Skocz do zawarto軼i

Ttegoroczna gala rozdania Z這tych Szarak闚 odb璠zie si w niedziel 1. marca o godzinie 20:00. Zapraszamy!
Wymagany jest str鎩 formalny, wieczorowy. W ko鎍u u篡tkownik w krawacie jest mniej awanturuj帷y si! :szczerb:

Zdj璚ie

Co stworzy這 Boga ?

• Zaloguj si, aby doda odpowied
528 odpowiedzi w tym temacie

apo5.
  • Post闚: 773
  • Tematów: 3
  • P貫:M篹czyzna
Reputacja zadowalaj帷a
Reputacja

Napisano

Ja uwa瘸m 瞠 rozpatrujemy Boga kategoriami w豉snymi "ziemskimi", dlatego nie mo瞠my go poj望. Nie jeste鄉y w stanie ogarn望 faktu, 瞠 co istnieje od zawsze a to dlatego 瞠 sami mamy pocz徠ek i koniec, oraz wszystko co nas tu na Ziemi otacza. Na temat wszech鈍iata jeszcze wiele musimy si nauczy. Kto powie - "ale wszech鈍iat przeciez mia oficjalnie sw鎩 pocz徠ek w wielkim wybuchu" - ok, zgodz si - ale wci捫 pozostaje pytanie co by這 PRZED wielkim wybuchem ? :>
Je郵i chodzi o moj wizj Boga - uwa瘸m, 瞠 B鏬 to inaczej wszech鈍iat i jego energia, a co j stworzy這? Nic - ona istnieje od zawsze.
  • 0

Cahir.
  • Post闚: 1195
  • Tematów: 74
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wysnułem to przypuszczenie bo trochę Twoich na tym foum wypowiedzi zalatuje jakby NA.
Może to tylko jednak przypadek, moje błędne skojarzenie ;]

Czy m闚ie, że NA jest zła? Lepiej uciąć teraz niż ciągnąc o tym gg :)
Mi w gruncie rzeczy wisi kto sobie w co wierzy.

• 0

apo5.
  • Post闚: 773
  • Tematów: 3
Reputacja zadowalaj帷a
Reputacja

Napisano

A co z貫go jest w New Age? Nie widz w tej "religi?" nic z貫go dop鏒y dop鏦i nie krzywdzi innych ludzi...New Ageowcy przynajmniej si nie wysadzaj a niech wierz sobie w to co chc, maj do tego pe軟e prawo jak ka盥y z nas. End OT
  • 0

Dybas.
  • Post闚: 47
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Boga wymyślili ludzie tak jak innych Bog闚 na ziemi. Nie potrafili wyjaśnić zachodzących zjawisk w naturze i przypisywali je Bogu. Proste i logiczne. Nie wierze w to, że jest ktoś wyższy nad nami. Wszystko powstało samo. To jest zbyt fantastyczne by było prawdziwe.
  • 0

TYRIPS.
  • Post闚: 122
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

My郵 瞠 kolejny temat nie ma sensu poniewa ka盥y ma inny punkt widzenia i nie ma w wi瘯szo軼i kultury rozmowy bo tu s narzucane pogl康y np. Dybas "Wszystko powsta這 samo. To jest zbyt fantastyczne by by這 prawdziwe." lepiej by brzmia這 "wg. MNIE wszystko powsta這 samo. To jest zbyt fantastyczne by by這 prawdziwe" i ca趾iem zmienia to posta rzeczy bo wtedy przedstawia si sw鎩 punkt widzenia i dyskusja mo瞠 by prowadzona...
apo5 chyba si z tob zgodz bo wydaje mi si 瞠 nie nie jest mo磧iwe poj望 co tak niesko鎍zonego bo nasz umys nie jest w stanie tego zrozumie...
  • 0

vrinda.
  • Post闚: 85
  • Tematów: 12
Reputacja zadowalaj帷a
Reputacja

Napisano

Spr鏏ujmy u篡 logiki. Wiemy 瞠 wszystko co zbudowane jest z energii materialnej (materii) ma pocz徠ek i koniec. Zatem Wszech鈍iat, poniewa jest zbudowany z materii, r闚nie musi mie pocz徠ek i koniec. B鏬 nie mo瞠 by Wszech鈍iatem bo mia豚y pocz徠ek i koniec. Zatem B鏬 nie mo瞠 by stworzony z energii materialnej. Je瞠li B鏬 istnieje musi te istnie inny rodzaj energii, nazwijmy j energi niematerialn (czy duchow). I tu sprawa si zamyka bo nie mamy 瘸dnej wiedzy o tego rodzaju energii. I tu z pomoc mog przyj嗆 staro篡tne pisma:

Jednak istnieje jeszcze inna niezamanifestowana natura – wieczna i transcendentalna w stosunku do tej zamanifestowanej i niezamanifestowanej materii. Jest ona najwy窺z i nigdy nie ulega unicestwieniu. Kiedy wszystko w tym 鈍iecie ulega zag豉dzie, ta cz窷 pozostaje niezmienn. To najwy窺ze miejsce pobytu, kt鏎e Vedanty軼i opisuj jako niezamanifestowane i nieomylne, i kt鏎e znane jest jako najwy窺ze przeznaczenie, z kt鏎ego, kto raz je osi庵n掖, nigdy nie powraca – jest Moim najwy窺zym kr鏊estwem. (Bhagavad-gita 8.20-21)
  • 0

AwAke.
  • Post闚: 95
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Boga wymyślili ludzie tak jak innych Bog闚 na ziemi. Nie potrafili wyjaśnić zachodzących zjawisk w naturze i przypisywali je Bogu. Proste i logiczne. Nie wierze w to, że jest ktoś wyższy nad nami. Wszystko powstało samo. To jest zbyt fantastyczne by było prawdziwe.

Samo nic się nie robi :P (no poza wąsami wirami i bałaganem :D )

@Przemo sry widocznie źle cie zrozumiałem :D
  • 0

sheey.
  • Post闚: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jednak 瞠by by這 bum! musia ju wtedy istnie czas.Czyli zaprzeczenie same w sobie.

Sk康 w og鏊e takie twierdzenie? Pyk i pojawia si 4-wymiarowa czasoprzestrze. Dlaczego niby czas ma by potrzebny do tego 瞠by, jak to okre郵i貫, "by這 bum!".

Wyobra sobie, 瞠 masz bomb. Czy ona kiedykolwiek wybuchnie, je郵i nie ma czasu? Wszystko dzieje si w okre郵onym czasie, wi璚 je郵i nie ma czasu nic si nie dzieje, nie zachodz 瘸dne procesy, bomby nie wybuchaj :P Wszystko stoi w miejscu. Popraw mnie, je郵i si myl. Ale akurat z wybuchem by貫m w b喚dzie ;) Czas istnia ju wtedy, tylko we wn皻rzu owej materii, a ona si tylko "rozdyma豉".
A co do tematu to on nie ma wi瘯szego sensu. Cz這wiek odkryje co by這 przed WW/Bogiem. By這 to np. jajko. Pojawi si pytania "Co by這 przed jajkiem?" Ludzie odkryj, 瞠 to by豉 kura. Pojawi si pytania "Co by這 przed kur" itd. A mo瞠 po prostu przed Bogiem nie by這 nic (w sensie, 瞠 pustka)? Nie b璠zie to satysfakcjonuj帷a odpowied, bo nico嗆 ci篹ko sobie wyobrazi, przecie co musia這by wcze郾iej...

Samo nic si nie robi :P (no poza w御ami wirami i ba豉ganem :D )

I rze簑ch :D
  • 0

IO.
  • Post闚: 256
  • Tematów: 6
Reputacja zadowalaj帷a
Reputacja

Napisano

Wyobra sobie, 瞠 masz bomb. Czy ona kiedykolwiek wybuchnie, je郵i nie ma czasu? Wszystko dzieje si w okre郵onym czasie, wi璚 je郵i nie ma czasu nic si nie dzieje, nie zachodz 瘸dne procesy, bomby nie wybuchaj :P Wszystko stoi w miejscu. Popraw mnie, je郵i si myl. Ale akurat z wybuchem by貫m w b喚dzie ;) Czas istnia ju wtedy, tylko we wn皻rzu owej materii, a ona si tylko "rozdyma豉".

Tak bomby nie wybuchaj bez czasu. Zanim nie by這 czasu, bomba (wszech鈍iat) nie eksplodowa豉. Nie wyobra瘸m sobie poj璚ia czasu bez poj璚ia przestrzeni. Czas jest wymiarem, zmian stanu materii w przestrzeni. 妃iem twierdzi, 瞠 bez przestrzeni (o dowolnej liczbie wymiar闚) czas nie mo瞠 istnie.
Poza tym mam wra瞠nie, 瞠 to o czym m闚i wyobra瘸sz sobie w nast瘼uj帷y spos鏏:
Krok 1. Wielki Wybuch
Krok 2. Powstanie czasoprzestrzeni
A sam uwa瘸sz, 瞠 powinno by na odwr鏒.
Mnie natomiast chodzi o to, 瞠 te dwie rzeczy odby造 si r闚nocze郾ie. By to pierwszy moment istnienia wszech鈍iata. W豉軼iwie to mianem WW okre郵a si powstanie czasoprzestrzeni, a nast瘼nie materii.

A co do tematu to on nie ma wi瘯szego sensu. Cz這wiek odkryje co by這 przed WW/Bogiem. By這 to np. jajko. Pojawi si pytania "Co by這 przed jajkiem?" Ludzie odkryj, 瞠 to by豉 kura. Pojawi si pytania "Co by這 przed kur" itd. A mo瞠 po prostu przed Bogiem nie by這 nic (w sensie, 瞠 pustka)? Nie b璠zie to satysfakcjonuj帷a odpowied, bo nico嗆 ci篹ko sobie wyobrazi, przecie co musia這by wcze郾iej...

To, 瞠 co jest trudne do wyobra瞠nia, nie oznacza, 瞠 jest nieprawdziwe. Tak jak to, 瞠 co jest intuicyjne nie sprawia, 瞠 staje si bardziej prawdziwe.
A przed kur i jajkiem by archeopteryx :P .

Pozdrawiam :)
  • 0

tatik.
  • Post闚: 1982
  • Tematów: 291
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wyobra sobie, 瞠 masz bomb. Czy ona kiedykolwiek wybuchnie, je郵i nie ma czasu?

No i tajemnica wyja郾iona oczywi軼ie do pierwszego wybuchu doprowadzila jak zwykle Al-Kaida. (zamach terrorystyczny pocz徠kiem wszech鈍iata)

Co do wyznawc闚 New Age tez nie mog si inaczej wyrazi jak tylko pozytywnie. Zwolennik闚 nie mo積a pos康za o np: zami這wanie do nadgorliwego warnowania poniewa r闚nie dobrze mo瞠 to by jaka kl徠wa genetyczna :o
  • 0

_Silent_.
  • Post闚: 827
  • Tematów: 18
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Krok 1. Wielki Wybuch

Wybucha *co*. Co co *jest*, co co trzeba by這 uprzednio *stworzy*.
  • 0

IO.
Reputacja zadowalaj帷a
Reputacja

Napisano

@up
Wikipedia o Teorii Wielkiego Wybuchu:

Paradoksalnie, została ona nazwana przez jej gł闚nego oponenta - Hoyle'a - kt鏎y m闚ił o niej pogardliwie "teoria wielkiego bum" (ang. big bang theory). Nazwa ta jednak się przyjęła.

Wierz mi, że słowo "wybuch" w żaden spos鏏 nie przystaje do tego co się działo w pierwszych chwilach wszechświata. ;)
  • 0

_Silent_.
  • Post闚: 827
  • Tematów: 18
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale wierz, nie jestem laikiem. Rzecz jednak w tym 瞠 m闚imy o spontanicznym powstaniu materii z niczego, co jest mniej logiczne od za這瞠nia istnienia Boga.
  • 0

IO.
Reputacja zadowalaj帷a
Reputacja

Napisano

Silent, swoje stanowisko, wobec tego, czy istnienie Boga jest bardziej prawdopodobne od spontanicznego powstania wszechświata z niczego, przedstawiłem już w sąsiednim temacie. Nie chce się powtarzać, więc jeśli chcesz o tym podyskutować to zapraszam >>tutaj<<
  • 0

optyk.
  • Post闚: 167
  • Tematów: 5
Reputacja zadowalaj帷a
Reputacja

Napisano

Przyjmijmy, 瞠 b鏬 istnieje, a ja jestem katolikiem
Jestem ciekawy tego, czy b鏬 ma kompleksy, 瞠 musia stworzy nas, by鄉y mogli oddawa mu cze嗆.

B鏬 z racji tego, 瞠 da nam szans 篡cia jest kim wzorowym.
To niewa積e, 瞠 wiele ludzi na 鈍iecie cierpi ca貫 篡cie.

Czy ratuj帷 郵imaka, poprzez umieszczenie go w s這iku z dziurkami w wieczku, z wod i z traw jeste鄉y nazywani kim dobrym?
Czemu za te wszystkie z貫 chwile z ca貫go 鈍iata mamy komu dzi瘯owa, kto chce, 瞠by w niego wierzy, ale jako nie robi nic w tym kierunku, by jego "郵imaki" sie nawr鏂i造.
  • 0

U篡tkownicy przegl康aj帷y ten temat: 2

0 u篡tkownik闚, 2 go軼i oraz 0 u篡tkownik闚 anonimowych

stat4u