Skocz do zawartości
Dołączona grafikaSzaraki wesoło wybiegły ze szkoły, zapaliły papierosy, wyciągnęły flasz... eee... to nie tutaj... znaczy się zapraszamy do głosowania w kolejnej edycji Złotych Szaraków!Dołączona grafika


Zdjęcie

Autentyczne nawiedzenie demoniczne


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

tomasz.czerka.
 • Postów: 87
 • Tematów: 46
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 44
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dom Jacka i Janet Smurlów w Pittston, Pensilvania, był miejscem przerażającego fenomenu, który miał miejsce w latach 1985 - 1987. Przypadek był obszernie komentowany w środkach masowego przekazu. Mimo, że dom został poddany trzem egzorcyzmom, oraz badaniom demonologów Eda i Lorraine Warren, demon nie chciał odejść. Historia ta został opisana w książce pt. "Hunted", na jej kanwie nakręcono również film o tym samym tytule.

Wspomniany dom to duplex, zbudowany w 1896 roku przy spokojnej drodze. Po tym, jak huragan Agnieszka zdewastował w 1972 roku obszerne tereny północno - wschodniej Pensylwanii, rodzina Smurlów zmuszona została do porzucenia swojego domu w Wilkes - Barre. Rodzice Jacka, John i Mary Smurlowie kupili dom w Pittson, na zachodzie, w 1973 roku, za 18 tys. dolarów. Zajęli oni połowę domu, zaś Jack, Janet i ich dwie pierwsze córki, Down i Heatera, zamieszkali w drugiej połowie budynku. Smurlowie poświęcili mnóstwo czasu i pieniędzy na remont domu, wykonując dużą część prac we własnym zakresie.

Smurlowie to rodzina zwarta i kochająca. Jack i Janet dorastali w tamtych rejonach, poznali się w 1967, a rok później wzięli ślub. Jack służył w Marynarce Wojennej, a następnie został technikiem neuropsychiatrycznym. Cala rodzina wychowana została w wierze katolickiej, i cechowała ją głęboka wiara.

Pierwsze 18 miesięcy od przeprowadzki minęły im szczęśliwie.
Potem zaczęły dziać się dziwne rzeczy. W styczniu 1974 roku, na dywanie pojawiła się tajemnicza plama; telewizor Jacka stanął w płomieniach, rury kanalizacyjne pękały, mimo nieustannych napraw. Niedawno odnowiona wanna została poważnie zarysowana, jakby pazurami dzikiego zwierzęcia; podobnie rzecz miała się ze świeżo polakierowaną drewnianą boazerią w łazience. W 1975 roku, córka Smurlów, Down, wielokrotnie widziała ludzi unoszących się w powietrzu, w jej sypialni.

W 1977 roku Smurlowie doszli do wniosku, że ich dom jest w jakiś sposób nawiedzony.
Kurki w kranach odkręcały się i zakręcały samoistnie; radio włączało nawet wówczas, gdy nie było podłączone do prądu, krzesła poruszały się i kiwały, jakby rzeczywiście ktoś na nich siedział.

Z czasem zaczęli czuć kwaśny odór i inne dziwne zapachy w domu; Jack wielokrotnie dotyku głaszczącej go, niewidzialnej ręki. W międzyczasie przyszły na świat bliźniaki, Sharonn i Carin, i rodzina Smurlów powiększała się, sfrustrowana i zmęczona rosnącą liczbą tajemniczych fenomenów.

W 1985 roku przekształciły się one w przerażające doświadczenia. Dom często zamarzał. John i Mary słyszeli kogoś mówiącego obscenicznie w innym języku - głos ten dobiegał z innych pomieszczeń domowych. W lutym 1985 roku Janet, która robiła pranie w suterenie, nagle usłyszała kogoś, kto wołał do niej po imieniu, mimo, że była tam sama. Dwa dni później mróz nadal panował w domu; tym razem Janet dostrzegła w kuchni cień ludzki, bez dokładnego oblicza, który przeniknął ścianę i ukazał się Mary w innej części domu.

Od tamtego czasu manifestacje paranormalne stały się częstsze oraz intensywniejsze. Duży , podwieszony pod sufitem klimatyzator spadł tuz obok Shannon, niemal ją zabijając; tej nocy jej starsza siostra, Heather utwierdziła się w wierze katolickiej. Gdy zjawiska przybierały na sile, Jack i Janet często lewitowali. Pewnego razu, po tym jak uprawiali seks, Janet został brutalnie zrzucona z łóżka, podczas gdy jej mąż leżał sparaliżowany, dusząc się okropnym smrodem.
Simon, należący do Smurlów owczarek niemiecki, bywał wielokrotnie podrywany z podłogi i rzucany. Ze ścian dochodziły przeraźliwe odgłosy stukania i drapania. Którejś nocy, Shannon został podczas snu zrzucona z łóżka, a potem ze schodów.
Wrogie siły nie oszczędziły również sąsiadów. Wielokrotnie słyszeli krzyki i dziwne hałasy dobiegające z domu Smurlów, nawet gdy nie było w nim właścicieli. Większość sąsiadów sympatyzowała z nękaną rodziną, gdy ta przysięgła sobie, ze się nie podda.


W styczniu 1986 roku, Janet usłyszała o Edzie i Lorraine Warren, badaczach zjawisk paranormalnych i egzorcystach z Monroe, w Connecticut. Mimo, że była sceptycznie do nich nastawiona, to - nie mając pomocy znikąd - wezwała Warrenów. Ci przybyli w towarzystwie Rosemary Frueh, pielęgniarki i jasnowidza. Badania rozpoczęli od delikatnego wypytania Smurlów o ich wyznanie religijne, szczęście w życiu rodzinnym, czy praktykowali satanizm, okultyzm, czy wywoływali duchy, posługując się tablicą ouija - po czym doszli do wniosku, że rzeczywiście w ich domu mają miejsce zjawiska nadprzyrodzone. Następnie badacze zaczęli chodzić po domu, aż ustalili, że punkt skrzyżowania się dwóch części domu znajduje się w sypialni, w miejscu, gdzie stała szafa. Stwierdzili oni, że w domu znajdują się 4 złe duchy: trzy pomniejsze i 1 prawdziwy demon.

Ze względu na to, że była to normalna, kochająca się rodzina, która nie uprawiała żadnej formy okultyzmu, i która nie przeżyła żadnej tragedii, Warrenowie doszli do wniosku, że demon musiał "spać" przez wiele lat, być może całe dekady, po czym został zbudzony przez energię emocjonalną, wygenerowaną przez dziewczynki, które weszły w okres dojrzewania. Demonolodzy dwukrotnie prowokowali demona do ujawnienia się, odtwarzając z kaset muzykę religijną i modląc się. Demon zareagował gwałtownie, trzęsąc lustrem, trzaskając półkami kredensu i literując zdanie: "Wynoś się z tego domu, ty ohydny bękarcie!" Dopiero święcona woda i modlitwa zatrzymały furię zlego ducha.

Sytuacja stała się bardzo poważna, kiedy Jack został zgwałcony przez łuskowatego sukkuba, który miał postać staruchy o ciele młodej kobiety. Jej oczy były czerwone, a dziąsła zielone. Dusiła go, w następstwie czego zaczął bardzo cierpieć na nieznaną chorobę, której objawy przypominały grypę. Inkub napastował seksualnie Janet, wydając z siebie świńskie kwiki (znak poważnej infestacji demonicznej), które rozbrzmiewały ze ścian.

Smurlsowie twierdzą, że wielokrotnie prosili o wsparcie i reakcję ze strony Kościoła. Rzymskokatolicka diecezja w Scranton oświadczyła, że mogłaby zapewnić konsultację ekspertów, ale oficjalne zaangażowanie ze swojej strony uznala za mało prawdopodobne. W pewnej chwili Janet myślała,że uzyska pomoc od niejakiego ojca O'Leary, ale okazało się, że taki ksiądz w ogóle nie istnieje. Warrenowie sprowadzili ojca McKenna (obecnie biskupa), tradycjonalistę, który nie akceptował zmian w rytuałach, ustanowionych przez Sobór Watykański II. Odprawiał on msze po łacinie i przeprowadził dla Warrenów ponad 50 egzorcyzmów. McKenna odprawił w domu Smurlów antyczny rytuał, który jednak tylko rozwścieczył demona.

Carin rozchorowała się poważnie: cierpiała na tajemniczą gorączkę i była bliska śmierci. Down została niemal zgwałcona przez demoniczną siłę. Na rękach Janet i Mary pojawiły się ślady cięć i pogryzień. Wszyscy znajdowali się w fatalnym stanie psychicznym. Ed Warren wytłumaczył im, że weszli w drugą fazę wpływów demona: opresję, która następuje po infestacji. Trzecią fazą jest opętanie i śmierć.
Biskup MacKenna odprawił drugi egzorcyzm, ale bez skutku. Demon towarzyszył Smurlsom na polu kempingowy i nękał Jacka w pracy. Zrozumieli również, że przeprowadzka do innego domu nie miałaby sensu, gdyż demon udałby się tam za nimi.
Po kolejnej odmowie pomocy ze strony Kościoła, Smurlowie zdecydowali się na występ w telewizji. Anonimowo, ukryci za parawanem, udzielili wywiadu Richardowi Beyowi prowadzącemu show "People are talking" w lokalnej kalifornijskiej telewizji. Demon z zemsty uniósł Janet w powietrze i rzucił nią o ścianę. Następnie ukazał się Jackowi w postaci przerażającego stworzenia przypominającego świnię na dwóch nogach. Ludzka ręka przeniknęła przez materac i ścisnęła Janet za kark. Jack został ponownie zgwałcony.

W sierpniu 1986 roku, Smurlowie uznali, że potrzeba zapoznania z ich historią szerszej opinii publicznej jest większa od leku przed ośmieszeniem. Udzielili wówczas wywiadu, który został opublikowany w czasopiśmie Wilkes-Barre Sunday Independent. Niemal natychmiast ich dom stał się atrakcją turystyczną dla dziennikarzy, ciekawskich i sceptyków, którzy chcieli zbadać całą sprawę. Niektórzy z tych ostatnich - wśród nich znaleźli się również niektórzy sąsiedzi Smurlów - twierdzili, że Smurlowie wymyślili całą historię, aby wzbogacić się na ewentualnych prawach do książki czy filmu.

Smurlowie skontaktowali się z medium, Mary Alice Rinkman, która potwierdziła wyniki badań Warrenów, że w domu znajdują się cztery złe duchy. Według niej jednym z nich była stara kobieta o imieniu Abigail, drugim był ponury, wąsaty mężczyzna o imieniu Patrick, który zabił żonę i jej kochanka, za co został powieszony przez tłum. Trzeciego ducha nie udało jej się zidentyfikować, natomiast czwartym był potężny demon.

Zainteresowanie prasy skłoniło diecezję Scranton do działania. Zaproponowała ona przejęcie śledztwa. Warronowie zaplanowali zbiorowe egzorcyzmy z udziałem wielu księży. Do nawiedzonego domu przybyły grupy modlitewne, aby udzielić wsparcie ofiarom złych duchów. Biskup MacKenna odprawił egzorcyzmy po raz trzeci: wydawało się, że tym razem odniosły one oczekiwany skutek - męczące fenomeny ustąpiły na około trzy miesiące.

W 1988 roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, Jack ponownie zobaczył czarną postać, która przywoływała go, by poddał się trzeciej fazie działania demona - opętaniu. Jack chwycił różaniec i zaczął się modlić, w nadziei, że był to tylko pojedynczy, epizodyczny przypadek. Niestety, wkrótce powróciły hałasy, okropny fetor zgnilizny i pełne agresji ataki.

Sfrustrowani, zmęczeni i pozbawieni nadziei Smurlowie przenieśli się do innego miasta, tuż przed publikacją książki pt. "Haunted", opisującej ich historię.
Kościół po raz czwarty przeprowadził egzorcyzmy, które ostatecznie przyniosły spokój udręczonej rodzinie.
W 1991 roku, na podstawie książki, zrealizowano film o tym samym tytule.

źródło: www.warrens.net
 • 2#2

pazuzu.
 • Postów: 767
 • Tematów: 6
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

taka to autentyczna historia jak i inne :)
dla mnie stek bzdur wyssanych z palca dla rozglosu i kasy
 • 0

#3

Vaherem.
 • Postów: 705
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Sytuacja stała się bardzo poważna, kiedy Jack został zgwałcony przez łuskowatego sukkuba, który miał postać staruchy o ciele młodej kobiety


Czyli jak ten sukkub wyglądał?

No cóż, książka jak i film się ukazały więc...
 • 0

#4

tomasz.czerka.
 • Postów: 87
 • Tematów: 46
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 44
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Do Pazuzu:
poproszę o dowody, argumentację bardziej merytoryczną - bo to robisz jest złe.
Oczywiście możesz wyrażać swoję opinię - nie mam nic przeciw temu, ale skoro oskarżasz innych o kłamstwo - w sposób agresywnny: "stek bzdur" jest wyrażeniem ubliżającym, to powinieneś bazować na bazdziej merytorycznych dowodach niż Twoje " dla mnie". Poproszę o argumenty albo o szacunek dla pracy forumowiczów o innych niż Ty nawykach i opiniach
Wydaje mi się, że na tym poziomie argumentacji, po prostu marnotrawisz miejsce na serwerze. A jeśli chcesz coś wnieść do sprawy: na przykład udowodnić, że przetłumaczona przeze mnie historia jest zmyślona, to posłuż się, prosze, argumentami, a nie obraźliwyni epitetami. ćzekam na te pierwsze.
P.S. Być może zjadłeś wszystkie rozumy, ale w Stanach ukazały się i książka i film na ten temat, pomijając, że dość poważana organizacja jaką jest diecezja katolicka, została zmuszona ewidencją faktów do reakcji i egzorcyzmów. Ale Ty oczywiście wiesz lepiej....
 • 0#5

pazuzu.
 • Postów: 767
 • Tematów: 6
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

tomaszu wielki szacunek dla ciebie za tlumaczenia
prosze jednak o troche dystansu
to ze cos przetlumaczyles chyba nie oznacza ze utozsamiasz sie z trescia tego co tlumaczysz?
ja jestem pelen szacunku dla ludzi na forum takiego szacunku oczekuje takze dla siebie wyrazilem jedynie swoje zdanie na temat historyjki a nie twojej osoby i prosze nie bulwersuj sie tak bardzo


prosisz o dowody a sam starasz sie bronic historii bez jakichkolwiek dowodow
to ze wydana zostala ksiazka i ze powstal film na podstawie tej historyjki jest raczej argumentem na to iz calosc to czysta komercja
zamieszanie kosciola w te wydarzenia to takze komercja jak i caly kosciol

gdyby historia byla prawdziwa to zamiast ksiazki i flimu fabularnego mielibysmy film dokumentalny dokumentujacy opisywane wydarzenia a nie tak jak napisalem stek bzdur wyssanych z palca na podstawie ktorych ktos zgarnal pewnie calkiem niezla kase

i jeszcze te gwalty
czyzby w planie byl jakis pornol pewnie tez niezla kasy by mozna bylo szarpnac?

edit:

Historia ta został opisana w książce pt. "Hunted", na jej kanwie nakręcono również film o tym samym tytule.
[...]
Sfrustrowani, zmęczeni i pozbawieni nadziei Smurlowie przenieśli się do innego miasta, tuż przed publikacją książki pt. "Haunted", opisującej ich historię.


ogladalem film "the hunted" i opowiada zupelnie inna historie
ogladalem takze "the haunted" i rowniez opowiadal inna historie

moglem ogladac inny film o tym samym tytule
chetnie zobacze ten o ktorym mowa w arcie
 • 1

#6

Nieznajomy.
 • Postów: 19
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli ta historia jest prawdziwa, to raczej coś musiało sprawić, że same najgorsze szumowiny "tamtego" świata się zleciały do tego domu jak muchy do g.... (sorry za wyrażenie, ale lepszego nie mogłem znaleźć). Nic nie dzieje się bez przyczyny. A tłumaczenie, że demon był uśpiony, i energia dziewczynek go obudziła jakoś do mnie nie przemawia (a poza tym, skąd by się wzięły jeszcze pozostałe).

ogladalem film "hunted" i opowiada zupelnie inna historie :)

Może oglądałeś "Haunted" (Nawiedzony)? To ten film o jakimś profesorze, co chciał zrobić jakiś eksperyment w takim wielkim nawiedzonym domu, i to raczej nie ma nic wspólnego z tą historią :)

Podobną historię jeszcze opowiada film "An American Haunting" (Demon: Historia Prawdziwa). Również podobno na faktach (no, chyba, że to jest na podst. tej samej historii ;) ). Parę dni temu szło chyba na HBO, i możliwe, że jeszcze pójdzie, jeśli by ktoś chciał zobaczyć.
 • 0

#7

Vaherem.
 • Postów: 705
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja nadal się pytam, jak w końcu wyglądał ten sukkub, no!
 • 0

#8

pazuzu.
 • Postów: 767
 • Tematów: 6
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

no byl luskowaty i mial postac starej kobiety z cialem mlodej oczy miala czerwone a dziasla zielone :)

mnie osobiscie bardziej zastanawia jak ten gosc zostal zgwalcony

edit:

znalazlem "the haunted" z 1991 roku wiec to chyba ten
jak jest ten sukub to wrzuce screena :)

edit2:
caly film jest nawet na youtube skalda sie z 11 czesci

link do czesci pierwszej:
part1
 • 0

#9

tomasz.czerka.
 • Postów: 87
 • Tematów: 46
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 44
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pazuzu,
tu nie chodzi o to, że ja tę hiostrię bronię, ale o sposób w jaki ją podsumowałeś.
Osobiście podchodzę do sprawy sceptycznie i zanim coś przetłumaczę to staram się dowiedzieć coś więcej. W całej tej historii jest wiele znaków zapytania, ale Ameryka to nie cemnogród totalny, wielu usiłowało udowodnić Warreom, że kłamią, a kościół - mimo Twojej negatywnej oceny - to nie banda debili, która strzela sobie gola, stając po stronie oszustów.
To nie oznacza, że historia jest prawdziwa (nie jestem adwokatem Smurlów :D ), ale, że jest dość prawdopodobna.
Mi raczej zależy, abyś - skoro już coś nazywasz dosadnie "bzdurami" - poparł swoją ocenę faktami, albo był bardziej powściągliwy w słowach. Łatwo bowiem coś deprecjonować, a trudniej obonić. Nie sprowadzajmy naszej dyskusji na forum do poziomy politycznej debaty, czy Prezydent jest chamem :) Szczególnie, że absolutnie nic nie mam przeciw Tobie i Twoim uwagom...
 • 0#10

mylo.

  Altair

 • Postów: 4511
 • Tematów: 83
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mnie osobiscie bardziej zastanawia jak ten gosc zostal zgwalcony


Jak to jak. :P Po prostu. Tu nie ma co modzić zbytnio.
 • 0#11 Gość_Lamb3rt

Gość_Lamb3rt.
 • Tematów: 0

Napisano

Widzę, że państwo Warrenowie to tacy Molder i Scully tyle, że tutaj to mogłoby się nazywać "Demons Archivum". Super się czyta, ale bardzo dziwne, że prawie każda historia z nimi jest taka... Filmowa? Czyli niezbyt realistyczna.
 • 0

#12

Danielo.
 • Postów: 6
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

taka to autentyczna historia jak i inne :)
dla mnie stek bzdur wyssanych z palca dla rozglosu i kasy


A dla mnie to na 90% prawda. Może jest to napisane trochę chaotycznie (szczególnie o gwałtach) ale jeżeli ich historia jest prawdziwa to myślę, że spokojnie można by na jej podstawie napisać książkę. 10% mojej niepewności budzi brak reakcji ze strony kościoła. 25% populacji USA to Katolicy, więc chyba byłby na ręke ich księżom rozgłos w postaci "pomocy wiernym". :)
 • 0

#13

Olusiaa90.
 • Postów: 18
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem ta historia jest prawdziwa... Przecież tylu ludzi przeżyło opętanie. Tyle się o tym czyta i w ogóle.. Może nie w Polsce ale w innych krajach.. A duchy naprawdę mogły być "uśpione" i po prostu coś je rozgniewało...
Piorunująca opowieść..
A Kościół czasem woli udawać że nic się nie dzieje i wszystko jest w porządku...
 • 0

#14

rgppanc.
 • Postów: 498
 • Tematów: 60
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ola, Ty po tych swoich przeżyciach to uwierzysz w każdą historię, gdzie tylko pojawi się słowo "duch" :P
A co do samej historii, to czemu by nie... Nie jest niemożliwa.
 • 0#15

Olusiaa90.
 • Postów: 18
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hubert: A żebyś wiedział:D bo wierzę w takie rzeczy! Wiem że jest to możliwe...
Co prawda nie przeżyłam opętania (na całe szczęście) ale duchy też potrafią być wkurzające:D:D
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u