jaką wtedy wywołasz będzie reakcja obronna. Zasłonięcie, czy też mrużenie oczu.
Poza tym zawsze myślałem, że oświecenie płynie z wnętrza. Choć inspirację można czerpać z zewnątrz.


Jak? To proste - nauczając go, jak osiągnąć stan oświecenia. Jak ludzi oświecał Budda ? Dokładnie tak. Nikt nie mowi o jakimś oświeceniu, które jest ponad siły oświecanego, przecież tego nie dokonuje się od razu, lecz stopniowo.
  • 0

#40

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak? To proste - nauczając go, jak osiągnąć stan oświecenia.

Moim zdaniem się mylisz. Nie da się nikogo oświecić. A właściwie jedyną osobą na jaką masz jakikolwiek wpływ jesteś Ty sam.
Owszem, można inspirować, pokazywać techniki np. medytacyjne, jednak sam rozwój, zwany oświeceniem następuje we wnętrzu każdego adepta. W ciszy medytacji i otwarciu na Jedność i miłość.
Potrafisz nauczyć miłości?


Ale ja to dokładnie napisałem :) "nauczając go, jak osiągnąć stan oświecenia". Czyli wskazywać drogę rozwoju w którym powinien szukać oświecenia adept :)
  • 0

#41

CrAxMaN.
  • Postów: 223
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cóż zadałem tylko pytanie - co przewiduje po "samorozwinięciu" się ruch NA :)

A jakaś drzazga na pewno się ostała, nikt doskonały nie jest :)



No właśnie chodzi o to aby KAŻDY osiągnął doskonałość poprzez samorozwój, wtedy 'drzazg' nie będzie... pewno masz recję, że w praktyce to utopia... NOBODY'S PERFECT :|
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych