Skocz do zawartości


Zdjęcie

Warszawa :: 29 czerwca 08 :: 23:55 - 00:25


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#46

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sądząc po nagraniu i zdjeciach (ktorych najprawdopodobniej nie ogladales ze sie pytasz) było bezchmurnie. Podczas mojej wczorajszej obserwacji również było KRYSTALICZNIE czyste bezchmurne niebo. Dzisiaj uderzam do sklepu po lornete, będę obserwował SKAJ [;
  • 0

#47

wojtek94.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Film wygląda ciekawie, szczególnie po obróbce, gdzie widać to czego przedtem nie było widać. Wpisałem w Google "Ufo nad Warszawą" i jest pełno artykułów o tym. Na filmie widać, że było bezchmurnie, a szczególnie dobrze to widać na tym zdjęciu, które wrzuciła inCa http://img379.images...=ufoo13bml5.jpg
  • 0

#48

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kupiłem tanią lornetę Opticam 12x50mm za 140 złotych i powiem tylko tyle - polecam. Świetnie przybliza, obraz jest wyraźny i ostry. Swietnie zbiera swiatło - teraz jak patrze w niebo idealnie widac wszystkie gwiazdy ktorych gołym okiem nie dostrzezemy a Arktur wygląda po prostu NIESAMOWICIE. Nie żałuję ani złotówki wydanej na tą "tanią" (mowi sie ze tanie lornetki to złe - błąd) lornetkę. Na amatorską obserwację nieba (i nie tylko bo w dzien swietnie sobie radzi) jest po prostu idealna. Koniec reklamy :) ide szukac ufo, moze chmurki sie troche rozwieją bo po dzisiejszej burzy jest jeszcze taka "naleciałość" :)
  • 0

#49

herbee.
  • Postów: 187
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Udanych łowów apo5, też rozglądam się za jakimś szkłem ;) . Ja sobie też dzisiaj popatrzę, niebo się przeczyszcza a o 0.36 ma być bardzo jasna flara Iridium w gwiazdozbiorze Smoka, a może będzie coś jeszcze? ;)
  • 0

#50

Xion80.
  • Postów: 53
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dopisze jeszcze, że właśnie się dowiedziałem, że pisali coś w gazecie, że ostatnio na Żoliborzu były jakiś obserwacje Ufo. Mój tata mi o tym powiedział, że coś o tym czytał, tylko, że nie pamięta w jakiej gazecie to widział :| bo tak to bym zamieścił tu ten artykuł. Jakby nie było, coraz więcej obserwacji jest notowanych przez świadków, sam osobiście teraz będę z lustrzaną swoją chodził, a może coś ustrzelę.
  • 0

#51

wojtek94.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czas zacząć polowanie :)
  • 0

#52

Chris.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też obserwuje niebo. ;) Na razie jedyne co zaobserwowałem to gwiazda mieniąća sie na różne kolory i mrygająca. ;)
  • 0

#53

naff.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jestem w Lodzi od wczoraj obserwuje podobne zjawisko ...lataja po dwie, trzy sztuki za godzine podesle material w postaci zdjec i filmiku

http://pl.youtube.co...h?v=dGKnyQJRZKE

edit [6.07.08] AlienGrey
Używaj opcji edycji postów.. ;)
I dwa: nie zaczynaj off-topa

  • 0

#54

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

naff, przy filmie przez ciebie podlinkowanym jest info, że został wykonany w Łodzi.
A w tym temacie omawiamy obserwacje dokonywane w Warszawie.
  • 0



#55

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Te wszystkie Wasze obiekty wyglądają jak płonące się baloniki [w sensie ze świeczką w środku]. Dlatego zadałem pytanie iNCe, odnośnie szczegółów poruszania się - czy było jakieś wyraźne przyspieszczenie, czy tylko dryfowały, ale póki co... bedz odpowiedzi.
  • 0



#56

inCa.
  • Postów: 27
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam za brak opowiedzi...
Obiekty (te pierwsze osiem, których nie ma na filmie) leciały jednostajnie, ale w pewnym momencie dwa z nich gwałtownie zawróciły i poleciały w przeciwnym kierunku (tak szybkiego zwrotu nigdy nie widziałam i takiego przyśpieszenia po tym manewrze). Jeden z obiektów leciał inaaczej, bo wyglądało to jakby przyśpieszał i zwaniał, a potem zniknął, a niektóre po prostu znikały.
Co do balonów, to oczywiście możliwe, tylko jeszcze nie spotkałam się z takimi, które latają w grupach i po zmianie kursu wracająz powrotem do grupy - przynajmniej lecą w tym samym kierunku co pozostałe.
8)
  • 0

#57

maver.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tu podczepie się z tym, co mam do napisania.
Noc z 31 lipca na 1 września 1999 roku - datę dobrze pamiętam, bo właśnie 1 września zaczynałem nową szkołę, ale nie o szkole miałem pisać. Sytuacja wyglądała zabawnie, bo trochę wcześniej rodzice wrócili z imprezy, ojciec był podpity, poszedł do okna zapalić i nagle krzyczy "UFO przyleciało". Na co został zbyty śmiechem, że to po niego i żeby już więcej nie pił tego, co tam serwowali. On jednak nie przestawał mówić, że widzi to co widzi więc dla świętego spokoju ma rodzicielka poszła zobaczyć to "niby UFO". Wyobraźcie sobie jak musiała się zdziwić widząc to co ojciec.

Wyglądało to tak:
Kilka wielkich świetlistych obłoków (nie wiem jak wysoko się unosiły). Obłoki wirowały i po spirali zbiegały się i znowu wracały do punku wyjścia. Co parę minut wszystkie, tak jakby były częścią czegoś jednej rzeczy, przemieściły się na tył bloku, po czym wróciły na stare miejsce. Po parunastu minutach oglądania zjawiska, wstyd się przyznać, ale znudziłem się i poszedłem spać. Ojciec mówił, że oglądał to w sumie przez ponad 2 godziny, po czym odleciało i do dziś już nie widziałem czegoś podobnego. Oczywiście nie przyśniło mi się to, bo połowa rodziny została brutalnie przebudzona i też widziała to co my. Poniżej przestawiam prosty model tego, co widziałem, a po prawej ustawienie na niebie - w przestrzeni.

edit: zapomniałem dodać, ze wszytsko było bardzo symetryczne - takie zgranie odległości i ruchu raczej nie jest zjawiskiem naturalnym, występującym na niebie pod postacią chmur, wyładowań czy świecącymi mgłami (?)

Dołączona grafika
  • 0

#58

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy mógł to być rodzaj świateł puszczanych z ziemi? Takie wielkie reflektory ktorych promien odbija się od chmur. A jesli nie to napewno LAMPIONY xD Teraz już nie fake, nie fotomontaż, nie balon meteorologiczny - teraz na topie są chińskie lampiony puszczane w Polsce! Balony ze świeczką przmieżające nieokreślone odległości [;
  • 0

#59

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Popytaj dobrze czy w pobliżu masz lotnisko, czy był cyrk, festyn lub inne wydarzenie.
Moim zdaniem to duże lampy, które świecąc w niebo dają efekt opisany przez Ciebie w tej historii :) .
  • 0

#60

maver.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mieszkam w miasteczku, które liczy ponad 6000 osób wiec o lotnisku nawet nie ma mowy. Żadnych reflektorów ani... cyrku. Sam nie wiem co to było, ale wiem, że to wydarzyło się na prawdę ;)
Zapomniałem dodać, że jakiś czas po tym, w wiadomościach była mowa o czymś bardzo podobnym, widzianym w innym miejscu Polski.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych