Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nawiedzone miejsca na terenie Mazowsza. Znasz? Pisz!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

Lucky_Luck.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!

Na sam początek kilka słów o mnie :

Absolwent najlepszej szkoły fototechnicznej w Polsce. Nie interesuje mnie fotografowanie źdźbła trawy na łące, lecz bardziej ekstremalne tematy. Na zdjęciach najbardziej chce ukazać ludzkie emocje, dlatego właśnie wybrałem fotografie reporterską. Moje zdjęcia możecie oglądać w serwisach - Wiadomosci24.pl, Polska Times oraz Nasze Miasto.

Wraz z innymi zaprzyjaźnionymi fotografami zaczeliśmy zwiedzać opuszczone miejsca na terenie naszego województwa (mazowieckie). Z tym łączy się głównie mój pierwszy post na forum. Szukamy konkretnie opuszczonych (najlepiej nawiedzonych) miejsc w obrębie 100km od Warszawy. Posiadamy b. dobry sprzęt fotograficzny dlatego podanie tych lokacji jest tylko z pożytkiem dla forum, ponieważ po wyprawie zdjęcia zostaną pokazane dla wszystkich zainteresowanych na jedym z serwisów informacyjnych.

Oto dwa fotoreportaże z naszych wypraw (głównie Urban Exploration) :

Zobacz opuszczony zakład psychiatryczny w Otwocku

Zobacz opuszczoną cementownię "Wierzbica" koło Radomia

Proszę o nie podawanie linków do strony www.opuszczone.com - interesują nas głównie jescze nie "zwiedzane" miejsca z waszego najbliższego otoczenia.

Masz pytania? Pisz na : [email protected]

Pozdrawiam wszystkich pomocnych użytkowników


Użytkownik Lucky_Luck edytował ten post 04.01.2008 - 13:22

  • 0

#2

machado.
  • Postów: 248
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajne fotki. W pełni oddają klimat, szczególnie zakład psychiatryczny. Czekamy teraz na zdjęcia z duchami...
  • 0

#3

Lucky_Luck.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajne fotki. W pełni oddają klimat, szczególnie zakład psychiatryczny. Czekamy teraz na zdjęcia z duchami...


Dzięki wielkie, niestety nikt nie odpisał :/ a szkoda...
  • 0

#4

NIKROY.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo dobre zdjecie :) Ej nie cykacie sie jak tak chodzicie po tych terenach? A i ja niestety ci nie pomoge bo jestem z Podkarpacia...
  • 0

#5

Lucky_Luck.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ej nie cykacie sie jak tak chodzicie po tych terenach?


Zależy czego?

Mogę napisać dość śmieszną historie związanę ze zwiedzaniem Szpitala w Otwocku :mrgreen:

Na wyprawe wybraliśmy się w pięć osób. Gdy dokładnie obfotografowaliśmy ( parter + pierwsze piętro + poddasze ) wpadliśmy współnie na genialny pomysł odwiedzenia piwnic budynku. Dwóch kumpli doszło do wniosku że najpierw zapalą papierosa przed wejściem i zaraz do nas dołączą. Chodzimy po wszystkich pomiszczeniach ( Ja + dwóch jak się póżniej okazało bohaterów :D ). Naszej uwage oczywiście zwróciło pomieszczenie najbardziej ciemne ( pełen mrok ). Wchodzimy, świecimy pomiarami światła wbudowanymi w aparatach. Nagle koleżka mówi że coś tu śmierdzi cyt. "bejem" i że w prawym rogu pokoju jest jakiś zakamarek. Idziemy więc do niego jednen z kolegów wychyla się i świeci prosto w.w zakamarek. Krzyczy cyt. "O kur** ręka, to chyba trup" nie trzeba nam było dłużej powtarzać szybki krokiem ( bieg ) udaliśmy się na góre do pozostałych dwóch kolegów. Teraz razem palimy papierosy i naradzamy się co to Ku*** mogło być?!? Kolejny ambitny plan TRZEBA TO SPRAWDZIĆ :D Schodzimy tym razem w pięciu do feralnego pomieszczenia naszym oczom ukazuje się taki oto widok :

Fot. Łukasz Zawadzki

Dołączona grafika

My obstawiamy że to tzw. "zaczyn" do bimbru. Jakie jest Wasze zdanie? :o

Użytkownik Lucky_Luck edytował ten post 05.01.2008 - 22:58

  • 0

#6

Bunkier.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No bardzo prawdo podobne że to do bimbru;] Stachu się pewnie najedliście co? ;] Nie znam mazowsza wiec nie odpowiedm co mozna fotografowac ale sprawdz w innych tematach na forum, napewno cos jest z Mazowsza.
  • 0

#7

adiridas.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moze poszukacie szczęścia na terenie poligonu od Warszawą leży on tuz przy dzielnicy Rembertów :) Zwiedziłem jego teren ( a jest co zwiedzać :) ) na jego terenie ćwiczy jednostka GROMU stacjonuja tez czołgiści z siedzibą w Wesołej oraz testowane sa pociski na wycietym pasie lasu od strony Zielonki . Myśle ze to godne miejsce do odwiedzenia mnostwo bunkrów, starych budynków, szop czy nawet studni :) zdjecia niektórych z nich mozna zobaczyc na google earth

Pozdrawiam :rotfl:
  • 0

#8

Matixus.
  • Postów: 99
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

U mnie w mieście są chyba dwa czy trzy takie opuszczone miejsca .
  • 0

#9

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdjęcia kapitalne-tylko pogratulować ;)
A co do tego waszego przestraszenia się gumowej rękawicy-to kolejny dowód na to,jak ciemność i przedmioty martwe są w stanie wpływać na psychikę człowieka i stawiać mu przed oczami obrazy "nie z tej ziemi".
Czekam na kolejne fotki i pozdrawiam.
  • 0



#10

SonyKony.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam za drugie już odkopanie, ale liczę, że autor jeszcze nie zapomniał o wątku. Usłyszałem o stronie www.opuszczone.pl . Tam powinieneś znałeźć sporo takich miejsc. Pozdrawiam.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych