Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nocne zjawy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kaien.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, przypadkowo trafiłem na to forum ale pomyślałem, że się wypowiem i uzyskam jakąś pomoc lub radę.
Nie jestem pewny co do poprawnego umieszczenia tego tematu w odpowiednim dziale.

Praktycznie od zawsze, kiedy pamiętam mam dziwne przygody w nocy, otóż sporadycznie, budzę się słysząc coś jak dzwon o dziwo nikt z rodziny nigdy nie słyszał nic podobnego. Zaczyna się od tego, że gdy odwrócę się w stronę przeciwną od ściany, widzę zazwyczaj 1 lub 2 kontury wysokich szczupłych postaci. Z charakteru jestem sobą strachliwą więc normalne jest to, że po jakimś dłuższym czasie jednak człowiek odwróci się na drugą stronę aby dowiedzieć się z czym ma odczynienia.

Niestety tutaj się zaczyna problem, gdy patrze na owe "wysokie kontury bardzo szczupłych postaci" zaczyna mnie boleć strasznie głowa, nie jest to zwyczajny ból, nasila się tak bardzo, że odruchowo się odwracam. Zapewniam, że wszystko powtarzało się wielokrotnie na trzeźwym umyśle. Najczęściej zasypiam i nic szczególnego się nie dzieje, lecz nie razy, zaczynam odczuwać ciepło, ani nie gorące ani nie letnie, podobne jak idealnie napuszczona woda do wanny bądź pod prysznicem, po dłuższej chwili zasypiam.
Budzę się rano i czuje się jak po środkach na sennych, jak by to określić? Nie potrafie złapać równowagi, głowa mi sama opada, ciężko mi się myśli czuje się strasznie nie mogę normalnie wymówić słowa, dostaje krwotoków.

Byłem wielokrotnie w tych stanach u różnych lekarzy, żaden nie potrafił wyjaśnić jaka jest przyczyna, badania na narkotyki, alkochol, źrenice z niewiadomych przyczyn ciągle rozszerzone, psycholog również stwierdził, że jestem w pełni na umyśle.

Chciałbym się dowiedzieć, co myślicie na ten temat, może słyszeliście o podobnych przypadkach?
Może znacie kogos kto również ma takie dolegliwości!

Edit [21.01.08] dj_cinex
Od razu apeluje o rozsądne wpisy. Głupie komentarze będą usuwane... a autorzy "nagradzani".

Użytkownik dj_cinex edytował ten post 21.01.2008 - 21:25

  • 0

#2

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie podważam autorytetu psychologa , lecz według mnie to twoja podświadomość. Sam powiedziałeś , że jesteś strachliwy według mnie to podświadomość , a twój umysł tak na to reaguje :o
  • 0

#3

lukasz9.
  • Postów: 305
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moze zacznijmy od tego czy w twoim zyciu zdazyło sie cos co mogło by wywoływac u ciebie takie stany?
  • 0

#4

Kaien.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważam się za człowieka w pełni na umyśle, i stany oraz rzeczy które widze i nie chce ich widzieć są jak najbardziej prawdziwe.

Czy przyda żyło mi się coś co mogło by spowodować taki stan?
Raz, spadłem z piętra po schodach bez większych strat fizycznych ale z lękiem wysokości.
Dwa, wpadłem do kanału :)) łamiąc sobie ręce i nogę, bez wstrząsu mózgu.
  • 0

#5

Arthur.
  • Postów: 21
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz, też miewam problemy ze snem w nocy. A to jakieś "prorocze" sny. Co do dziwnego dźwięku to miałem kiedyś tak, ze w środku nocy obudził mnie straszliwy hałas. Brzmiało to tak jakby jakiś samochód ciężarowy przejechał przez środek mojego pokoju. hałas był niesamowity. Strasznie się zdziwiłem że ten dźwięk nie obudził reszty domowników. byłem strasznie zdezorientowany ale zaraz po tym zajściu zasnąłem. Nie wiem co to mogło być ale podobnie jak ty rano wstałem strasznie "zaspany", oczy mi sie same zamykały. Nie byłem pod wpływem żadnych środków oddłużających.
  • 0

#6 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

Kiedy się to zaczęło? Czy gdy to się zdarza to masz sny? Czy je pamiętasz?

Może zainwestuj w metodę ostatnio bardzo popularną wśród polityków - na noc włączaj dyktafon (w najprostszych mp3 można nagrywać kilka godzin). Jeśli nic się nie wydarzy - usuwasz, a jeśli znowu Ci się to przytrafi, to będziesz może coś słyszał w nocy.

Ew. jeśli to jakieś porwania, to jeśli się zorientują, że nagrywasz, to może odpuszczą ;)
  • 0

#7

Matixus.
  • Postów: 99
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakbym był toba to chyba bym juz siedział w jakimś psychiatryku. Bez kalmek itd. ( oczywiscie to ja xD )
Ats. Czy przy tych szczupłych postaciach za oknem jest jakies światło albo coś?? Czy moze poprostu ci się śni to. (Mam czasami Sny w których ide spac i coś mnie budzi itp.)

Użytkownik Matixus edytował ten post 21.01.2008 - 22:13

  • 0

#8

Kaien.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście nie wieżę w ufo x|
Do psychiatryka? Jedyne co mi przeszkadza to strach przed wyskoczeniem przez okno,
Zasugerował ktoś, czy widze światło,
Otóż nie! Zapomniałem wspomnieć, że kilka razy gdy owy dźwięk się pojawił wyskakiwałem z łóżka na pół przytomny otwierałem okno co dalej się zdarzyć może nie wiem, ponieważ dziewczyna mnie powstrzymuje pytając zwyczajnie "co ty robisz"? Ja na to, kurde nic, nie mam pojęcia, i rzeczywiście nie mam pojęcia bo za boga nie wiem dlaczego to robie!
Pytania typu "A kto cię "budził, przytomny lunatyku jak byłeś młody"? odp - Matka

Nigdy nie lunatykowałem, zasypiam gdy chce przeczymać max do 3 w nocy, "mdleje"
Nie jest mi do żartów pisze to z zwykłych spekulacji i ciekawości co myślicie na ten temat.
  • 0

#9 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

Spójrz na mojego posta u góry i odpowiedz na te pytania i zastosuj tę metodę ;)

Po odpowiedzi na te pytania moze coś się rozjaśni.

Śpisz sam w pokoju? W domu?
  • 0

#10

Kaien.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sny mam, nigdy nie pamiętam, tylko przebłyski.

Śpię sam, a wydarzenia mają miejsce praktycznie od bardzo dawna nie potrafię stwierdzić dokładnie od kiedy.

Zrobię tak jak mówisz, mam MP4, dobrej firmy zobaczymy co z tego wyjdzie.

I znów noc x|

Użytkownik Kaien edytował ten post 21.01.2008 - 22:37

  • 0

#11

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie polecam psychiatry,ponieważ nie dość że Ci zniszczy papiery do końca życia to może Cie wysłać na jakieś leczenie albo cus. :o Kiedyś gdzieś czytałem o podobnych halucynacjach(jestem z sceptykiem jeśli chodzi o duchy:P) Podłoże może być chemiczne,psychiczne,fizyczne(uraz,guz).Zrób sobie eeg,tomografie,albo...rezonans magnetyczny:P

Może to być psychoza ale psychiatrę odradzam jeśli dajesz rade z tym żyć..już lepiej iść do jakiegoś medium,albo egzorcysty(sam absolutnie nie wierzę w ich moce).Pamiętaj że środki nasenne to bardzo szkodliwe leki.Odstaw je na 2 tygodnie przede wszystkim.Napisz jeszce co się dzieje z tymi p postaciami jak kogoś zawołasz i co się z nimi wtedy dzieje?Chyba że mieszkasz sam.

Użytkownik scpt edytował ten post 21.01.2008 - 22:47

  • 0

#12

Arthur.
  • Postów: 21
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli nie da się tego zjawiska wyjaśnić naukowo to może rzeczywiście to są jakieś postacie, dusze które szukają pomocy. Może postaraj się poznać historię twojego domu, dowiedzieć sie kto kryje sie za tymi postaciami i czego one mogą od ciebie chcieć.
  • 0

#13

Kaien.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Środków Nasennych nie zażywam i nigdy nie zażywałem, nie wiem co się z nimi dzieje, gdy wyskakuje przed okno one nie pojawiają się, ale gdy pojawiają to tak jak mówiłem straszny ból głowy i nagle usypiam, nagle czyli można to przybliżyć do stanu przed mdlejącego, patrząc na nie zasypiam.

Nie byłem u egzorcysty ani innych popaprańców, ale jeżeli miało by to pomóc..
Nadal jestem pewny, że to nie halucynacje

Arthur, w jaki sposób, mogę się dowiedzieć?
Każda pomoc, i domysły na prawdę mi pomogą.
  • 0

#14

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://www.sen-instytut.pl/PDF/Wyklad_Narkolepsja_diagnostyka_roznicowa.pdf"]http://www.sen-instytut.pl/PDF/Wyklad_Nark...a_roznicowa.pdf[/url]

Tam w pewnym miejscu są halucynacje hipnagogiczne to pewnie to póki co więcej nie znalazłem ale opis idealny.

W pewnym miejscu znalazłem wypowiedź wydaje mi się kogoś kto się na tym zna "Niemniej jednak, przykładowo, halucynacje hipnagogiczne (przysenne) i hipnopompiczne (występujące w czasie budzenia się) są normalnym zjawiskiem fizjologicznym.
  • 0

#15

Kaien.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuje, jestem bardziej spokojny.
Nie byłem u tego typu lekarza, spróbuje się umówić z neurofizjologiem.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych