Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie filmy polecacie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakie filmy polecacie?

chodzi mi tutaj o filmy o zjawiskach paranormalnych, parapsychologia, UFO, życie po śmierci, demony, opętania, walka dobra ze złem.
Interesujecie się takimi rzeczami, (przecież dlatego jesteście na VRP ;) ) więc myślę że macie dużo filmów do polecenia.
Dobrze, na początku coś ode mnie...

FALLEN

Dołączona grafika

Demoniczny thriller z ciekawą narracją; w głównych rolach Denzel Washington i John Goodman. Dla każdego, kto interesuję się choć trochę demonami i chce więcej wiedzieć, lubi zagadki i łamigłówki, i nie przepada z ogromną ilością krwi i agresji w filmie. :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika


ulubiony cytat
dialog o demonach :ojej:
" - (...) muszę wiedzieć, co jest grane. Bo jeśli to jest to, na co wygląda, to o czym piszą książki... Czy to prawda? Pani w to wierzy?!
- Wierzę w rzeczy niewidzialne.
- A ja wierzę w to, co widzę. I próbuję pojąć to, co widziałem. Coś mi groziło (...)
- Nie powinniśmy wiedzieć ani widzieć. To jak z Mafią. Udajemy, że ich nie ma.
- Ok, zacznijmy od tego. Nie ma ich. Więc skąd się biorą? Kim są?
- Istnieją pewne zjawiska... które można tłumaczyć tylko wtedy, gdy uwierzymy w Boga i aniołów. Oni naprawdę istnieją. Niektórzy z upadłych aniołów zostali ukarani pozbawieniem postaci. Mogą przetrwać tylko w ciałach innych. W nas. Wtedy ludzie stają się narzędziem ich zemsty.
- Poważnie? Dalej, wyłaźcie! Do nadel! Panno Milano, jestem zwykłym gliną. Detektywem. Opieram się na dowodach i faktach.
- Ja też. Czy zaistniałe fakty dają się jakoś wytłumaczyć? "


piosenki wykorzystane w filmie:
the rolling stones - time is on my side
the rolling stones - symphaty for the devil



Oglądał ktoś z was fallen? Polecam i zapraszam do dyskusji :rotfl:
mam nadzieję że jak będziecie mieli czas to zrecenzujecie jakieś ciekawe filmy.
/w razie, gdy będzie małe zainteresowanie tym tematem, po prostu się go zamknie...



#2

protois.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja polecam film Demon: Historia prawdziwa (American Haunting, An)
Z FilmWeb krótki opis:
"Jedyna historycznie udokumentowana prawdziwa historia nawiedzenia ludzi przez ducha. Dramat rodziny Bellów rozegrał się w stanie Tennessee w 1818 roku. Ich dom do dziś jest miejscem pielgrzymek tysięcy miłośników i badaczy zjawisk nadprzyrodzonych. Jest rok 1818 w Red River, Tennessee. John Bell wraz z żoną i jedyną córką Betsy wiedzie spokojne życie w swej niezbyt okazałej posiadłości. Problemy zaczynają się wraz z początkiem konfliktu w jaki John wdaje się z niejaką Kate Batts. Kobieta ta uważana przez miejscowych za czarownicę rzuca klątwę na rodzinę Bellów i zapowiada jej rychły koniec. Wkrótce w domu rodziny oraz jego otoczeniu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Niewytłumaczalne, ciche odgłosy, przypominające oddech, jęki, kroki - z czasem zaczynają się nasilać, aby wreszcie przybrać formę brutalnych, fizycznych ataków na Johna i jego córkę Betsy. Dziewczyna jest odwiedzana przez tajemniczą dziewczynkę, widzianą tylko przez nią, a nocami prześladuje ją budzący przerażenie, czarny wilk. To dopiero początek mrożącego krew w żyłach dramatu rodziny Bellów, który trwać będzie nieprzerwanie przez 4 lata aż do tragicznego finału. Film ?Demon: historia prawdziwa? powraca do tej przerażającej nocy, kiedy duchy pojawiły się w domu Bellów i odkrywa przerażająca prawdę o ich naturze i pochodzeniu."

Użytkownik jackoi edytował ten post 09.03.2008 - 23:36


#3

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

uups, zapomniałam.
wszystkie fotki i kawałki recenzji z www.filmweb.pl
a tutaj plakat do "Demon: historia prawdziwa" :)
Dołączona grafika

#4

Geniusz.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja polecam film "Głosy" ...
Dołączona grafika
Opis z "kinomaniak.pl":
W filmie "Głosy" Michael Keaton gra Jonathana Riversa, zdolnego i uznanego architekta, którego spokojne życie zostaje zburzone przez niewyjaśnione zniknięcie i śmierć żony Anny (Chandra West). Jakiś czas po tej tragedii zgłasza się do Jonathana mężczyzna (Ian McNeice), który twierdzi, że otrzymuje wiadomości od Anny. Wiadomości te rejestruje za pomocą elektronicznego urządzenia EVP. Jonathan początkowo podchodzi do tych rewelacji bardzo sceptycznie, ale z czasem zaczyna przekonywać się o prawdziwości tych wiadomości. Od tej pory meżczyzna ma obsesję na punkcie kontaktu z żoną. Jego dalsze badania EVP, którym towarzyszą nadprzyrodzone przesłania, prowadzą do otwarcia drzwi do innego świata.

#5

Valhalla.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Demon jest filmem opartym na faktach.
Szósty zmysł widział chyba każdy.
Teraz we wtorek o 21:00 na polsacie będzie film Przepowiednia o człowieku-ćmie.
Polecam Widmo Shutter. ;]

#6

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszystkie trzy części dość już starego filmu Armia Boga były fajne. Polecam też, również nie najnowszy, Między Piekłem a Niebem (przy okazji piosenkę Huntera Pomiędzy Niebem a Piekłem :P ). Dusza, bóg, Szatan, niebo, piekło może i są wymysłami, ale mają spory potencjał artystyczny. Gwiezdne Wojny, ale bez części trzeciej, którą trzeba przemęczyć dla zachowania ciągłości.

#7

2007.
  • Postów: 256
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pod tym linkiem jest wymienionych kilkadziesiąt filmów traktujących o tematyce poruszanej na tej i na tamtej - nomen omen - stronie:

http://ukryta.eu/for...topic.php?t=145

#8

Leniek.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam film "Constantine" bardzo miło się ogląda, chociaż to tylko baja na podstawie komiksu.

Constantine - filmweb

#9

protois.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dorzucam:
Egzorcyzmy Emily Rose (Exorcism of Emily Rose, The)
z FilmWeb:
"Tytułowa Emily Rose (Jennifer Carpenter) opuszcza rodzinne miasteczko by podjąć naukę w college'u. Spędzając samotnie wieczór w akademiku doświadcza przerażających halucynacji i traci przytomność. Emily jest gorliwą katoliczką i chce, by odprawiono na niej egzorcyzmy. Wygnania z niej szatana podejmuje się ksiądz z jej parafii, Richard Moore (Tom Wilkinson). Niestety, podczas odprawiania egzorcyzmów Emily umiera. Ksiądz zostaje oskarżony o nieumyślne spowodowanie jej śmierci i postawiony przed sądem. Jego obrony, choć niechętnie, podejmuje się prawniczka Erin Bruner (Laura Linney). Ma za to otrzymać stanowisko [partnera w firmie prawniczej, w której pracuje. W miarę jak proces zaczyna nabierać tempa, cynizm i ateizm, Erin zostają skonfrontowane z niezachwianą wiarą Ojca Moore'a."

Polecam, oglądnąłem dwa razy :)

Dołączona grafika


Użytkownik jackoi edytował ten post 09.03.2008 - 23:35


#10

swisti.
  • Postów: 60
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja osobiście bym polecał Blade, Underworld, Pojutrze, I Am Legend...

#11

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I am legend - bardzo fajny, aczkolwiek było bardzo dużo filmów o takim przesłaniu (uratowanie świat w imie motta jakiejś sławnej osoby/nurtu).. zawiodłam się na tym filmie :P

#12

Sathik.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja polecam trylogię Indiana Jones :) Niedługo 4 w kinach.

#13

protois.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po trailerach i zapowiedział moją uwagę przykuł film który już w ten piątek będzie wchodził do polskich kin, a mianowicie chodzi o film "Oko" jestem bardzo ciekawy, film Hideo Nakata który to wcześniej wyreżyserował filmy takie jak Ring czy Dark Water może być ciekawy. Czekam z niecierpliwością i na pewno się wybiorę na niego do kina. :)
Krótki opis z FilmWeb:
"The eye" jest remake'm azjatyckiego thrillera braci Pang pt. "Jian gui". Obraz przedstawia historię niewidomej kobiety, która po operacji odzyskuje wzrok. Początkowo cieszy się z tego "błogosławieństwa", jednak po pewnym czasie radość przeradza się w przerażenie, gdyż jak się okazuje bohaterka widzi duchy. To nakłania ją do poznania historii człowieka, którego oczy jej przeszczepiono. Nie jest to jednak takie proste, tym bardziej, że zjawy można spotkać wszędzie."

Dołączona grafika


Użytkownik protois edytował ten post 26.03.2008 - 00:29


#14

Sathik.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No film dosyć fajny, może dlatego, że gra w nim Alba.

#15 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

polecam wszystkim K-pax

Użytkownik CriticalErr0r edytował ten post 26.03.2008 - 15:03



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych