Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skąd się biorą sekty?


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skąd, według was, biorą się sekty?
Co popycha "guru" do zakładania sekt? Chęć zdobycia pieniędzy, opanowania umysłów innych ludzi, wykorzystanie ich w jakimś celu, a może coś jeszcze innego?
  • 0



#2 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Taki Guru powinien isc do psychiatry...

generalnie forsa to wyznacznik, chec wladzy, orgie i najlepsze: rownanie sie z Bogiem co dla mnie jest chore
  • 0

#3 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Może guru, to ludzie skrzywdzeni w dzieciństwie. A teraz mszczą sie na innych manipulujac nimi. Forsa też ma tu pewnie duze znaczenie.
  • 0

#4

Junk.
  • Postów: 72
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

rownanie sie z Bogiem co dla mnie jest chore


Mój guru, nieżyjący juz Bhaktivedanta Swami zwykł mawiać, że guru uważający się za Boga (GOD) jest w rzeczywistości psem (DOG).
  • 0

#5

Józek.
  • Postów: 154
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Biorą się gdy ktoś wypali za dużo bagiennego ziela i zobaczy Śniącego :D

A tak na serio sekta to maszynka do robienia kasy. :papapa:
  • 0

#6

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Koleś nie jest spełniony seksualnie to zakłada tzw. stowarzyszenia :-D
  • 0



#7

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

przecież nie wszystko co się określa mianem sekty jest czymś, co w założeniu miałoby spełniać tylko osobiste cele :)
  • 0



#8

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Satanizm polega na tym, aby robić sobie dobrze...
  • 0



#9

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego powstają sekty? To dziwne dla mnie ... chociaż moze i nie - jedno to niekiedy kasa - łatwo stosunkowo niektórym ludzi wycyckać z niej. Chęć bycia kimś niezastąpionym, nie wiem - Bogiem ... to już zupełnie popieprzone ... dowartościowanie się i zrównywanie z błotem innych?
  • 0

#10 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

ludzie uciekaja do sekt bo maja zrabane zycie, mysla ze w ten sposob ktos ich zrozumie...a tu klops
  • 0

#11 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Guru sekt to z pewnością nie są ludzie skrzywdzeni w dzieciństwie, a raczej zwyczajne cwane hieny żerujące na psychice i zasobach finansowych ludzi szukających wsparcia i zrozumienia.
  • 0

#12

Junk.
  • Postów: 72
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tradycja przekazywania tradycji religijnej poprzez 3 "kanaly" a mianowicie sadhu (święci mężowie), guru (nauczyciele duchowi) , sastra (pisma świete) to starozytna tradycja wywodzaca się z hinduizmu. Wiec by mieć własciwą perspektywę na temat o którym rozmawiamy nalezy rozróżnić tzw "guru" od prawdziwych guru autoryzowanych przez tzw system parampara (sukcesja uczniow) polegajacy na tym że guru przekazuje swoją wiedzę jaka otrzymał sie od swojego guru w postaci niezaczyszczonej. Jezeli nauki takiego guru są niezgodne z naukami swojego guru a także wymienionymi wyżej sadhu i sastra osoba taka jest wykluczana z sukcesji uczniów.

Rozróżnienie takie nalezy tym bardziej wprowadzić, ze coraz częsciej słowo "guru" jest synonimem przywódcy sekty co niezbyt odpowiada prawdzie bo w przeszłości i obecnie wielu przywodców sekt to nie guru tylko osoby świeckie albo duchowne z niehinduistycznych tradycji religijnych tak jak np przywódca polskiej sekty "Niebo" albo pastor Jones:
http://www.sfgate.co...08/NEWS4041.dtl
  • 0

#13

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hardcorowcy to dla mnie sekta :crazy: A są sekty bez przywodców...?
  • 0

#14 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Guru sekt to z pewnością nie są ludzie skrzywdzeni w dzieciństwie, a raczej zwyczajne cwane hieny żerujące na psychice i zasobach finansowych ludzi szukających wsparcia i zrozumienia.


mowilem o Ludziach Ktorzy zaciagaja sie do sekt, a z reszta masz racje :smile:
  • 0

#15 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Patryczek, przypomniałeś mi coś. Kiedyś wychowawczyni z internatu wpisała w moje akta poufną wiadomosć : "Należy do sekty metalowców" normalnie myślałam, że umrę ze śmiechu. :rotfl:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych