Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moj pomysl na perpetum mobile


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#16

Panda1.
  • Postów: 47
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tu ktos mowil o martwym punkcie ja wiem ze to kolko z tymi obciaznikami to sie nie bedzie obracac caly czas ale przynajmniej raz sie obroci unoszac wszystkie tloki (w tym te dwa o podwyzszonej masie) potem kolko stanie w martwym punkcie i nastepny ruch nalezy do jednego z tlokow (ono musi opasc) zeby wznowic ruch tego kolka.
Ale zeby byla 100% jasnosc to ja to zaraz narysuje bo ktos moze powiedziec ze bedzie panowala rownowaga albo jeden z elementow moze przewazyc i opasc.
  • 0

#17

some.
  • Postów: 125
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
A czy ten silnik na magnesy nie jest perpetum mobile?

http://pl.youtube.co...amp;sitesearch=

Magnesy sie rozagnesuja to chyba oczywiste ale dopiero po kilkudziesieciu latach. Tak samo jak w Twoim projekcie jakies czesci sie zetra poniewaz dzialaja sily tarcia. Tak wiec nie znajdziemy na ziemi perpetum mobile no chyba ze naprawde prosta konstrukcja nie wymagajaca dodatkowych czesci ktore moglyby sie zetrzec.
  • 0

#18

Panda1.
  • Postów: 47
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Magnesy sie rozagnesuja to chyba oczywiste ale dopiero po kilkudziesieciu latach. Tak samo jak w Twoim projekcie jakies czesci sie zetra poniewaz dzialaja sily tarcia. Tak wiec nie znajdziemy na ziemi perpetum mobile no chyba ze naprawde prosta konstrukcja nie wymagajaca dodatkowych czesci ktore moglyby sie zetrzec.

Ale przeciez do tych cylindrow wlalo by sie olej bo bez oleju to wiadomo ze silnik sie od razu zatrze czy tam poniszcza sie niektore czesci.
  • 0

#19

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Magnesy sie rozagnesuja to chyba oczywiste ale dopiero po kilkudziesieciu latach

No to skoro po kilkudziesięciu latach przestanie to działać, to nie jest to perpetuum mobile nie?
Nie da się stworzyć perpetuum mobile.
  • 0

#20

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wg mnie prawdziwe perpetuum mobile powinno działać w każdym miejscu we wszechświecie(może gdzieś są miejsca gdzie niema grawitacji :P )


zdaje się, że, z tego co pamiętam z fizyki z podstawówki, to w rażąco większej części wszechświata nie ma ziemskiej grawitacji
  • 0



#21

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ariel, ale grawitacja, choć w niewielkim stopniu, oddziałuje w całym kosmosie.

Sam projekt oczywiście nie ma racji bytu, jak każde perpetuum mobile.
  • 0

#22

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

tak, mój błąd, chodziło mi o fakt samej ziemskiej grawitacji. Co zaś się tyczy pomysłów na silniki magnetyczne kiedyś na elektrodzie był wątek rozwojowy takiego urządzenia i dość wymownie tłumaczono tam dlaczego nie mógłby on być perpetum mobile, prawa Maxwella oraz pozostałe zasady fizyczne i matematyczne, jeśli ktoś się tym bardzo interesuje to tutaj jest link do wspominanego przeze mnie tematu.
  • 0



#23

some.
  • Postów: 125
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale przeciez do tych cylindrow wlalo by sie olej bo bez oleju to wiadomo ze silnik sie od razu zatrze czy tam poniszcza sie niektore czesci.


Pamietaj, ze olej zmniejsza tarcie, ale go nie usuwa.
  • 0

#24

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem na co komuś takie coś. I tak nic pożytecznego to nie zrobi. ALe kiedyś na "Nie do wiary, strefa 11" była mowa o użądzeniach, które biorą energię z swojej pracy i przy tym są w stanie zasilić żarówkę bo energie uzyskana w ten sposób jest mała.

ariel: dbaj proszę w nieco większym stopniu o ortografię w swoich wypowiedziach

Użytkownik Ariel edytował ten post 14.07.2008 - 11:48

  • 0

#25

some.
  • Postów: 125
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem na co komuś takie coś. I tak nic pożytecznego to nie zrobi. ALe kiedyś na "Nie do wiary, strefa 11" była mowa o użądzeniach, które biorą energię z swojej pracy i przy tym są w stanie zasilić żarówkę bo energie uzyskana w ten sposób jest mała.

Masz moze tytul tego odc? lub link do niego? z checia bym obejrzal.
  • 0

#26

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh... poszukaj, ja pamiętam ten odcinek jak przez mgłę bo to leciało dość dawno temu. Ale tytół związany był jakoś "energia z niczego", ale ci nie powiem dokładnie. Może ktoś z forumowiczów pamięta?

ariel: dbaj proszę nieco bardziej o ortografię

Użytkownik Ariel edytował ten post 14.07.2008 - 11:39

  • 0

#27

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nie do wiary to takie trochę naciągane przeważnie było, w mojej opinii to był mało wiarygodny program utworzony na potrzebę tematów jakie były wówczas na topie, z chęci zagarnięcia widzów i wykoszenia kasy z reklam. Zazwyczaj pozostawiali niedomówienia i nie do końca sprawdzone teorie. Pamiętam odcinek gdzie koleś wywoływał plamy z wody na suficie, że niby cud, który mógł się wydarzyć tylko kiedy bohater odcinka zostawał sam w pomieszczeniu, a okazało się, że ukryta kamera pokazała jak chłopaczek cudu owego dokonuje plastikową strzykawką.

Jest mnóstwo takich urządzeń opublikowanych w internecie, problem w tym, że po złożeniu nie działają, a po kupieniu schematów okazują się być dobrze przygotowaną ściemą z błędnymi wyliczeniami. Sprawienie żeby silniczek zasilał sam siebie i jeszcze żarówkę to już jest całkiem niezła nadsprawność układu, a jak dotąd nie widać żeby była taka machina gdzieś stosowana.
  • 0



#28

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fakt Sciem jest masa, ale kto wie może takie coś powstanie.
  • 0

#29

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

a profesor Pająk takie sprzedaje, w Rosji ;)
  • 0

#30

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

profesor Pająk na początek niech zrobi tytuł profesora z czegoś sensownego, a tak na poważnie nie zbaczajmy z tematu wchodząc na pomysły pana Pająka, bo zrobi się jeden wielki offtop. Zróbmy założenie, że nasza tutejsza dyskusja nie wchodzi na pracę "naukową" owianego negatywną sławą pana i wracajmy do rozmowy. :)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych