Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piktogramy 2008 - Raport VRP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Piktogramy 2008
Raport VRP
(Część I)

[/b]

Część II



Jak wiemy sezon kręgów zbożowych w roku 2008 jeszcze na dobre się nie rozpoczął… lecz już dziś możemy zaprezentować kilka wzorów, które pojawiły się w ostatnim czasie. Owa prezentacja jest swoistego rodzaju wstępem do dalszych obserwacji powstawania kręgów w zbożu. Owy temat będzie się systematycznie zapełniał o nowe raporty odnośnie nowych wzorów jakie ujrzą światło dzienne. Nie pozostaje nam nic tylko życzyć sobie i wam, aby ten sezon był jeszcze lepszy niż poprzedni.

Każdy piktogram będzie oznaczony odpowiednim symbolem aby później bez niepotrzebnych cytatów (np. zdjęć), tylko przez wpisanie odpowiedniego symbolu, będzie można skomentować odpowiedni wzór.

Z powodu dużej ilości materiału zdjęciowego zalecane jest odczekanie do końca momentu ładowania sie tematu, czasem bywa tak, iż po raz pierwszy dany obrazek nie wyświetli się prawidłowo - zalecane jest odświeżenie strony.

I.


Data odkrycia : 2008-04-19
Kraj : UK
Region : Wiltshire
Lokalizacja : Avebury, Waden Hill
Typ kręgu : Oilseed rape (krąg powstały w rzepaku)

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Formacja ta została odkryta przez lokalnych mieszkańców 19 kwietnia 2008 roku. Przypuszczalny rozmiar kręgu wynosi 180 stóp i zlokalizowany jest w północnej części wzniesienia Waden Hill.


II.


Data odkrycia : 2008-04-20
Kraj : Włochy
Region: Sycylia
Lokalizacja : Riesi
Typ kręgu : [???]


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Materiał wideo dotyczący owej formacji


III.



Data odkrycia : 2008-04-27
Kraj : Włochy
Region : Lombardia
Lokalizacja : Rho (Mi)
Typ kręgu : Barley

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Więcej zdjęć i informacji na temat kręgu [język włoski]


IV.


Data odkrycia : 2008-05-04
Kraj : UK
Region : Wiltshire
Lokalizacja : Milk Hill (White Horse)
Typ kręgu : Oilseed Rape (krąg powstały w rzepaku)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Formacja ta została odkryta 4 maja 2008 roku w okolicy góry Milk Hill, która jest znana nie tylko z obecności kręgów ale także słynnego „Białego Konia”. Krąg ten ma znaczenie szczególne, ponieważ powstał miesiąc po tym jak pojawił się tam pierwszy krąg roku 2008. Kolejna interesującą informacją jest to, iż w miejscu tym co roku pojawiają się coraz to nowsze formacje – dla porównania, zapraszamy do tematu o kręgach z roku 2007 gdzie przedstawiony jest krąg w kształcie piramidy, który powstał w tym samym niemal miejscu. Według analiz krąg ma przypuszczalną rozpiętość 60 stóp.

V.



Data odkrycia : 2008-05-06
Kraj : USA
Region : Tennessee
Lokalizacja : Madinsonville, Monroe County
Typ kręgu : Wheat (krąg powstały w pszenicy)

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Krąg przedstawiający piramidę (trójkąt) wraz z okręgami na każdym wierzchołku powstać miał w jedną noc z niedzieli na poniedziałek. Jedną z ciekawostek na temat owego kręgu jest to, iż w czasie gdy powstawać miał owy krąg zarejestrowano odczyty sejsmiczne – oczywiście może to oznaczać nic (zwykły przypadek) jak może być powiązane z ową formacją.

VI.


Data odkrycia : 2008-05-07
Kraj : Włochy
Region : Piemonte
Lokalizacja : Gallo d'Alba (CN)
Typ kręgu : Young cereal crop

Dołączona grafika

Dołączona grafika


VII.



Data odkrycia : 2008-05-08
Kraj : UK
Region : Wiltshire
Lokalizacja : Avebury Avenue
Typ kręgu : Oilseed rape

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Owa formacja pokazuje coś co jest znane pod nazwą „przejścia zenitowego”. Owe określenie pochodzi od cywilizacji Majów i ich astronomii. Było to powiązane z obserwacjami nieba przez Majów, którzy dobrze wiedzieli kiedy i gdzie miało dochodzić do owego przejścia. Majowie mieli Boga, który miał symbolizować owe zdarzenie – zwał się "Diving God" (Skaczący do wody/nurkujący Bóg).

Dołączona grafika


Opracowanie : dj_cinex
Źródła :
Crop Circle Archive
Crop Circle Connector
i inne…


C.D.N.


(Część II - 16/17.06.08)


CZĘŚĆ II : http://www.paranorma...t...st&p=275076
  • 0



#2

GPNS.
  • Postów: 125
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

VII. jest najbardziej niesamowity. Dość niewiarygodny. Po pierwsze nany na Ziemi symbol yin-yang(którego użycie może oznaczać bardzo wiele), przykrywający drugi taki symbol (który też na Ziemi jest znany, jak to wynika z artykułu. Ciekawe tylko co z tego wywnioskować), a po drugie widać kierunek tworzenia elementów "kręgu". IMHO zawiewa podróbką...
  • 0

#3

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że powiewa podróbkami, bo same informacje o piktogramach są kompletnie bezużyteczne, jeśli nie ma dodatkowych informacji o zdarzeniach poprzedzających powstanie piktogramu.
  • 0

#4

Oski_m.
  • Postów: 88
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A na IV to skąd się ten koń wziął??

Edit : dj_cinex
Skupmy się tutaj na piktogramach a nie na otoczeniu. Jakby co masz tu info na temat twojego zapytania : http://www.czejarek....roze/pdr07a.php

  • 0

#5

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

chyba szarakom zaczyna brakować fantazji i pomysłów-większość pokazanych piktogramów jest bardzo podobna do poprzednich: zwłaszcza I,II i V. VII bardzo ciekawy. VI zaś to dokładne przeciwieństwo VII, wygląda tak jakby kosmici lenia mieli albo musieli go robić w czasie urlopu-bardzo dużo kłosów się podniosło, widać że jacyś partacze robili.
  • 0

#6

Christof.
  • Postów: 66
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważam, że kręgów powstałych w rzepaku raczej nie można podrobić nie niszcząc ich otoczenia. Przyzna to każdy, kto choć raz widział pole rzepaku. To nie pszeniczka czy jęczmień rosnące w równiutkich rządkach, a istne chaszcze, gdzie już normalne poruszanie się sprawia trudności, a co dopiero precyzyjne manewrowanie jakimś ugniataczami.
  • 0

#7

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

VIII.



Data odkrycia : 2008-06-9 ?
Kraj : Polska
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja : południowo-centralna Polska
Typ kręgu : (krąg powstały w polu żyta)

Dołączona grafika


Dołączona grafika

Okazuje się, że to już drugie tego typu znalezisko w tych stronach w ciągu dwóch lat. W 2007 roku, jakieś 300 – 400 metrów od tego miejsca, tuż przy drodze natrafiono na podobne znaki w zbożu. Właściciel nie chciał wówczas rozgłosu i sprawa nigdy nie ujrzała światła dziennego. ( poniżej zdjęcie z 2007 roku )

Dołączona grafika

źródło: nautilus.org.pl


  • 0



#8

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wszystkie to ewidentna robota ludzi, nie wiem dlaczego ktoś to zamieszcza, piktogramy 1,4,5,7 zostały zaczęte w miejscach gdzie maszyny rolnicze zrobiły ślady kołami, resztę też spokojnie mogli zrobić ludzie bez zostawiania śladów
słabe są w tym roku po prostu :)
  • 0

#9

Yaku.
  • Postów: 129
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja osobiscie nie wierze w piktogramy bo moim zdaniem to w 99% twory ludzkie ale zawsze pozostaje ten jedne procent nie do wyjasnienia.

Edit : dj_cinex
Spokojnie Panowie, kolejne części jak i lepsze wzory przed nami.

  • 0

#10

Christof.
  • Postów: 66
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W tworzeniu kręgów nie tylko wzór jest ważny, ale również sposób wygniecenia zboża. Łodygi nie są złamane, a skręconei przygniecione.
Jeśli to takie łatwe, to spróbujcie sami wykonać taki krąg. Ruszcie się z przed kompa, jedźcie na jakieś pole np. pszenicy i spróbujcie wykonać jakiś prosty wzór, w dzień, nie w nocy. Wyjdzie bohomaz bez żadnej spójności.
  • 0

#11

Yaku.
  • Postów: 129
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdaje sobie z tego sprawe ale mowilem ogolnie co do piktogramow cele w jakim kosmici mieliby je robic jednak dla mnie istnieja ale podalem tylko 1% bo wydaje mi sie ze reszta to twory ludzkie no ale przejde do tych celow

1.Moga to byc jakiegos rodzaju ostrzezenia lub wiadmosci od pozaziemskiej inteligencji moze to wiadomosci od rasy ktora wedlug przepowiedni szamana 2007-2012 miala by nam pomoc w walce o ziemie.

2.Sa to znaki dzieki ktorym obcy zaznaczaja miejsca w ktorych byli w jakim celu ciezko stwierdzic.

Edit : dj_cinex :
Przypominam, iż rozmowę ogólną na temat powstawania piktogramów można kontynuować w tych oto tematach :

http://www.paranorma...t...post&p=5633

http://www.paranorma...t...ost&p=30918

Tutaj postarajmy sie skupić na konkretnych wzorach etc. :)

  • 0

#12

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja osobiscie nie wierze w piktogramy bo moim zdaniem to w 99% twory ludzkie ale zawsze pozostaje ten jedne procent nie do wyjasnienia.

Edit : dj_cinex
Spokojnie Panowie, kolejne części jak i lepsze wzory przed nami.



Mi sie wydaje, ze temat CC poprostu umarl na forum ;/ zadko mozna przeczytac jakis ciekawy art na tym forum...a przeciez materialow jest duzo .... tez nie rozumie Cinex wklejania zdjec piktogramow ktore nie odbiegaja jakoscia wykonania :)) na dzien dzisiejszy w tym roku powstalo ok 30 Piktogramow w tym rewolucyjny piktogram w Korei pierwszy w tym kraju a zarazem bardzo wysokiej jakosci co cieszy i lamie przekonania ze dobre piktusy spotkac mozna tylko w Wiltshire... jest tez kilka bardzo duzych i ciekawych piktogramow zwiazanych razem wykonanych jakby tym samym stylem wszystki wpisane w kolo, moze doczekamy sie rozszyfrowania przekazu i wrescie dokaczenia projektu Circle Ship ??
wszyskim zainteresowanym polecam Circle Crop Archive mam nadzieje ze cos drgnie z tym tematem na forum ;)
  • 0

#13

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Typ kręgu : Oilseed rape (krąg powstały w rzepaku)


Rape? Jak można było nazwać tak typ kręgu. :mrgreen: Uśmiałam się.

Jednak do rzeczy mnie najbardziej podoba się I i V, nie wiem czemu jakoś mnie urzekły. Im bardziej złożonym, tym bardziej mnie zadziwia. Nie wiem czemu nr VII to ostatnie zdjęcie, wydaje mi sie podejrzana, w sensie nieprawdziwe.
  • 0

#14

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie robota speców ;) Ale pierwsze koty za płoty.
Może coś lepszego się pojawi.
  • 0



#15

GPNS.
  • Postów: 125
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Typ kręgu : Oilseed rape (krąg powstały w rzepaku)


Avion, rape oprócz tego, co każdy wie, oznacza także rzepak;)

A VIII. dość liche.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych