Skocz do zawartości
Zdjęcie

ŚWIĘTA GEOMETRIA


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
 • Tematów: 0

Napisano

Sniffer

OK, ale to, że pewne rzeczy we wszechświecie ZAWSZE układają się w jakiś sposób, budują określone konstrukcje, figury, to nie dowodzi istnienia jakiegoś bóstwa które by tym sterowało. Przedstawię to sobie na przykładzie domku z kart - czy dało by się zbudować taki domek na zasadzie kart stojących pionowo? Nie, bo to wykluczają prawa fizyki. Tak samo jest z tymi wszystkimi przykładami, które przytoczyłeś.

No wiesz, zawsze tak, ale dlaczego ZAWSZE, co za tym sie kryje? Mysle, ze to nie bostwo zadne, ale jeden wielki umysl swiadomy sam siebie, oraz swiadomy wszystkich czesci (nasze umysly w raz z nasza swiadomoscia) ktore skladaja sie na ten jeden. Fraktalna budowa wszechswiata:
"Fraktal (łac. fractus – złamany, cząstkowy) w znaczeniu potocznym oznacza zwykle obiekt samo-podobny (tzn. taki, którego części są podobne do całości)"

tak się dzieje bo tak jest.

Masz zupelna racje, tak sie dzieje, bo tak jest, w moim rozumieniu jest to proste. Dlaczego swieta Geometria? Bo jest niezmienna we wszystkich formach, jakie by nie wziac pod uwage. Odzwierciedleniem tejze geometrii, sa prawa jakie obowiazuja we wszechswiecie, a o ktorych mowia Nauki Hermetyczne: to co na gorze jest takie samo jak to na dole, ile sie wychyli w prawo, tyle samo wychyli sie w lewo.. itp. Trzeba to tylko umiec odczytac.
A swoja droga to autor tematu wykonal kawal dobrej roboty,moje uznanie.
Pozdrawiam.
 • 0

#32

Maja.
 • Postów: 78
 • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

FILM:

Harmonische Ordnung im Planetensystem (PL)

LINK:CZAS:

6,38 min.

OPIS:

Według "Harmonische Ordnung im Planetensystem" Hartmuta Warma.
Okazuje się, że Kosmos tylko pozornie jest chaotyczny. Fraktalny jego porządek odkrył Hartmut Warm przy pomocy stworzonego przez siebie programu komputerowego, który umożliwia symulację obiegu planet.
Wojtek Luciejewski

http://luciejwl.word...j-o-fraktalach/

Użytkownik Maja edytował ten post 13.06.2011 - 21:23

 • 2

#33

BadBoy.
 • Postów: 737
 • Tematów: 20
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

MUZYKA ŚWIĘTYCH LICZB


Grecka litera Tau w religii jest często łączona z osobą Jezusa Chrystusa i swego czasu była używana przez chrześcijan jako amulet. W fizyce znak ten oznacza cząstkę elementarną – taon. W matematyce zaś ostatnio stosowany jest do zapisu liczby będącej dwukrotnością Pi (τ=2π – wyraża to ilość radianów w 360 stopniach). Posłuchajcie jak niesamowitą symfonię tworzy ta liczba, jeśli przełożyć ją na zapis muzyczny. Michael Blake dokonał tego poprzez przypisanie każdego ze znaków tej liczby do 126 miejsc po przecinku, odpowiedniej nuty z klasycznej skali muzycznej. Następnie zagrał on to wszystko w tempie 126 bpm. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania :


http://www.youtube.com/watch?v=3174T-3-59Q&feature=player_embeddedArtysta ten wcześniej zasłynął z przełożenia na muzykę liczby Pi :


http://www.youtube.com/watch?v=YOQb_mtkEEE&feature=player_embedded


 • 2#34 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
 • Tematów: 0

Napisano

Taon czyli fraktal, dlaczego swiety? Bo pierwszy i boski, od niego wszystko sie zaczelo...
Biblia mowi:"Na początku było Słowo [...] i Bogiem było Słowo (...)
Czymze innym bylo jak nie dzwiekiem? A kiedy stalo sie cialem, stalo sie energia tego dzwieku, pierwszym przejawem fizycznosci, "cialem",prototypem dalszych manifestacji pierwotnej energii.
Teogonia (gr. θεογονία theogonia) Czyzby nawiazanie do" taon"? - część teologii lub mitologii, zajmująca się kwestią pochodzenia bogów. Jest to najczęściej pieśń przedstawiająca narodziny bogów. Religioznawstwo współczesne traktuje kwestie teogoni symbolicznie, uznając opisywane przez nią zdarzenia jako wyraz wielu funkcji sfery sacrum.
Narodziny ducha? Chwila, gdy z bezksztaltu wylaniaja sie pierwsze ksztalty...
Tak troche poetycko.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 28.06.2011 - 20:12

 • 1

#35

BadBoy.
 • Postów: 737
 • Tematów: 20
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

OBRAZY I MUZYKA WIATRU SŁONECZNEGO


W obecnych czasach coraz częściej dochodzi do dziwnych z pozoru mariaży nauki ze sztuką. Bo w sumie jak w inny sposób zobaczyć z bliska piękno fal radiowych niż z pomocą przyrządów naukowych. Teraz dzięki magnetometrowi i wizualizacji wyników prowadzonego przez niego nasłuchu możemy obejrzeć piękno wiatru słonecznego gołym okiem. Zobaczcie jak niesamowity show omija nas każdego dnia.


Dołączona grafika


Creators Semiconductor to grupa ludzi, którzy zajmują się właśnie po części nauką, po części sztuką. Ich ostatnia praca zatytułowana po prostu 20 Hz to film przedstawiający dane zebrane z magnetometru CARISMA podczas intensywnego „podmuchu” wiatru słonecznego. Dane te w postaci dźwięku (możecie go usłyszeć w tle w postaci szumu) zostały przerobione na obraz – który możemy podziwiać poniżej.

Piękne, przypominające fraktale i mozaiki wzory otaczają nas każdego dnia, a my nie zostaliśmy przez naturę wyposażeni w odpowiednie instrumenty aby je podziwiać.


http://www.youtube.com/watch?v=xMCWwBmfjgo


A poniżej muzyka jaką tworzy wiatr słoneczny.


http://www.youtube.com/watch?v=n_VyZi0fED4


geekweek
 • 1
 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u