Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najlepszy iluzjonista świata - Cyril Takayama


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Cyril Takayama. Dla ludzi zainteresowanych tematem - znana osobistość. Większość ludzi uważa go za najlepszego iluzjonistę na świecie, ponieważ jego sztuczki ZNACZNIE przekraczają pojęcie zwykłej iluzji.
Urodził się w 1973 roku w Hollywood. Najbardziej znany jest ze swoich sztuczek ulicznych (street magic - podobnie jak David Blaine, Chris Angel). Magią (jak kto woli - iluzją) zainteresował się w wieku 7 lat będąc na występie w Las Vegas gdzie magik zaprezentował sztuczkę z lewitacją na wybranej z publiczności kobiecie oraz przeciął się w pół.
Cyril pierwszy raz zaprezentował własny performance przed publiką szkolną a w wieku 12 lat wystąpił w programie Magic Castle w Hollywood.

Poniżej podaję linki do filmików na których Cyril pokazuje swoje PRO umiejętności. Niektóre sztuczki można w racjonalny sposób wytłumaczyć - ale inne zrywają kaski z głów.
Oglądajcie, oceniajcie i piszcie swoje spostrzeżenia albo pomysły na to w jaki sposób daną sztuczkę udało mu się wykonać.


1. - sztuczka z papierosem 1

2. - sztuczka z telefonem komórkowym

3. - sztuczka z hamburgerem

4. - sztuczka z jabłkiem

5. - sztuczka z kartą

6. - sztuczka z monetą i z papierowym banknotem

7. - sztuczki w warzywniaku

8. - sztuczki w wesołym miasteczku - przebrany za staruszka

9. - sztuczka z papierosem 2 (SZOK)

10. - sztuczka z monetą i SOLNICZKĄ (SZOK)

11. - sztuczka z bungee, kartami i szpadą

12. - sztuczka z kartami i "rzutkami" (darts - szok)

13. - sztuczka z gumą do żucia (SZOK)

Więcej filmów z udziałem tego Pana do znalezienia na youtube a od siebie powiem tylko tyle:

Przy Cyrilu Takayamie (w kategorii "street magic") - Chris Angel i David Blaine to amatorzy. Miłego oglądania !
  • 0

#2

nawiedzony_endriu.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moim zdaniem on urodził sie magiem albo coś w tym stylu :/ Ale w sztuczce z papierosem chyba widać cięcie na chwile, ale chyba nie wiem. Ale chyba jest magiem.
  • 0

#3

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oczywiście nie uwierzę dopóki nie zobaczę na żywo. Telewizja pokazywała już bardziej niesamowitą magię.
  • 0

#4

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

moim zdaniem on urodził sie magiem albo coś w tym stylu :/ Ale w sztuczce z papierosem chyba widać cięcie na chwile, ale chyba nie wiem. Ale chyba jest magiem.

Podaj dokladnie, ktory moment która minuta. Mówisz o sztuczce z papierosem 1? Pewnie chodzi Ci o moment kiedy fajek pojawia się jak by znikąd w jego prawej dłoni jak siedzi bokiem - bardzo możliwe, aczkolwiek ma juz tak obcykane łapy że chyba jest w stanie zrobić ten chwyt bardzo szybko, że aż zdaje się to niezauważalne - tak samo jak david blaine potrafi kartami strzelać z miejsca na miejsce niezauważenie.


Oczywiście nie uwierzę dopóki nie zobaczę na żywo. Telewizja pokazywała już bardziej niesamowitą magię.

Może kiedyś będzie miał tournee po Europie i zajrzy do Polski - było by miło i ja z chęcią bym się wybrał.
(btw, są też na youtube filmy z występów scenicznych Ciryla zeby nie było ze wszystko co robi to zasługo video editingu i podłożonych całych ulic aktorów - bo juz padło na jakims zagranicznym forum takie hasło, które generalnie budzi we mnie gromki śmiech).
  • 0

#5

stb.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

moim zdaniem on urodził sie magiem albo coś w tym stylu :/ Ale w sztuczce z papierosem chyba widać cięcie na chwile, ale chyba nie wiem. Ale chyba jest magiem.


Nie jest magiem tylko iluzjonistą, takim samym jak Coperfield i inni. Nie urodził się nim, tylko tych sztuczek się nauczył...

Każda sztuczka jest kiepska gdy jest robiona na ulicy, bo nie wiadomo, czy to statyści, czy zwykli przechodzenie. Również nie wiadomo, czy materiał jest później obrabiany komputerowo. Jak dla mnie liczą się jedynie występy na prawdziwej scenie.... a nie latanie... nad budynkami...

Swoją drogą jesteś bardzo naiwny, skoro twierdzisz, że ktoś może być "magiem", ale pewnie jeszcze dorośniesz :) .
  • 0

#6

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jesli chodzi o przypadki ze statystami to słyszałem o takowych w sztuczkach chrisa angela (chociazby chodzenie po tafli basenu - ludzie w wodzie byli podłożeni).
Zresztą łatwo jest rozpoznać kto ściemnia a kto faktycznie jest w szoku robionej iluzji a Ci japończycy prawie w gacie szczają brzydko mówiąc - kiedy są świadkami iluzji Cyrila co swiadczyło by na korzyść - że statystami nie są :) natomiast filmy z nagraniem róznych iluzji również były brane pod lupę i żadnych manipulacji przy materiale nie odnaleziono - gosc po prostu od dwudziestu kilku lat się tym zajmuje - dlatego jest tak dobry :)
  • 0

#7

Eternal Moonshine.
  • Postów: 119
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim skromnym zdaniem C. A. ma lepszy repertuar sztuczek choćby spacer po wodzie i ludzie przepływający pod nim, "przelot" z jednego budynku na drugi, nadzianie na płot, numer z samochodem.

Jesli chodzi o przypadki ze statystami to słyszałem o takowych w sztuczkach chrisa angela (chociazby chodzenie po tafli basenu - ludzie w wodzie byli podłożeni).


Co i tak nie zmienia faktu, że sztuczka była efektowna.
  • 0

#8

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Efektowna ale zbyt łatwa do rozwikłania - to samo z nadzianiem na płot, to samo z wypiciem igieł z kieliszka, to samo. Roznica miedzy C.A a Cyrilem jest taka, że nie wiadomo jak Cyril to robi. Dzisiaj oglądałem trick z Arbuzem...pomachał rękoma i wyjął z arbuza wszystkie (WSZYSTKIE) pestki....pokroili w plasterki i faktycznie zadnej pestki nie było...wyparowały. Jesli chodzi o Chrisa Angela wrażenie robią na mnie tylko dwie sztuczki - moneta wędrująca pod skórą i trick w którym chowa się pod kubłem, ludzie trzymają kubeł od góry a Chris nagle pojawia się 15 metrów dalej na dachu budynku. Natomiast jesli chodzi o iluzje Cyrilia, kazda jego sztuczka robi wrazenie i każdą nie jest tak łatwo wytłumaczyć - albo - robi sztuczkę w której "juz wiesz jak on to zrobił" a on nagle dodaje do tego taki motyw że człowiek głupieje - przykład: przeniknięcie monety przez szklany blat. Człowiek to ogląda i mysli sobie "zwinne ma chłop ręce, napewno miał jedną monete ulrytą w jednej rece i drugą w drugiej rece którą wkłada pod blat" - jestesmy juz pewnie rozwiązania po czym on nagle bierze ze stołu ogromną solniczkę i robi z nią ten sam motyw...a Ty o_O . Dlatego własnie Cyril jest masterem :)

Popatrzcie na to:

JAK on to zrobił? Jeżeli w gre nie wchodzi video editing - A NIE WCHODZI - to jakie jest wytłumaczenie na to ... teraz juz wiecie dlaczego jest najlepszy? :)
  • 0

#9

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wszystko jest iluzją, kiedy nie zobaczysz szczegółowo jak to się robi będziesz uważał, że to magia, czar jednak pryska kiedy zobaczysz, jak to się w łatwy sposób robi.
  • 0

#10

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie powiedziałabym, że "w łatwy sposób". To lata nauki.
Z tą solniczką faktycznie zaszalał. Sztuczka z banknotem i papierosem też jest niezła. Podzielam zdanie Apo5, gość robi wrażenie :)
A teraz zacznę szukać artykułów w stylu "Jak on to zrobił? Krok po kroku." ;)
  • 0



#11

^Filozof^.
  • Postów: 149
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A teraz zacznę szukać artykułów w stylu "Jak on to zrobił? Krok po kroku." ;)

Powodzenia xPP.

Koleś świetny, jeden z najlepszych, jakich widziałem, ale nie wiem czy to nie komputerowo zrobione xP, bo tam w pierwszym filmiku ten papieros się z... znikąd pojawia w jego dłoni xD . Tak w ogóle to ten gość jakoś tak za bardzo "na luzie" jest jak na iluzjonistę :) .
  • 0

#12

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

myślę że nie znajdziesz takiej sztuczki jak ten iluzjonista robił, ponieważ moim zdaniem on tylko to umie. Wiem że na Polsacie leci takiego typu program, ze sztuczkami : )
  • 0

#13

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kto szuka, ten znajdzie, a cierpliwość popłaca :P Cały czas zastanawiam się jak robią ten numer z przecinaniem człowieka. Wiecie może?
  • 0



#14

^Filozof^.
  • Postów: 149
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kto szuka, ten znajdzie, a cierpliwość popłaca :P Cały czas zastanawiam się jak robią ten numer z przecinaniem człowieka. Wiecie może?

Wiem, że oni lustra wykorzystują do części sztuczek, przy przecinaniu chyba też, ale pewny nie jestem.
  • 0

#15

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja przypuszczam nawet że w grę wchodzą takie opcje jak chociazby nanotechnologia. Tak zwane "peleryny niewitki" itd. Widzialem kiedys materiał dokumentalny (z poczatku lat 90'tych) gdzie pokazywali nad czym w japoni się pracuje. Tkanina która po założeniu na siebie sprawia ze jest sie przezroczystym po prostu szok - i to było w latach wczesnych dziewięćdziesiątych albo nawet osiemdziesiątych sądząc po jakosci tamtego video ... tak więc czym dysponują dzisiaj? Mozliwe ze iluzjonisci mają dojscia do takich rzeczy - choc brzmi to mało prawdopodobnie.

Ogladam te filmiki z nim i smieszą mnie te japonki zszokowane " eeeeeEEEEEE!? NANDEEEEE!!!" :)) ))))))


No przeciez sprawdzcie to - koles siada na czyms czego nie widac, to samo z kładzeniem się. Robi to zarowno w studiu jak i na ulicy w dowolnym momencie. Chcialbym poznac tajniki tej sztuczki

http://pl.youtube.co...feature=related

A tu Cyril wbija się do sklepu lacosty i wyczynia cuda z koszulką polo ... i krokodylkiem [; ciekierap

http://pl.youtube.co...feature=related
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych