Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co stworzyło Boga ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
528 odpowiedzi w tym temacie

#16

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

'To jest taki temat, na który nikt niezna odpowiedzi. Zbyt trudno to pojąć człowiekowi. '

Widzisz, człowiekowi kiedys było trudno pojąć skąd się biorą błyskawice, ale jednak do tego doszedł.
Jesteśmy na takim etapie rozwoju, że możemy sięgac wyżej, nawet samego Boga.Zawsze jest szansa że dojdziemy do logicznych wniosków.

'Jeśli coś stworzyło Boga, to automatycznie normalne jest pytanie co stworzyło to co stworzyło Boga i tak bez końca.
Więc Boga albo nie ma, albo istnieje od zawsze - jeszcze mój drobny komentarz do tego co zacytowałem.'

Jest o wiele więcej teorii na ten temat.

Być może źle rozumujemy pojęcie Boga.
Wielu z Nas mysli że Bóg to stary dziadek z siwą brodą.
Lecz tak nie musi koniecznie byc.
Wszechświat (najprawdopodobniej) nie ma końca.
Czyli jest od zawsze.Poprostu, istniał.
I być może własnie on jest 'siłą swórczą' otaczającego nas świata.

Wszechświat, nie jest wszechmocny, ani wszechwiedzacy.Wszechświat to jedna wielka pustka, która ciągle się rozszerza.
Inteligencja, i życie każdej żywej istoty mogło powstac już droga ewolucji...niekoniecznie stworzenie nas tutaj wszystkich miało być zamierzone.
Mogło być zwykłym przypadkiem.
  • 0

#17

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Har-Magedon
Czyli co konkretnie kto wynalazł inkubatory dla wcześniaków ? Bóg czy nauka ? :)
To tak w skrócie.
  • 0



#18

silence.
  • Postów: 97
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat ten nigdy nie wygasa będąc na topie od początków ludzkości. Nie jeden filozof, czy człowiek ciekawy świata "łamał" sobie na tym głowę. Myślę że w tej dziedzinie nie poczyniono żadnych postępów, powielamy hipotezy dawnych myślicieli i w zasadzie nie tworzymy nowych rozwiązań. Rzeczą oczywistą jest, że osoba, która ma małą wiedzę na ten temat będzie miała najwięcej do powiedzenia. Jeżeli ktoś nad tym "trochę" pogłówkował to wie że nie ma na to pytanie zadowalającej odpowiedzi. Coś nas w tej kwestii poważnie ogranicza, dla nas czas jest "bytem" oczywistym, lecz poza światem materialnym może nie istnieć. A to zmienia całkiem postać rzeczy... Musielibyśmy "wyjść" poza materię, co przybliżyło by nas nieco do prawdy. A czy Bóg sam wie "kim" lub "czym" jest? Może nie ma odpowiedzi na to pytanie. Nie wszystko da się prosto wyjaśnić i mogą być pytania bez odpowiedzi. Czy sądzicie że człowiek jest w stanie zgłębić całą prawdę o życiu, wszechświecie, Bogu? Myślę że nie tędy droga, bo możemy całe życie stracić na rozmyślaniach prowadzących donikąd. Zapewne nawet gdybyśmy poznali prawdę z jakiegoś źródła to nie zrozumielibyśmy jej, albo zwyczajnie zignorowali(takie jest nasze podejście do "ciężkich" spraw ;) ) Na to pytanie nie ma "materialnej" odpowiedzi...
  • 0

#19

AwAke.
  • Postów: 95
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To zawsze był dobry temat na lekcje Religi babka sie produkowała że Bóg był jest i będzie i po prostu nie został stworzony. Jak dla mnie to wszystko ma swój początek wszechświat był (jedna z teorii) ciałem stałym które w wyniku wybuchu utworzyło to co jest teraz ale ponieważ Bóg nie jest materialny może być wyjątkiem. Jeżeli coś jest niematerialne to nie można określić z czego jest zbudowane (mówię tutaj o atomach itp :P ) czyli nie wiemy co było początkiem jakie inne ciało (bo jak wiadomo coś z czegoś nie ma tak że z niczego :P ), a to że był to jest najlepsze wytłumaczenie bo po co mówić że sie nie wie bo ludzie są na to za głupi jak można stworzyć teorie która wszystko wyjaśni. :) Właśnie wymyśliłem jedną taką teorię :P . Bóg jest najwyższą formą co za tym idzie źle sie zabieramy za to :) . Boga uosabiamy tutaj z kimś lub czymś. A co jeśli (i tutaj mnie źle nie zrozumcie :P ) Bóg jest "niczym". Wak wiemy jest wszechobecny czyli co nie można go sobie wyobrażać jako jednostka. Jakiś mądry człowiek chyba Eistein stwierdził, że czas jest wzgledny i jest to tylko miara umowna. Może Boga czas nie obowiązuje, a co za tym idzie nie ma on początku bo czas go nie obowiązuje jest od zawsze (trudno to jakoś słowami wyrazić to trzeba poprostu sobie wyobrazić postawić siebie w takiej sytuacji. :) znając moje wypowiedzi możecie mieć problem ze zrozumieniem mojego toku myślenia więc dam przykład :P załóżmy, że macie tyle lat ile teraz i jesteście nieśmiertelni, czas was nie obowiązuje więc wy tak jakby stoicie na peronie a świat to pociąg, a np taki przeciętny człowiek może tylko ok tych 80-100 i siedzi w tym pociągu. Dla niego ten pociąg dotrze na ostatnią stacje człowiek umże ale wy cały czas stoicie w tym samym miejscu jesteście wieczni jesteście zawsze i ... (wszedzie to już inna historia...) czyli czas nie bedzie was obowiązywał podobnie jak Boga. Póki co to tyle bo sie zbyt zamotam w wypowiedzi co i tak już pewnie nastąpiło :P .
  • 0

#20

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tatik:

O tych ciekawych rzeczach chodziło mi raczej o ten kawałek o nauce :-P



W innym temacie jeden, a nawet dwóch panów twierdzi, że nauka nie wie wielu rzeczy.
A jak mówie im, że wyjaśniła wiele, nawet bardzo to się mi do gardła rzucają i zasypują bzdurnymi pytaniami, na które odp są nawet w wikipedii :>

O to mi chodziło - aluzja do innego tematu :)

---------------------------
A pytanie o inkubator - nie rozumiem o co chodzi w nim wogóle, co chcesz przez nie przekazać?
Ludzie [nauka] go wymyślili i zbudowali. Jako istoty cielesne/biologiczne podlegamy nieubłaganym często okrutnym prawom tego świata.
  • 0



#21

..::Marta::...
  • Postów: 151
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że to niby takie proste, jednak człowiek tego nie zrozumie - bo nigdy tego sam nie przeszedł :]
Spróbujcie wytłumaczyć daltoniście, jak wyglądają kolory. I tak nie zrozumie do końca, o co nam chodzi...

Co do stworzenia, to też nie potrafię tego zrozumieć x( Pierwsze co mi do głowy przychodzi, to to, że czas jest biegnie w koło -niby bez końca, ale to jest bez sensu bo by kiedyś musiał zaczął się od początku... ^^ Jakie to pogmatwane....
Uważam, że czasu nie było - póki Bóg go nie stworzył. Ale jak miałoby nie być czasu, skoro Bóg w końcu podjął decyzję, żeby go stworzyć? Chyba wszystko by stało w miejscu?


To za trudne dla mnie.... Wezmę przykład z tej teorii, że Bóg to Wszechświat.


To by całkiem pasowało... kiedyś coś było na początku (i tak nie zrozumiem pojęcie "od zawsze" :] ) i w końcu jest ten "wielki wybuch". Ale tak samo może się nasunąć pytanie: co było na początku? jak powstało? ^^
  • 0

#22

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W innym temacie jeden, a nawet dwóch panów twierdzi, że nauka nie wie wielu rzeczy.[/u]


Oczywiscie ! Na XXI wiek to jest norma, potrafimy mniej więcej wyjaśnić sprawę wielkiego wybuchu. Lecz co było wcześniej ? Łowcy wiedzy będą próbowali wyjaśnić sprawe przez 10 może 1000 lat lecz kiedyś się dowiemy a narazie pozostaje teoria Boga zapchajdziury !
  • 0



#23

casanova.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na te pytanie nikt nie zna odpowiedzi.. więc nie wiem po co dyskusja..

Na te pytanie nie zna nikt z naszego świata odpowiedzi, i z wielu innych, które istnieją we wszechświecie.
  • 0

#24

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

na te pytanie nikt nie zna odpowiedzi.. więc nie wiem po co dyskusja..


Właśnie po to aby ludzie pytali i szukali odpowiedzi ! Jeśli oczywiście to nie kłopot.
  • 0



#25

AwAke.
  • Postów: 95
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do stworzenia, to też nie potrafię tego zrozumieć x( Pierwsze co mi do głowy przychodzi, to to, że czas jest biegnie w koło -niby bez końca, ale to jest bez sensu bo by kiedyś musiał zaczął się od początku... ^^ Jakie to pogmatwane....
Uważam, że czasu nie było - póki Bóg go nie stworzył. Ale jak miałoby nie być czasu, skoro Bóg w końcu podjął decyzję, żeby go stworzyć? Chyba wszystko by stało w miejscu?

jak już pisałem możliwe że czasu nie ma i jest to tylko przyjęte przez nas skala która ułatwia nam funkcjonowanie :) bo jak by wyjaśnić paradoks bliźniąt lub anomalie związane z czarną dziurą? chociaż w sumie czasoprzestrzeń jest na tyle skomplikowana że może nie bede poruszał tematu bo mi argumentów braknie ;)

To za trudne dla mnie.... Wezmę przykład z tej teorii, że Bóg to Wszechświat.
To by całkiem pasowało... kiedyś coś było na początku (i tak nie zrozumiem pojęcie "od zawsze" :] ) i w końcu jest ten "wielki wybuch". Ale tak samo może się nasunąć pytanie: co było na początku? jak powstało? ^^

to też tam jest :) powtórze bo mało komu sie chce pewnie długie posty czytać :P przed wielkim wybuchem moim zdaniem była jakaś ogromna cząstka z dużą energią która po wybuchu sie rozpadła a z odłamków powstały planety co byłoby dość logiczne. Od zawsze to ten przykład z pociągiem powyżej :) .
  • 0

#26

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dalej nie wiem co chcesz mi przekazać wyrywając poszczególne zdania mojej wypowiedzi ciągle coś mówiąc o zapychaniu dziur :P



#Edit: Co było wcześniej, przed wybuchem? Jeśli o to chodzi: Nigdy się tego nie dowiemy, coś na pewno [od zawsze], bo nie może coś powstać nagle z niczego poprzez wybuch itp jeśli działają siły tworzące na naszej płaszczyźnie.
  • 0



#27

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiscie ! Na XXI wiek to jest norma, potrafimy mniej więcej wyjaśnić sprawę wielkiego wybuchu. Lecz co było wcześniej ? Łowcy wiedzy będą próbowali wyjaśnić sprawe przez 10 może 1000 lat lecz kiedyś się dowiemy a narazie pozostaje teoria Boga zapchajdziury !


Pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie, choć moje wyjaśnienie jest nieco nieaktualne (pojawiło się coś takiego jak Teoria Superstrun, a z nią sprawa jest bardziej skąplikowana). Podczas Wielkiego Wybuchu powstała 4-wymiarowa czasoprzestrzeń - 1 wymiar czasu i 3 wymiary przestrzeni. W tej sytuacji pytanie o to co było wcześniej, jest pozbawione sensu. W momencie WW czas po prostu się zaczął.
Z drugiej strony jak to określiłeś "teoria Boga zapchajdziury" też brzmi przekonywująco :P

Pozdrawiam :)

EDIT: @down AwAke jeśli chodzi o ścisłość to wszechświat nie ma środka.
  • 0

#28

AwAke.
  • Postów: 95
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiscie ! Na XXI wiek to jest norma, potrafimy mniej więcej wyjaśnić sprawę wielkiego wybuchu. Lecz co było wcześniej ?

Mam wrażenie że gadam w kółko to samo :P to moze przykład dla odmiany :D powiedzmy ze włożymy kamieć do balona. Kamień od środka wysadzimy (eksplozja) teoretycznie na środku powinna być gigantyczna czarna dziura która utrzyma materie w balonie (bo wszechświat musi mieć srodek a że wszystko sie kręci w kółko to musi on nieźle przyciągać :P a czarna dziura ma ogromne pole grawitacyjne:) poki co wszechświat sie rozszerza jak balon jak mu braknie energi to zacznie się kurczyć i wrócimy do punktu wyjścia :) Będzie to proces cykliczny jak wiekszość rzeczy w przyrodzie :) . pewnie sie mylę wiec mnie poprawcie ;)
  • 0

#29

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W innym temacie jeden, a nawet dwóch panów twierdzi, że nauka nie wie wielu rzeczy
A jak mówie im, że wyjaśniła wiele, nawet bardzo to się mi do gardła rzucają i zasypują bzdurnymi pytaniami, na które odp są nawet w wikipedii


Przecież sam sobie odpowiedziałeś na pytanie !
  • 0



#30

AwAke.
  • Postów: 95
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dalej nie wiem co chcesz mi przekazać wyrywając poszczególne zdania mojej wypowiedzi z kontekstu można by rzec :P

Niestety łatwiej nie potrafie ale post --IO-- ładnie przedstawia wszystko :) (chociaż nie ma nic wspólnego z moimyi wypocinami :P ) jakbyś chcała zrozumieć to jedynie przeczytanie mojego 1 postu może coś wskurać bo jasniej nie potrafie jest to troche zbyt skomplikowane :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych