Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sąsiadka złodziejka...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

.:p!nkola:..
  • Postów: 66
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej wszystkim!

Z nudów opiszę Wam co mi się przytrafiło, a raczej przytrafia od kilku tygodni. Moja sąsiadka i jej chłopak kradną mi ... listy i paczki! Od jakiegoś czasu zauważyłam że paczki które wysyła mi mama z Polski, oraz rzeczy jakie kupiłam przez internet przychodzą albo w porwanym pudełku albo w ogóle nie docierają... Zgłosiłam problem na poczcie ale pokazali mi długą listę że wszystko "doszło" i nawet widniał tam "mój" podpis! Mieszkam w budynku w którym jest 6 mieszkań, i listonosz zazwyczaj puka do indywidualnych drzwi jak ma przesyłkę. Wczoraj w sklepie widziałam nastolatkę która mieszka pode mną w chuście którą kupiłam przez internet z Włoch, a jej chłopaka w okularach słonecznych które kupiłam na ebayu! Dzieciaki po prostu czekały na listonosza przed blokiem az przyjdzie i podawały mój numer mieszkania, wiec ten dawał im pocztę dla mnie a one za mnie podpisywały! Rachunki i inne wrzucali mi do skrzynki, a resztę brali sobie. Poczta mówi ze to nie ich wina bo listonosz jest nowy i nie mógł wiedzieć kto mieszka pod jakim numerem. Niewiem czy warto isć na policję, czy po prostu powiedzieć tym nastolatkom że wiem o wszystkim.
Ehhh :|

#2

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że iść na policję.. Jeśli podpisy na pokwitowaniu odbioru są sfałszowane, problemy będą mieli spore, poczta także..

#3

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Początkowo miałem napisać, żeby dać im ultimatum, że jeśli nie zwrócą wszystkiego w ciągu 24 h, to idziesz na policję - jakby brakowało choć jednej rzeczy, ale to głupi pomysł, bo o ile oni mogliby wszystko zwrócić, to poczta musi zapłacić za swoją głupotę, czyli jednak idź na policję.



#4

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja bym ich najpierw porządnie opierd.... a potem poszedł na policję. Frajerstwo trzeba tępić. W Polsce policja by nie była potrzebna, zebrali by oklep i na tym by sie skończyło, ale za granicą nigdy nic nie wiadomo. Gratuluję im głupoty - podrabianie podpisu i to na dodatek w celach przywłaszczenia korzyści majątkowej/finansowej to bardzo poważne przestępstwo. Krótko za mordę z nimi.

#5

..::Marta::...
  • Postów: 151
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na policję, zbierz dowody (np że zamawiałeś te okulary i chustę) im więcej tym lepiej ^^ u nas był podobny problem, tylko ktoś inny otrzymał nasze wezwanie do poczty żeby odebrać ogromną sumę. Podpis sfałszowano, wszystko pięknie się uwidoczniło na kamerze w poczcie :] (u was raczej nie ma możliwości nakręcenia, ale i tak powinieneś zgłosić na policję)

#6

kleskus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Idz na policje. Oni bede miec przesrane ale rownierz i poczta jesli te rzeczy byly wartosciowe. Listonosz moze Ci wydac paczke tylko po pokazaniu dokumentu potwierdzajacego tozsamosc. Staraj sie o odszkodowanie.

#7

2007.
  • Postów: 256
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sporo problemów się Tobie przytrafia, jak nie kradzież z bankomatu to okrojona paczka. Albo pechowa albo...

#8

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najfajniej jest też, że sami siebie podkładają na talerzu. Biorą sobie przedmioty, a rachunki (to znaczy dowód Twojej własności owych przedmiotów!) oddają Ci do skrzynki. Nie pomnę oczywiście zapisanych aukcji internetowych, które również potwierdzają Twoją własność.
Najrozsądniej: iść na policję z tymi dowodami, pokazać je oraz delikwentów z Twoją własnością.
Najlepiej: Porządnie wpier*, tuż przed przyjściem listonosza, gdy będą czekali na nieszczęśnika, albo tuż po, złapanych na gorącym uczynku :P
Po Bożemu: zaprosić na herbatę i porządnie przegadać sprawę, szukając zgody. I swojej własności.



#9

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chałątajstwo i złodziejstwo. Za takie coś jak nic 10 batów. Cholera jasna. Dobrze, że ja mieszkam na wsi we własnym domku, nie ma problemów z Listonoszem. Zawsze czeka przed bramom, od kąd mój pies go ugryzł ;)

#10

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

naslij na nich kazachow albo chociaz postrasz atrapa dzialka przeciwlotniczego

..gdzie tacy ludzie sie rodza :/ policja, jak nie pomoze to zaprzyjaznionych lysych umiesnionych kolegow na nich naslij, by przekonali ich ze zle robia.

#11

.:p!nkola:..
  • Postów: 66
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No na herbatkę to chyba ich nie zaproszę :) Ale na policję dzisiaj idę na bank.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych