Skocz do zawartości


Dziwna barwa ksiezyca


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
26 odpowiedzi w tym temacie

#16

~Blood.
  • Postów: 176
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja moze raz w zyciu widzialam ksiezyc innej barwy niz normalnej, jednakze kiedys slyszalam o tym, ze czerwony ksiezyc oznacza cos zlego. Bardzo zlego. Zapewne zwykle zabobony, ale jesli wezmiemy pod uwage sprawe z komenta no to daje do myslenia :mrgreen: Przynajmniej mi zawsze takie glupoty w glowie ;p
  • 0



#17

Rickson.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jednakze kiedys slyszalam o tym, ze czerwony ksiezyc oznacza cos zlego.

i właśnie te zabobony sprawiły,że poczułem się bardzo nieswojo:) Dzisiaj nie idę oglądać komet i księżyca bo niebo jest zachmurzone(nie,że się boję iść ;) )
  • 0

#18 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Indoctrine nie we wszystkim doszukuje sie tajemnicy. czy uwazasz ze pytanie sie z czyste ciekawosci i checi poznania to cos zlego?

i Nie porownoj Zachodzacego slonca do ksiezyca w nocy...to troche dwie rozne kwestie
  • 0

#19

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czytałem gdzieś, że księżyc w kolorze czerwonawym jest efektem tego, że światło do niego docierające jest lekko zakrzywione przez atmosfere ziemską :P Prawie całkowicie czerwony może być podczas całkowitego zaćmienia księzyca :D
  • 0



#20 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

no niezle, niezle...dzieki za ifno... :smile:
  • 0

#21

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

[...]
Uważano, że czerwony Księżyc zapowiada nieszczęście. Jeśli towarzyszył mu deszcz meteorytów i zaćmienie Słońca, wróżono wielką katastrofę.[...]


źródło

Nie musze chyba mówić że deszcz meteorytów będzie miał miejsce w 100%? (bo to potwierdza nawet NASA), niektórzy dodają, że z uwagi na fakt, że warkocz komety zwrócony będzie w naszą stronę (od słońca na zewnątrz układu słonecznego) dojdzie do zaćmienia (słońca), gdyż pas warkocza o długości 3mln km przesłoni na jakiś czas słońce.
  • 0



#22

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U mnie zawsze Księżyc takie kolory przybiera latem. Może ma to jakiś związek z zanieczyszczeniami, tak jak to już wcześniej napisaliście?
  • 0



#23

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

I kolejna noc pomarańczowego Księżyca.....
  • 0

#24

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już oficjalnie wiadomo dlaczego księżyc ma taką barwę.Z powodu smogu,który przemieszcza się nad Polskę znad Rosji i Ukrainy.To jest efekt wypalania traw nad tymi krajami.Takie sytucje zdażają się ponoć kilka razy w roku.
  • 0



#25 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

No wlasnie tez znalazlem ta informacje...zapodalem temat w Pozostalych i to by wyjasnialo jego barwe...ale i tak niezle zjawisko dla oka :smile:
  • 0

#26

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to wszystko jasne :) zamykac?
  • 0



#27 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

w sumie mozna zamknac :smile:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych