Skocz do zawartości
Zdjęcie

Biblia


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

czolo27.
 • Postów: 6
 • Tematów: 1
 • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prawie cała religia chrześcijańską sie opiera na naukach Pawła. Jeżeli patrząc na historię to Paweł był prokuratorem czyli Szawłem i nigdy nie był apostołem, nigdy nie spotkał Jezusa osobiście, tworzył mit o Jezusie, w której to jest to całe chrześcijaństwo. Dzisiejszy wizerunek chrześcijaństwa, jego zasad doktrynalnych, w ogromnej mierze zawdzięczamy św. Pawłowi. Jednak nauki Chrystusa poddał on takiej reinterpretacji, że obecny Kościół powinien nazywać się Kościołem Pawłowym, a nie Chrystusowym. Zresztą mówienie o reinterpretacji również nie ma uzasadnienia, gdyż Paweł stworzył nową religię, która skupiała się na kulcie osoby Jezusa, pominął natomiast CAŁE jego nauczanie. Jedynie kilka razy zaledwie w swoich listach odwołał się do nauki Jezusa, w tym trzy razy w jednym liście: przy zakazaniu rozwodów - 1 Kor 7, 10; aby uzasadnić życie duchownych na koszt wiernych (znamienite!) - 1 Kor 9, 14; kiedy wspomniał o wieczerzy z uczniami przed śmiercią 1 Kor 11, 24-25; kiedy obiecuje, że umarli współbracia również otrzymają Królestwo - 1 Tes 4, 15. Kościół nawiązał do intencji Pawła w ten sposób, że główną w nauce Jezusa etykę miłości postawił na drugim miejscu, najwyżej natomiast wiarę w niego, której on nie głosił, zastępując tym kultem jego wiarę. Paweł wszystkie swoje łgarstwa usprawiedliwia w liście do Rzymian:

"Jeśli więc przez moje kłamstwo prawda Boża tym więcej przyczynia się do chwały jego, to dlaczego jeszcze i ja
miałbym być sądzony jako grzesznik?" (Rzym 3, 7). Prawo Chrystusowe założył Paweł, a prawo Chrystusa powiedział Jezus.
Prawo Chrystusowe" stanowi zupełnie coś odwrotnego: "Jeśli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg go wskrzesił z martwych osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznanie jej ustami do zbawienia." (BT, Rzym. 10, 9-10). Ciekawe, nieprawdaż?
Prawo Chrystusa mówi:

"Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy /sama/ wiara zdoła go zbawić? (...) wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. (...) człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary. Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków." (List Jakuba 2, 14n, BT)


Pewnego dnia, gdy Saul był w drodze do Damaszku, by tam uwięzić grupę sekciarzy, wpadł na genialny pomysł. Według opowiadań Dziejów Apostolskich miał wizję. W gruncie rzeczy były to dwie wizje. Przede wszystkim jasnym mu się stało, że drobny naród żydowski nie zdoła w zbrojnym starciu zmóc największej potęgi militarnej ówczesnego świata. Co ważniejsze, pojął nagle, że wiara owych włóczęgów, którą dotychczas zwalczał, może być przekutą na nieodpartą broń przeciwko straszliwemu nieprzyjacielowi. Ideały pacyfizmu, rezygnacji i wszech miłości były niebezpieczne nie tylko we własnym kraju; rozszerzone wśród nieprzyjacielskich legionów mogłyby podkopać wreszcie ich karność i zapewnić Żydom ostateczne zwycięstwo! Innymi słowy, Saul tkacz z Tarsu, był najprawdopodobniej pierwszym człowiekiem, który odkrył możliwość prowadzenia wojny za pomocą propagandy.

Strategiczny plan Pawła udał się aż nadto dobrze. Zręcznie skonstruowana przez niego nauka przyciągnęła zwolenników szybciej niż się spodziewał, a może nawet niż sobie tego życzył. Pamiętać należy, że plan Pawła miał służyć początkowo celom wyłącznie obronnym. Nie szło mu o powszechną ewangelizację. Oczekiwał tylko, że za pomocą propagandy pacyfizmu i miłości podkopie u wrogów ich moc wewnętrzną i dyscyplinę bojową. Po osiągnięciu tego celu i zniknięciu garnizonów rzymskich z Palestyny gotów był do zawieszenia broni. Stało się jednak inaczej. Niewolnicy, proletariusze, wydziedziczeni z olbrzymiego imperium znajdowali w wykoncypowanej przez Pawła nauce chrześcijańskiej tyleż pociechy, co przed nimi ubodzy Żydzi w pierwotnej nauce ukrzyżowanego mistrza.
Gdyby nie Paweł, chrześcijaństwo zapewne nigdy nie wyszłoby poza organizację sekciarską, lub zniknęłoby równie szybko jak się narodziło. Jezus umierając pozostawił garstkę zdezorientowanych uczniów, bez organizacji, wpływów i pieniędzy, Jezus nie pozostawił Kościoła. Kościół zbudował Paweł.

Żydzi wiedzieli jakiego Mesjasza oczekiwali, więc naturalnie nie uwierzyli w brednie Pawła, ten więc postanowił zmienić przesłanie Jezusa, aby nie rzucać pereł między wieprze, gdyż postanowił pójść między `wieprze". Paweł dał hasło Krew wasza na waszą głowę, chrześcijanie dopilnowali, aby żydowska krew lała się możliwie największymi strumieniami. Hitler zwieńczył `dzieło", które rozpoczął św. Paweł. Wśród pogan było chrześcijaństwu zdecydowanie łatwiej, gdyż oni, w przeciwieństwie do Żydów, mieli swoje przykłady zmartwychwstań bogów. Żydzi nigdy nie wierzyli w podobne bzdury.

Aby być zbawionym nie musisz silić się na jakieś uciążliwe cnoty w życiu. Wystarczy, że"Uwierzysz w Pana Jezusa Chrystusa, a będziesz zbawiony" (Dzieje, 16, 31) ! Tak to jest bodaj najbardziej idiotyczna część doktryny Pawła, rozwinięta następnie przez Augustyna, Kalwina i Janseniusza - łaska uświęcająca. Paweł wymyślił sobie, że Prawo już nie obowiązuje, gdyż znieść miał je Jezus. Teraz do zbawienia wystarczy wiara w niego. Jednak Paweł odebrał również szansę zbawienia wszystkim, którzy by tego chcieli, nauczał, że zbawieni zostaną tylko niektórzy, wybrani przez Boga.

"Każdy niech będzie podobny władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te które są, zostały ustanowione przez Boga. Kto więc przeciwstawia się władzy przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia." BT, Rzym.13,1-2

"Z tego samego zaś powodu płacicie podatki. Bo ci, którzy się tym zajmują, z woli Boga pełnią swój urząd." BT, Rzym.13,6-7

Rozwijając tę myśl w późniejszych listach Paweł z całą mocą usankcjonował niewolnictwo.

Celem pism Nowego Testamentu nie jest obiektywny opis wydarzeń historycznych a jedynie bezkompromisowa propaganda chrześcijańska, dla której ślepa wiara jest wszystkim a nauka, racjonalizm, logika i sceptycyzm niczym. (Jak mówi Szaweł w pierwszym liście do Korytian 1:20: `Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata?")

I taką to religię szalonego Szawła narzucono nam Polakom, kiedy słowiański nasz przodek Mieszko ożenił się z czeską księżniczką. I to miał być ten tak `bardzo ważny moment" w dziejach Polski
I był ... tylko głównie z tego względu, że polski Kościół rzymskokatolicki popełnił olbrzymie przestępstwo przez bezwzględne wytępienie rodzimej, słowiańskiej (czyli rdzennie polskiej) kultury i zastąpienie jej właśnie tą obcą, hebrajską (czyli żydowską) religią założoną głównie przez Szawła, a nie przez Jezusa Chrystusa, jak się powszechnie przyjmuje.

Mesjasz który jest nie mówił żadnej wierze i nie bedzie czynił żadnego kultu czy wyznania czy sekty.

Paweł (przedtem był Szawłem, który zabijał), bo faktycznie miał udział w kabaceniu Bibli. Słuchajcie Prawa Chrustusowego, a nie Pawłowego!
 • 0

#2

Logos.

  Rozum Świata

 • Postów: 390
 • Tematów: 34
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masz jakieś źródło do tego?
Czy też może to twoje własne przemyślenia?
 • 0#3

czolo27.
 • Postów: 6
 • Tematów: 1
 • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masz jakieś źródło do tego?
Czy też może to twoje własne przemyślenia?

Żródła to:
Biblia - (nauczanie Jezusa i listy Pawła)
racjonalista.pl
I trochę własnych przemyśleń.

 • 0

#4

Asef.
 • Postów: 449
 • Tematów: 28
 • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że współczesne chrześcijaństwo się opiera bardziej na nukach Pawła niż Jezusa.
O tym, że Paweł kłamał w Bibli też już wczęsniej pisałem w temacie o Mesjaszu.
 • 0

#5

apo5.
 • Postów: 773
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To w końcu Paweł czy zerżnięcie z religii Egipskiej? Zdecydujta się :>
 • 0

#6 Gość_Aton

Gość_Aton.
 • Tematów: 0

Napisano

Oho a ten znowu reklamuje swojego mesjasza.
 • 0

#7

Asef.
 • Postów: 449
 • Tematów: 28
 • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Zapewne Pawel tworzył mit o Jezusie na podstawie religii Egipskiej.
 • 0

#8

czolo27.
 • Postów: 6
 • Tematów: 1
 • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aby być zbawionym nie musisz silić się na jakieś uciążliwe cnoty w życiu. Wystarczy, że"Uwierzysz w Pana Jezusa Chrystusa, a będziesz zbawiony"

Należało by do tego dodać, że jak już masz wyrzuty sumienia z powodu swojego postępowania, wystarczy się wyspowiadać i odklepać pokutę. I dalej, po staremu możesz życzyć bliźnim wszystkich plag egipskich. Przecież do zbawienia wystarczy Ci wiara. :)


A czyny to co? Nic nie warte?
 • 0

#9

daglezja77.
 • Postów: 9
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masz bardzo "odkrywcze"poglądy w temacie Pawła(Saula z Tarsu)..jego listy są uzupełnieniem Nowego Testamentu.
Nie ma tam żadnej sprzecznosci z resztą pism NT.
Rzymian 13:1,2 przekęciłeś,gdyż jest mowa o podporządkowaniu władzom zwierzchnim....
Dobrze ,że przynajmniej się nad tymi tematami zastanawiasz...
pozdrowionka
 • 0

#10

Dager.
 • Postów: 3079
 • Tematów: 64
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I taką to religię szalonego Szawła narzucono nam Polakom, kiedy słowiański nasz przodek Mieszko ożenił się z czeską księżniczką. I to miał być ten tak `bardzo ważny moment" w dziejach Polski
I był ... tylko głównie z tego względu, że polski Kościół rzymskokatolicki popełnił olbrzymie przestępstwo przez bezwzględne wytępienie rodzimej, słowiańskiej (czyli rdzennie polskiej) kultury i zastąpienie jej właśnie tą obcą, hebrajską (czyli żydowską) religią założoną głównie przez Szawła, a nie przez Jezusa Chrystusa, jak się powszechnie przyjmuje.Masz odwagę głosić te wątpliwe "prawdy" o Pawle, apostole narodów, który do końca swych dni krzewił naukę ewangelii wśród narodów pogańskiej Europy, bo takie zadanie otrzymał bezpośrednio od Chrystusa i tyle musiał dla niego wycierpieć, aż do męczeńskiej śmierci? Paweł nie założył żadnej religii - jak obłudnie twierdzisz - lecz jako narzędzie Chrystusa "dobry bój bojował", głosząc prawdę ewangelii Chrystusa, za który otrzyma należną mu za jego wysiłek nagrodę.
Co się tyczy Racjonalisty, to szczerze Ci życzę, abyś czym prędzej przejrzał na oczy, zanim przestaniesz samodzielnie myśleć. Prawdy tam nie znajdziesz, bo prawda jest w Bogu i w Chrystusie, a tę poznajemy poprzez samodzielne poznawania pism apostolskich. Kto w szczerości serca Boga prosi, otrzyma dar ich rozumienia.
 • 0#11

vkali.
 • Postów: 701
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

[
Masz odwagę głosić te wątpliwe "prawdy" o Pawle, apostole narodów, który do końca swych dni krzewił naukę ewangelii wśród narodów pogańskiej Europy, bo takie zadanie otrzymał bezpośrednio od Chrystusa i tyle musiał dla niego wycierpieć, aż do męczeńskiej śmierci? Paweł nie założył żadnej religii - jak obłudnie twierdzisz - lecz jako narzędzie Chrystusa "dobry bój bojował", głosząc prawdę ewangelii Chrystusa, za który otrzyma należną mu za jego wysiłek nagrodę.


..św. paweł to pierwszy antychryst , który wypaczył nauke jezusa chrystusa, ..ponadto nie był apostełem, uczniem chrystusa,... był przsladowca jezusa chrystusa i jego uczniów,..był zwykłym wkretem majacym po smierci jezusa spacyfikować apastołów i wypaczyć nauke chrystusa,..jezus chrystus nie dawał mu zadnego zadania ,..jezus chrystus jedynie go oślepił w drodze do damaszku,..sw paweł wyparł pierwszeństwo piotra wraz z kosciołem chrystusowym, który miał tworzyć w sercach a nie budować z kamienia na szczytach pagórków ... i miast chrystusowego ustanowił kosciól swój oraz kosciół swoich zleceniodawców jak instytucje do zarządzania duszami wiernych, ...kosciół kolejną piramidę z piramidalną struktura upranień.. tak ja dobrze zorganizował, ze ta nowoczesna piramida przetrwała bez potrzeby wiekszerj odnowy 2000 lat,..lecz niedługo powróci chrystus i połozy kres temu pawłowemu wypaczeniu oraz odnowi oblicze ziemi w duchu chrystusa a nie to bywało dotyczczas w duchu antychrysta(tów) i jego(ich) zleceniodawców,..ale wsześniej czekają nas rzady siódmego antychrysta
 • 0

#12

Cahir.
 • Postów: 1195
 • Tematów: 74
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Skąd czerpiesz tą wiedzę?


Co do obiektywizmu nt. religijne na racjonaliście pozostawie bez komentarza..
 • 0#13

Dager.
 • Postów: 3079
 • Tematów: 64
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

..św. paweł to pierwszy antychryst , który wypaczył nauke jezusa chrystusa, ..ponadto nie był apostełem, uczniem chrystusa,... był przsladowca jezusa chrystusa i jego uczniów,..był zwykłym wkretem majacym po smierci jezusa spacyfikować apastołów i wypaczyć nauke chrystusa,..jezus chrystus nie dawał mu zadnego zadania ,..jezus chrystus jedynie go oślepił w drodze do damaszku,..sw paweł wyparł pierwszeństwo piotra wraz z kosciołem chrystusowym, który miał tworzyć w sercach a nie budować z kamienia na szczytach pagórków ... i miast chrystusowego ustanowił kosciól swój oraz kosciół swoich zleceniodawców jak instytucje do zarządzania duszami wiernych, ...kosciół kolejną piramidę z piramidalną struktura upranień.. tak ja dobrze zorganizował, ze ta nowoczesna piramida przetrwała bez potrzeby wiekszerj odnowy 2000 lat,..lecz niedługo powróci chrystus i połozy kres temu pawłowemu wypaczeniu oraz odnowi oblicze ziemi w duchu chrystusa a nie to bywało dotyczczas w duchu antychrysta(tów) i jego(ich) zleceniodawców,..ale wsześniej czekają nas rzady siódmego antychrystaDudy smalone wklejasz, które czerpiesz z nawiedzonych stron a nie z pism apostolskich. I to by było na tyle.
 • 0#14

Mariush.
 • Postów: 4312
 • Tematów: 60
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Prawo Chrystusowe" stanowi zupełnie coś odwrotnego: "Jeśli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg go wskrzesił z martwych osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznanie jej ustami do zbawienia." (BT, Rzym. 10, 9-10). Ciekawe, nieprawdaż?

Prawo Chrystusa mówi:
"Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy /sama/ wiara zdoła go zbawić? (...) wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. (...) człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary. Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków." (List Jakuba 2, 14n, BT)

A zatem pawłowe "Prawo Chrystusowe" rózni sie od nauk Chrystusa?

Bzdura. Paweł w (Rzym 10:9-10) mówi o PRAWDZIWEJ wierze i dlatego wspominanie tu o uczynkach jest niepotrzebne. Wszakże z PRAWDZIWEJ, nie fasadowej wiary czynienie dobra wynika w sposób naturalny. Zresztą Paweł wielokrotnie jawnie mówił o uczynkach w jednoznaczny sposób. Jeden z fragmentów.

"Ty jednak przez zatwardziałość swoją i nieskruszone serce gromadzisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia sprawiedliwego sądu Boga, który odda każdemu według uczynków jego: Tym, którzy przez trwanie w dobrym uczynku dążą do chwały i czci, i nieśmiertelności, da żywot wieczny"
(Rzym. 2:5-7)


Z drugiej strony zresztą, Jezus także mówił o wierze jako warunku zbawienia fundamencie, ni wspominając przy tym słowem o uczynkach:

Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony. Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.
(Jan. 3:17-18)


Jezus wyraźnie wskazuje, że wiara to klucz do uniknięcia sądu (a więc zbawienia). Oczywiście trzeba pamiętać, że chodzi tu o PRAWDZIWĄ wiarę.

------------------
EDIT:

Dzięki Dagerowi miałem okazję zapoznać się z kolejną wizją vkalego. Taka moja sugestia w kwestii tego:

Skąd czerpiesz tą wiedzę?

Kto wie, być może poniższy link podpowiada coś w tej materii. ;)
Link

Tak mi się jakoś skojarzyło ;)
 • 0#15

vkali.
 • Postów: 701
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Skąd czerpiesz tą wiedzę?


... jest wszędzie i tylko czeka by z niej czerpać,..dobrze jest mieć jak mawiał chrystus uszy do słyszenia [a nie tylko do słuchania] oczy do patrzenia [a nie tylko do wodzenia zapatrywania się] oraz czucia do czucia [a nie tylko do odczuwania [się]] ....ale nawet gdy tych nie zbywa, to na początek radzę ja zaczerpnać z bibli, z nowego testamentu, ..dobrze to opisują dzieje apostolskie,.. warto prównać listy św pawła, czytaj nauke pawłowa z nauka chrystusa jeszcze po częsci zawarta i przemycona w ewangeliach
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u