Skocz do zawartości


Zdjęcie

5 robali, których powinieneś się bać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#76

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Burnago, jakbyś przeczytał całość, wiedziałbyś, że już było o tych robakach. :)

Użytkownik Gynvael edytował ten post 05.02.2008 - 17:29

  • 0

#77

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiesz, myślałem że może zdarzyło Ci się odwiedzić jakiś egzotyczny kraj i tam spotkałeś to monstrum ;)

a co do krzyku, to podejrzewam że one tak robią kiedy czują że ich siedziba jest zagrożona. Wygląda na to że mrówka nie uznała terrarium za swoją siedzibę skoro nie wrzeszczała :P

Użytkownik Mienso edytował ten post 05.02.2008 - 17:30

  • 0



#78

Buffalo_Soldier.
  • Postów: 102
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem, że to nie robaki, ale: Kiedyś na lekcji nasza babka od biologii opowiadała, że jak robiła autopsje, to dawało się spotykać w ciele człowieka larwy tasiemca bąblowca. Niby nic, bo temat znany, ale Ona znajdywała te larwy nigdzie indziej jak w mózgu! Bleh, mieć larwy w mózgu... dziękuję....

Od tamtej pory, zawsze po dotyknięiu psa, czy innego zwierzęcia myję ręce. :)
  • 0

#79 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiem, że to nie robaki, ale: Kiedyś na lekcji nasza babka od biologii opowiadała, że jak robiła autopsje, to dawało się spotykać w ciele człowieka larwy tasiemca bąblowca. Niby nic, bo temat znany, ale Ona znajdywała te larwy nigdzie indziej jak w mózgu! Bleh, mieć larwy w mózgu... dziękuję....

Huh, akurat w mózgu się je znajduje najczęściej :) . I to nie są do końca same larwy, co od razu gotowe "cysty" pełne setek tysięcy smakowitych, wijących się radośnie, larw :) .

Tutaj masz - drastyczny! - film przedstawiający właśnie usunięcie takiej mózgowej cysty, którą "zrobił" prawdopodobnie jakiś tasiemiec (prawdopodobnie, bo takie same bąble tworzą również pasożyty rodzaju echinococcus).

http://pl.youtube.co...h?v=AfNWBo1toY0
  • 0

#80

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Artykuł niesamowity, i te Wasze inne przykłady też niesamowite. Byłem świadomy istnienia jakiś niebezpiecznych owadów, ale krwiożerczy (a raczej wypalający oczy) szerszeń w Tokio? Masakra. Ja generalnie po świecie mam zamiar podróżować, ale jeśli się pomyśli o tego rodzaju istotach od razu ma się ochotę zostać w dobrym, Polskim domku z PC, piwem, paczką chipsów i tv :>

A krzycząca mrówka - może ktoś wie, albo ma przykład audio tego krzyku? Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić.
  • 0

#81

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mucha mnie przeraziła ;O ale i tak najgorsza ta pierwsza pszczoła z Tokio. bleeee !
  • 0

#82

Brambor.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta mrówka wojskowa, to udziabała kiedyś mojego dziadka i ma taką śmieszną blizne...
  • 0

#83

Dita von Tees.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

heeh, okropieństwo...zwłaszcza, że ja panicznie boję sie wszelkich insektów etc. (nie licząc wybranych gatunków ptaszników, które b. lubie xD ). Kiedyś przeczytałam, że człowiek jest bardzo podobny do osy, bo osy są urodzonymi szaleńcami :mrgreen: w odróżnieniu od pszczół(ale tych europejskich), które są "pracowite i mądre"
  • 0

#84

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ooo paskudztwo...nie moge na takie rzyczy patrzeć. Jakbym ja mial taką glistę w ciele to bym chyba zawału dostał. Czuje się mężczyzną ale pod tym względem miękne jak pipunia:/
  • 0

#85

Scroll Lock.
  • Postów: 191
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak wrzucacie fotki pająków, dawajcie linki, a nie zdjęcia :/
Niektórzy z tutaj obecnych mogą mieć arachnofobie(np. ja) i gdy przesuwam stronkę w dól, i trafiam na zdjęcie takiego ustrojstwa, nie czuję się zbyt komfortowo :/
Świetny artykuł.
  • 0

#86

Michalson.
  • Postów: 55
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ooo paskudztwo...nie moge na takie rzyczy patrzeć. Jakbym ja mial taką glistę w ciele to bym chyba zawału dostał. Czuje się mężczyzną ale pod tym względem miękne jak pipunia:/


dokładnie, mam to samo... Obrzydlistwo... Poza tym, chyba te szerszenie najgorsze.
  • 0

#87

AwAke.
  • Postów: 95
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie cierpię żadnych robali (poza motylami :P ) aż ciary przechodzą. Jak tak dalej pójdzie to nie my sie wyniszczymy tylko te paskudztwa nas wykończa.
  • 0

#88

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hehe, my nie pozostajemy dłużni robalom i też je żremy :P Na dalekim Wschodzie to prawie podst. pożywienia, sałatka z mrówek, frytki - pasikoniki, etc... Tam jak jest plaga szarańczy, to raczej ona ma przechlapane, bo one zeżrą trochę upraw, ale my - je wszystkie :D Chciałbym kiedyś spróbować takiego przysmaku, serio.
Czytałem w książce Cejrowicza (tego od frytki, "Gringo wśród dzikich plemion"), że indianie czasami zjadają te mrówki żołnierze, więc nie ma zmiłuj, wieczna wojna.

BTW. Brakuje mi tutaj pewnego pięknego motyla, również z Ameryki Pd. Nie pamiętam jak się nazywał, ale zapmiętałem, że jak poczuje się w zagrożeniu, to strzepuje ze skrzydeł jakąś substancję, która jak dostanie się do uszu, nosa lub oczu, zabija w parę sekund.
Albo taki motylek, któryego larwa rozwija się w ciele kręgowca. Też to wiem od Cejrowicza, bo sam padł jego ofiarą, hodował swojego motylka w paluchu u nogi.

Dobrze, że w Polsce najgroźniejszym owadem jest pająk krzyżak i zwykły szerszeń, przyznacie?

jak wrzucacie fotki pająków, dawajcie linki, a nie zdjęcia :/
Niektórzy z tutaj obecnych mogą mieć arachnofobie(np. ja) i gdy przesuwam stronkę w dól, i trafiam na zdjęcie takiego ustrojstwa, nie czuję się zbyt komfortowo

A ja uwielbiam pająki i przymierzam się do kupna terrarium z B. Klassi, która jest prawie zupełnie niegroźna (ot, uderzy nóżkami, czy strzęśnie włoski... A jak już ogryzie, co się prawie nie zdarza, to woda z wapniem i po kłopocie). Hehe, piękne stworzenia, pająki.

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 12.02.2008 - 17:51

  • 0



#89

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmmm ja bym tam spróbował smażonego skorpiona... a pająki są piękne puki nie zasuwają mi te włochate skubańce po ręce :P
  • 0

#90

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

eej fu. Te Bot Fly są okropne, jak sobie pomyślę że mi się zaplęgnie w oczach/mózgu/plecach to mam ochotę zaczyć się w pościeli przed tv :P może ktoś z forumowiczów miał bot flya ? ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych