Skocz do zawartości
Zdjęcie

ŚWIĘTA GEOMETRIA


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#16

Leszko.
 • Postów: 26
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przy okazji przedstawia drugi projest, który działa już od 1998 roku.

Dołączona grafika

Jak już wspomniałem Global Coherence Projekt jest podobny do Global Consciousness Project (Projekt globalnej świadomości).
Ten drugi działa od 1998r i koordynowany jest na Uniwersytecie w Princeton.

Dołączona grafika
http://www.pppl.gov/...m_10112006.html
http://noosphere.princeton.edu/

Jako, że wszystko powyżej jest w języku angielskim,
wszystko poniżej jest w języku polskim :)

Zanim przeczytasz:
czy zdarzyło Ci się wiedzieć kto do Ciebie dzwoni zanim odebrałe(a)ś telefon? Jeśli zgadłe(a)ś kto dzwoni, może to oznaczać, ze ten ktoś NAPRAWDĘ o Tobie myślał, gdy wykręcał do Ciebie numer. Po prostu skupił się na Tobie, a Ty to odebrałe(a)ś... :D
Eksperyment Ruperta Sheldrake'a (FILMIK):
http://pl.youtube.co...h?v=UdOi3s-tBzkO co chodzi w Projekcie?
Autorzy Global Consciousness Project "wychodzą z założenia, iż umysł człowieka jest tylko pozornie uwięziony w ciele, a tak naprawdę jest on w stanie wchodzić w interakcje z umysłami innych ludzi, niezależnie od odległości, czy dzielących ich barier. (...)" Twórcy GCP, biorą pod uwagę "istnienie telepatycznego oddziaływania ludzkiego umysłu na innych ludzi oraz na funkcjonowanie maszyn. Twierdzą oni, że jeśli człowiek będący w pobliżu komputera jest częścią świadomości globalnej (choć może nie mieć o tym pojęcia) to komputer również poddany będzie oddziaływaniu tego tajemniczego pola mentalnego. Nic więc prostszego jak zebrać dane z wielu komputerów, rozsianych po całym świecie, a następnie sprawdzić, czy dane te wykazują jakieś cechy podobieństwa. (...)
Mimo całej niezwykłości przedstawionego tutaj pomysłu, nie można odmówić mu jego miejsca w tzw. „hard science”. (...) w opisywanym projekcie stosuje się niezwykle rygorystyczne metody generowania zdarzeń losowych. Wykorzystuje się tutaj głównie urządzenia bazujące na efektach kwantowego tunelowania elektronów, które można spiąć z komputerem stacjonarnym lub laptopem. (...)
Global Consciousness Project ze szczególną uwaga przygląda się zjawiskom integrującym ludzi na całej kuli ziemskiej, a więc stymulującym kolektywną świadomość. W trakcie pogrzebu księżnej Diany, zimowych igrzysk olimpijskich w Nagano oraz wielu innych imprezach serwer centralny zbierał dane z setek punktów na całej ziemi. Następnie naukowcy starali się naszkicować kolorową mapę świata z zaznaczonymi na niej obszarami wysokich i niskich wyników. Nie otrzymano tego, co spodziewali się zobaczyć sceptycy, czyli szumu na ekranie. Zamiast szumu otrzymano mapę obszarów, która neuropsychologowi przywiodłaby na myśl obraz funkcjonującego mózgu człowieka.(...) Dzięki komputerom łączącym najdalsze zakątki świata oraz oczywiście Internetowi możemy sprawdzić, czy idea świadomości globalnej jest czymś więcej niż science-fiction.
Wypada tutaj wspomnieć o pewnym ambitnym badaczu Rupercie Sheldrake’u który już na początku lat osiemdziesiątych postulował i testował swoje idee pól morfogenetycznych. Twierdził on, iż po pierwsze wszystkie istoty żywe są połączone czymś w rodzaju kolektywnej świadomości, po drugie mogą ze sobą oddziaływać niejako ponad światem materialnym poprzez zjawisko rezonansu pól morfogenetycznych. Ponadto nasz rozwój biologiczny jako gatunku zależy nie tylko od materiału DNA, ale również od globalnego pola morfogenetycznego.

W jaki sposób powstaje owo tajemnicze pole morfogenetyczne?

Sheldrake twierdzi, iż każda forma i struktura pozostawia po sobie odcisk, a im więcej podobnych form tym ten odcisk jest wyraźniejszy i ma on silniejszy wpływ na tworzenie się nowych, ale podobnych struktur. W ten sposób tłumaczy on nie wyjaśniony jak dotąd aspekty ewolucji gatunków, jak również dopuszcza istnienie [pozagenetycznego - Wiosna] przekazywania wyuczonych zdolności potomkom."(...)

EKSPERYMENTY
"To ostatnie założenie potwierdziły przeprowadzone w 1920 roku na Uniwersytecie w Harvardzie eksperymentu nad uczeniem się szczurów. Jak to zwykle w tego typu eksperymentach, szczur musi uciec z klatki skomplikowanym korytarzem. Okazało się, że w efekcie treningu kolejne generacje szczurów popełniały mniej błędów i szybciej uciekały z klatki niż ich poprzednicy. Nie byłoby to sprzeczne z teorią ewolucji, gdyby nie fakt, iż rodziców kolejnych generacji szczurzych dobierano zupełnie losowo. Ponieważ nie istniała selekcja genów, toteż umiejętność ta musiała przenosić się w inny sposób.

Hipotezę pól morfogenetycznych - lub jak kto woli kolektywnej świadomości, testowano w bardziej efektowny sposób w czasach nam współczesnych, aczkolwiek jeszcze zanim rozwinął się Internet. W jednym z eksperymentów uczestnicy mieli za zadanie wyuczenie się trzech japońskich rymowanek. Niektóre z tych rymowanek były faktycznie śpiewane przez Japońskie dzieci od pokoleń, inne zostały wymyślone przez japońskiego poetę na potrzeby eksperymentu. Okazało się, że rymowanki, które powtarzały pokolenia dzieci były łatwiejsze do zapamiętania niż rymowanki „bez rodowodu”. Świadczy to o tym, iż dzieci poprzez miliony powtórzeń utworzyły pole mofrogenetyczne rymowanki, do którego mieli dostęp również mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

W innym eksperymencie pokazywano brytyjskim widzom programu „A Plus” wieloznaczny obraz (na którym jedni widzieli kobietę inni mężczyznę), który następnie zastępowano jedną z jego interpretacji. Następnie pytano osoby w Afryce, Europie oraz Stanach Zjednoczonych, które nie miały okazji oglądać programu „A Plus” co widzą na wieloznacznym obrazku. Okazało się, że widzieli oni najczęściej tę interpretację, którą pokazano widzom w Wielkiej Brytanii. Udowodniono w ten sposób, że idea propagowana w jednej części globu ma wpływ na świadomość mieszkańców innej jego części - im częściej powtarzana, tym jej wpływ jest silniejszy."
Na podstawie:
http://www.open-mind.....0uniwersalne
O Global Consciousness Project w internecie:
http://www.google.pl...l...=Szukaj&lr=


Kilka słów od Ruperta Sheldrake'a:
"Stawiam hipotezę, iż społeczeństwa posiadają społeczne i kulturowe pole morficzne, które obejmuje i organizuje wszystko, co znajduje się w jego obszarze. Choć społeczeństwo składa się z setek tysięcy ludzkich istot, może ono funkcjonować i reagować jako jednolita całość poprzez różne aspekty pola morficznego. (...)
Jeżeli ktoś powiada, iż społeczność zwierząt jest rodzajem organizmu, to jakiego rodzaju jest to organizm? Co organizuje zachowania zwierząt w obrębie tego organizmu?
Uważam, że to pole morficzne obejmuje wszystkie zwierzęta. Jest to pole, które rozciąga się wokół zwierząt, które znajduj a się w jego obszarze. To pole koordynuje ruchy zwierząt, podobnie jak morficzne pole ludzkiego ciała koordynuje aktywność oraz ruchy komórek, tkanek oraz organów.
Ta koncepcja lepiej opisuje charakterystyczne zjawiska w społecznościach zwierząt niż idea, iż pomiędzy zwierzętami występuje interakcja ( jako pojedynczymi jednostkami).
http://dzogczen.medy...e...tuał:.html

Rupert Sheldrake w internecie:
Kilkadziesiąt filmików na youtube:
http://pl.youtube.co...y..._type=&aq=f
U Mr Google:
http://www.google.pl...upert sheldrake
i jego strona dpomowa:
http://www.sheldrake.org/homepage.html

Pozdrawiam :D
 • 0

#17

Not Normal.
 • Postów: 83
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fascynujące , ciekawe jest ta teoria o odgadywaniu kto do ciebie dzwoni , kilka razy mi się tak zdarzyło , ale to tylko chyba czysty przypadek ;) .
 • 0

#18

darokrol.
 • Postów: 729
 • Tematów: 10
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

za mało tekstu żeby coś powiedzieć więcej, cały ten artykuł czy nie wiem co to jest wygląda na forum paskudnie
ale tak
te niby labirynty to nie labirynty, w nich nie można się zgubić więc to nie labirynty...
trzeba było jeszcze napisać że to czy ktoś jest ładny również zależy od tego czy jego ciało zachowuje złoty podział, oglądałem program i jakiś chirurg który to odkrył wykorzystuje to przy operacjach plastycznych żeby komuś krzywdy nie zrobić :)
 • 0

#19

Leszko.
 • Postów: 26
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja was czytam i widzę podobieństwa w mysleniu ,mimo,że jezyk sie różni .
(...) Co do serca ,to zdajesie ,ze kiara tez o tym mówiła - o połączeniu
serca i głowy i meskie i żenskie.

Zapewniam Cię Oliwko, że mnie i Kiarę różnią kwestie podstawowe. Trudno to dostrzec, bo gdy pytam Kiarę o związek CZTERECH ŻYWIOŁÓW z siedmiokrotnym LABIRYNETM, to dostaję odpowiedź o siedmiu czakramach i zdawkowo, że czakramy związane są z żywiołami..., ale już NIE MA informacji o tym CZYM SĄ ŻYWIOŁY i jaki jest ich związek z tym konkretnym, siedmiokrotnym labiryntem, a o to przecież pytałem.
A jeśli weźmiemy inny labirynt, np. z katedry w Chartres, to znów będzie o 7 czakramach, które związane są (JAK KONKRETNIE?) z 4 żywiołami? Jeśli tak będzie, to czemu te labirynty są inne? Czy to tylko kwestia gustu budowniczych? Moim zdaniem ogólnikowe wypowiedzi Kiary gubią szczegóły, które czynią ZASADNICZĄ RÓŻNICĘ!

Schemat labiryntu z katedry w Chartres (Francja):
Dołączona grafika + siedmiokrotny labirynt Dołączona grafika

Dołączona grafika <---Labirynt w Chartres (foto). Kliknąć, aby powiększyć
http://www.mymaze.de...htms/page-1.htm

Mówienie o tym samym, to za mało, aby być podobnym... Wiele osób mówi, pisze, maluje i wyśpiewuje "o sercu i pierwiastkach". Jeśli Kiara twierdzi, że piszemy w tym samym, tylko innymi językami, to ja się z tym nie zgadzam. Uważam, że istotnie się różnimy. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach, a Kiara pomija w swych wypowiedziach właśnie szczegóły, które czynią ZASADNICZĄ RÓŻNICĘ! Te szczegóły są tak istotne, że czasem odwracają perspektywę patrzenia na różne kwestie o 180 stopni! W odpowiedziach Kiary dotyczących jakichś kluczowych kwestii nie znajdziesz konkretów, tylko ogólniki albo nie uzyskujesz ŻADNEJ odpowiedzi. Jej pisanie przypomina wówczas "styl polityczny" - NIC nie mówić, a jak już mówić, to tak, aby w istocie nic konkretnego nie powiedzieć. To wygodne - jak się czegoś nie napisze, to nie można się na to w przyszłości powołać... ;) Z drugiej strony, jeśli czegoś się nie wie, to się pisze: "nie wiem" i już. Żadna ujma. W przypadku żywiołów, o które pytałem Kiara nie pisze nic. A są to kluczowe kwestie! Któż nie słyszał o "ogniu", "wodzie", "ziemi" i "powietrzu"? Ludzie jednak różnie te "żywioły" rozumieją. Dla mnie np. "ogień" to świadomość, a "ziemia", to świat form. Kiara może definiować żywioły inaczej, ale zamiast o tym, napisała o 7 czakramach. :roll: ...

Swoją drogą, a propos "mówienia o tym samym". Jak chcesz, to posłuchaj... hiphopowego utworu "Pierwiastek" w wykonaniu WSZ & CNE (jeśli wytrzymasz...;-) ) On też mówi o dwóch pierwiastkach - męskim i żeńskim...

Dołączona grafika
Zamieszczam słowa refrenu:
"Sześć miliardów ludzi
Cztery rasy
I tylko dwa pierwiastki
Ludzkiej masy

Jeden pierwiastek sam nie zadziała
Potrzebny jest dialog
Duszy i ciała

Sześć miliardów ludzi
Cztery rasy
I tylko dwa pierwiastki
Ludzkiej masy

To genów pula
Pasuje jak ulał
Gdy braknie jednego
Drugi będzie kulał"(...)


http://www.textofson...cne/pierwiastek


A skoro już jesteśmy przy męskim i żeńskim pierwiastku...
TORUS (z przepływem energii), SINUSOIDA ("opisana" na torusie przeciętym na pół - i w dwóch wymiarach)
Dołączona grafika Dołączona grafika

oraz symbol TAO...


Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
TAO (...) — podstawowe pojęcie filozofii chińskiej, kluczowe dla taoizmu, ale używane również przez inne kierunki m.in. konfucjanizm.
W zależności od autora i szkoły terminowi tao przypisywane są bardzo rożne znaczenia,
od „uniwersalnej zasady kierującej wszechświatem” po „metodę postępowania [danej osoby]”.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tao

Pojawia się pytanie czy symbole innych tradycji duchowych czy religijnych wiążą się w jakiś sposób ze świętą geometrią....

Wiosna ja weszłam w ten link o medytacji ,no i - zastanawiające to co tam czytam.

Mi się podoba ten fragment o termitach i ten o ptakach (poniżej):
"(...) Współczesne badania, przeprowadzone przez amerykańskiego naukowca Wayne Potts, nad poruszaniem się stada ptaków w rejonie wydm, przyniosły bardzo ciekawe rezultaty. Potas dokładnie sfilmował manewry stada w locie, tak że potem mógł zwolnić cały proces, oglądając lot ptaków klatka po klatce. Po dokładnym zbadaniu stwierdził on, że szybkość rozchodzenia się tego, co nazwał “falą manewrową”, jest ogromna. Wynosi ona około 20 milisekund od ptaka do ptaka. Jest to o wiele szybciej, niż minimalny czas potrzebny ptakowi na zareagowanie na pojedynczy bodziec. W badaniach laboratoryjnych Potts odkrył, iż czas reakcji ptaka na bodziec wzrokowy wynosi od 80 do 100 milisekund. Tak więc jako jednostka ptak reaguje od 4 do 5 razy wolniej niż to się dzieje w przypadku stada.(...)"
http://dzogczen.medy...ule...ał:.html

Co do tego greckiego wzoru - co on oznacza - co powinnam czuć?

Ja bym nie mówił tu o jakiejś powinności. Jeśli pytasz o labirynt "rozwinięty" z tego wzoru, to wspominany już Drunvalo Melchizedek pisze, że ludzie, którzy nie blokują się na to doświadczenie, przechodząc przez siedmiokrotny labirynt doświadczają, cytuję: "różnych stanów świadomości" i że "potwierdzają to ludzie na całym świecie" nawet jeśli "nie mają pojęcia, co się dzieje". Faktem jest, że niektóre labirynty tworzono w miejscach "aktywnych magnetycznie" cokolwiek to znaczy...
Poniżej mały fragment bajki, który powstał w ramach europejskiego programu "Socrates-Comenius". (...) członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego, (...) wreszcie nagrali przedstawienie do międzynarodowej bajki, którą wcześniej pisali uczniowie wszystkich szkół partnerskich. Przedstawienie pacynek nosi tytuł "Podarunek Róży".
http://www.psp5.pion.../dvd1/dvd1.html
Fragment bajki:
(...) Kiedy Janek wszedł do zamku, zauważył małą dziewczynkę, która stała w ciemnym korytarzu i powiedziała:
- To początek pierwszego zadania i musisz uważać, ponieważ labirynt, do którego zaraz wejdziesz, jest bardzo niebezpieczny. Nie jesteś nieśmiertelny tak jak ja, ale możesz się takim stać, jeśli przejdziesz przez ten labirynt. Na końcu labiryntu będziesz musiał wypić ze złotego kielicha napój pełen mocy. Ten napój da Ci moc, która pomoże Ci w następnych trzech zadaniach - nieśmiertelność. (...)

http://www.psp5.pion...ol-b/pol-b.html

Może warto dodać do tych kilku zdań z bajki pewną ciekawostkę. Otóż, jeśli narysuje się kilka rzędów linii (jeden nad drugim), a ilość linii w każdym rzędzie, będzie odpowiadać kolejności przechodzenia przez ścieżki siedmiokrotnego labiryntu (będzie to odpowiednio 3, 2, 1, 4, 7, 6, 5 ścieżka), to rzędy linii utworzą coś na kształt... kielicha. :) Nie wiem czy tego złotego z bajki :wink: ale wygląda on tak:

Dołączona grafika

Ja uważam ,ze jesli głowa zostanie Zbawiona to CAłY CZłOWIEK bedzie
Kompletny-CAłY .

Tylko pytanie: co może sprawić, że "głowa zostanie zbawiona"? :)

Pozdrawiam! :D
 • 0

#20

Leszko.
 • Postów: 26
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(...)labirynty sa dla mnie ciekawe ,ale nie wiem
do czego komu maja słuzyc ,jestem ździwiona że znajduja sie w tak
sławnej światyni ,ale po co tam jest umieszczony?
Siedmiokrotny labirynt ,dla kogo one sa ,jak sie przez nie przechodzi
i po co ,poznawac stany swiadomości .
Ot jak widzisz takie sobie mam pytania .
Wszystko takie tajemnicze :roll:


Oliwko, ktoś powiedział, że odkrywanie tajmnic jest niszczeniem piękna. I coś w tym jest... :oops: Tajemnica, jak pisał Bogun skupia naszą uwagę i ogarnia nas czasem dreszczyk emocji. Odkrywasz tajemnicę i okazuje się, że czar pryska... Myślę, że są jednak takie tajemnice, których nigdy nie odkryjesz, bo nie można ich objąć rozumem. A gdy otwierasz się na nie swoim sercem i starasz się "uchwycić" je intuicją, to doświadczasz wóczas poczucia piękna i innych pozytywnych przeżyć. Takie tajemnice zawsze pozostaną tajemnicami, pięknymi tajemnicami...
Na przykład. Postaraj się zdefiniować miłość... I co? Ciągle wymyka się pojęciom, którymi chcesz ją opisać? A co się dzieje, gdy ją poczujesz w sobie? Czyż jej tajemnica nie staje się jeszcze głębsza, niepojęta, radosna i piękna...? Czy taki odbiór nie rozświetla od wewnątrz twojej "głowy"? ;)

Ze strony Telewizji Polskiej - TVP3 Białystok:
Katedra w Chartres (XII-XIII w.) Chartres (Francja)
Gotycka katedra wzniesiona na miejscu magicznego sanktuarium druidów stanowi przykład fantastycznego postępu techniki konstrukcyjnej. Zawiera enigmatyczne dziedzictwo templariuszy, liczne klucze i elementy wiedzy hermetycznej.

WIELKA ŚWIĄTYNIA ZAKONU TEMPLARIUSZY
Starożytni Celtowie, dobrze znający się na siłach przyrody, której oddawali cześć, wznosili swoje ośrodki kultu w miejscach, gdzie telluryczny magnetyzm był szczególnie mocno odczuwalny. Jedno z tego typu miejsc znajdowało się w dzisiejszej północno-zachodniej Francji, około 80 kilometrów od Lutecji (Paryż). Tam Galowie natknęli się na prehistoryczny dolmen, prymitywną konstrukcję składającą się z trzech pionowych monolitów nakrytych płaską kamienną płytą. Kiedy następnie druidzi przystąpili do kopania studni, udało im się natrafić na podziemny prąd wytwarzający silne telluryczne wibracje. Przekonani o szczególnych właściwościach tego miejsca, sprzyjającego mistycznej medytacji i duchowej ekstazie, zdecydowali, że właśnie tutaj będą odprawiać magiczne rytuały i religijne ceremonie. Z czasem przy świątyni powstał ośrodek kształcenia przyszłych duchownych i demiurgów.
Dzisiaj w tym miejscu wznosi się okazała katedra pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny z Chartres, jedno z arcydzieł architektury gotyckiej i pierwszy europejski kościół poświęcony Matce Boskiej. Wyjątkowość budowli sprawiła, że stała się ona znakiem rozpoznawczym chrześcijaństwa i pozostaje nim do dziś, będąc równocześnie wspaniałym obiektem sztuki oraz celem pielgrzymek. Katedra w Chartres ma również inne, mniej znane przymioty związane z tradycją hermetyczną, chrześcijańskim ezoteryzmem i pradawnymi sekretami strzeżonymi przez templariuszy."
http://ww6.tvp.pl/58...04670134.strona

Pozdrawiam! :D
 • 0

#21

above.
 • Postów: 509
 • Tematów: 46
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

hm troche zainteresowało mnie to, bardzo ciekawe : ) licze na wiecej
 • 0

#22

Leszko.
 • Postów: 26
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Magnetyzm to wszechobejmująca siła.
Jego działanie jest uniwersalne"

- Johann Wolfgang Goethe.


Magnetyzm zadziwia - dzisiaj jak i zawsze.
Siła magnetyzmu zadziwia ludzkość przez tysiące lat. Królowa Egiptu, Kleopatra , nosiła mały magnes na czole jako amulet, aby zachować swoja wyjątkową urodę i zdrowie. Dziś wiemy, ze postępowała słusznie, choć trudno stwierdzić czy wiedziała, że z tyłu czoła znajduje się mały gruczoł szyszynki, który wydziela melatoninę w trakcie snu i jest silnym antyoksydantem i obecnie jest uznawana za ,, hormon młodości” ze względu na właściwości przeciwdziałające starzeniu.

Znakomity medyk Paraselsus (1493-1541) pierwszy powiedział, że "Magnes - król wszystkich sekretów."

Królowa Elżbieta I ( 1558 – 1603 ) która cierpiała na zapalenie stawów była leczona magnesami przez swego nadwornego lekarza dr Williama Gilberta. ,,Królewskie Towarzystwo Medycyny” zbadało medyczne zastosowanie magnesów.

W XIX wieku wyroby z magnesem proponowano zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

"Magnetyzm znaczy energia.
(...) Magnes stanowi źródło pola megnetycznego. Jego zdolności magnetyczne odkryto już bardzo dawno temu. Grecki filozof Tales z Miletu 600 lat p.n.e. opisał fenomen magnetyzmu. Dzisiaj elektromagnetyczne processy takie jak tomografia magnetyczno-rezonansowa stanowią codzienność we współczesnych szpitalach.
Magnetyzm to energia, która ma pozytywny wpływ na nasze życie. Słońce, Księżyc, Ziemia posiadają duże pole magnetyczne. Nawet ludzkie ciało samo w sobie posiada pole magnetyczne. Nie istniało by życie na Ziemi bez sił magnetycznych.
W magnesie jest siła, która wywiera wpływ na inne ciała. Posiada on dwa bieguny - północny i południowy. Biegun jest częścią powierzchni namagnesowanego ciała, które przecina linie siłowe pola magnetycznego. Energia porusza się również dookoła całego magnesu."

Ziemia to największy magnes wokół nas.

Pole magnetyczne Ziemi:
Dołączona grafika

a) reguluje przepływ promieniowania słonecznego
Dołączona grafika

b) wpływa na wszystkie żywe organizmy i rośliny
c) pomaga zwierzętom migrującym orientować się w ptrzestrzeni

"Wszystkie organizmy które żyją na Ziemi, podlegają działaniu ziemskiego pola magnetycznego. Ziemia jest gigantycznym magnesem, wytwarzającym wokół siebie stałe pole magnetyczne. (...)
U niektórych gatunków zwierząt np. owadów, ptaków lub ryb pole magnetyczne Ziemi odpowiada za orientację w przestrzeni (np. coroczne wędrówki ptaków do tych samych miejsc lęgowych różnie położonych geograficzne dla różnych gatunków). W organizmach tych zwierząt występują narządy pełniące funkcje biologicznych "kompasów" sprzężonych najprawdopodobniej z "zegarem biologicznym". Sztuczne zmiany wywołane np. przez przymocowanie do głowy ptaka miniaturowego magnesu, powodują utratę orientacji i chęć "podróży" w innym kierunku. Gdy izolowano rośliny i zwierzęta od wpływu ziemskiego pola magnetycznego, zaobserwowano zaburzenia ich rozwoju."
http://pl.wikipedia....ktromagnetyczne


Dołączona grafika
http://www.energetix....pl/mag.php?i=7

Biżuteria magnetyczna:
Dołączona grafika

Naturalny magnes to głównie magnetyt, ale także Piryt.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Magnes

Może tylko mały dodatek:
Dołączona grafika

http://www.energetix....pl/mag.php?i=7

Szkoda, że nie można edytować postów, bo znawsze znajdzie się coś ciekawego, co można dodać.

Dodaję więc parę informacji. Szczególnie Pasy Van Allena są istotne. Czemu? Przyjdzie czas.... ;)Pole magnetyczne (PM) Ziemi:
Dołączona grafika

Pasy Van Allena - zewnętrzny i wewnętrzny oraz pas materii międzygwiezdnej
Dołączona grafika
Pasy Van Allena (...) otaczają Ziemię i składają się z naładowanych cząstek o wielkiej energii
– głównie elektronów (pas zewnętrzny FIOLETOWY) i protonów (pas wewnętrzny NIEBIESKI) –
schwytanych w pułapkę przez ziemskie pole magnetyczne,
w którym poruszają się one po trajektoriach zbliżonych do spiralnych.
http://pl.wikipedia..../Pas_radiacyjny
http://www.srl.caltech.edu/ACE/

a) PM reguluje przepływ promieniowania słonecznego
Dołączona grafika
http://pl.wikipedia....ki/Magnetosfera
http://www.cbk.waw.p...tml/frame3.html
GALERIA ZÓRZ POLARNYCH:
http://science.nasa....ct03_page8.html
 • 0

#23

Leszko.
 • Postów: 26
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiosna Ty wiesz jak ludzie sa rozladowywani z energii ktora "zgromadza" w swoim polu?
Moze o tym cos napisz, wiosna jest, mamy cieplutkie marzenia. :wink: :oops:

Z tego co się orientuję to potrzebne jest uziemienie.* ;) Trzeba jednak uważać, bo uziemienie może mieć różne konsekwencje...

Skoro było troszkę o labiryncie, magnetyzmie i jest o uziemieniu,
to zamieszczam pewien obrazek, który to jakoś łączy.
Dołączona grafika
Otóż w Hollywood powstaje film na podstawie książki - bestsellera
"Zapomniane sekrety Świętej Arki" Laurence'a Gardnera,
- poster powyżej.
Źródło: http://graal.co.uk/movie.html

O książce L. Gardnera:
"Ujawnione rewelacje o niewiarygodnej mocy złota i niewiarygodnej technologii sprzed tysięcy lat

Arka Przymierza, jedna z największych tajemnic zachodniego świata. Czym naprawdę była skrzynia wykonana z legendarnej substancji złota? Jaką moc kryła? I gdzie jest dzisiaj?
Laurence Gardner, znany brytyjski historyk, genealog rodów królewskich i książęcych, członek Europejskiej Rady Książąt, autor światowego bestsellera Krew z krwi Jezusa – Święty Graal i tajemnica potomków Jezusa oraz książki Potomkowie Dawida i Jezusa, nie tylko podąża tropem Arki Przymierza. Odkrywa jej funkcje, działanie i „święte” właściwości –
od Mojżesza, przez templariuszy, alchemików i masonów, po współczesną fizykę kwantową, naukę o antygrawitacji, teleportacji i manipulowaniu czasoprzestrzenią."
http://amber.sm.pl/k...p?indeks=002341


CO DZIŚ ROBIĄ Z CZASOPRZESTRZENIA W NASA?
Dołączona grafika
http://www.nasa.gov/.../warp/warp.html
http://www.grc.nasa..../bpp/index.html

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
[color=red]*

UZIEMIENIE
– przewód wykonany z przewodnika łączący ciało naelektryzowane z ziemią.
W wyniku połączenia ciało naelektryzowane oddaje lub przyjmuje odpowiednią liczbę ładunków ulegając zobojętnieniu (staje się elektrycznie obojętne). ;)
http://pl.wikipedia....wiki/Uziemienie
 • 0

#24

Leszko.
 • Postów: 26
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fale torsyjne, Akasza, liczba PHI i Miłość

Ktoś się spytał czym jest miłość, więc krótko. Moim zdaniem
Miłość to określony sposób stwarzania z "substratu" jakim jest światło.

Sposób ten opiera się na liczbie Phi= 1.618...
i można go przedstawić graficznie w ten sposób :
Dołączona grafika
OGIEŃ ŻYCIA...... :D

Szybsze od światła są tzw. fale torsyjne.

"Naturalną ludzką skłonnością jest niewiara w rzeczy i zjawiska, których nie widać, jak niegdyś dotyczyło to na przykład atmosfery, czy pola magnetycznego. (...) Z podobnym niedowierzaniem, z jakim w przeszłości traktowano istnienie pola elektromagnetycznego, spotyka się obecnie teoria pola torsyjnego. (...) Okazuje się, że pole torsyjne może być prawo- lub lewoskrętne. (...) Fale torsyjne są nośnikiem nie tyle energii, co przede wszystkim informacji, stąd cechują się prędkością rozchodzenia miliardy razy większą niż światło(...)"
To w tym polu ponoć "wszystko" powstaje i "wszystko" jest w nim zapisywane.
http://64.233.183.10...lient=firefox-a

Pole torsyjne według różnych badaczy odpowiada sanskryckiemu pojęciu Akaszy (pole Akaszy). Utożsamiają oni te pojęcia ze względu na właściwości jakie przypisuje się dzisiaj polu torsyjnemu i tradycyjnie polu Akaszy.
W polu torsyjnym (w polu Akaszy) dzięki jego właściwościom każdy ruch CZEGOKOLWIEK - atomu, zwierzęcia czy człowieka, każda najmniejsza aktywność materii, ludzkiej myśli, emocji czy uczucia zostawia swój trwały ślad - zapisywany na stałe w polu torsyjnym. Zapis ten nazywany jest także kroniką Akaszy.

O polu torsyjnym pisał sporo Nicola Tesla, a rosyjski badacz Nikolai Kozyriew potwierdził empirycznie jego istnienie. Potem pojawiło się wielu kontynuatorów.

Dzisiaj :
1) można na przykład zamówić sobie w Indiach historię swoich wcieleń (spece wyczytują je z pola torsyjnego - że też się nie pomylą... :wink: )
2) powstało wiele technologii wykorzystujących działanie pola torsyjnego

ENERGO - INFORMACYJNE TECHNOLOGIE
http://www.torst.pl/polaryzatory.php

Pole torsyjne i klimatyzacja:
http://64.233.183.10...lient=firefox-a

******************************************************************************

Liczba PHI i Miłość

Dziś już 83 letni, lecz niegdyś zachwycający swoją grą pianista Manfred Clynes drugą połowę życia poświęcił (między innymi) badaniu zależności między uczuciami i dźwiękiem.
Podczas swych koncertów zauważył, iż te same fragmenty granych przez niego utworów wywołują w słuchaczach łzy wzruszenia. A, że miał w sobie żyłkę naukowca, postanowił zbadać dlaczego tak się dzieje. Stworzył urządzenie znane jako Sentografh (i naukę zwaną Sentics), dzięki któremu mógł badać kształt jaki przybiera określone uczucie wyrażone przy pomocy nacisku palca na klawisz jego sentographu.
Osoba badana proszona była o wzbudzenie w sobie określonego uczucia i wyrażenie do dotykiem klawisza.
http://en.wikipedia..../Manfred_Clynes
http://www.biowaves....rch/Sentics.php

W wyniku badań prowadzonych na całym świecie okazało się, że kształt poszczególnych emocji/uczuć wyrażonych przy pomocy sentographu jest u wszystkim badanych niemalże identyczny, i nie zależy on od kultury, wyznawanej religii, ani od rasy osoby badanej.

Wniosek Manfreda Clynesa z badań: ludzkie uczucia mają podłoże neurofizjologiczne i dlatego ich kształt wspólny jest wszystkim ludziom. Określone uczucia/emocje przełożone na ruch ręki i palca oraz wyrażone w postaci nacisku na klawisz sentographu przybierają ten sam kształt niezależnie od tego kto dokonuje artykulacji.
Innymi słowy, wszyscy ludzie, niezależnie od kultury, wyznawanej religii, rasy czy miejsca zamieszkania, chcąc wyrazić to samo uczucie naciskali na klawisz sentographu tak, że powstały wykres kształtu emocji był niemalże jednakowy.
Podobnie jest z odbiorem - odpowiednia artykulacja dźwięku zawiera w sobie określoną sekwencję drgań związanych z określonym uczuciem. Jako, że owa sekwencja ma podłoże neurofizjologiczne, to jej umiejętne wyrażenie powoduje w ludziach odbiór dokładnie tego uczucia, które artysta chciał wyrazić. Jako, że uczucia są uniwersalnym językiem ludzie wzruszają się podobnie na całym świecie.

Aby zrozumieć istotę eksperymentu wyobraź sobie, że powierzchnia ekranu twojego komputera przesuwa się od prawej do lewej. Ty natomiast dotykasz ekranu pisakiem opartym na mocno naciągniętej gumce przywiązanej gdzieś po obu stronach ekranu komputera. Gdy naciskasz pisakiem na gumkę to jednocześnie rysuje on na przesuwającej się powierzchni ekranu jakiś zygzak.
Następnie wzbudzasz w sobie kolejno określone uczucia:
1) radości i naciskasz pisakiem na gumkę - powstaje kształt radości
2) gniewu i naciskasz pisakiem na gumkę - powstaje kształt gniewu
3) nienawiści i naciskasz pisakiem na gumkę - powstaje kształt nienawiści
4) miłości i naciskasz pisakiem na gumkę - powstaje kształt miłości.

Okazało się, kształt poszczególnych emocji posiada inną charakterystykę, powstałą w czasie trwania nacisku. W eksperymencie Clynesa czas nacisku na klawisz wynosił 2 sekundy - na wyrażenie jednego uczucia.

Na poniższym rysunku widać:
0 = POCZĄTEK NACISKU
1 = KONIEC NACISKU
gdzieś po środku pojawia się MAKSYMALNY NACISK na klawisz (u nas nacisk pisaka na gumkę)

Dołączona grafika

Dan Winter obliczając charakterystykę nacisku wyrażającą kolejne uczucia/emocje (posłużył się on danymi liczbowymi uzyskanymi przez Manfreda Clynesa) wykazał, że
kształt uczucia miłości ściśle skorelowany jest z liczbą Phi = 1,618...
Na rysunku (w przypadku miłości) widnieje wartość 0,618. Dla jasności wszystkie dane zostały proporcjonalnie przeniesione do skali od 0 do 1.
Więcej w j. angielskim:
http://www.goldenmea...ouch/touch.html

Zafascynowany odkryciem Dan Winter dokonał własnych pomiarów mierząc ludzkie... UŚCISKI (ang. hugs).
Okazało się, że gdy ściskamy kogoś NAPRAWDĘ czując w sobie miłość, to MAKSYMALNY NACISK w czasie trwania całego uścisku również pojawia się niemal perfekcyjnie w okolicach phi=1,618... Punkt Phi, to po prostu punkt, w którym w czasie trwania całego uścisku ściskamy najmocniej.

Co więcej, gdy ściskamy z miłością, nasz partner automatycznie to odbiera i może wówczas doświadczyć przyjemnego dreszczyku. :) Związane to jest z faktem, iż fizyczny uścisk przekłada się jest na impulsy elektryczne, które wędrując po ciele i wywołują przyjemny dreszcz.

Konkluzja.

Okazuje się, ze nawet w miłosnych uściskach trudno jest uciec od liczby Phi... :wink:
Przypomnę, że Liczba Phi, to "złota liczba", wyznaczająca kształt złotej spirali.
Gdy połączymy ze sobą dwie złote spirale, uzyskamy obraz serca, znany z pierwszego posta całego wątku:

Dołączona grafika
Czy to przypadek, że serce jest symbolem miłości?

A jeśli przyjmiemy, że złota spirala jest "osią konstrukcyjną" (fraktalnej) budowy wszechświata to czy znaczy to, że "osią konstrukcyjną" wszechświata jest miłość?
Dołączona grafika
OGIEŃ ŻYCIA - OGNIEM MIŁOŚCI?

Odkrycie Manfreda Clynesa też posiada zastosowania praktyczne. Stworzył on nawet pewien instrument, przy pomocy którego można bawić się w wyrażanie dotykiem różnych uczuć i porównywać swój dotyk z tysiącami dotyków innych ludzi.
Sugestia autora idzie dalej i jest jasna: nie ma to jak usiąść z partnerem lub partnerką i bawić się w odgadywanie przekazywanych sobie dotykiem uczuć... :D

Sztuka dotyku.
Dołączona grafika
http://senticcycles.org/page3.html

Strona domowa Manfreda Clynesa:
http://www.microsoun...nes/default.htm

Swoją drogą Manfred Clynes obracał się w dobrym towarzystwie - m. in. Ericha Fromma i Alberta Einsteina, z których ten ostatni dawał publiczny wyraz uwielbieniu dla talentu artysty.
List Einsteina do Clynesa, w którym Einstein wychwala jego grę:

Dołączona grafika

Translacja listu Einsteina na angielski, Princeton, 18 maja, 1953:
"Dear Mr. Clynes, I am truly grateful to you for the great enjoyment that your piano playing has given me. Your performance combines a clear insight into the inner structure of the work of art with a rare spontaneity and freshness of conception. With all the secure mastery of your instrument, your technique never supplants the artistic content, as unfortunately so often is the case in our time. I am convinced that you will find the appreciation to which your achievement entitles you. With friendly greetings yours, A. Einstein."
http://en.wikipedia..../Manfred_Clynes


KAMPANIA "DARMOWE UŚCISKI" :D

Dołączona grafika

Kampania jest przykładem bezinteresownych aktów życzliwości (ang. random act of kindness), altruistycznych zachowań wykonanych tylko w celu uszczęśliwienia innych osób. (...)
Początkowa nieufność co do zamiarów Juana, ustąpiła stopniowo wraz ze wzrostem ilości osób chcących być przytulonych, oraz wzrostem ilości osób przytulających (obojga płci). Po pewnym czasie, strażnicy, a później policjanci zmusili go do zaprzestania akcji, z powodu nie nabytego ubezpieczenia imprez masowych wartego 25 milionów dolarów[4]. Mann oraz jego naśladowcy napisali petycje do władz, by te zezwoliły na dalszą akcję bez ubezpieczenia. Petycja została podpisana przez 10 tysięcy osób i wysłana do władz, które zezwoliły na rozdawanie darmowych uścisków.(...)
http://pl.wikipedia....owe_Przytulanie
http://www.freehugscampaign.org/

TELEDYSK:
 • 0

#25

Leszko.
 • Postów: 26
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Super, te darmowe uściski!!! :lol : Może tak na Forum zastosujemy między sobą wirtualnie. Tyle ostatnio złych emocji, że przydałoby się !!! :clap: :hug:

No to Sandro :hug: :D

Swoja drogą tytuł poniższej piosenki brzmi: "Twoja piosenka" :D
Dołączona grafika
http://pl.youtube.co...EKXPi6y6ao&NR=1
 • 0

#26

Leszko.
 • Postów: 26
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wrzucam pewien stary tekst o tym jak starożytni Egipcjanie ze szkół tajemnic wizualizowali sobie stworzenie świata. Całość za D. Melchizedekiem, który opisuje ten proces tak, jak był on przedstawiany adeptom Szkoły Wiedzy Tajemnej Prawego Oka Horusa. Myślę, że tekst jest ciekawy jeśli chodzi o geometryczne przedstawienie stworzenia przestrzeni.

Tak więc na początku jest tylko DUCH. Nie ma nawet przestrzeni. Duch (jego graficznym symbolem jest punkt) stwarza najpierw przestrzeń, aby cokolwiek mogło się w niej potem objawić."Z punktu widzenia fizyki lub matematyki ruch sam w sobie, czy też energia kinetyczna, nie może pojawić się w próżni. Nie może nawet wirować, bowiem najmniejszy ruch potrzebuje przynajmniej jednego obiektu w przestrzeni oprócz was samych. Musi istnieć coś, wokół czego, czy też w stosunku do czego, można wykonać ruch. Jeśli taki obiekt nie istnieje, nie wiemy, że się ruszamy. Gdybyście unieśli się dziesięć metrów w górę, o skąd byście o tym wiedzieli? Nic by się nie zmieniło. Jeśli nic się nie mienia, nie ma ruchu."

Stworzenie świata wg. Szkoły.

Wyobraźcie sobie teraz, że stoicie w ciemnym pokoju, obok drzwi proszących do drugiego pomieszczenia. Ledwo je dostrzegacie w ciemnotach. Przechodzicie przez te drzwi, zamykacie je za sobą i okazuje się, i znaleźliście się w absolutnych ciemnościach.
W obliczu takiej sytuacji zyskujecie zdolność wysyłania wiązki promieni sensorycznych z trzeciego oka. Potraficie również wyczuwać przestrzeń dłońmi. (Tak naprawdę można to robić za pomocą wszystkich czakr, ale ludzie najczęściej posługują się trzecim okiem lub dłońmi.) Możecie wpuścić do ciemnego pokoju strumień świadomości na pewną odległość. Czasem wystarczą zaledwie 2 centymetry albo pół metra, aby się przekonać czy coś znajduje się w tej przestrzeni. Wasza świadomość rzutuje samą siebie na pewną odległość, a potem zatrzymuje się. W tym samym momencie przestajecie wiedzieć cokolwiek poza tym. Zapewne dobrze wiecie, o czym mówię, choć większość z was nie używała nigdy go zmysłu, zbytnio polegając na oczach.

Jednak niektórzy ludzie, a szczególnie starożytni Egipcjanie, bardzo dobrze opanowali tę umiejętność. Potrafili wejść do ciemnego pokoju i poprzez czucie stwierdzić, czy cokolwiek znajduje się w pobliżu, nawet jeśli nic nie widzieli. Tę samą zdolność przejawiają czasem niewidomi.
W istocie dysponujemy sześcioma takimi promieniami czuciowymi - nie tylko jednym. Wszystkie one pochodzą ze środka głowy, a dokładnie z szyszynki. Jeden z promieni wychodzi przez trzecie oko na czole, drugi zaś z tyłu głowy; jeden wychodzi prawą, a drugi lewą stroną mózgu; jeden wychodzi czubkiem głowy, a drugi kieruje się w dół wzdłuż szyi - promienie rozchodzą się zatem w sześciu kierunkach. Są to te same kierunki, jakie wyznaczają osie x, y, z w geometrii. Egipcjanie wierzyli, że to właśnie ten wrodzony aspekt świadomości pozwała na tworzenie. Uznali, że gdybyśmy nie posiadali tej zdolności, nic nie zostałoby stworzone.
Aby zrozumieć ten proces tworzenia na najgłębszym poziomie, egipscy adepci musieli sobie wyobrażać i przechodzić proces, przez który i my za chwilę przejdziemy. Poniżej przedstawię wam opis poszczególnych praktyk, przeprowadzanych w szkołach wiedzy tajemnej. Ten sposób nauki nie jest jedyny, ale tak właśnie ich uczono.
Brązowe tło na rysunku poniżej reprezentuje Wielką Próżnię, a małe oko to Duch Boży:

Dołączona grafika

Mamy zatem Ducha Bożego istniejącego w Próżni, zrodzonego z nicości. Wyobraźcie sobie, że to Wy jesteście tym małym Duchem pośrodku wielkiej pustki. (A przy okazji, kiedy znajdziecie się w Wielkiej Próżni, uświadomicie sobie, że jesteście jednością z Bogiem, że nie ma między wami żadnej różnicy.) Przebywając w Próżni przez długi czas, zapewne czulibyście się znudzeni, ciekawi lub samotni i mielibyście ochotę spróbować czegoś nowego, przeżyć jakąś przygodę.

NA POCZĄTEK STWÓRZCIE PRZESTRZEŃ
Duch, czyli Oko, wysyła więc promień świadomości do naszej Próżni. Promień ten kieruje się najpierw do przodu, potem w tył, później w lewą i w prawą stronę, a na koniec prosto w górę i prosto w dół:

Dołączona grafika

Pamiętajcie przy tym, że długość promienia jest taka sama z przodu, z tyłu, po obu stronach oraz w górze i w dole. Poszczególna świadomość projektuje zawsze promienie o tej samej długości w obrębie wszystkich sześciu kierunków. Nawet jeśli różnimy się między sobą pod względem długości promienia, jaki jesteśmy w stanie rzutować (ktoś potrafi wysłać promień długości 2,5 centymetra, ktoś inny osiąga długość 60 centymetrów, a jeszcze ktoś nawet półtora metra), to wszystkie promienie u jednej osoby będą miały tę samą długość. Zatem duch rzutuje na zewnątrz promienie świadomości w sześciu kierunkach, wyznaczających orientację w przestrzeni: północ, południe, wschód, zachód, górę i dół.
Być może dlatego właśnie amerykańscy Indianie i inne rdzenne plemiona świata przywiązują tak wielką wagę do tych kierunków. Czy zauważyliście, jak bardzo podkreślają je w swoich rytuałach? Sześć kierunków występuje również w kabale, a także w niektórych formach medytacji.

NASTĘPNIE ZAKREŚLCIE TĘ PRZESTRZEŃ


W szkołach wiedzy tajemnej na początek rzutowano sześć promieni w sześciu kierunkach, a następnie łączono ich końcówki. W ten sposób powstawał diament albo kwadrat:

Dołączona grafika

Oczywiście pod kątem ukazanym na rycinie figura ta przypomina prostokąt, ale można stwierdzić, że naprawdę jest to kwadrat. Adepci tworzyli więc niewielki kwadrat wokół punktu skupienia świadomości. Z tego kwadratu wysyłali później promień w górę, tworząc piramidę o podstawie kwadratu:

Dołączona grafika

Po uformowaniu piramidy w górze, wysyłali z kolei promień w dół, tworząc taką samą piramidę na dole:

Dołączona grafika

Jeśli przyjrzycie się tej figurze w trzech wymiarach, zauważycie, że dwie połączone z tyłu piramidy tworzą oktaedr (ośmiościan):

Dołączona grafika

Pamiętajcie, że wszystkiego dokonuje sam duch. W Wielkiej Próżni nie ma ciała, jesteście tylko duchem. Zatem znajdujecie się w Wielkiej Próżni i tworzycie wokół siebie pole. Po zakreśleniu przestrzeni, w której z dwóch połączonych z tyłu piramid powstał oktaedr, uzyskujecie obiekt. Tym samym umożliwiacie powstanie ruchu czy też energii kinetycznej. Powstaje zatem nieistniejąca dotąd możliwość. Duch może poruszać się poza figurą i okrążać ją. Może się udać w dowolnym kierunku na dowolną odległość, a potem wrócić, bowiem zyskał środek, punkt odniesienia. Duch może również pozostać nieruchomo wewnątrz figury i sprawić, że to ona będzie się poruszała. Figura może się obracać, drgać lub poruszać na wszystkie możliwe sposoby. Powstaje możliwość zaistnienia relatywnego ruchu.

WPRAWCIE FIGURĘ W RUCH, ABY STWORZYĆ SFERĘ / KULĘ

Stworzony przez uczniów oktaedr ma trzy osie - biegnącą z przodu do tyłu, z lewej do prawej i z góry na dół. Zaleca się im wówczas wprawić figurę w ruch wokół jednej z osi - nie ma znaczenia której, tak jak nie ma znaczenia kierunek ruchu. Kiedy tego dokonują, muszą jeszcze kolejno wprawiać figurę w ruch wokół dwóch pozostałych osi. Jedno okrążenie wokół każdej osi pozwala określić parametry idealnej sfery. Zanim więc adepci zyskują pozwolenie na wprawianie w ruch własnego punktu skupienia świadomości, uczą się uruchamiać krążenie figury oktaedru i tworzyć w ten sposób sferę wokół siebie.
Ci, którzy zajmują się świętą geometrią uzgodnili między sobą, że linia prosta jest męska, a krzywa żeńska. Tym samym typowym przykładem formy męskiej jest kwadrat lub sześcian, podczas gdy sfera składająca się wyłącznie z krzywej jest czysto kobieca. Egipcjanie stworzyli formę męską, a następnie przekształcili ją w kobiecą. Przeszli więc od męskości do żeńskości.
Tę samą historię opowiada Biblia, mówiąc, że Adam został stworzony jako pierwszy, a później z jego żebra powstała kobieta.

Na podstawie:
Drunvalo Melchizedek -
"Pradawna Tajemnica Kwiatu Życia"

Trochę ciemno się zrobiło od tego brązu, ale niedługo będzie jaśniej :D
 • 0

#27 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
 • Tematów: 0

Napisano

Hej Leszko!
Rozjaśnię za Ciebie!
Pozdrawiam
 • 0

#28

mar_ena.
 • Postów: 2
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej Leszko!
Rozjaśnię za Ciebie!
Pozdrawiam


Nie mogę znaleźć tego filmu. Co w nim było?

Generalnie mam wrażenie, że nie " o to chodzi by złapać króliczka ale by gonic go". A konkretnie chodzi o to aby rozmawiać o geometrii w ten sposób aby coraz więcej osób (m.in. i ja) poznawały zasady stojące u podstaw świata. Więc nie oczekujmy kropki nad i ale próbujmy poszerzać temat
 • 0

#29

Sniffer.
 • Postów: 323
 • Tematów: 2
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OK, ale to, że pewne rzeczy we wszechświecie ZAWSZE układają się w jakiś sposób, budują określone konstrukcje, figury, to nie dowodzi istnienia jakiegoś bóstwa które by tym sterowało. Przedstawię to sobie na przykładzie domku z kart - czy dało by się zbudować taki domek na zasadzie kart stojących pionowo? Nie, bo to wykluczają prawa fizyki. Tak samo jest z tymi wszystkimi przykładami, które przytoczyłeś - tak się dzieje bo tak jest.
 • 0

#30

mar_ena.
 • Postów: 2
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jako, że tematyka z zakresu świętej geometrii może zainteresować różne osoby na tym forum pozwoliłem sobie otworzyć swój wątek w tym temacie. Przedstawiając różne kwestie będę opierał się na różnych źródłach, starając się scalić informacje w spójną (mam nadzieję) całość. Jako, że pisałem już w tym temacie na dwóch innych forach, pozwolę sobie wrzucić opracowane juz tematy. Ich treść układa się według tego, jak reagowali na określone wątki różni forumowicze. Pozdrawiam serdecznie.

Bogun pozwól, że wykorzystam twą różę do zwrócenia uwagi na świętą geometrię.
Twoja róża odzwierciedla (w uproszczeniu) geometryczne podstawy życia. Kto zechce niech porówna sobie poniższe zdjęcie róży i jej szkielet wygenerowany matematycznie w oparciu o zasady świętej geometrii. (Tutaj jest to 10 spiral "złotego środka" opisanych na pięciokącie. Tworzą one kształt róży - no, ale wszystko PO KOLEI...)

Czym jest święta geometria? Streszczenie jest niżej - pod obrazkami.


Dołączona grafikaDołączona grafika
"Święta Geometria znaczy dosłownie "święte mierzenie Ziemi". (...)

Święta Geometria zawiera klucz do tego, jak Duch stwarza świat przy pomocy określonych wzorów, z których każdy tworzy określoną funkcję Życia lub Świadomości. (...)

Każdy wzór w Świętej Geometrii jest jak "litera" w "świętym alfabecie". Każdy wzór tworzy określona funkcję Życia i Świadomości. Można nauczyć sie czytać te "litery" (wzory) i "wymawiać słowa" za pomocą tych twórczych, boskich form. Możemy wtedy czytać księgę natury i używać języka świętej geometrii samego Ducha, aby tworzyć optymalne efekty w działaniach, których sie podejmujemy.

Święta Geometria pozwala nam bezpośrednio rozumieć "geometryczny system kodowania", którego używa Duch dla zamanifestowania wszelkiego Życia i Świadomości. Daje nam ona istotny wgląd w podstawy funkcjonowania ducha i materii - wgląd, który może być użyty zarówno do celów duchowych jak i naukowych. Pozwala nam uzdrowić bolesne rozdzielenie między duchowością i racjonalnym, naukowym rozumowaniem, które przenika współczesne społeczeństwo i życie naszej własnej duszy.

Świętej Geometrii nauczano przez tysiąclecia adeptów rozwoju duchowego różnych tradycji duchowych całego świata z ważnego powodu: może być ona zastosowana do przemiany naszej życiowej energii, świadomości i świata wokół nas w najbardziej korzystny dla nas sposób.

Jednym z powodów, dla którego niegdysiejsze sekretne nauki Świętej Geometrii są dzisiaj upubliczniane jest fakt iż wiedza ta może być zastosowana, aby pomóc nam samym i naszej planecie."


Jest to autorskie tłumaczenie tekstu ze strony: http://www.vesica.or...ometry-faq.htmlJako, że tematyka z zakresu świętej geometrii może zainteresować różne osoby na tym forum pozwoliłem sobie otworzyć swój wątek w tym temacie. Przedstawiając różne kwestie będę opierał się na różnych źródłach, starając się scalić informacje w spójną (mam nadzieję) całość. Jako, że pisałem już w tym temacie na dwóch innych forach, pozwolę sobie wrzucić opracowane juz tematy. Ich treść układa się według tego, jak reagowali na określone wątki różni forumowicze. Pozdrawiam serdecznie.

Bogun pozwól, że wykorzystam twą różę do zwrócenia uwagi na świętą geometrię.
Twoja róża odzwierciedla (w uproszczeniu) geometryczne podstawy życia. Kto zechce niech porówna sobie poniższe zdjęcie róży i jej szkielet wygenerowany matematycznie w oparciu o zasady świętej geometrii. (Tutaj jest to 10 spiral "złotego środka" opisanych na pięciokącie. Tworzą one kształt róży - no, ale wszystko PO KOLEI...)

Czym jest święta geometria? Streszczenie jest niżej - pod obrazkami.


Dołączona grafikaDołączona grafika
"Święta Geometria znaczy dosłownie "święte mierzenie Ziemi". (...)

Święta Geometria zawiera klucz do tego, jak Duch stwarza świat przy pomocy określonych wzorów, z których każdy tworzy określoną funkcję Życia lub Świadomości. (...)

Każdy wzór w Świętej Geometrii jest jak "litera" w "świętym alfabecie". Każdy wzór tworzy określona funkcję Życia i Świadomości. Można nauczyć sie czytać te "litery" (wzory) i "wymawiać słowa" za pomocą tych twórczych, boskich form. Możemy wtedy czytać księgę natury i używać języka świętej geometrii samego Ducha, aby tworzyć optymalne efekty w działaniach, których sie podejmujemy.

Święta Geometria pozwala nam bezpośrednio rozumieć "geometryczny system kodowania", którego używa Duch dla zamanifestowania wszelkiego Życia i Świadomości. Daje nam ona istotny wgląd w podstawy funkcjonowania ducha i materii - wgląd, który może być użyty zarówno do celów duchowych jak i naukowych. Pozwala nam uzdrowić bolesne rozdzielenie między duchowością i racjonalnym, naukowym rozumowaniem, które przenika współczesne społeczeństwo i życie naszej własnej duszy.

Świętej Geometrii nauczano przez tysiąclecia adeptów rozwoju duchowego różnych tradycji duchowych całego świata z ważnego powodu: może być ona zastosowana do przemiany naszej życiowej energii, świadomości i świata wokół nas w najbardziej korzystny dla nas sposób.

Jednym z powodów, dla którego niegdysiejsze sekretne nauki Świętej Geometrii są dzisiaj upubliczniane jest fakt iż wiedza ta może być zastosowana, aby pomóc nam samym i naszej planecie."


Jest to autorskie tłumaczenie tekstu ze strony: http://www.vesica.or...ometry-faq.html

witam
ciekawy watek, szkoda, ze jakby nieco zapomniany. Może ponownie ktoś coś napisze i poda ciekawe źródła wiedzy?
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u