Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mięso z klonowanych zwierząt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#31

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mięso z klonowanych zwierząt może nie tylko być zdrowsze ale i smaczniejsze. Nie wiem dlaczego niektórzy się tak boją, że wyrośnie im ogon albo oko na czole.
http://wptv.wp.pl/ne...tml?wid=9570016
  • 0

#32

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

podoba mi sie riposta ... bla bla bla ? ale taka jest prawda! Niemcy też chcieli ''ulepszyć'' ludzkość poprzez np. badanie wytrzymałości człowieka w obozach koncentracyjnych, albo wstrzykiwaniu różnych leków ver. Alpha. I co? To może też jest bełkot historii i dalej twierdzisz że lepiej jest doszczepić sobie np. 3 ręcę więcej i zobaczyc jak długo pożyjesz albo jeść coś co jest substytutem mięsa... albo raczej mięsem na licencji ludzi :/ Owszem nie jestem przeciwnikiem rozwoju , ale jestem przeciwnikiem rozwoju kosztem życia
  • 0



#33

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ulepszanie jest złe? Poprawianie natury jest złe? Co za bzdury. Gdyby człowiek nie próbował jej poprawiać to dziś dalej by gonił za zwierzętami z maczugą i zrywał owoce. Udomowienie zwierząt i hodowla roślin to nic innego jak ich modyfikacja genetyczna tylko długotrwała, co poczciwa mućka z obory ma wspólnego z naturą? NIC, to zwierz zmodyfikowany genetycznie przez człowieka by mu służył dając mleko i mięso. Tak samo rośliny hodowlane. Złe jest sztuczne nawożenie, poprawiani chemikaliami, modyfikowanie genetyczne to przyszłość i w ta stronę powinno się iść. człowiek tysiące lat temu zaczął modyfikować genetycznie naturę by mu lepiej służyła tylko, że trwało i dalej trwa ten proces od tysięcy lat. Dziś możemy go przyśpieszyć i bardzo dobrze.
Ja wole zjeść modyfikowana genetycznie soja niż pomidora zawierającego tablicę mendelejewa.
  • 0

#34

ScOrPiOn.
  • Postów: 22
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziś zwierzęta jutro ludzie...
Według mnie to jest CHORE !
Nigdy nie wezmę do ust mięsa z sklonowanego zwierzęcia.
Dzisiaj zwierzęta a co jutro ludzie ?
Też będziemy się ulepszać ?
Aż w końcu się podzielimy na pod gatunki.
Moim zdaniem było by lepiej gdyby ludzie nie bawili się w boga.
  • 0

#35

Ozzy667.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wy naprawde nie potraficie zrozumieć, że bez badań, prób, nie byloby teraz tego co mamy! Trzeba się rozwijąć, iść naprzód a nie pieprzyć kolejny raz, że nie mozna sie bawić w boga! Ja jestem sobie bogiem i się bawie cale zycie.
  • 0

#36

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja uważam że Bóg=Wszechświat i że jako jego dzieci,jesteśmy jego częścią.Skoro powstaliśmy to nie bez przyczyny.Dano nam też odpowiednie umysły i ciała po to żeby się rozwijać ,a nie stać w miejscu.Jednak jako dzieci uczymy się na błedach które czasem mogą nas wiele kosztować.Szanujmy nasz dom którym jest Ziemia,bo może być tak że uzna nas ona za głupców i da nam nauczkę :)

Użytkownik scpt edytował ten post 26.01.2008 - 17:07

  • 0

#37

Wazelina.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czemu ma służyc modyfikowanie mięsa i klonowanie zwierząt hodowlanych. Po co ingerowac w coś, czym powinna zajmowac się Matka Natura... Zgadzam się z osobami, które sądzą że na przestrzeni lat dowiemy się o skutkach jedzenia takiego mięsa. Według mnie sami się zabijamy, nie wiedząc nawet o tym. W zwykłej parówce są tylko śladowe ilości mięsa, a wszystko zalewa się chemią do smaku.
  • 0

#38

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdanie nie jest to to samo. Mięso takie powiedzmy żółwia jest mięsem naturalnym, natomiast tu w grę wchodzi modyfikacja genetyczna, babranie się w genach zwierzęcia, a co za tym idzie znaczne zmiany w naturze. Nie wiadomo do czego to doprowadzi.

Z drugiej strony człowiek od tysięcy lat bawi się genami. początkowo działo się to naturalnie poprzez, chociażby hodowanie tylko tych krów, które dają dobre mleko lub mięso co doprowadziło do powstania wielu podgatunków.
Teraz jednak zaczynamy ingerować w ten naturalny proces


Z jednej strony rzeczywiście w kodowaniu nie jesteśmy lepsi od natury,póki co :) Może być tak że np dana modyfikacja będzie kodować w mięsie jakies szkodliwe substancje,toksyny,jady.Sam zjedzony kod nie powinien chyba jakoś wpływać ;p Trzeba by poszukać badań na www.biotechnolog.pl.W selekcji naturalnej natura sama wszystko prawidłowo przeprowadza.
  • 0

#39

shiny_toy_gun.
  • Postów: 165
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Polecam wycieczke do rzezni , ciezko wam bedzie sie otrzasnac. Czy to klon, czy nie klon i tak lykamy mase 'scierwa' w 'pysznej' wedlinie.

Użytkownik shiny_toy_gun edytował ten post 02.02.2008 - 19:31

  • 0

#40

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam wycieczke do rzezni , ciezko wam bedzie sie otrzasnac. Czy to klon, czy nie klon i tak lykamy mase 'scierwa' w 'pysznej' wedlinie.


Kiedyś z tego powodu byłem wegetarianinem przez pół roku :) Jednak stwierdziłem że mięso jest zbyt smaczne i zbyt potrzebne organizmowi żeby go nie jeść.Taki już los zwierząt hodowanych na mięsko.Tyle zwierząt ile cierpi w tych wszystkich fermach,ubojniach itp to aż strach myśleć.
  • 0

#41

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam wycieczke do rzezni , ciezko wam bedzie sie otrzasnac. Czy to klon, czy nie klon i tak lykamy mase 'scierwa' w 'pysznej' wedlinie.


Szczególnie wszelkiego rodzaju mielonki, jak człowiek wie z czego to jest zrobione to pozostaje już tylko podczas jedzenia odwracać sobie czymś uwagę np. telewizją. :D Podobnie jak scpt miałem chwilę zwątpienia ale stwierdziłem, że nie jedzenie hamburgerów to zbrodnia przeciw psychice i ten ten sposób znowu jem mięso.

Użytkownik BENDER edytował ten post 03.02.2008 - 00:57

  • 0

#42

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli to mięso będzie zdrowe,to nie widzę przeszkód,żebyśmy mieli go nie jeść.A co do mielonek to ja bardzo je lubię,choć teraz inaczej na nie patrzę ;)
  • 0



#43

I Am Legend.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W końcu to Bóg dał nam władzę nad światem i po to jesteśmy inteligentni, aby ułatwiać sobie życie i wynajdywać nowe technologie
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych