Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * - 9 głosy

Dawkins R.: Bóg urojony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#91

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Albo myślenie jest dla ciebie obce, albo jesteś niewychowany. Stawiam na to pierwsze, patrząc po twoich postach w innych tematach. Według ciebie naukowcy to chyba jacyś debile bo badają świat do którego każdy ma dostęp, a wiedza to tylko kwestia zainteresowania i chęci, bez funkcji czasu.

Pozdrawiam
  • -2

#92

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Albo myślenie jest dla ciebie obce, albo jesteś niewychowany. Stawiam na to pierwsze, patrząc po twoich postach w innych tematach. Według ciebie naukowcy to chyba jacyś debile bo badają świat do którego każdy ma dostęp, a wiedza to tylko kwestia zainteresowania i chęci, bez funkcji czasu.

Pozdrawiam


Odezwał się pan wychowany... Czytaj więcej dobrych książek to zrozumiesz treść poprzedniego posta, bo na razie kiepsko Ci to wychodzi. Do teleskopu albo synchrotronu nie każdy ma dostęp. Nie każdy ma taką wyobraźnię jak Tolkien. Nie każdy zna podstawy ekonomii. Nie każdy dotarł do dzikich plemion jak Cejrowski. Ale Biblię może przeczytać i zrozumieć każdy. Jeśli potrzebuje Dawkinsa żeby wyrobić sobie opinię, to chyba z jego samodzielnym myśleniem jest coś nie tak.

PS Dziękuje za pozdrowienia.

Użytkownik nexus6 edytował ten post 23.10.2010 - 13:31

  • 0

#93

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nexus6

Mylisz się trochę a nawet bardzo. Biblia nie jest prosta do zrozumienia, jest w niej wiele metafor, alegorii itp. Również trzeba orientować się w historii tego regionu gdzie była spisywana, panującej kulturze, systemowi władzy, obowiązującego prawa. Nie można sobie interpretować biblii jak się chce, a przynajmniej porządny katolik nie powinien tego robić na własną rękę. Dlatego powstają odpowiednie interpretacje tekstów z biblii.

Do poczytania http://biblijna.stro...terpretacja.htm
http://biblia.wiara....TEGO-W-KOSCIELE

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 23.10.2010 - 20:07

  • 1



#94

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nexus6

Mylisz się trochę a nawet bardzo. Biblia nie jest prosta do zrozumienia, jest w niej wiele metafor, alegorii itp. Również trzeba orientować się w historii tego regionu gdzie była spisywana, panującej kulturze, systemowi władzy, obowiązującego prawa. Nie można sobie interpretować biblii jak się chce, a przynajmniej porządny katolik nie powinien tego robić na własną rękę. Dlatego powstają odpowiednie interpretacje tekstów z biblii.

Do poczytania http://biblijna.stro...terpretacja.htm
http://biblia.wiara....TEGO-W-KOSCIELE


Ja tam nie wiem co ma robić porządny katolik. Uważam, że Bilblię można czytać samodzielnie, a jak ktoś widzi w tym coś złego, to jest moim zdaniem nienormalny.
  • 1

#95

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tam nie wiem co ma robić porządny katolik. Uważam, że Bilblię można czytać samodzielnie, a jak ktoś widzi w tym coś złego, to jest moim zdaniem nienormalny.

Można, tylko w ząb się nic nie zrozumie i można to porównać to użytkowania najnowocześniejszej lustrzanki w celu wbijania gwoździ. Lub jeśli ktoś jest naturalnie młotkowaty, zacznie wyciągać sensacje typu "Chrystus był pierwszym komunistą", albo "kosmici tworzyli cywilizacje i religie".

Kanon Biblii to arcydzieło literatury, najważniejsze teksty w historii całej ludzkości, nasączone mitologią, historią, filozofią i teologią. Czytać ją bez przygotowania (filozoficznego, filologicznego, historycznego, teologicznego - a najlepiej ze znajomością odpowiednich języków i w oryginale, przekład obok przekładu i porównywać), to jak zabierać się za tworzenie skomplikowanych reakcji chemicznych w laboratorium bez znajomości tablicy Mendelejewa. Niby coś wyjdzie, jednak nie to, co powinno, a czasem nawet mieszanka wybuchnie w rękach.

Czytać Biblię "ot tak sobie" to jedno i może być nieszkodliwe.


Jednak jeśli ktoś odrzuca kanon jako "zbiór bajek i w ogóle pisali to na haju" to już niebezpieczny idiota.

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 04.12.2012 - 09:06

  • -2



#96

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kanon Biblii to arcydzieło literatury, najważniejsze teksty w historii całej ludzkości, nasączone mitologią, historią, filozofią i teologią.


Bredzisz, dla 2 miliardów Chińczyków i miliarda Hindusów Biblia to taki kanon jak dla Europejczyków Konfucjusz.
  • 3


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych