Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to UFO? Oceńcie sami.[8.05.2006]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

7 maja wykonana została bardzo ciekawa fotografia.
Czy to UFO? Oceńcie sami

Na pewno znacie to zjawisko - przez chmury nagle widać prześwitujący promień światła słonecznego. Czasami powstają obrazy wręcz zapierające dech w piersiach - inaczej tego nazwać nie sposób.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

W tej smudze jest wyraźnie jakiś obiekt. Widać go lepiej po minimalnej obróbce.

Dołączona grafika
Tak było także w tym przypadku. Nasz czytelnik Dawid przysłał do nas szereg zdjęć.
O co w nich chodzi? Przeczytajcie maila:

Czesc.
Dzis (Trzebinia,niedziela 7 maja 2006 godzina ok. 15:00) postanowiłem zrobic kilka zdięć smugi światla słonecznego przebijajacego sie przez zachmurzone niebo.
Widok byl ciekawy ponieważ jak sami widzicie smuga światła pada prosto na klasztor w Trzebini (Małopolska). Pierwsze trzy zdiecia zrobilem praktycznie jedno po drugim chcac wybrac najlepsze.Czwarte, ostatnie zrobilem po paru minutach. Następnie zgrałem zdiecia na dysk i ku mojemu zaskoczeniu zobaczylem w smudze swiatla ciemną plamę, po zbliżeniu wyglada to troche jak...no wlasnie...Sam nie wiem czy to jest ptak, czy coś "innego"...Napewno nie jest to zabrudzenie na obiektywie i samolot.Czy to może byc UFO??Sam nie wiem, zdięcie mam cały czas w aparacie(na wszelki wypadek).
Zdiecie zostalo wykonane bez zoom`u aparatem cyfrowym Panasonic DMC-LS1.
P.S.
W przypadku zamieszczenia tego e-maila na Waszej stronie internetowej proszę o anonimowość.
Dziękuję
Pozdrawiam.
David


Gratulujemy zdjęcia - naprawdę zachwyca oryginalnością. Czy jest to UFO? Oczywiście, to jest możliwe. Być może kogoś także zainspirował ten niezwykły widok promienia słońca prostopadle padającego przez chmury na ziemię... Kogo? A to już temat na zupełnie inną opowieść.

Tekst: Sebastian Marczak
Źródło:
Fundacja NAUTILUS

Bardzo ciekawe fotki, na dodatek z Polski. :smile:
  • 0

#2 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Trudno powiedziec, zdjęcie nie jest najlepszej jakości.
  • 0

#3

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obiekt trójkątny, trudno mi powiedzieć coś nt. tak małych wymiarów. może ptak, chociaż takiego to ja jeszcze nie widziałem - jednakże jest to daleka odległość. Wygląda to jakby ten obiekt zrobił sobie furtkę przez chmury, albo tak po prostu został uchwycony.
  • 0

#4

berniaki.
  • Postów: 91
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdjęcia nie są najlepszej jakości,ale ten obiekt jest bardzo ciekawy :smile:
  • 0

#5

Toldo.
  • Postów: 147
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to moze byc wszystki ptak samolot albo ufo ja obstawiam ze to ufo :crazy:
  • 0

#6

berniaki.
  • Postów: 91
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehehe to jest NOL czyli NIEZIDENTYFIKOWANY OBIEKT LATAJĄCY i wszystko jasne :-D no bo nie wiemy co to jest :hmm:
  • 0

#7

Toldo.
  • Postów: 147
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehehe to jest NOL czyli NIEZIDENTYFIKOWANY OBIEKT LATAJĄCY i wszystko jasne  :-D  no bo nie wiemy co to jest  :hmm:


czyli jesli stwierdzimy ze Nol to Nol to Nol przestaje byc juz Nolem :>
  • 0

#8

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ciekawi mnie to strasznie bo do tej miejscowości mam około 60km ;-)
  • 0

#9

Heiser.
  • Postów: 260
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ciekawe, ale to może być wszystko...
Chociaż no potej obróbce wygląda jak trójkąt, z równymi bokami, ale odległość jest dosyć duża, więc to może być złudzenie...
sam nie wiem co o tym myśleć
  • 0

#10

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To może jest latawiec. ;-)
Kształt trójkąta, widać nawet ogon. :P

[ Dodano: 2006-05-30, 17:32 ]
Chociaż w kanale czerwonym nie wygląda mi to na trójkąt...
Dołączona grafika
Może jednak ptak. ;-)
  • 0

#11

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kurcze, mnie trochę denerwuje że nie dają nigdzie oryginałów. Rozumiem, że to kwestia transferu itd. ale raz na jakiś czas mogli by dac oryginał - wtedy człowiek mógł by się sam pobawić w grafice i ocenić co to może być. A tak cała struktura zmieniona, pikseloza maksymalna i nic nie można zdziałać :(

Samo zjawisko prostopadłego promienia jest ciekawe. Musi to być światło odbite od wyższych partii chmur albo załamane w atmosferze bo w Polsce nie jest możliwe żeby promienie słoneczne padały bezpośrednio prostopadle na Ziemię. Ale takie zjawisko już nie raz widziałem więc nie jest to nic nadzwyczajnego ale robi wrażenie. O samym obiekcie to można tylko powiedzieć że to na pewno NOL :)
  • 0

#12

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dziwne to... gdyby nie obiekt to bym powiedzial zwykle zdjecie bo takie smugi to normalka...
  • 0

#13

eltom.
  • Postów: 204
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie jest ciekawe. Patrząc w kierunku Słońca promienie padają pod skosem, ale w twoim kierunku. Wygląda to na prostopadły promień, ale patrząc z boku byłby skośny.
  • 0

#14

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie jest ciekawe. Patrząc w kierunku Słońca promienie padają pod skosem, ale w twoim kierunku. Wygląda to na prostopadły promień, ale patrząc z boku byłby skośny.


Masz rację ale mi się i tak podoba :)
  • 0

#15

eltom.
  • Postów: 204
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie też :-) Natomiast przekonwertowałem to zdjęcie, ale jest za mała rozdzielczość, by coś konkretnego napisać. Po powiększeniu i obróbce to jest zaledwie kilkanaście pikseli. To może być wszystko i nic.
Dołączona grafika
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych