Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwnów 14.08.2008


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

Sog.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich. To mój pierwszy post, aczkolwiek forum przeglądam już od jakiegoś czasu.

No to przejdę do rzeczy. Wczoraj w końcu zabrałem się za zrzucanie zdjęć zrobionych w czasie wakacji i przeglądając je potem na komputerze zauważyłem na jednym z nich czarną kropkę na niebie. Po zbliżeniu okazało się, że jest to praktycznie idealnie okrągły obiekt. Zdjęcie (na fotografii nic nie zmieniane. Stan oryginalny):

Dołączona grafika

Na początku uznałem, że to pewnie jakieś zabrudzenie obiektywu. Sprawdziłem jednak pozostałe zdjęcia i okazało się, ze mam jedno wykonane niecałą minutę wcześniej i jedno wykonane minutę później. Na nich nic nie ma (żeby to potwierdzić podzielę się tymi zdjęciami: (wcześniejsze, późniejsze).

Następnym tropem był balon meteorologiczny. Z tego co się jednak dowiedziałem takie balony mają podwieszone z dołu jakieś urządzenia pomiarowe, których tu nie ma (jeśli się mylę proszę mnie poprawić).

Potem od znajomego dowiedziałem się, że może być to piłka. To także odrzuciłem gdyż o tej godzinie granie na plaży w piłkę (a dodatkowo jej odbijanie na taką wysokość), było niezbyt mądre gdyż na plaży było pełno ludzi.

Kolejnym pomysłem była myśl mojego dziadka, że być może jest to obiekt wojskowy, gdyż w Drawsku Pomorskim jest baza wojskowa. Tego nie jestem w stanie zweryfikować gdyż na militariach się nie znam.

Od siebie dodam jeszcze, że w lewym górnym rogu widac wyraźnie odbłysk światła, a po przybliżeniu zdjęcia da się zauważyć, że w okolicy obiektu jest jaśniej. Jak dla mnie może to oznaczać, że 'to coś' było metaliczne.

Zapomniałbym dodać, że niestety w trakcie robienia zdjęcia nic nie widziałem.

Z takich dodatkowych informacji. Czerwoną kropką oznaczyłem miejsce z którego zrobione zostało zdjęcie (mapa pochodzi z tej strony) :

Dołączona grafika

No i jeszcze dla tych co nie wiedzą gdzie leży Dziwnów:

Dołączona grafika

Myślę, że to by było na tyle. Czekam na Wasze opinie.
  • 0

#2

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

chyba jednak pilka :)

spojrz na dzieciaki stojace kolo namiotu jeden z nich (ten pod palma) ewidentnie obserwuje obiekt i wyglada jakby szykowal sie do zlapania tego czegos :)

dodatkowo troche na lewo od dzieciakow (na skraju namiotu) mamy goscia ktory rowniez obserwuje to cos :) (moze to on rzucil ta pilke?)
  • 0

#3

DantE.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przy namiocie heinekena stojące tam dzieciaki patrzą w górę i to chyba jest jakaś piłka :)
  • 0

#4

Marvius.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Piłka albo balon napełniony helem
  • 0

#5

tarzanpz.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na pierwszy rzut oka wygląda to niesamowicie ale po dokładnym przyjrzeniu można zauważyć że wysokość tego obiektu nie jest zbyt duża . Jedno z tych dzieci zbiera się do biegu za czymś . Ja uważam że to po prostu piłka.

Na pierwszy rzut oka wygląda to niesamowicie ale po dokładnym przyjrzeniu można zauważyć że wysokość tego obiektu nie jest zbyt duża . Jedno z tych dzieci zbiera się do biegu za czymś . Ja uważam że to po prostu piłka.

Przepraszam ale nastąpił błąd i tekst wpisał się dwa razy.
  • 0

#6

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zwykła piłka, nic nadzwyczajnego, w dodatku zdjęcie zrobione było na plaży co dodaje wiarygodności mojej teorii.

Dołączona grafika
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych