Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fakty i Mity na temat smoków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#46

supolo.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tymi polowaniami na smoki i jednorożce z udziałem dziewic to pewnie wymówka. Uważam, iż smoki mogły istnieć, ale bardziej prawdopodobne że pluły kwasem niż ogniem, a ludzie sobie dodali ogień. Smoki muszą jeść, a że krowy konie itp. mają głównie ludzie to za czynienie szkód ludzie je zabijali.
  • 0

#47

Scorpius.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Starzec pokiwał smutno głową i usiadł na pieńku, a wokół niego prawie natychmiast zgromadziły się zasmarkane malce.
- Powiem wam dziołchy, że to jeno bajy dla niegrzecznych dzieci przed snem. My raz z Wojtkiem, co to kamulce żarł i bordel prowadził poszli pod Giewonta. A tam taka ogromna dziuuuuura! Wojtuś już chciał ją z rekrutować, ale żem mu wytłumaczył, że to nie do pochędóżki, a jaskinia jakowaś. Weszli my tam i co widzim? Wuj Staś siedzi z chłopakami i bimber pędzą. Jak ja mu żem dowalił, wierzcie mi! Dwa lata pędził świństwo to i rozprowadzał we wsi, a my zyski jeno tracili. Już miał po ZOMO wołać, a tu nagle Wuj Staś podnosi się i mówi, że jak mu pomożem, to i skarb dostaniem. Wojtuś już się napalił, wziął kijaszek i w głąb jaskini pobiegł. Szybkie toto było, jak wiwerna jakowaś. A my się potykalim, my chachralim, my pierdzielim, byle by tylko potwora z jaskini wystraszyć. Ale nie ma ... eee... nie ma Stasia we wsi! Takie toto ogromne było, żem się w pory spakował i potem dziołcha mnie utłukła, ale to kompletnie inna historyja. Nie wiem jak wielkie te cienie były, ale większe od nas. Nachylam się i mówię Wojtusiowi, żeby zwolnił i miast patyczka kamulca wziął, coby bestię ogłuszyć, albo podrzucić jej to do żarcia. Wychodzim zza rogu, a tam co? Wieeeeelki szkielet, mówię wam. Białe toto było i stare, ale widać było, że niezły jaszczur tu żył. My myślim: potwora ni ma! A tu co? Wychodzi coś tłustego, w szmaty owinięte, w ręce trzyma pałkę obitą zębami jakichś stworów mitycznych. Oj, ale myśmy uciekali, oj! Na koniec okazało się, że to jeno teściowa była i wałkiem Stasia chciała utłuc. Nie wnikam dlaczego, pewno chędożył nie tą co trza. To tyle smarkacze... Jaszczura ni ma, ale prawdziwe potwora mieszka zaraz obok.
Starzec ryknął śmiechem, kiedy dzieciaki z krzykiem zerwały się z miejsc i pobiegły do lasu. Charknął, potarł się palcami i pogrzebał za spodniami.
- To tyle baj na dziś. Prawdziwe jaszczura są o wiele bliżej, niż się wam wydaję. Buahaha! Buahaha! Buahaha! Buaahah... ha... ha... chrrr... chrrr... chrrrr... A, to nic. Kłaczek.

***

To jest mniej więcej moje podejście co do kwestii smoków. Znalazł naćpany szaman szkielet dinozaura, a potem po pijaku B. Clintonowi w barze nagadał. Oczywiście, mogę się mylić. Po prostu uczono mnie, że wielu rzeczy nigdy nie zrozumiemy i nie jesteśmy w stanie wyjaśnić, ale zianie ogniem? Przy naszej obecnej wiedzy nie jesteśmy tego w stanie przyjąć do wiadomości, jako realnej umiejętności smoka. To po prostu na chwilę obecną nie-moż-li-we. Oczywiście, to mógł być też jakiś latający jaszczur, ale to wtedy nie musi być smok, tylko coś, co przeżyło do jakichś tam czasów.

Użytkownik Scorpius edytował ten post 18.03.2011 - 14:22

  • 0

#48

supolo.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tu jest około 6 minuty 40 sekundy pokazany robak, który wyrzuca związki chemiczne, o temp. 90 stopni Celsjusza, myślę, że smoki mogły robić podobnie. Razem z łatwopalną substancją jak np. drewno zaczynało się palić. Pamiętajcie, że ludzie lubią wyolbrzymiać wszystko i tak powstał mit o zianiu ogniem. Mit wg. mnie prawdopodobny.
  • 0

#49

Rinzler.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, specjalnie założyłem konto aby dodać ten post ;)

Smoki interesują mnie od dawna a ten dokument sf idealnie wyjaśnia ze smoki jedynie mogły istnieć, dlaczego by nie ?

Przegladając ostatnio dziwne rzeczy na YouTube znalazłem taki oto filmik:



Niby śmierdzi fejkiem na odległość, lecz do zastanowienia pozostaje zachowanie owych stworzeń, jest bardzo realne. wniosek ten mogę jedynie poprzeć doświadczeniem że kilka lat temu zajmowałem sie terarystyką, posiadajac między innymi legwana zielonego oraz warana nilowego, a także kilka innych jaszczurek, w przypadku zagrozenia gady reagowały w bardzo podobny do siebie sposów, jak te stworzenia tutaj.
  • 0

#50

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

He he, zwróć uwagę na jajo, które obraca w rękach. Przecież widać wyraźnie, że to wysuszona dynia :)
  • 0

#51

Szubi.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież napisał że to fejk.Smoki mogły istnieć mogły być to niedobitki dinozaurów,jaszczury z kosmosu lub coś nam zupełnie nieznanego lub zapomnianego.
  • 0

#52

kurado.
  • Postów: 130
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja myślę że mogły istnieć gdzieś czytałem że skamieliny dinozaurów zostały odkryte w niewielkim % pewnego dnia może uda się znaleźć szkielet smoka

Użytkownik kurado edytował ten post 14.09.2012 - 20:01

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych