Skocz do zawartości


Ekologia i technologie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Piotor92

Gość_Piotor92.
  • Tematów: 0

Napisano

Ekologia coraz bardziej wciska się w nasze życie. Nagły wzrost zainteresowania się tym tematem spowodowało ocieplanie się klimatu i dziura ozonowa. Prawie na każdym kroku możemy spotkać prawie na każdym kroku. Ludzie segregują śmieci, w sklepach są ekologiczne torby. Ale ekologia wkracza też w taki dział jak technika czy elektronika.
Oto parę przykładów:

EKOLOGICZNY TWARDY DYSK
Dołączona grafika
Nawet opakowane zostało stworzone z materiałów nieszkodliwych dla środowiska, a wewnątrz opakowania nie znajdziemy sztucznych materiałów takich jak plastiki itp. Nawet instrukcja obsługi została napisana na opakowaniu.
Część dysku została zrobiona z niemalowanego bambusa, oczywiście w środku znajdują się metalowe elementy, ale jak zapewnia producent jest to aluminium, które nadaje się do recyklingu.

SAMOCHODY ELEKTRYCZNE
Pojazd, niezużywający grama benzyny, dający sobie radę bez układu wydechowego, jest marzeniem wielu kierowców. Samochód elektryczny, którego od dziesięcioleci uważa się za przyszłość motoryzacji, to i tak łatwiej go spotkać na światowych wystawach niż na ulicy. Ropa powoli się kończy i będzie tylko drożeć, więc w przyszłości czeka nas przesiadka na takie samochody.
Silnik elektryczny jest lekki i idealnie nadaje się do takich pojazdów.

EKOLOGIA W LOTNICTWIE

Nowy koncept samolotu został zaprezentowany w projekcie
CleanEra opracowywanym na Delft University of Technology
w Holandii. Ma on na celu poprawienie ekonomiczności lotów,
co ma się przełożyć na ochronę środowiska. Główne zmiany to
użycie lżejszych materiałów, innych paliw (może biopaliwa, wodór),
innego napędu.
Zmiana kształtów na latający spodek z filmów SF.
Założeniem projektu jest stworzenie samolotu, który będzie
emitował przynajmniej 50 % mniej dwutlenku węgla niż obecne samoloty.

Dołączona grafika

Jest jeszcze wiele przykładów, można by je wymieniać długo np ogniwa słoneczne i inne sposoby pozyskiwania energii odnawialnej. Niesamowite jak ostatnimi czasy technologia poszła do przodu. Ale niebawem takie ekologiczne działanie może stać się koniecznością a nie trendem.
  • 0

#2

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja od siebie powiem tyle, że torby ekologiczne, są bardziej szkodliwe, niz zwykłe foliowe torebki, bo proces ich produkcji, jest duzo bardziej szkodliwy, dla środowiska :P
  • 0



#3 Gość_Piotor92

Gość_Piotor92.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiem Woda i CO2, 15 lat sie rozkładają a nie 400 jak aluminiowe. A co2 sobie drzewa wezmą a woda wyparuje a aluminiowe będą zalegać. W jednym z miast Europyczy gdzieś tam są na ulicach ich sterty, miato to jeden wielki śmienik. Niepamiętam gdzie... Włochy? Ja jestem za Ekologami bo jak widze jak ktośśmieci to sie enerwuje. Ziemia w obłaganym stanie jest... ;( Sami sobie szkodzimy. Taki Pekin np?
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych