Skocz do zawartości


Zdjęcie

Huhnab Ku - Mayan calendar 2005


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokladnosc i wzor tego kregu zrobil na mnie niesamowite wrazenie.
Dołączona grafika

Wydaje mi sie ze zrobila go ta sama grupa osob, istot czy tez energii, ktora zrobila mandale i inne wzory z Anglii.
Po przelozeniu na komputer widac kilka podobienstw:
Dołączona grafika
  • 0



#2

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po prostu piękno i dokładność w czystej formie...

Dołączona grafika

Co do nazwy to bez wątpienia mamy tu do czynienia z kalendarzem Majów. Na jednej ze stron znalazłem taki tytuł tegoż piktogramu: ' Huhnab Ku, the God the Center of the Universe ', myślę że Huhnab Ku - kalendarz Majów będzie odpowiedni.

A teraz uwaga... coś niesamowitego...

Zbliżenie na krąg z góry
Dołączona grafika

A oto używany przez nas system binarny
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Przypatrzmy się.. widać wyraźnie że krąg zawiera zapis binarny!

Zdekodowany zapis to:

13-10-7-10-13 (podążając wierszami od środka na zewnątrz) oraz
14-5-11-5-14 (dwie pozostałe 'kolumny' binarne powtarzają się)

W centrum widzimy jakgdyby 2 pary kłów lub grotów strzał, pokazują nam one w którą stronę czytać binarnie poszczególne liczby! Mamy też 16 'piór' w centrum co oznacza, że jest to zapis hexadecymalny (16'tkowy)

Widzimy, że serie 13-10-7 (10-13) oraz 14-5-11 (5-14) powtarzają się. Odrzućmy zatem powtarzające się wartości i tak oto otrzymujemy 13-10-7 i 14-5-11. Te trzy 'daty' mogą reprezentować jakąś część kalendarza Majów, gdzie 0-0-0 to start a 16-0-0 to jego koniec.

Duży cykl kalendarza Majów używał 5 cyfr, stąd być może dlatego mamu i w tym przypadku 5 wartości.

Pierwsza data 13-10-7 wydaje się być AKTUALNĄ datą (tzn datą kiedy krąg został zrobiony). Zatem 13+10/16 + 7/256 (szesnastkowo) = 13.6523 z 16.0000 (które jest końcem)

Druga data 14-5-11 przy podobnej kalkulacji 14+5/16+11/256 = 14.3555 z 16.0000 (które jest końcem)

Co to wszystko może oznaczać? 14.3555 w maszym odniesieniu oznacza sierpień 2007 Co to za data? Czy oznacza coś ważnego?

Widzimy też w centrum tzw. "czwarte słońce cyklu" w samym centrum piktogramu w formie 15% rogala, co może oznaczać że ostatni wiek kalendarza Majów zakończony jest w 85%...


źródło: http://www.cropcircl...ancomputer.html
  • 0



#3

CrOW616.
  • Postów: 99
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

poprostu dzielo sztuki!!( juz sie usmiecham PTR :-D )
  • 0

#4

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niesamowite :)
  • 0

#5

Tengron.
  • Postów: 177
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uuuuuuuuuuuuu!!Nieprawdopodobne!Ale co ma być 7.2007??
  • 0

#6

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

czyli czekamy rok :P
  • 0



#7

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

LOL.
Zamiast dodawać kolejne daty w kalendarzyku, do których będziemy odliczać czas czekając na niewiadomo co lepiej skoncentrujmy się na tym jak przygotować się do ewentualnych zmian :)
  • 0



#8

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokladnie... Mamy zmienic cale swoje zycie bo jak nadejda te dni to juz pewnie bedzie za pozno na jakiekolwiek zmienianie siebie..
  • 0



#9

Tengron.
  • Postów: 177
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

LOL.  
Zamiast dodawać kolejne daty w kalendarzyku, do których będziemy odliczać czas czekając na niewiadomo co lepiej skoncentrujmy się na tym jak przygotować się do ewentualnych zmian


Zgadzam się ale powiedz mi do czego chcesz się przygotować??Narazie widzę że nikt nie wie co ma być w 2007 więc do czego się pytam chcesz się przygotowywać??
  • 0

#10

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Do tego, aby w momencie przełomu cywilizacyjnego być człowiekiem na tyle światłym, żeby po prostu zrozumieć. Ogarnąć to wszystko, co wbrew pozorom nie jest takie proste.
Acha i jeszcze jedno - zaczepny ton, którego użyłeś w swoim poście jest ostatnim razem, kiedy to zrobiłeś.
  • 0



#11

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale ciągle czas ;< i to jest najgorsze
rozwoju sie nie boje :-D
  • 0

#12

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jedna noc ? 12 godzin ? Myślę, że sceptycy powinni przejść na stronę zwolenników ;)
  • 0



#13

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe tylko, czy nie okaże się, że to jest kolejny koniec świata, jaki miliśmy 1 stycznia 2000 roku... ;)
Ale wątpie, żeby ONI chcieli nam jakoś zaszkodzić, trzeba dokładniej zbadać wskazaną datę :hmm:
  • 0



#14

Józek.
  • Postów: 154
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obrazek ładny :)
A może ta wiadomość to jakiś psikus jaki chcą nam zrobić ? :surprised:
  • 0

#15

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

BlackPerson - porównaj sobie wiedzę nt. końca świata 2000, a zmianami 2012 to zupełnie inna liga. :) Piktogram jest niebywale dokładny! Coś rewelacyjnego ... świetne. Co ma oznaczać owa data nie wiem, Patrząc natomiast od str. czysto artystycznej, to to dla mnie wygląda jak symbol jakiegoś zapłonu który w efekcie ma prowadzić do gruntownego wybuchu, przepoczwarzenia :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych