Skocz do zawartości


Zdjęcie

5 robali, których powinieneś się bać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

5 robali których powinieneś się bać

Na świecie żyje około 10,000,000,000,000,000,000 insektów. Naprawdę! Zdziwiony? Oznacza to, że na każdego człowieka przypada 1.5 Miliarda robali. Ale niektóre z nich są tak przerażające, że po bliższym spotkaniu musisz zmienić spodnie. Poniżej przedstawiam 5 gatunków robaków, których chciałbyś uniknąć za wszelką cenę.



Dołączona grafika

Dołączona grafika

Gigantyczny szerszeń z Japonii (vespa mandarinia japonica)


Pochodzenie: Japonia, naturalnie.

Czemu powinieneś się go bać?

Jest wielkości Twojego kciuka i potrafi rozpylać truciznę. Straszne? To jeszcze nic. Musisz wiedzieć, że Szerszeń będzie próbował trafić Cie trucizną w oczy! Jakby tego było mało, kwas ten zawiera pewien zestaw feromonów. Każdy gigantyczny szerszeń w okolicy, kiedy tylko je poczuje, odbierze to jako rozkaz "Przylatuj tu i żądl tego skurczybyka, aż padnie trupem" Auć.

Pewnie myślisz teraz, że dasz radę mu uciec? Nie licz na to. Szerszenie te potrafią przelecieć ok. 80 km dziennie. Wypadałoby teraz pocieszyć Cię czymś w stylu "nie martw się, te skurczybyki żyją tylko na szczytach gór gdzie nikt nie chce mieszkać". Ale nie. Te skurczybyki żyją w całej Japonii, włączając w to Tokio.

Rocznie Japońskie Szerszenie zabijają ok. 40 osób.



Dołączona grafika

Mrówka-pocisk. (Paraponera clavata)


Skąd: Lasy deszczowe od Nikaragui po Paragwaj.

Czemu powinieneś się jej bać?

Jest długości cala, żyje na drzewach więc może (i na pewno to zrobi) spaść na Ciebie aby odstraszyć Cię od swojej kolonii. Tej o której nie wiedziałeś, bo była na cholernym drzewie. Lecz zanim to zrobi, wrzaśnie na Ciebie. Tak! Bo widzisz... te mrówki potrafią krzyczeć.

Nazywają ją mrówką-pociskiem ponieważ kiedy Cię udziabie, poczujesz się jakbyś dostał kulkę. W indeksie użądleń Smitha, mrówka ta otrzymała pierwsze miejsce w konkursie "spróbuj-nie-krzyknąć-kiedy-to-cholerstwo-Cię-capnie".

Poza tym, ten feralny "wrzask" może Cię przyprawić o zawał serca.



Dołączona grafika

Zafrykanizowana Pszczoła (Apis mellifera scutellata)


Skąd: Południowa i środkowa Ameryka, południowo-zachodnia Ameryka.

Dlaczego powinieneś się jej bać?

Wiesz jak możesz rozpoznać Zafrykanizowaną pszczołę? Nie możesz. Nie ma żadnej fizycznej różnicy między nią a pszczoła Europejską. Zadnej.

Możesz jednak łatwo rozróżnić je po zachowaniu. Zwykła pszczoła da Ci około 9 sekund, jeśli znajdziesz się za blisko jej ula, zanim zdecyduje się na atak. Więc bez problemu dasz radę po prostu przejść obok jej legowiska bez uszczerbku. Ale jeśli już zacznie Cię gonić, będziesz musiał przebiec 100 metrów zanim Ci odpuści.

Zafrykanizowane pszczoły nie będą się tak cackać. Jeśli zbliżysz się za bardzo do ula, będziesz miał pół sekundy zanim zdecydują, że czas abyś umierał. Nie będą się patyczkować, wezwą cały ul. Setki, tysiące wściekłych pszczół.



Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wojskowa mrówka (Eciton burchelli)


Skąd: Dorzecze Amazonki. Są jeszcze inne pokrewne gatunki w Azji i Afryce, ale ten jest najbardziej osławiony.

Czemu powinieneś się jej bać?

Na pewno się nie zdziwisz, kiedy powiem ze te mrówki są cholernie wielkie. Wojownicy dochodzą do pół cala długości. Nie zdziwi Cię również fakt, że posiadają szczęki przypominające maczety, długości połowy ich cielska. Znane są z "rozbiórki" zwierząt, które nieopatrznie wkroczą na ich ścieżkę. Niezależnie od ich wielkości. Są też całkowicie ślepe, co sprawia że jeśli wejdziesz im w drogę, nie zauważą że jesteś człowiekiem a nie kretem i przerobią Cię na mielonkę. Albo gorzej.



Dołączona grafika

"Nerwowa mucha" (family oestridae, genus and species varies)


Skąd: Większość gatunków żyje w środkowej i południowej Ameryce. Jednakowoż pojedyncze gatunki żyją na całym świecie.

Dlaczego powinieneś się jej bać?

O nie... Ooooo nie... No dobra, "Nerwowa mucha".

Są tuziny odmian tej muchy, które niezwykle precyzyjnie zaadaptowały się do danego zwierzęcia. Dla przykładu, wyróżniamy Nerwową Muchę z końskiego żołądka, Muchę z owczego nosa. Hej, i zgadnij co jeszcze. Istnieje Ludzka Mucha!

Każda z nich posiada inny cykl reprodukcyjny, jednak każdy kończy się na grubej larwie, ulokowanej w czyimś ciele. I żywiącej się nim.

Dla przykładu, Końska mucha zostawia swoje jajeczka w trawie. Koń je trawę. Przy okazji także jajka które wylęgają się w cieple końskiego pyska. Następnie przedostają się przez układ pokarmowy konia i dostają się do żołądka. Tam jedzą co popadnie. I tyją. Gdy już są gotowe aby stać się muchami po prostu dają się "ponieść" i zostają wydalone przez odbyt.

Ludzka mucha zostawia jajeczka na innym muchach lub komarach. Na czymkolwiek co ma szanse usiąść na człowieku. Kiedy już im się uda, jajeczka spadają na ludzką skórę, larwy wykluwają się pod wpływem ciepła i zaczynają wgryzać się w skórę. Tam żyją. Pod Twoją skórą. I jedzą.


Tłumaczenie: Mienso
Paranormalne.pl
źródło: http://www.unexplain...howtopic=117134
  • 1



#2

Searcher of a hidden sense.
  • Postów: 82
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

„Nerwowa mucha” (family oestridae, genus and species varies)


Ochyda,jak sobie pomyśle że taki owad może zamieszkać w człowieku




Cała ta piątka jest przerażająca,całe szczęście że nie przyszło mi się zmierzyć oko w oko z żadnym z tych pełzająco/latających robali
  • 0

#3

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Najbardziej ble jest ta mucha... :/

Swoja droga kolega kupił kiedys chomika. chomik rósł jakos dziwnie, dziwnie sie zachowywał, jakby był chory, w koncu pewnego dnia chomik był martwy z dziurą w brzuszku a w klatce pełzała larwa podobna do takich jak jedzą w "nieustraszonych"... :/
  • 0



#4

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Do tego zestawienia dodalbym robaka gwinejskiego.
  • 0



#5

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dobrze ze nie mieszkam w Tokio, pozatym bardzo interesujący artykuł :)
  • 0

#6

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ta nie dość że wielki szerszeń dał ci trucizną po oczach to jeszcze każdy inny szerszeń zrobi to samo... spółczuje też każdemu kto zasnął na drodze wojskowej mrówki...
  • 0

#7

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście temat dla mnie przerażający. Bardzo boję się owadów,mimo całej miłości do zwierząt,nie jestem w stanie opanować obrzydzenia.
Nie zgadzam sie jednak na zabicie takiego stwora (w końcu każdy ma jedno życie) i kończy się to tak,że stoję na kanapie piszcząc i pokazując palcem na takiego delikwenta,a mąż wynosi (z nakazem by nie uszkodzić) na dwór i sie śmieje,że zaraz on (paskudztwo) znowu wróci.
Najmniej miło wspominam spotkanie z takim zielonym konikiem polnym,którego boję się dotknąć nawet na obrazku.
W polskiej glebie żyje zaś TURKUĆ PODJADEK i to dopiero jest stwór! Moja koleżanka,gdy była na działce i on wychylił się z ziemi,to z krzykiem rzuciła motyczkę i uciekła hen do domu pozostawiając otwarta działkę (w takie ją przerażenie wpędził ten chrząszczyk),czemu sie osobiście nie dziwię.
Węże,szczury,myszy,jaszczurki-uwielbiam.
Zaś te małe stworki w chitynowych pancerzykach ze zbyt dużą ilością odnóży....o nie,to nie dla mnie!!!
  • 0

#8

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ciekawe, acz niema się czego bać, bo to nie u nas.
  • 0

#9

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam,jeszcze chciałam dodać,że w temacie jest błąd,gdyż są to owady nie zaś robaki.
  • 0

#10

Biggi.
  • Postów: 117
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem najgorsza jest ta mrówka wojskowa ;)
Aż strach pomyśleć co by się stało gdyby wpełzła do majtek.... :o
  • 1

#11

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przepraszam,jeszcze chciałam dodać,że w temacie jest błąd,gdyż są to owady nie zaś robaki.


Wiem o tym :) Jednak specjalnie napisałem "robale" a nie "owady" bo jak widzisz, forma artykułu nie jest do końca poważna ;)
  • 0



#12

tomasS.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

yyy... niechciałbym zeby te pszczoły mnie zaatkowały oo niee...
  • 0

#13

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja Australii żyje pająk nazywa sie megaraszne czy jakos tak. Wielkosci tależa. wszczykuje jad który rozpuszcza ofiare od środka. i w dodatku pająk boleśnie gryzie.

Użytkownik Piotor edytował ten post 03.02.2008 - 18:43

  • 0

#14

Jake Green.
  • Postów: 42
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja Australii żyje pająk nazywa sie megaraszne czy jakos tak. Wielkosci tależa. wszczykuje jad który rozpuszcza ofiare od środka. i w dodatku pająk boleśnie gryzie.


Dość rzadkie to musi być, jeżeli nawet google nic o nim nie wie.
  • 0

#15

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Z tych wszystkich owadów nie znałem tylko krzyczącej mrówki :) Mnie najbardziej zawsze przerażał właśnie szerszeń japoński i te pszczoły afrykańskie bo są najgroźniejsze dla życia. Szerszeń w szczególności, no i niektóre okazy potrafią być większe od przeciętnego kciuka. Czytałem kiedyś, że zdarzają się takie wielkości około 10 cm, zależy odkąd liczymy tego kciuka :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych