Skocz do zawartości


Zdjęcie

Granice ludzkiego ciała


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#16

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a założymy się?
  • 0

#17

zulugula.
  • Postów: 281
  • Tematów: 86
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Można wypić przykładowo 5 piw.A czy da sie wypić tyle samo butelek tylko wody.Wątpie....
  • 0

#18 Gość_Piotor92

Gość_Piotor92.
  • Tematów: 0

Napisano

Piwo jest smaczniejsze od wody :) Ale nasz rganizm jest w stanie przyjąć określoną ilość płynu. Wypijesz 2 litry wody i przez cały dzień będzie cię męczyć pragnienie, to pić nie musisz bo wyiłeś tyle ile potrzeujesz.
A Blody star ja bym zjadł paczkę laikoników bez szklanki wody :)
  • 0

#19

Lubię ciastka.
  • Postów: 101
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bloody star - moga byc niemowlece?

Ciekawi mnie pierwszy z podanych faktow. Oni te wszystkie dzieci wychowali? Wykarmili? Masakra, nie moge sobie wyobrazic wspolnego sniadania, ale myslac o warunkach ekonomicznych, jestem pewna ze wiele z tych dzieci pomarlo.
  • 0

#20

nwconlyamodel.
  • Postów: 82
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ona nie urodziła wszystkich na raz . Gdy urodziła ostatniemiało0 pewnie ze 30 lat
  • 0

#21

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To tak czy siak była jeszcze przynmajmniej 20-stka dzieci w zbliżonym wieku. Ja mam 2 dzieci 21 ms i 7 ms i czasami mam dośc a nie wyobrażam sobie wychowywać 20-stke takich małych czortów :D
  • 0



#22

Biedronka.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

27 ciąż - Bóg dał... Ciekawe jakie odstępy były pomiędzy ciążami.

Ale ile rąk do pracy. Co starsze, to już do pola mogło iść kukurydze zbierać...
  • 0

#23

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta kobieta co miała 69 dzieci Uf, ile ona musiała włożyć w to pracy :) .
Ciekawe co mu się stało temu niemowlakowi, że był taki zimny. Ale to zaskakujące, że4 się udało. Ja słyszałam, że jak serce nie bije przez 3 minuty mózg umiera (no i człowiek też ;) ), a to taki maluszek.
A ten cały Mark Baer, musiał mieć siłę w łapie, że tak przyłożył. Boks to okrutny sport.
Z tymi pszczołami to straszne, 2243 użądleń i ktoś to przeżył. Podziwiam. Nawet te 600 to straszne, od żądła może bym nie umarła, ale z przerażenia na pewno.
Podejrzewam, że można by było znaleźć więcej takich ciekawostek. :mrgreen:
  • 0

#24

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

5 Mięśnie
Rekord: najsilniejszy cios w histori boksu zainkasował w 1931 r. Erni Schaaf od Marksa Baera . Po sześciu miesiącach zmarł nie odzyskując przytomności

nie bylo takiej sytuacji, jakbys sie dowiedzial zanim napiszesz to byloby milo, reszty nie sprawdzalem ale to rzucilo mi sie w oczy
http://en.wikipedia....ki/Ernie_Schaaf
  • 0

#25

ShadowLady86.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to nie prawda, że wykorzystujemy tylko kilka procent naszych mózgów. To byłaby wielka energetyczna strata. Podczas dobowej aktywności, wszystkie rejony mózgu wykazują aktywność.


Rejony, ale nie wszystkie neurony mózgu! Wykorzystujemy kilka procent potencjału naszego mózgu w konkretnym czasie.
Mózg to organ, który zużywa najwięcej przyjmowanych przez nas kalorii. Gdybyśmy chcieli używać 100% naszego mózgu, musielibyśmy cały czas przyjmować czystą glukozę (mózg może się "żywić" tylko glukozą lub ciałami ketonowymi w warunkach głodu).
Mózg wydziela ciepło. W warunkach pracy na pełnych obrotach organizm nie wyrobiłby z odprowadzaniem i mózg by się po prosty stopił.

Poza tym wyobraźcie sobie ten natłok myśli! :)
  • 0

#26 Gość_Rishro

Gość_Rishro.
  • Tematów: 0

Napisano

No cóż. Poczytajcie trochę o ADHD :]
  • 0

#27

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ktos tu napisal ze wykorzystujemy tylko kila % naszego mozgu...glupota
Wykorzystujemy 100%-A co z ze wszystkimi receptorami wechu,sluchu itp?Wykorzystujemy 100%
  • 0



#28

ShadowLady86.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wykorzystujemy 100%-A co z ze wszystkimi receptorami wechu,sluchu itp?Wykorzystujemy 100%


Myśląc o 100% masz na myśli wszystkie neurony? Te wszystkie miliardy? Na pewno nie w tym samym czasie!.
Ktoś tu nie czytał ze zrozumieniem.
  • 0

#29

nwconlyamodel.
  • Postów: 82
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

5 Mięśnie
Rekord: najsilniejszy cios w histori boksu zainkasował w 1931 r. Erni Schaaf od Marksa Baera . Po sześciu miesiącach zmarł nie odzyskując przytomności

nie bylo takiej sytuacji, jakbys sie dowiedzial zanim napiszesz to byloby milo, reszty nie sprawdzalem ale to rzucilo mi sie w oczy
http://en.wikipedia....ki/Ernie_Schaaf

Cytowałem to z gazety XXI wiek a Wikipedia jest opracowywana przez internautów więc nie zawsze jest tam tylko prawda. Raz szukałem na wiki o płazach a znalazłem coś o wargach sromowych w dziale płazy .
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych