Skocz do zawartości
Zdjęcie

Satanizm


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Agusik.
 • Postów: 11
 • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

z serii: SEKTY, NOWE RUCHY RELIGIJNE I INNE ZAGROŻENIA

"(…)może Bóg da im kiedyś nawrócenie do poznania prawdy i może oprzytomnieją i wyrwą się z sideł diabła żywcem schwytani przez niego (…)"

[ L.T.2,26 ]

Satanizm to kult oddawany szatanowi. Łączy w sobie elementy spirytyzmu, astrologii, parapsychologii, a także wpływy orientalne. Jest swoistą antywiarą i antykulturą.

Podstawą ideologii jest walka, agresja, niszczenie wyrażające się w mowie, gestach, czynach oraz symbolice np. odwrócony krzyż, czerń, ponury nastrój, "ofiary" ze zwierząt. Jest więc absolutnym zaprzeczeniem wiary chrześcijańskiej, w której podstawowym przykazaniem jest miłość do Boga i bliźnich.

Twórcą współczesnego satanizmu jest Anton Szandor LaVey, emigrant węgierski, który w 1966 r. założył w San Francisco Światowy "Kościół Szatana". Jego doktrynę zawarł w książce pt. "Biblia Szatana" (zwanej "Czarną Biblią"). Po raz pierwszy wydano ją w 1968 r. Natomiast sam ogłosił się "Czarnym papieżem". W swojej książce propaguje nienawiść w stosunku do innych, okrucieństwo, pochwala wolność seksualną (tzw. wolną miłość), okultyzm, anarchię ideową i moralną. Podkreśla potrzebę całkowitej wolności jednostki, nie skrępowania, buntu, propagując kult zła. Główną zasadą jest: "czyń, co chcesz".

Sam la Vey nie urodził się satanistą, ale został nim - jak twierdzi - po negatywnych przeżyciach w młodości, kiedy widział obłudę wielu wyznawców katolicyzmu. Jego zdaniem - inaczej zachowywali się w kościele a inaczej w życiu codziennym. Ponieważ bardzo go to raziło(?), postanowił stworzyć taki "kościół" (!), który by wszystko aprobował.

Współczesne odmiany satanizmu wiążą się z takimi postaciami jak: A.Crowley - określał siebie jako Antychryst, którego misją jest walka z chrześcijaństwem; Ch.Manson - zabójca aktorki Sharon Tate; głosił kult przemocy w imię Szatana oraz R. De Grimson - założyciel Kościoła Procesu Sądu Ostatecznego.

Obecnie na świecie wyróżnia się cztery odmiany satanizmu:

satanizm racjonalistyczny, w którym Szatan nie jest postacią realną, ale symbolem swobody i wolności;

satanizm okultystyczny, będący kultem realnie istniejącego Szatana. Tu praktykuje się okultyzm, magię, spirytyzm;

lucyferianizm, głoszący, że Lucyfer nie jest upadłym duchem, ale wysłańcem Boga i przeciwnikiem Boga i Biblii;

satanizm tzw. "kwaśny", który jest odbiciem poglądów Mansona i jego fascynacji przemocą.

Ostatnia odmiana satanizmu jest najbardziej popularną i niebezpieczną formą, ponieważ w imię Księcia Ciemności młodzi fanatycy dokonują rozbojów, gwałtów, rytualnych morderstw, dewastacji cmentarzy, miejsc kultu, odprawiają "czarne msze". Te ostatnie odbywają się przy akompaniamencie mrocznych odmian muzyki heavy metalowej, hard rock, black & death metal czyli ciężkiego, metalicznego rock'a. Muzyka spełnia tu równocześnie funkcję międzynarodowego nośnika informacji, pomagając porozumieć się satanistom różnych narodowości. Za satanistyczne czy używające symboli satanistycznych uważa się następujące zespoły: Black Sabath, Judas Priest, AC/DC, Slayer, Ozzy Osbourne.

Słowa piosenek, które śpiewają są pełne nienawiści, zemsty, rozpusty, przesycone są akcentami wojny, piekła i śmierci.

Takt, muzyka wraz z towarzyszącymi jej efektami audiowizualnymi, psychotroniką oraz narkotykami, przytępia młode umysły i sprawia, że nauki szatana, które w pełnej świadomości może nigdy nie byłyby przyjęte bez oporów, dostają się do umysłów młodzieży.

W Polsce grupy satanistyczne pojawiły się po roku 1984, co miało związek z wystąpieniami zespołów speer-black metalowych m.in. Kat, Test Fobii Creon.

Możemy tu wyróżnić dwa odłamy satanizmu:

satanizmu sprzeciwu i mody oraz satanizmu ideologii i perwersji. Ten pierwszy jest bardziej modą i odznacza się przede wszystkim stylem ubierania się czy fryzurą. Duża liczba satanistów przyjeżdżających do Jarocina, mających wymalowane odwrócone krzyże, a także czaszki i inne diaboliczne insygnia, nazywa siebie sektą, choć nie są zorganizowaną grupą. Twierdzą, że są antyklerykalni, ale mało wiedzą na temat swojej ideologii. Natomiast drugi odłam jest bardziej groźny i zorganizowany. Świadczą o tym wyrafinowane obrzędy, gdzie żywcem rozdziera się psy, koty, gołębie, by złożyć szatańską "ofiarę" czy nawet dokonuje się rytualnych samobójstw.

Trudno obecnie określić jak wielu jest wyznawców szatana w Polsce. Przypuszczalnie - jak podają niektóre źródła - jest ich ok. 20 tys. Wśród nich działa prawdopodobnie dziesięciu "kapłanów" zatwierdzonych przez "Czarnego papieża" - La Vey'a. Najsilniejsze ośrodki satanizmu w Polsce to: Szczecin, Gdańsk, Wrocław, Warszawa, Łódź, Kraków.

Również w Dębicy znajduje się grupa młodzieży określająca się mianem wyznawców szatana. Bardzo trudno określić ich liczbę. Spotykają się w stałych miejscach, "odmawiając" antydekalog szatana. Są to najczęściej bardzo młodzi ludzie, - można powiedzieć - dzieci. Bowiem grupa ta werbuje do siebie już siódmo- i ósmoklasistów z "podstawówki".

Zetknięcie się w tak młodym wieku z grupami satanistów i ich ideologią powoduje nieodwracalne skutki w psychice. Zapytany przez katechetę uczeń VII klasy, dlaczego wyznaje kult szatana - odpowiedział - "Bo chcę mieć lepsze miejsce w piekle!" Na tym przykładzie wyraźnie widać, jak daleko sięga naiwność i niewiedza młodocianych, którzy są już tak bardzo oddaleni psychicznie. Nie bez znaczenia jest tu brak miłości i zainteresowania dzieckiem ze strony rodziców. Czy normalny i kochany człowiek jest zdolny do tego, aby świadomie wybierać zło? Młodzi bardzo potrzebują wsparcia ze strony bliskich. Pozostawieni sami sobie tworzą grupki, gdzie prym wiedzie ktoś o silnej osobowości, potrafiący podporządkować sobie członków grupy. Jeśli taka osoba będzie miała pozytywne zainteresowania, to dobrze, a jeśli przywódca będzie pił alkohol, brał narkotyki czy interesował się satanizmem, to podporządkowani mu członkowie będą tacy sami.

Niestety, niewiele robi się w Polsce, aby nie rosła liczba satanistów. Ostatnio w niektórych księgarniach pojawiło się tłumaczenie "Czarnej Biblii" La Vey'a.

Ciągle lansuje się muzykę "metalową" w radiu i telewizji. Słucha jej młodzież z kaset i płyt w domach. Nie od dziś wiadomo, że hard rock niszczy osobowość, poprzez działanie na podświadomość. Prowadzi to do swoistego przeżycia ekstatycznego, uwolnienia od samego siebie, które nie różni się od narkomanii.

Satanizm wraz ze swoją ideologią jest bardzo groźny w skutkach nie tylko ze względów religijnych, ale również ze społecznego punktu widzenia.

Dlaczego więc nic nie robi się, aby położyć kres ruchowi szaleńców wykorzystujących naiwność i frustrację współczesnej młodzieży. A co na to odpowiednie władze?!
źródło: www.sekty.iq.pl
 • 0

#2

NHolokaust.
 • Postów: 653
 • Tematów: 40
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Agusik, proszę, zapoznaj się z treścią artykułów zanim umieścisz je w tym dziale, bo nie sądzę, abyś miała na tyle zawężone postrzeganie, że zgadzasz się z tym co jest napisane powyżej.
Hard rock be, Manson kapłan satanistyczny, a rytualne mordy są częścią satanizmu. Bulszit.
Przede wszystkim postawa satanistyczną jest postawą, w której panem jest człowiek, nie zaś Bóg. Nie neguje występowania nadnaturalnych energii, ale też się im nie podporządkowuje. Ostatecznie mógłbym zaakceptować umieszczone tu podziały, ale momentami od artykułu wręcz zalatuje infantylnymi zagraniami i "katolicką" (zwróćcie uwagę na cudzysłów) propagandą.

Zetknięcie się w tak młodym wieku z grupami satanistów i ich ideologią powoduje nieodwracalne skutki w psychice.

Byłem i żyję. Wcale nie czuję się gorzej :)

Duża liczba satanistów przyjeżdżających do Jarocina

Jarocina?! Przecież pomijając fakt reaktywacji słynnego już festiwalu w Jarocinie, jego ostatnie edycje miały miejsce lata temu. Ten artykuł to zabytek, o czym świadczą również:

Zapytany przez katechetę uczeń VII klasy

Bowiem grupa ta werbuje do siebie już siódmo- i ósmoklasistów z "podstawówki".

Ciągle lansuje się muzykę "metalową" w radiu i telewizji.

"Moda" na muzykę metalową miała miejsce w na początku lat '90, wraz z renesansem Grunge...

Z kolei rozbawiło mnie parę innych zdań:

Najsilniejsze ośrodki satanizmu w Polsce to: Szczecin, Gdańsk, Wrocław, Warszawa, Łódź, Kraków.

De facto największe miasta w Polsce...nie ma się co dziwić. Przecież nikt dajmy na to Koziej Wólki nie określiłby mianem ośrodka satanistycznego.

Nie od dziś wiadomo, że hard rock niszczy osobowość, poprzez działanie na podświadomość. Prowadzi to do swoistego przeżycia ekstatycznego, uwolnienia od samego siebie, które nie różni się od narkomanii.

Czy tutaj potrzebny jest jakikolwiek komentarz? Nie sądzę :) Śmiech wystarczy.

Podstawą ideologii jest walka, agresja, niszczenie wyrażające się w mowie, gestach, czynach oraz symbolice np. odwrócony krzyż, czerń, ponury nastrój, "ofiary" ze zwierząt.

Zatem co najmniej 1/3 aktualnych uczniów w wieku 13-18 powinno się posadzić za czynną działalność w sektach ze względu na "czerń", "ponury nastrój", "gesty" czy nawet "czyny".

A na koniec mała analiza listy "satanistycznych" zespołów:

Za satanistyczne czy używające symboli satanistycznych uważa się następujące zespoły:

Black Sabath

Nie dość, że błąd w nazwie, to jeszcze fakt, że co najwyżej na trzech albumach teksty mogły mieć związek z diabłem :) to jednak nie czyni z kogokolwiek satanisty.

Judas Priest

Gdzie wokalistą jest ex-kapłan (przez pierwsze lata działalności był jeszcze w czynnej służbie duszpasterskiej) - mowa oczywiście o Robie Halfordzie.

AC/DC

Słuchając "Highway to hell" czuję woń przedsionka piekieł, hehehe :)

Slayer

Połowa zespołu jest wierząca-praktykująca.

Ozzy Osbourne.

...Ozzy, którego krzyży pozazdrości mu zapewne niejeden kapłan :)

Tyle w temacie. Artykuł dobry do wytykania w nim błędów, jednak nie do otwartej polemiki...chyba, że nie bazując na nim za bardzo, rozpocznie się ona na temat powiązany z satanizmem.
 • 0#3

PTR.
 • Postów: 958
 • Tematów: 135
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

NHolokaust, fajnie ze masz troche doswiadczenia w tym temacie :)
w sumie moje drogi nigdy sie z satanizmem nie zeszly i nie zejda raczej ale czarna biblie gdzies na komputerze mam. moze kiedys nawet ja sobie poczytam.. Dzieki za ta analize. Zawsze milo jak ktos moze uzyczyc swojego doswiadczenia
 • 0#4

NHolokaust.
 • Postów: 653
 • Tematów: 40
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

w sumie moje drogi nigdy sie z satanizmem nie zeszly i nie zejda raczej

Wiele nie tracisz. Nic specjalnego...zresztą, stare dzieje :)

czarna biblie gdzies na komputerze mam. moze kiedys nawet ja sobie poczytam..

Wiesz, nie sądzę aby zaskoczyło Ciebie jak i kokolwiek innego na tym forum to co będzie tam napisane. Równie dobrze możnaby ją nazwać nieco poszerzonym "Poradnikiem indywidualisty". La Vey głosi tam bardzo uniwersalne prawdy, które nigdy nie były pierwiastkiem stricte satanistycznym. Też miałem to gdzieś na komputerze więc może kiedyś wrzucę link.

Zawsze milo jak ktos moze uzyczyc swojego doswiadczenia

Nie jest to powód do dumy, ale wstydzić się tego rozdziału w moim życiu również nie zamierzam. Bez niego nie byłbym tym, kim jestem obecnie, ponieważ wyznaję zasadę że nie należy odcinać się od własnej przeszłości, gdyż to ona jest matką naszej osobowości (nie czuję, że rymuję).
 • 0#5

Guliwer.
 • Postów: 548
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...
Nawet nie wiem co napisać ... +Nholokaust dobrze że użyłeś swojej wiedzy ... Nie wiem tyle ile bym chciał wiedzieć o Satanizmie, ale z tego co już uszczknąłem to dla Satanisty szatan jest tylko (albo i aż) symbolem ... a nie istotą z trójzębem co gotuje ludzi w kociołkach tak naprawdę :)
 • 0

#6 Gość_inga

Gość_inga.
 • Tematów: 0

Napisano

Miałam kiedyś, hmm...,powiedzmy kontakt z w/w osobnikami.Czułam się wśród nich bardzo nie na miejscu, więc... odeszłam. Pozostał mi niesmak po tym wszystkim...
 • 0

#7

Artur Gutowski.
 • Postów: 308
 • Tematów: 73
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hmm dla mnie nie ma ogólnej, encyklopedycznej definicji satanizmu, satanisty. Moim zdaniem satanista to osoba, która zapoznała się z książkami LaVeya. LaVey-jowcy, czyli tacy, którzy czytają biblię Szatana i według jej "norm" starają się żyć. Ale z drugiej strony patrząc , satanizm nie zaczął się w momencie, gdy treser zwierząt w jednym z podrzędnych cyrków napisał to "epokowe dzieło". Różne formy wielbienia Szatana istniały już setki lat wcześniej - np. z IV wieku jest zachowany pakt spisany krwią o duszę ludzką. Więc wówczas byli tylko pseudostaniści ? Tylko ci pseudo są niebezpieczni dla otoczenia(demolują cmentarzy czy urządzają orgie seksualne).
 • 0#8 Gość_muhad

Gość_muhad.
 • Tematów: 0

Napisano

czesto ci pseudo satanisci ktorych masz na mysli to sa ludzie ktorzy nie maja chyba pojecia co wwlasciwie robia i po co to robia ;-)
 • 0

#9

Artur Gutowski.
 • Postów: 308
 • Tematów: 73
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Sataniści to najogólniej mówiąc wyznawcy teorii LaVeya.
Szataniści to kilkanaście odłamów różnych ruchów religijnych, parareligijnych i społecznych
Do tego dochodzą jeszcze (w Polsce przynajmniej):

Lucyferianie, wyznawcy Kościoła Kirke, wyznawcy Wewnętrznego Kościoła Szatana i machiaveliści (ci ostatni to dosłownie garstka)


 • 0#10

Ivellios.

  ÓSMY ZMYSŁ

 • Postów: 1625
 • Tematów: 401
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podstawą ideologii jest walka, agresja, niszczenie wyrażające się w mowie, gestach, czynach oraz symbolice np. odwrócony krzyż, czerń, ponury nastrój, "ofiary" ze zwierząt.

LOL

To z tego wniosek, że ze mnie rasowy satanista! Tak! Bo słucham ciężkiego rocka, bo chodzę cały czas ubrany na czarno... tak, tak, powinno się mnie zamknąć u czubków i do egzorcysty zaprowadzić!

Ten artykuł sprawia wrażenie, jakby go pisał ktoś z warszawskiego Radia Józef*... :|
Komentarz rzeczywiście zbędny. Śmiech wystarczy.


*ekipa wymienionej stacyjki we wszystkim dopatruje się działania szatana, nawet w "Capivit A+E" - bo tabletka przeźroczysta, "jest więc stworzona z czegośtam niematerialnego, więc tutaj działa szatan"
 • 0#11 Gość_muhad

Gość_muhad.
 • Tematów: 0

Napisano

Ivellios....ja Cie nigdy nie atakowalem :smile:

jestem tolerancyjny i mnie nie przeszkadza jakiej muzyki sluchasz czy jak sie ubierasz...


P.S przynajmniej staram sie byc tolerancyjnym
 • 0

#12

Traper.

  Tajny Współpracownik

 • Postów: 1485
 • Tematów: 31
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja to się czasem zastanawiam, czemu nasz "kochany" KK tępi wszystko, co nie pasuje do 'ichniego' pomysłu na świat... Satanizm, jak każda inna sekta, ma szanse na stanie się pełnoprawną religią, bo wkońcu tu też czczą dzieło Boże - Szatana... :) nielogiczne to wszystko, ale nie wnikam, bo się nie znam...
 • 0#13

Legalize.
 • Postów: 2723
 • Tematów: 123
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przecież mowa o tym, że Szatan jest zły to jest wymysł średniowiecznego Kościoła....
 • 0

#14

Józek.
 • Postów: 154
 • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe największy mit że wszyscy metale to sataniści :-/
 • 0

#15

M_lenka.
 • Postów: 41
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie od dziś wiadomo, że hard rock niszczy osobowość, poprzez działanie na podświadomość. Prowadzi to do swoistego przeżycia ekstatycznego, uwolnienia od samego siebie, które nie różni się od narkomanii.


:lol :
od narkomanek to mnei jeszcze nie wyzywali :rotfl:
to ja juz całkiem osobowosci nie mam... :mrgreen:

mam pytanie: Agusik-czy Ty wierzysz/zgadzasz się z tym co zamieszczasz?
Jak tak to czuję sie conajmniej obrazona za tę narkomankę :rotfl:
idę sobie wstrzyknąc kolejną dawkę bo jestem na głodzie :mrgreen:
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u