Skocz do zawartości


Zdjęcie

Głosy z piekła

krzyki z głębi ziemi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
149 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Głosy z piekła


Dokładnie rok temu na forum pojawił się temat, w którym bardzo pobieżnie poruszono sprawę tzw. "odgłosów z piekła" - dźwięków pochodzących rzekomo z głębokiego odwiertu w skorupie ziemskiej, a zarejestrowanych przez aparaturę badawczą naukowców z USA. Dziś chcielibyśmy przybliżyć forumowiczom tę ciekawą historię i przy okazji sprostować kilka faktów, a zatem do dzieła!

Przede wszystkim cała historia nie wydarzyła się w USA, a na obszarze Syberii w Rosji. W pracach badawczych udział brali Rosjanie, a menadżerem projektu był Dr. Azzacov (z dodatkowych informacji wynika, że niejaki Dr. Dimitri Azzacov lub też Dr. Viktor Azzakov).

Dołączona grafika
Dr. Dimitri Azzacov


Cała historia opisana została w fińskim czasopiśmie "Ammennusatia"...

Grupa geologów, która dokonała odwiertu o głębokości 14,4km w skorupie ziemskiej twierdzi, że usłyszała ludzkie krzyki. Odgłosy - wg. zeznań świadków - "potępionych dusz" dochodziły z wnętrza odwiertu. Zszokowani naukowcy obawiają się, że pozwolili szatańskim mocom wydostać się na powierzchnię.

"Informacje jakie posiadamy są tak zaskakujące, że obawiamy się tego co moglibyśmy znaleźć tam na dole." powiedział Dr. Azzacov, menadżer projektu na obszarze Syberii."


Odnosząc się do dalszej części tej historii - geolodzy osłupieli. Po tym gdy przewiercono się ledwie kilka kilometrów wgłąb ziemi, natrafiono na pustą przestrzeń (znacząco zwiększyły się obroty wiertła) - wyżłobienie w skorupie ziemskiej.

Kolejną niespodzianką na jaką napotkali badacze była wysoka temperatura na granicy odwiertu. Kalkulacje pokazały, że wynosiła ona 1100 stopni Celsjusza. "To dużo więcej niż oczekiwaliśmy" - powiedział Azzacov.

"Ostatnie odkrycie było najbardziej szokujące dla naszych uszu, tak bardzo, że naukowcy bali się kontynuować projekt. Próbowaliśmy dokonać odsłuchu ruchów tektonicznych przy użyciu superczułych mikrofonów, które zostały wprowadzone do odwiertu. To co usłyszeliśmy uczyniło z tych logicznie myślących naukowców kłębek nerwów. To był dość słaby ale wysoki dźwięk, który jak się z początku wydawało musiał pochodzić z naszego własnego sprzętu" - wyjaśnia Dr. Azzacov.

"Po dostrojeniu i przeprowadzeniu kilku pomiarów zdaliśmy sobie sprawę, że dźwięk pochodzi z wydrążenia. Nie mogliśmy uwierzyć naszym uszom. Słyszeliśmy odgłosy człowieka, krzyczącego z bólu. Przy tym wyraźnym dźwięku słyszeliśmy w tle tysiące innych, a może i miliony krzyków. Po tym koszmarnym odkryciu, połowa naukowców zrezygnowała z dalszych prac. Na szczęście to co jest tam na dole już tam pozostanie." podsumował Dr. Azzacov.


Brzmi niewiarygodnie prawda? To co często pomijane w tej historii to jej dalsza część:

To co prawdziwie wytrąciło Rosjan z równowagi, poza koszmarnymi nagraniami, to fontanna fosforyzującego gazu, który wystrzelił tej samej nocy z odwiertu. Pośród chmury gazu ukazała się świetlna istota o skrzydłach nietoperza, przedstawiająca się słowami (po rosyjsku): "I have conquered".

Incydent ten był całkowicie nierealny. Rosjanie płakali z przerażenia, mówi Bjoerne Nummedal (sejsmolog) - "Później tej samej nocy, widziałem zespoły medyczne zajmujące się obłąkanymi. Kierowca, którego znam powiedział mi, że przekazano mu, aby każdemu podano medykamenty mające doprowadzić do wyczyszczenia pamięci krótkotrwałej. Rosjanie używali takich środków wobec ofiar będących w ciężkim szoku."


Dalsza część historii jest jeszcze bardziej niewiarygodna niż jej początek. Świetlista istota o skrzydłach nietoperza? Myślę, że można było wymyślić coś lepszego.

Badacz takich niewiarygodnych historii Rich Buhler, prowadzący swój własny show radiowy, postanowił sprawdzić czy naprawdę zarejestrowano odgłosy prosto z piekielnych czeluści.

"Po raz pierwszy usłyszałem o tej historii od ludzi, telefonujących do mojego programu radiowego. Było to na początku roku 1990. Fala telefonów była tak duża, że obiecałem słuchaczom zajęcie się tą sprawą. Większość słuchaczy mówiła, że o całej tej historii dowiedziała się z "Trinity Broadcasting Network" - chrześcijańskiej stacji telewizyjnej mieszczącej się w Południowej Kalifornii. Zadzwoniłem więc do TBN z pytaniem o całą historię. Zostałem odesłany do kobiety, która powiedziała: "Tak, to prawda. Posiadamy dokumentację. Historia znajduje się w naszym najnowszym newsletterze." Rzeczywiście, znalazłem cały artykuł na grupie dyskusyjnej powiązanej z tą stacją telewizyjną. Według TBN fiński artykuł o "piekielnych odgłosach" został im przekazany przez ewangelistę z Teksasu - R. W. Schambach, będącego zresztą częstym gościem ów stacji.

Sprawdziliśmy u źródła w biurze R. W. Schambach'a i znowu utwierdzono nas w przekonaniu, że historia ta zdarzyła się naprawdę. Schambach powiedział, że posiada artykuł wprost z "szanującego się naukowego wydawnictwa" fińskiego, podobnie jak posiada list od pewnego Norwega - Age Rendalen'a, który potwierdził całą historię. Rendalen wysłał swój list bezpośrednio do "Trinity Broadcasting Network", a detale jakie przekazał dodały całej historii dodatkowego wymiaru.

Rendalen powiedział stacji telewizyjnej, że był z wizytą w Stanach Zjednoczonych i natrafił na program telewizyjny, w którym przedstawiono historię o koszmarnym odwiercie. Napisał: "Muszę przyznać, że śmiałem się kiedy usłyszałem o tej opowieści. Nie uwierzyłem w ani jedno słowo i komentowałem wtedy całą tę sprawę, mówiąc swoim przyjaciołom, że Amerykanie z pewnością muszą być bardzo łatwowierni wierząc, że piekło może być ulokowane fizycznie w dziurze w ziemi. Nie potrafię wam nawet powiedzieć, jakim szokiem było dla mnie, kiedy wróciłem do Norwegii i znalazłem w gazetach mnóstwo wzmianek na temat tego zdarzenia. Nagle zdałem sobie sprawę, że jeśli tam rzeczywiście było piekło, z pewnością tam skończę. Ogarnął mnie ogromy strach i przez dwie noce śniłem o ogniu i krzykach zanim nie odwróciłem się w stronę Boga i powierzyłem mu swoje życie w jego ręce."

W swoim liście do stacji telewizyjnej Rendalen zachęcał, aby nie pozwolić sceptykom na jakąkolwiek dyskusję na ten temat. Załączył kopię i tłumaczenie artykułu z prasy norweskiej, gdzie znalazły się dodatkowe informacje na temat odwiertu. Właśnie w tym fragmencie znalazła się informacja o świetlistej istocie, która wyłoniła się z kolumny gazu.

Wraz ze swoim zespołem postanowiłem dalej dociekać prawdy. Fińska gazeta - "Ammennusastia", która jest cytowana prawie zawsze gdy mowa o powyższym incydencie, posiada swoją placówkę na obszarze zwanym Levasjoki. Skontaktowaliśmy się z przedstawicielem tej placówki, który poinformował nas, że wydawnictwo to nie jest "prasą naukową" jak nam powiedziano na początku, ale miesięcznikiem grupy fińskich chrześcijan. Opowieść o piekle opiera się na ustnym przekazie innego redaktora, który o całej sprawie wie z fińskiego dziennika "Etela Soumen".

Kolejny kontakt z dziennikiem przyniósł nowe informacje. Okazało się, że artykuł rzeczywiście był publikowany, jednakże w sekcji, która zawierała listy od czytelników. W praktyce, w sekcji tej mógł znaleźć się dowolny tekst, bez pokrycia w rzeczywistości. Postanowiliśmy jednak drążyć ten temat do samego źródła kontaktując się kolejno z autorem informacji w "Etela Soumen" - starszym mężczyzną, który o całej sprawie dowiedział się z chrześcijańskiego newslettera - "Vaeltajat" publikowanego przez fińskich misjonarzy. Przedstawiciel "Vaeltajat" poinformował z kolei, że historia była publikowana już w 1989 roku. Skąd o niej słyszeli? Od jednego z czytelników, który również przeczytał o całej sprawie w innym wydawnictwie "Jewels of Jericho" z Kalifornii. Tutaj ślad się urwał.

Czy zatem cała ta historia to tylko typowa miejska legenda, sensacyjna i niemożliwa do udowodnienia, żyjąca tylko dzięki cytowaniu jej przez kolejne wydawnictwa? Na domiar wszystkiego, Age Rendalen rzekomo przyznał się, że sfabrykował opowieść o świetlistej istocie, tylko po to, aby sprawdzić, czy wydawnictwo dołączy ją do opowieści o odwiercie bez sprawdzenia jej autentyczności.

Dołączona grafika
Wycinek z amerykańskiej prasy


Broniący historii o koszmarnym odwiercie argumentują, że nie można udowodnić, jakoby cały incydent został zmyślony. Sceptycy odwołują się do faktu powielania historii przez kolejne media - co ma dowodzić braku jednego słusznego źródła i tym samym braku wiarygodności. Warto jednak nadmienić, że autorzy kolejnych publikacji "poszli na łatwiznę" tworząc jedynie przedruki i być może nadmiernie ubarwiając całą historię. Dlaczego nikt nie przeprowadził wiarygodnego wywiadu z ekipą geologów? Dr. Dimitri Azzacov, Bjoerne Nummedal, Y. A. Kozlovsky - te trzy osoby, które jeśli jeszcze żyją mogą powiedzieć co naprawdę zdarzyło się w 1989 roku na Syberii.

Jacques Costeau - słynny podwodny badacz, skończył z głębokim nurkowaniem na jakiś czas przed swoją śmiercią. Mawia się, że w jednej z podwodnych jaskiń jakie badał usłyszał krzyki cierpiących ludzi.

"Jako komunista, nie wierzę w niebo i Biblię, ale jako naukowiec wierzę w piekło" - Dr. Dimitri Azzacov

Czy historia z koszmarnym odwiertem jest prawdziwa?

http://pl.youtube.co...h?v=bvnxeX2SQso <- zarejestrowane nagranie, źródło - Art Bell


Opracowanie: Eurycide
www.paranormalne.pl
na podstawie:

http://www.truthorfi...tohellfacts.htm
http://www.amightywi...aboutsounds.htm
http://www.geocities...24/screams.html
http://www.bigsoccer...p/t-339719.html
  • 2



#2

Dragosani.
  • Postów: 32
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Artykuł ciekawy. Mimo tego że historia wydaje się być wyssana z palca, przyznam że podczas czytania o odgłosach agonii, poczułem lekko dreszcz na karku. Jednak nie wydaje mi się by wydarzyło się to naprawdę. Chociaż z drugiej strony, kto wie?
  • 0

#3

YFWMLSLFNXUYEAVSYFIOUS.
  • Postów: 45
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiarygodność historii jest raczej niewielka, ale przyjemnie coś takiego przeczytać. Gdybyż to była prawda... ach, co za ohydna rana na logice i realności ;) . Działa na wyobraźnie i można sobie pomarzyć.
  • 0

#4

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli to jest prawda to myślałbym raczej o czymś powiązanym z Aghartą i pustą Ziemią, ew. tunelami, a nie piekłem. To jest po prostu śmieszne- wierzenia niczym w średniowieczu :D
  • 0



#5

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cóż... Jeśli to prawda, to potrzebujemy gruntownej zmiany naszych poglądów na budowę świata.
Ale dlaczego? Przecież rosjanie mogli być "zakropieni", mogła to być halucynacja spowodowana wyziewami z odwiertu, mogła to być (80%) konfabulacja mająca na celu zdobycie sławy... O!
  • 0

#6

Viranis.
  • Postów: 90
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Albo istoty z wnętrza ziemi (teoria pustej ziemi, jak co ja w to nie wierze ;) ) Próbują nas przepłoszyć żebyśmy nie weszli do ich świata :D
  • 0

#7

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

E tam wpuści się parę atomówek i spokój :) Buahaha... własnie wyobraziłem sobie nagłówek w New York Times:
"Satan bombed by Ruski's"
A na poważnie przychylam się do opinii Serlith'a jakieś to niejasne... Jeśli to rzekome nagranie nie zostało sfabrykowane przez autora audycji, to mamy do czynienia z wrzaskami ruskich robotników, którym szef odciął dostęp do napoju bogów...
Rosjanie chcą mieć u siebie ciekawe rzeczy stąd wymyślili syberyjskiego Nessie i stąd te odgłosy...
  • 0

#8

Dedek.
  • Postów: 170
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak czytalem najpierw ten artykul to nie moglem za bardzo uwierzyc. Pozniej, gdy doczytalem, ze informacje o tym zostaly przekazywane z gazety do gazety, po prostu przestalem w to wierzyc.
Moim zdaniem opowiesc wymyslona. Jednak jesli bylaby to prawda i te okrzyki prawdziwe to strach myslec, co by bylo gdyby ktos sie tam znalazl.
Nie pozostaje nam nic innego tylko jechac do Syberii z milionem wiertarek i wiercic. ;)
  • 0

#9

juniorro.
  • Postów: 42
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem za tym że troche przekoloryzowali historię. Myślę że ktoś przypadkowo trafił na jakieś tajne laboratorium, troche postraszyli a teraz gadają głupoty o piekle :) W sumie to można jeszcze powiedzieć że koniec lat 80 to jeszcze okres zimnej wojny... Chyba Ruski nie chcieliby, żeby odkryto głęboko pod ziemią ich tak starannie ukryte laboratorium?
  • 0

#10

Qliffot.
  • Postów: 208
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie pozostaje nam nic innego tylko jechać do Syberii z milionem wiertarek i wiercić


Ja proponowałbym natomiast konsultację z kalifornijskim "Jewels of Jericho", zaś redaktorom fińskich gazetek za przekopiowywanie wzajemnie tanich sensacji bez pokrycia można by było przyznać "odświętne", specjalnie dlań wskrzeszone "Złote maliny" :-)

A tak serio, jeśli już założyć możliwość zdarzenia się tej historii w rzeczywistości, to byłbym oponował za lekkim zatruciem wyziewami, przemęczeniem i ew. wpływem alkoholu.
  • 0

#11

sebcio.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Znany hoax/legenda miejska , Well to Hell, nic nie wskazuje by to moglo byc prawdziwe
  • 0

#12

blindcrow.
  • Postów: 226
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

historia zapewne zmroziła krew,wielu czytelnika i zapewne spowodowała powrót na łono kościoła niejednej zbłąkanej owieczki
Ja pozostaje przy swoim piekło i niebo to stan ducha i tylko tam ich szukam
Ciekawi mnie natomiast czy,ta,historia wpłynęła na zwolenników teorii pustej ziemi i podziemnych miast
  • 0

#13

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

We wszystko jestem w stanie uwierzyć, ale nie tym razem. KOMPLETNIE mnie nie przekonuje to, że zaprzestali badań, gdybym coś takiego odkrył to chciałbym na 100% wiedzieć co to jest. A nie, niby się przestraszyli i porzucili projekt. To mają być naukowcy? Ehh...
  • 0

#14

sebcio.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Naprawde mogliby tam walnac atomowke, potepionym o juz by i tak nie zaszkodzilo, a moze udaloby sie uzyskac jakis ciekawy efekt ;)
  • 0

#15

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciężko mi uwierzyć w tę historię. Bardziej byłabym skłonna uwierzyć w motyw z filmu "Wzgórza mają oczy 2" Ten kto oglądał wie. Oni tam porywają ludzi i jedzą. No a ofiary krzyczą.
Jednak wysłuchałam nagranie na youtube i zadziwiło mnie. Do szumów nie można tego przypasować. W pewnym momencie słyszałam jakby ktoś coś krzyczał (nie zrozumiałam co) i wyraźnie słyszałam rechot.
Jednak skoro to naukowcy widzieli, a raczej słyszeli i uciekali stamtąd w popłochu (przecież to wykształceni ludzie) to chyba coś musi w tym być. Może jakieś potwory pod ziemią. No ale w piekło nie mogę uwierzyć. :rotfl:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych