Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO i jego pasażerowie na filmie z Turcji?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

UFO i jego pasażerowie na filmie z Turcji?



17 stycznia 2008 roku na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Stambule, dyrektor tureckiego ośrodka badań nad zjawiskami UFO Haktan Akdogan ogłosił, że po raz pierwszy na świecie udało się sfilmować przedstawicieli pozaziemskiej cywilizacji... Czy wszyscy podzielają jego entuzjazm i czy "dowód" jest wart sensacji?

Haktan Akdogan, przewodniczący tureckiej organizacji ufologicznej Sirius UFO poinformował na zwołanej 17 stycznia br. w Stambule konferencji, iż jego organizacja weszła w posiadanie „unikatowego” nagrania przedstawiającego obiekt UFO. O wydarzeniach informowały tureckie media.

Nagranie


Film na jednym z osiedli domków jednorodzinnych wykonać miał stróż Yalcin Yalman, który od wielu lat „polował” na UFO. Wreszcie udało się zrealizować mu swoje marzenie, bowiem sfilmował nie tylko pojazd, ale też samych „przedstawicieli obcej cywilizacji”.
Na konferencji przedstawiono 22 minutowy film, na którym widać zarysy „latającego spodka”.

Komentując to, przedstawiciel tureckiego środowiska ufologów stwierdził, iż film „wywoła powszechny rezonans w świecie, jako że po raz pierwsz
y przedstawia wyraźnie UFO oraz jego połyskującą metaliczną powierzchnię.”

- Jednak największą sensacją jest to, że na filmie widać sylwetki dwóch przedstawicieli pozaziemskiej cywilizacji – dodał Akdogan.

Dołączona grafika


Zdaje się jednak, iż nie wszyscy podzielają entuzjazm Akdogana i autora filmu… Sprawa pełna jest kontrowersji i pytań odnośnie tego, czy sprawa warta była konferencji prasowej i ryzykowania autorytetu przez koordynatora tureckiej organizacji.

Nawet pobieżna analiza zaprezentowanego materiału skłania do uznania go za materiał co najmniej wysoce wątpliwy i to nie tylko z powodu dziwnej techniki jego wykonania… Powstaje pytanie, czy „polujący” od wielu lat na UFO stróż nie potrafił udokumentować obserwacji w sposób bardziej profesjonalny?

Przypominający momentami „pokrywkę garnka” obiekt filmowany jest na ciemnym tle (uwagę zwraca m.in. brak gwiazd na niebie). Wszystkich uważnych widzów zaskoczą zapewne także przeskakujące daty, choć w tym przypadku możemy mieć do czynienia ze sprawami technicznymi kamery.

Niezwykle ważna jest także kwestia oświetlenia obiektu. Ta i inne sprawy powinny zostać dokładnie rozpatrzone przez osoby dysponujące oryginałem nagrania. Ostatnią kwestią są rzekomi pasażerowie pojazdu, którzy pozostają niewidoczni, ginąc gdzieś między mrokiem nocy a rozmowami poruszonych świadków. Jak narazie wszystkie przesłanki wskazują, iż mamy do czynienia nie z sensacyjnym wydarzeniem, a raczej mało wyrafinowaną próbą mistyfikacji...

Przełom, który głosi Akdogan, wymaga jednak równie mocnych co słowa dowodów. Choć wszyscy chcieliby wierzyć w jego słowa, należy powstrzymać entuzjazm do czasu, aż znikną wszelkie kontrowersje.

źródło: www.npn.ehost.pl - Na Progu Nieznanego

Moje sugestie:
Według mnie to jakieś głupkowate nagranie, niestanowiące chyba żadnego dowodu na istnienie innych "cywilizacji". Obraz jest mocno niestabilny, jakoś ja się tam dwóch istot nie dopatrzyłem. Ale ogółem śmieszne "ufo" świecące się jak choinka. Oceńcie sami.
  • 0



#2

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc tak to najlepsze nagranie UFO jakie jak na razie widziałem . Lecz według mnie nie prawdziwe!
  • 0

#3

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście jakby to UFO wiedziało że jest nagrywane, gdyby operatorowi nie trzęsły się ręce to istoty byłyby dobrze widoczne, jest to po Majerze najlepiej udokumentowane UFO.
  • 0

#4

grzyman.
  • Postów: 72
  • Tematów: 37
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tam nie widzę nic nadzwyczajnego i sam myśle że to fake
  • 0

#5

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli to by było UFO i "Obcy" zobaczyli , że są nagrywani to by albo uciekli albo porwali " reportera" Po za tym to jest za blisko pokazane te UFO ... :lol2: :lol3:
  • 0

#6

DaMiAn85osg.
  • Postów: 203
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Zrob sobie kamere na zoom iles tam razy i sprobuj utrzymac obraz w bez ruchu. Brak oswietlenia obiektu? a co mial przyniesc ze soba reflektor o takiej srednicy, ze nie bylby go w stanie podniesc? z ryzykiem, ze ow obiekt odleci? Nie ma gwiazd? co z tego przeciez moglo byc lekkie zachmurzenie ktorego nie widac. Ja bym sie jeszcze nad tym zastanowil.
  • 0

#7

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

te ufo lata czy stoi? ja tam nic nie widze poza jakimś kształtem i ciemnością... gdzie on ma tych ufoludków zaznaczcie mi ich i rozjaśnijcie bo ja tam nic nie wiedze
a jeśli filmik nie jest feakiem to może ufoludki zapomniały włączyć niewidzialność i myśląc że są bezpieczni robili swoje (cokolwiek tam robią)
  • 0

#8

machado.
  • Postów: 248
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja na jego miejscu podszedłbym do nich troche bliżej... A co do gwiazd to wydaje mi się, że kamera słabej jakości poprostu nie jest w stanie ich nagrać...
  • 0

#9

oops.
  • Postów: 86
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Metody11 napisales cos o Majerze nie wiem o co chodzi za bardzo, moglbys dac linka do tego filmiku czy do tematu, no a filmik niezly z tym ze nie wiadomo czy prawdziwy ;/
  • 0

#10

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proszę oops
http://www.paranorma...p?showtopic=616
  • 0

#11

Wujek_Deth.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Względem UFO jestem sceptyczny i ten film tego nie zmienił. To zdecydowanie mistyfikacja. Ten obiekt wygląda podejrzanie, tło jest dziwnie puste. Ale nawet nie o to mi chodzi. Sam autor filmu nie wydaje mi się wiarygodny. Moim zdaniem to zwykły cwaniaczek szukający rozgłosu. Takie przynajmniej odniosłem wrażenie.
  • 0

#12

GAL.
  • Postów: 29
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pan staral sie nawet odwzorowac karabinek na podwoziu(?) pojazdu. A na kamere tak ufo dzialalo, ze daty sie pozmienialy. Dziwne, ze nie wyslal tego do Smiechu Warte. Moze kosz slodyczy by dostal :hm:
  • 0

#13

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Metody - litości - przecież MEIER to stary ściemniacz który wiesza garnki na sznurkach...NIC po za oszustwami nie udokumentował...i jeszcze te zdjęcia plejadianek które się malują :lol
osobiscie filmu jeszcze nie oglądałem - nie mam mozliwosci w pracy - ale z tego co czytam po waszych postach to nie ma czego żałować :)
  • 0

#14

Matixus.
  • Postów: 99
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedy to oglądałem miałem nadzieje że w to ufo uderzy jakieś F-16 albo coś i bedzię BUM! Troche to nudne . Atwdt. Wygląda na dosyć prawdziwe . A kiedy pokazane jest ufo i widac sylwetki to one w pewnym momencie zaczynają sie gapić na kamerzyste xD Tak jakby i one jego kamerowały xD Atw. Te zmiany Dat troche dziwne są (7,12 i chyba 24 AUG)
  • 0

#15

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale te stworzenia niby stworzenia jakby stały na tym UFO

Osobiście uważam temat do zamknięcia , ciągle mamy do czynienia z tymi samymi odp. więc uważam , że tam trzeba zamknąć :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych