Skocz do zawartości


Zdjęcie

Naukowcy wyhodowali sztuczny mózg


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

mario7.
  • Postów: 48
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Brytyjscy naukowcy wyhodowali prymitywny, sztuczny mózg. Organ nie tylko żyje, ale ma także umiejętność uczenia się.
Sztuczny mózg składa się z trzystu tysięcy komórek pobranych od płodu szczura. Niewykształcone neurony w laboratorium pobudzono do rozwoju i wytworzenia unikalnych połączeń. Naukowcy z Uniwersytetu Reading wykorzystali tak wyhodowaną tkankę do kontrolowania małego robota.

- Nasz robot jest wyposażony w czujniki, które informują go jak daleko jest przeszkoda, działają trochę jak nasze uszy. Sygnały przesyłane są do kontrolujących go neuronów; teraz chcemy, aby dzięki temu robot nauczył się jak wykonywać konkretne zadania - mówi konstruktor maszyny doktor Ben Whalley.

Naukowcy podkreślają, że ten eksperyment to nie tylko zabawa - w przyszłości chcą bowiem poznać szczegółowo mechanizm zapamiętywania, a także utraty pamięci. To mogłoby pomóc w leczeniu parkinsonizmu czy choroby Alzheimera.

http://wiadomosci.on...,1,1,,item.html
  • 0

#2

Khorin.
  • Postów: 49
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niesamowite, naukowcy jeszcze nie raz nas zaskoczą. Miejmy nadzieje, że te wynalazki w przyszłości nie przejmą nad nami kontrole.
  • 0

#3

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zabawa w boga rules ^^ \m/
  • 0

#4

Slowik.
  • Postów: 32
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, tak twórzmy sobie inteligentne roboty to może nam się kiedy "odwdzięczą" :)
  • 0

#5

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To pierwszy krok do stworzenia nie tyle robota co cyborga. Pomyślcie tylko, może za 100 lat po ulicach będą chodzić cyborgi, roboty i ludzie, a człowiek nie będzie ich mógł gołym okiem odróżnić. Fascynujące ;)
  • 0

#6

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zabawa w boga rules ^^ \m/

Widze, ze zglosil sie pierwszy ochotnik do wymiany mozgu, bo jak widac jego obecny jest wadliwy.
  • 0

#7

Raptor.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

omgwtf trochę przesadzasz, to był tylko żarcik.
  • 0

#8

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sygnały przesyłane są do kontrolujących go neuronów;


Najbardziej ciekawi mnie interfejs maszyna-mózg. To chyba najtrudniejsza częśc tego eksperymentu.
  • 0

#9

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://kopalniawiedz...urony-5465.html

tu jest trochę więcej
  • 0

#10

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja pragne "zabawki" z prawdziwym mozgiem. Chcialbym bardzo miec takiego malego robocika, ktory mialby w sobie cos organicznego i hodowac go.
  • 0

#11

Biggi.
  • Postów: 117
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niedługo naprawdę będzie można wierzyć że film Terminator ma głębszy sens.......
  • 0

#12

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja pragne "zabawki" z prawdziwym mozgiem. Chcialbym bardzo miec takiego malego robocika, ktory mialby w sobie cos organicznego i hodowac go.

świetny pomysł, ja bym chciał ludzki autystyczny mózg, nauczyłbym go grać w Pokera i bym wszystko wygrywał, albo prawie wszystko :P
  • 0

#13

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

darokrol do takich rzeczy możesz używac zwykłych, sztucznych sieci neuronowych lub innego algorytmu. To stosunkowo mało skomplikowany problem.
  • 0

#14

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja pragne "zabawki" z prawdziwym mozgiem. Chcialbym bardzo miec takiego malego robocika, ktory mialby w sobie cos organicznego i hodowac go.



Kup sobie psa....
  • 0

#15

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zabawa w boga rules ^^ \m/

Chwila, niech sobie najpierw tego szczura - z którego pobrali tkanki - stworzą! ^^
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych