Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krótki przegląd zmian na forum - 30.09.2008


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
145 odpowiedzi w tym temacie

#16

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Każdy potrafi narzekać ale nikt nie potrafi spojrzeć na to trochę łagodniej. Co jest najważniejsze na forum tego typu? Wygląd czy treść? Odpowiedz jest bardzo prosta - treść. Klimatu nie stworzy nam wygląd loga czy kolorki, a ludzie którzy sie udzielają (fakt, że teraz ciężko o normalnych ale taka jest prawda).

Eurycide chciał być po prostu oryginalny. Na wszystkich innych forach o zjawiskach paranormalnych w miejscu loga zobaczymy "twarz obcego", "pojazd kosmiczny" i inne tego typu brednie. Portal VRP jest najbardziej rozwinięty w Polsce i co za tym idzie powinien utrzymywać poziom. Osobiście uważam, że logotyp Paranormalne.pl jest mistrzostwem.

Do każdego stylu można się przyzwyczaić. Tak było z każdym kolejnym. Sam Eurycide zapewne będzie jeszcze później wprowadzał jakieś dodatki i ulepszenia. Nie ma się co użalać bo od tego jeszcze nikt nie posunął się do przodu.

~truth



#17 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Klimatu nie stworzy nam wygląd loga czy kolorki, a ludzie którzy sie udzielają (fakt, że teraz ciężko o normalnych ale taka jest prawda).

Nie zgodzę się z Tobą w pełni. Klimat tworzą ludzie - to jest sprawa oczywista. Ale nie tylko oni. "Wygląd loga czy kolorki" ma bardzo duży wpływ na tworzenie aury tajemniczości, profesjonalizmu, etc. Tak to wygląda w przypadku stron o tematyce paranormalnej. Użytkownik, który zajrzy na tę stronę po raz pierwszy powinien momentalnie wiedzieć, że adres "paranormalne.pl" to nie pomyłka. Według mnie na tę chwilę może mieć o to poważne wątpliwości. Sam przez chwilę zastanawiałem się, czy oby na pewno wpisałem poprawny adres.

Każdy potrafi narzekać ale nikt nie potrafi spojrzeć na to trochę łagodniej.

Każdy ma prawo mieć własne zdanie na temat stylu, to nie ulega wątpliwości. Ale weź pod uwagę to, że od parunastu ładnych miesięcy styl forum był ciemny. Zdecydowana większość użytkowników taki właśnie styl preferowała. To powinno moim zdaniem dawać do myślenia.

Eurycide chciał być po prostu oryginalny.

I z pewnością jest oryginalny. Tylko warto zastanowić się, czy oryginalność zawsze jest potrzebna. Bo wg mnie nie bez przyczyny: "Na wszystkich innych forach o zjawiskach paranormalnych w miejscu loga zobaczymy "twarz obcego", "pojazd kosmiczny" i inne tego typu brednie.". Zresztą już o tym napisałem.

Osobiście uważam, że logotyp Paranormalne.pl jest mistrzostwem.

Moim zdaniem też wygląda bardzo dobrze, ale nijak ma się do tematyki paranormalnej. A całości dopełniają słuchawki w uszach ;)

Sam Eurycide zapewne będzie jeszcze później wprowadzał jakieś dodatki i ulepszenia.

Szczerze mówiąc od takich zapewnień to wolałbym wypowiedź samego Eurego...

Zapomniałem dodać. Skoro twarz obcego etc uważasz za brednie, to pewnie nie podoba Ci się główka szaraka zamiast "o" w napisie "Paranormalne.pl"? ;)

#18

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mylisz się niestety, wygląd ma bardzo duże znaczenie.

Treść-owszem, ale całą sytuację można porównać z ...hmm powiedzmy restauracją.

Chcesz zjeść pyszną pieczeń z ziemniaczkami i zestawem surówek. Masz do wyboru dwie restauracje, gdzie ów danie smakuje dokładnie tak samo. Masz możliwośc zjedzenia posiłku w pierwszej restauracji, gdzie szczury biegają po podłodze, wali się zapleśniały sufit, a okna są brudne. Masz też możliwość zjedzenia w drugiej restauracji, gdzie na wejsciu wita Cię czerwony dywanik, na każdym stoliku stoi elegancka świeca, panuje półmrok, a nagdarstki opierasz na aksamitnym obrusiku...

Jeśli powiesz, że to bez znaczenia to...

Tak samo z forum. Owszem, liczy się treść, ale wygląd ma również ogromne znaczenie w budowaniu klimatu.

Skin jest niestety niedopracowany, zdarzają się momenty, gdzie kolor czcionki prawie równa się tłu.
Niestety wszystko wygląda.... w sumie to nie wygląda :/
Widząc te ramki na głównej stronie, człowiek chce się złapać za głowę... :/
Nijak to nie pasuje, wszystko takie ostre, kontrastowe...


Niestety bardzo złe posunięcie. Rozumiem, że może lepiej to wszystko działa ale... Można było bardziej się postarać.. Koleś z oknem... Masakra :/ A wcale nie musi być "ufol"..

Moim zdaniem krok bardzo w tył niestety...



A po przeczytaniu kilku postów i napisaniu tego, mam już ochotę forum wyłączyć, bo oczy się męczą (bardzo niedobrze :( )



#19

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Użytkownik, który zajrzy na tę stronę po raz pierwszy powinien momentalnie wiedzieć, że adres "paranormalne.pl" to nie pomyłka.

Owszem zgadzam się ale... W pełni inteligentny użytkownik, który trafia w nowe miejsce nie powinien go oceniać na podstawie samego wyglądu. Nie wiem jak inni ale kiedy ja"latam" po jakichś nowych forach na początku w ogólne nie patrze na wygląd. Sprawdzam ilość użytkowników, postów, tematów, użytkowników online. Potem przez najbliższy czas upewniam się czy te kilkadziesiąt tysięcy postów nie jest nabijaniem głupot i w 80% spamem.

Styl forum w cale nie musi być ciemny itd. Wiem, że to wśród ludzi wprowadza dozę tajemniczości ale bez przesady. Prawie każdy warez, strona o hakerstwie jest ciemna, lub kompletnie czarna (nie wszystkie oczywiście). Dlaczego tak się dzieje? Bo tematyka takich miejsc balansuje na granicy prawa... ludzi to przyciąga (co za tym idzie, przyciąga pełno idiotów).

Ale weź pod uwagę to, że od parunastu ładnych miesięcy styl forum był ciemny. Zdecydowana większość użytkowników taki właśnie styl preferowała.

Myślisz, że gdyby przez te kilkanaście miesięcy był jasny styl to ludzie nie przyzwyczaili się tylko do tego i nie preferowali tylko takiego?

A całości dopełniają słuchawki w uszach

Gwoli ścisłości... logotyp:

Dołączona grafika

Owszem nie przeczę, że zdjęcie mogłoby byś troszkę inne ale to już nie moja decyzja.

@KriSSnt

Chcesz zjeść pyszną pieczeń z ziemniaczkami i zestawem surówek. Masz do wyboru dwie restauracje, gdzie ów danie smakuje dokładnie tak samo. Masz możliwośc zjedzenia posiłku w pierwszej restauracji, gdzie szczury biegają po podłodze, wali się zapleśniały sufit, a okna są brudne. Masz też możliwość zjedzenia w drugiej restauracji, gdzie na wejsciu wita Cię czerwony dywanik, na każdym stoliku stoi elegancka świeca, panuje półmrok, a nagdarstki opierasz na aksamitnym obrusiku...

Według mnie nie do końca dobrze dobrane argumenty. Nie każde forum jest takie samo. Nie ma dwóch identycznych miejsc w internecie, gdzie znajdziesz taką samą treść, ludzi etc. Tak samo jest ze "stronami paranormalnymi".

Czy teraz jest aż tak źle w stosunku do innych for, aby opisywać to w taki sposób jaki właśnie Ty przedstawiłeś?



#20

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To tylko przykład, nie twierdzę oczywiście, że teraz forum przypomina takie okropne miejsce.

Najbardziej razi to, że... Było lepiej! 90% użytkowników to stwierdzi... a teraz... regres. I to jest niefajne..



#21

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Każdy potrafi narzekać ale nikt nie potrafi spojrzeć na to trochę łagodniej. Co jest najważniejsze na forum tego typu? Wygląd czy treść? Odpowiedz jest bardzo prosta - treść. Klimatu nie stworzy nam wygląd loga czy kolorki, a ludzie którzy sie udzielają (fakt, że teraz ciężko o normalnych ale taka jest prawda).

Eurycide chciał być po prostu oryginalny. Na wszystkich innych forach o zjawiskach paranormalnych w miejscu loga zobaczymy "twarz obcego", "pojazd kosmiczny" i inne tego typu brednie. Portal VRP jest najbardziej rozwinięty w Polsce i co za tym idzie powinien utrzymywać poziom. Osobiście uważam, że logotyp Paranormalne.pl jest mistrzostwem.

Do każdego stylu można się przyzwyczaić. Tak było z każdym kolejnym. Sam Eurycide zapewne będzie jeszcze później wprowadzał jakieś dodatki i ulepszenia. Nie ma się co użalać bo od tego jeszcze nikt nie posunął się do przodu.

~truth


Glupoty opowiadasz facet. >/
Styl byl ciemny, wszystko bylo przejrzyste, eleganckie, teraz takie nie jest. Nie wiem po co wysilasz piszac takie posty, skoro zmiany sa z dobrych na o wiele gorsze. Nie ma nad czym sie zastanawiac gdy sa prawie same minusy. Po prostu skin jest beznadziejny, reklama PKP ma sie nijak do tematyki forum, trzeba przeczekac ta burze, az wroci stary wyglad.

Szkoda wzroku!

#22

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No właśnie. Sam logotyp jest fajny, ale po co to PKP? Sponsorują to forum czy coś?

#23

Qliffot.
  • Postów: 208
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Będę okropnie nieoryginalny. Nowy wygląd forum nie jest zbyt odpowiedni dla miejsca tego pokroju, białe prostokąciki biją po oczach (mój astygmatyzm!), miejsko-komunikacyjna grafika mogłaby zostać bardziej dopracowana. Zniknął również kochany Blake.
Z pozytywów odczuwam na razie jedynie przyspieszenie pracy serwisu. No, kolor tła również jest niezgorszy, lecz suma summarum jest to dość niewiele, aby choć trochę zmniejszyć rozgoryczenie, które uczułem po wpisaniu "paranormalne.pl" kilka minut temu.

#24

Yuna.
  • Postów: 115
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podoba mi się, tylko troszeczkę za jasno. ^^

#25

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wygląd mi się nie podoba. Moim zdaniem jest za bardzo 'plastikowy', w oczy rzuca się też facet patrzący przez okno (nijak to się ma do tematyki forum) czarna czcionka na białym tle to coś za czym szczególnie nie przepadam, poza tym mój wzrok tego nie wytrzymuje. Forum straciło na przejrzystości, być może na rzecz szybkości działania. Jestem na nie.



#26

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

za jasno, za duzo kontrastu :x ale pomysl na ten styl 5/5 ! tylko za jasno ! po 3min czytania mam dosc :(

#27

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Szczerze mówiąc po wpisaniu adresu sprawdziłem dwa razy czy dobrze trafiłem, niestety tak. Gdzie jest Eurycide, czy zaszył się gdzieś w jakiejś ciemni i boi się wyjść?



#28

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak ma być klimat to musi być wszystko ciemniejsze. A ten koleś z okienka odpada...

P.S
truth Ci się nowy styl podoba?

Swoją drogą wisienki mrugaja z radości widząc nowy styl ;)

#29

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Też powiem jak inni, niestety styl jest za bardzo jasny i bolą oczy, prosił bym o zmianę tego stylu na bardziej ciemniejszy, a te logo może być, ja tam nie zwracam na nie dużej uwagi. Ale za jasno.. Najlepiej jak byś wrócił to jakiegoś ciemniejszego stylu, albo zmodyfikował ten.

#30

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pokrytykujmy ;)

1. Tło pod postami jest jak dla mnie nieco za jasne. W dzień mi to jakoś nie przeszkadza, ale wieczorem już będzie. Sądzę, że póki co prace trwają więc to jeszcze się zmieni. Na razie "-"

2.

Osobiście uważam, że logotyp Paranormalne.pl jest mistrzostwem.

Popieram. Jak najbardziej pasuje do tematyki forum. Nie jest oklepany jak na innych forach, a opinie o nim pokazują co kto sobą reprezentuje. Ci, którzy widzą tylko faceta gapiącego się przez okno (pociągu ?) być może nie dostrzegli w nim głębi, drugiego dna. Już samo nowe motto: "Prawda jest bliżej niż Ci się wydaje" wskazuje o tu co chodzi. Ale nie będę tego tłumaczył, nich każdy się przyjrzy i pomyśli. Już wiecie?

Ogólnie forum wychodzi na +. A to jeszcze nie koniec ;)

PS. I w końcu RSS działa tak jak bym chciał :)

Każdy ma prawo mieć własne zdanie na temat stylu, to nie ulega wątpliwości. Ale weź pod uwagę to, że od parunastu ładnych miesięcy styl forum był ciemny. Zdecydowana większość użytkowników taki właśnie styl preferowała. To powinno moim zdaniem dawać do myślenia.

Nie wiem, może jestem tu za krótko, ale nie widziałem tu jasnego stylu. Tylko dwa ciemne, tak więc takie preferencje to lipa, bo cokolwiek byś wybrał i tak było ciemne.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych