Skocz do zawartości


Zdjęcie

Widze przyszlosc?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, od pewnego czasu wydaje mi sie, ze widze przyszlosc, a raczej mam pewnego rodzaju deja vu. Chodzi o to, iz wiele sytuacji juz widzialem, a raczej przysnilo mi sie, ale przypominam je sobie dopiero gdy dzieja sie naprawde. Jest dlatego jakies racjonalnego wytlumaczenie? Mozliwe ze moj mozg sie myli dajac mi impuls tego, iz dane zdazenie mialo miejsce, lub snilo mi sie cos bardzo podobnego. Sa to blahe zdazenia, ale impuls, ktory dostaje gdy sie dzieja jest jak kopniak.
  • 0

#2

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też tak mam, wielu innych ludzi tak samo, to jak najbardziej normalne.
  • 0

#3

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem, ze to normalne, ale to zdaza sie bardzo rzadko i dostaje takiego "kopa" i widze ta wizje.
  • 0

#4 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja też tam mam bardzo często. Jednak to nie jest na pewno widzenie przyszłości bo przypominamy sobie o tym kiedy to się już dzieje. Nazwał bym to bardzo mocnym Deja Viu - czy jak to sie pisze...
Pare razy miałem to tak bardzo realistycznie, że musiałem się spytać pare osób wokół mnie czy to się już zdarzyło 2 raz. :hm:
  • 0

#5

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszystko przez to, że matrix jest na Windowsie.
  • 0

#6

Leniek.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja miewam często takie sytuacje, najpierw coś się dzieje potem przez kilka sekund jestem w stanie powiedziec co się stanie poprostuwiem co się będzie działo a potem powoli kojarze skąd wiem i najczęściej dochodze do wniosku że miałem to we śnie
  • 0

#7

Leczysław Kerdgeniusz.
  • Postów: 95
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miewałem to dosyć często jakiś czas temu. Teraz przeszło. To jest moim zdaniem WRAŻENIE deja vu. Zwykłe wrażenie. Zaobserwowałem, że czasami szczegóły wizji się różnią od tego, co się stanie. Myślę, że wywołane jest to faktem utkwienia w podświadomości jakiegoś obrazu czy sceny, którego zobaczenie ponowne powoduje bodziec mówiący naszej świadomości: te, men, to już piiii było. Przynajmniej ja tak do tego podchodziłem. Ale zaręczam - z widzeniem przyszłości to nie miało nic wspólnego.
  • 0

#8

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tez tak mam dosyc czesto, raz na miesiac. Ale u mnie z widzeniem przyszlosci duzo wspolnego to niema, najczesciej sa to proste zdarzenia np. spotkanie kogos. Jednak jak Ty mam 100% przekonanie ze to sie juz stalo, jak mowisz to de javu, moge sie zalozyc, ze 90% osob na forum doswiadczylo albo doswiadcza tego samego :)

Déjà vu (fr. już widziane) - odczucie, że przeżywana obecnie sytuacja wydarzyła się już kiedyś, w jakieś nieokreślonej przeszłości, połączone z pewnością, że to niemożliwe.

Często zdarza się to w snach. Przykład: Osoba znajduje w pewnym mieście po raz pierwszy w życiu i nagle ma dziwne uczucie, że już kiedyś tu była, widziała te same budynki, gołębie i przejeżdżającą obok taksówkę.


Jak mowi wikipedia, mysle, ze nie jestes medium poprostu przezywasz deja vu od czasu do czasu, jak kazdy :)
  • 0

#9

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale czym to jest spowodowane? :)

Deja vu jest interesujace. Moze to prawda ze jest jakis równoległy swiat? taki sam jak nasz tyle ze czas jest troche szybszy niz u nas przez co w tamtym czasie człowiek juz cos zrobił a potem gdy jest dzien ta sytuacja dzieje sie w naszym swiecie... Raczej racjonalnie sie tego wyjasnic nie da xD

Tez tak miałem wiele razy. Potem sie zastanawialem czy to juz było i staram sobie przypomniec kiedy to sie juz wydazylo. Czasami to takie straszne jest hah xD
  • 0

#10

biniol.
  • Postów: 45
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Deja vu mam od czasu do czasu. Jednak ostatnio zauważyłem jakby zmianę... Otóż rozmawiam z koleżanką i kiedy zdałem sobie sprawę "że to już było", ona chce coś powiedzieć. Ja jej przerywam i pytam sie, czy chciała powiedzieć to, co "miałem w wizji" (było to jakieś pytanie, teraz trudno mi stwierdzić dokładnie jakie). Okazało się, że tak ;O Więc ja nie wiem jak to działa xD
  • 0

#11

Misterius.
  • Postów: 17
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wielkie mi halo deja Vu i już,ja mam je dość często tak 6,7 razy na tydzień jak wychodze z domu,jak nie to rzadziej,ja mam nawet Deja Wu w Deja Wu w sensie mam Wrażenie Deja Vu i podczas niego czuje,że ja już miałem te deja Wu a czasem to się zwielokratnia do 2,3 osttanio chyba nawet było 4 albo 5-Deja Wu wiem że to głupio brzmi,ale taka jest prawda xD
  • 0

#12

Mateooo.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdzieś <nie pamiętam gdzie :P > czytałem ze za deja vu odpowiedzialne są oczy ... Otóż jedno oko przetwarza obraz szybciej od drugiego o ułamek sekundy i gdy drugie oko przetworzy nam tę informację myślimy , że to już kiedyś miało miejsce :)
  • 0

#13

Kifecassi.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...co wyklucza deja-vu u kolegi z postu #10 - chyba, że jedno oko mu się późni o kilkanaście sekund. Artykuł o tej teorii był na Nautilusie. Mnie osobiście nie przekonał.

Rozwiązania? Albo jest to fałszywa teoria, albo kolega kłamie, albo nie umie rozpoznać deja-vu. :)
  • 0

#14

bartek_mm.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam tak co tydzień. Mam jakiś sen a później się to spełnia
  • 0

#15

Deny.
  • Postów: 20
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ależ ... deja vu to nic innego jak błąd w pracy umysłu. Wiązka światła padająca na siatkówkę oka jest 'transportowana' do ośrodków odpowiedzialność za to, co widzimy. Schemat jest taki, że wpierw światło jest obrabiane, a potem wpada do yy... ciała migdałowatego? (nigdy zbyt dobry z biologii nie byłem - -'). Deja vu powstaje w momencie, gdy wpierw wiązka wpada do ośrodka zapamiętywania, a dopiero potem do rozpoznawania. Żadnego równoległego świata, żadnego widzenia przyszłości. Zła dieta ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych