Skocz do zawartości
Zdjęcie

Arecibo Message

ufo illuminati system

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

  Researcher

 • Postów: 3467
 • Tematów: 975
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Dołączona grafika


Jest na świecie parę piktogramów, których pochodzenia nie sposób ustalić. Jednym z nich jest słynny piktogram Alien Face (patrz post w tym dziale), kolejnym tu omawianym jest piktogram "Arecibo Message". Przyjmuje się obecnie, że piktogram ten jest odpowiedzią - zmodyfikowaną wersją wiadomości wysłanej w głęboki kosmos w listopadzie 1974 roku z radioteleskopu w Arecibo w Puerto Rico, przesłanej w kierunku gromady kulistej M13.

Wiadomość Arecibo, zaprojektowana przez Franka Drake'a (dyrektora obserwatorium w Arecibo) i zespół osób pracujących w obserwatorium, była prostą graficzną konstrukcją 73 rzędów po 23 bity każdy. Taka ilość rzędów i bitów została wybrana bo każda z tych liczb jest liczbą pierwszą. Liczby pierwsze (dzielące się tylko przez 1 i samą siebie) mogły zostać z łatwością rozpoznane przez jakiegokolwiek odbiorcę i pomogłyby odkodować zapis. Wiadomość została wysłana poprzez proste przełączanie się między dwiema częstotliwościami na paśmie 2380MHz. Wiadomość była wysyłana przez trzy minuty.

Wiadomość sama w sobie dostarcza pewnych informacji, których na pewno każda z cywilizacji chciałaby się o nas dowiedzieć. Mianowicie: gdzie się znajdujemy (pozycja w naszym układzie słonecznym), jak wyglądamy (figura człowieka), prosty rysunek teleskopu użytego do wysłania transmisji, jaką mamy strukturę biologiczną (DNA, i parę bloków mówiących o naszej biochemii). Wiadomość została przesłana jako "demonstracja" - był to rodzaj ceremonii, z okazji ulepszenia 300 metrowej czaszy radioteleskopu (nowa dokładniejsza powierzchnia odbijająca sygnały).

Dołączona grafika

Oryginalny sygnał nadany w 1974 roku


Piktogram odkryty w Hampshire wygląda bardzo podobnie do tego jaki został transmitowany w kosmos w 1974 roku. Jednak są w nim pewne różnice. Rysunek teleskopu został zastąpiony czymś co wygląda na satelitę z bateriami słonecznymi. Diagram przedstawiający nasz system słoneczny został zamieniony na inny, posiadający 9 światów, gdzie planety od 3 do 5 są przesunięte a ostatnia została narysowana jako znacznie większa niż pozostałe. Finalnie, grafika człowieka została zastąpiona przez figurę humanoida, ze znacznie większą głową niż nasza.

Dołączona grafika

Piktogram i zmiany w stosunku do oryginału


Czy to fałszerstwo?

Z uwagi, że wysłany sygnał nie mógł osiągnąć jeszcze gromady M13, która znajduje się 25000 lat świetlnych od nas (a zatem sygnał doleci tam dopiero za 25tys lat!) nie jest możliwe aby jakaś cywilizacja z M13 odpowiedziała na nasz sygnał tworząc piktogram w zbożu. Mało prawdopodobne jest również to, że na drodze sygnału znalazła się jakaś inna bliżej położona planeta z inteligentnym życiem, z uwagi na bardzo mały "promień" sygnału (szansa 1 do 50.000).

Są jednak dwa rozwiązania:

1. jeśli założymy, że nie jest to fałszerstwo jest możliwość przechwycenia sygnału przez jakiś pozaziemski statek / sondę (weźmy pod uwagę, że na piktogramie podmieniony jest rysunek teleskopu na.. rysunek przedstawiający coś na kształt satelity). To byłoby możliwe, choć i tu pojawia się problem, gdyż owy statek musiałby znaleźć się dokładnie na drodze sygnału, a prawdopodobieństwo tego jest bardzo małe.

2. Niektórzy sądzą, że rysunek podmienionego teleskopu na piktogramie to dokładne odwzorowanie kręgu, który pojawił się w Chiltbolton w 2000 roku (więcej o tym NIESAMOWITYM kręgu wraz z analizą już wkrótce)

Dołączona grafika

Dołączona grafika


być może przedstawia on swego rodzaju nadajnik nieznany nam na Ziemi, jakiś rodzaj psychicznej maszyny albo coś zupełnie nam obcego. Niektórzy sugerują, że rysunek ten może symbolizować rodzaj "WOLNEJ ENERGII" lub "SIŁY ŚWIADOMOŚCI", za pomocą czego przekaz mógłby podrózować niezależnie od dystansu - nieskończenie szybko.

Czym zatem jest "Arecibo Message"? Fałszerstwem czy Prawdziwą kosmiczną odpowiedzią? Jeśli jest fałszerstwem, jak jednak wyjaśnić chociażby to...

W wierszu drugim został dodany dodatkowy element: SILIKON - wstawiony został w poprawnej numerologicznej kolejności. Wiemy, że silikon odgrywa znaczącą rolę w życiu. Nie wiedzieliśmy tego w 1974 roku.

Mawia się też, o powiązaniach tego piktogramu z piktogramem "The Face" i omawianym na tym forum "The Galaxy" (który jak na ironię ma 409 kręgów - liczba pierwsza - co nawiązuje do transmisji z Arecibo)

Dołączona grafika

Kod binarny przekazu


tutaj można zobaczyć jak mniej więcej wyglądała transmisja


Opracowanie i tłumaczenie: Eurycide
Paranormalne.pl
źródła:
http://www.ufos-alie...cosmiccrops.htm
http://www.greatdrea...-encounters.htm
 • 5#2

dj_cinex.

  VRP UFO Researcher

 • Postów: 3305
 • Tematów: 412
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ten ostatni krąg w (ujęciu poziomym) przypomina mi symbol Nibiru - skrzydlata planeta ...
 • 0#3

kEhYo.
 • Postów: 62
 • Tematów: 8
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sądzę, że piktogram, który ukazał się niedaleko nadajnika jest rzeczywiście shematem anteny jaką moglibyśmy porozumieć się z zaawansowanymi cywilizacjami. My poprostu używamy 'złego' środka przekazu, który nie penetruje innych wymiarów i jest za wolny...
 • 0

#4

oliver axel.
 • Postów: 349
 • Tematów: 15
 • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kEhYo dokładnie ,ale co zrobić narazie trzymią nas ograniczenia techniki... może gdybyśmy potrafili odczytać przekazy z piktogramów,napewną są jakieś podpowiedzi czym się bawić i jak cuś takiego zmątowac :-/ narazie nikt nie kwapi się do rozszyfrowania ich tajemnicy co jest wielkim błędem.... ;< Tak więc prosimy o więcej przekazów binarnych!!! :smile:


Dołączona grafika
[size=18]12,742,213,502 DUŻO ICH :surprised:
ale napewno się już namnożyli od 2001 a więc trzeba trochę ich dodac :lol :
 • 0

#5

oliver axel.
 • Postów: 349
 • Tematów: 15
 • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eury chyba znalazłem odpowiedz na pytanie czym jest ten dziwny instrument,nadajnik to nic innego jak biopolarna mgławica planetarna Hourglass Nebula zdjęcie wykonane za pomocą teleskopu Hubble'a
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Szkoda ,że nie posiadam wiekszej wiedzy na temat mgławic :(


MGŁAWICE - pierwotnie obiekty astronomiczne o rozmytych konturach (m.in. gromady gwiazd i galaktyki). W dwudziestowiecznej astronomii terminem mgławice określa się obiekty o rozmytych konturach i nie należące do powyższych klas.

wikipedia.org
 • 0

#6

Tiamat.
 • Postów: 3048
 • Tematów: 29
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gdyby byli tacy inteligentni to wyslali by nam wiadomosc technika, ktora my dysponujemy i co potrafimy zrozumiec, czyli np. zwyklym przekazem radiowym, jakims uniwersalnym i prostym przekazem. Zastanowcie sie czy jesli my bysmy chcieli sie skontaktowac z prymitywna cywilizacja, to kontaktowalibysmy sie za pomoca naszej rozwinietej techniki i najnowoczesniejszych zdobyczy technologii ? Prosty przyklad. Jak lepiej nawiazac kontakt z zacofanym plemieniem w dzungli ? wysylajac im jakies rysunki, tekst np. na papierze, czy wysylajac im dyskietke albo CD ? prosta analogia. Jesli ktos chce sie z kims skontaktowac, to jest w jego interesie zeby odbiorca to zrozumial, a kosmici widac malo chyba o nas wiedza.
 • 1

#7

oliver axel.
 • Postów: 349
 • Tematów: 15
 • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Timat a może oni już od dawna kontaktują się z nami ,a władza nie pozwoli na przekazanie informacji nam szarym obywatelą, w jaki inny sposób mogą dotrzec do nas(na myśli mam zwykłych ludzi)?? wyślą ci DVD? a ty co z tym zrobisz? Jedyny sposób "masowego" przekazania nam informacji jest za pomocą piktogramów.. lub tez ukazywania sie "NOLE". Powiedzmy sobie ,że już od dziesiątek lat wysyłają nam sygnały radiowe i inne ,ale władze nie odpowiadają na nie,ignorują sygnały lub też wykorzystują je do własnych celów, mają swoje własne zyski...korzyści przecież nikt nie mówi ,że oni nie kontaktują się z nami w inny sposób, może robią to już długo a my nic o tym nie wiemy :hmm: albo bawią się z nami i stopniowo ukazują nam schematy, gdzie podążać...
 • 0

#8

skitty0.
 • Postów: 121
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może myślą, że nagle znajdzie się jakiś "wybraniec", który to odczyta? :D
 • 0

#9

Mariush.
 • Postów: 4316
 • Tematów: 60
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie moje refleksje w kontekście tej „zwrotnej wiadomości z ...”

Oto porównawczy obrazek obu wiadomości:
Dołączona grafika


Idąc od góry:

1.

Kosmici posługują się systemem dziesiętnym, No cóż, czemu nie? Istnieje takie prawdopodobieństwo.


2.

Krzem (Si) jest dodatkowym pierwiastkiem należącym do podstawowych składników kosmitów (obok wodoru (H), tlenu (O), węgla Š, azotu (N) i fosforu (P)). Obecność tego pierwiastka nie jest niczym dziwnym; w końcu już od 1891 roku uważa się go za możliwą alternatywę dla węgla ze względu na dość podobne właściwości.”Kosmici” pewnie też o tym wiedzą.


Ale właśnie... Skoro jest już krzem, to po co jeszcze węgiel? Ale od biedy można się uprzeć, w końcu nie wiadomo, jaka może być zbudowany kosmita.


3.

Struktura DNA jest identyczna. To wyjątkowo nieprawdopodobne biorąc pod uwagę, że mamy dodatkowy podstawowy składnik – krzem. Nie widać go niestety w tej strukturze.
„Kosmici” chyba nie chcieli tykać tego fragmentu, bo chyba za bardzo nie wiedzieli, o co w nim chodzi.


4.

Dlaczego nić DNA jest zmodyfikowana tylko w lewej połowie obrazu, gdzie ze spirali zmienia się w zygzak? Bez sensu. To tak, jakby wziąć zdjęcie portretowe, przeciąć na pół i dołożyć do niego połówkę całkiem innego zdjęcia np. psa. „Kosmici” prawdopodobnie nie wiedzieli, że rysunek DNA po lewej, jak i prawej stronie to nierozerwalna całość.


5.

Liczba par zasad w genomie. U kosmity pojawia się jeden dodatkowy kwadracik w binarnym zapisie liczby, który zmienia jej wartość. Bez sensu. Dlaczego?
Informacja o liczbie zasad człowieka wysłana w kosmos była parametrem przybliżonym, który różni się od współcześnie określonej wartości o ok. 25 %. (z ok 4.3 mln wtedy do 3.2 dziś). Liczba podana w przekazie to 4,294,441,822. Dodatkowy kwadracik zwiększa ją o dokładnie o 2 do potęgi 21. Czy to nie dziwne, że różnica w liczbie par zasad między kosmitą a człowiekiem jest dokładnie równa potędze liczby 2? Pamiętajmy przy tym, że liczba par zasad w przypadku człowieka nie była prawidłowa. To już zakrawa na niedorzeczność. „Kosmici” mogli bardziej się postarać i użyć wartości, która w zapisie binarnym różni się na więcej, niż na jednej pozycji.


6.

Niżej mamy typowego „ufolka”. Istota z duża głową, nieco niższego wzrostu (ok. 1, 52 m), ale będąca członkiem olbrzymiej populacji liczącej ponad 30 mld osobników. To chyba najbardziej dopracowany element „odpowiedzi”. Ale nie ma się czemu dziwić, w końcu to także najbardziej jej sugestywna część.


7.

System słoneczny prawie identyczny. Trochę to zaskakujące. Główna różnica polega tylko na zasiedleniu planet. No tak, kolonizacja w pełni...


8.

A nadajnik? No cóż, MUSIAŁ być inny.


Podsumowując:
Jestem przekonany, że „wiadomość zwrotna z...” to dzieło rąk ludzkich. Za dużo w niej nielogicznych niedociągnięć. To niechybnie żart, na który niejeden może dać się nabrać. :)
 • 2#10

Legalize.
 • Postów: 2723
 • Tematów: 123
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Twoje refleksje cz kogoś kto stworzyl tą analize??
 • 0

#11

Mariush.
 • Postów: 4316
 • Tematów: 60
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tzn. jaką analizę?
Moją refleksją są wnioski wyciągnięte z istnienia różnic między oboma rysunkami.
 • 0#12

Legalize.
 • Postów: 2723
 • Tematów: 123
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wybacz, wczoraj myślałem inaczej...
 • 0

#13

Juzew.
 • Postów: 2
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wow! to u mnjie na poliu jest
 • 0

#14

Voltaire.
 • Postów: 39
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

2.

Krzem (Si) jest dodatkowym pierwiastkiem należącym do podstawowych składników kosmitów (obok wodoru (H), tlenu (O), węgla Š, azotu (N) i fosforu (P)). Obecność tego pierwiastka nie jest niczym dziwnym; w końcu już od 1891 roku uważa się go za możliwą alternatywę dla węgla ze względu na dość podobne właściwości.”Kosmici” pewnie też o tym wiedzą.

Wedlug piktogramu szaraki to formy zycia oparte na krzemie i weglu.

Formy zycia oparte na krzemie bylyby raczej 'zyjacymi krysztalami' a nie szarakami (na szaraka wskazuje humanoidalna sylwetka w tej wiadomosci). Szarak - 4 konczyny ==> ruchliwosc. Na krzemie cos takiego nie jest mozliwe ze wzgledu na strasznie powolna 'przemiane materii' organizmu krzemowego (zakladajac ze to mozliwe). Poza tym organizm oparty na krzemie musialby zyc w temperaturach rzedu tysiecy stopni kelvina.

No a wegiel? Moze to hybrydowa weglowo(bialkowo)-krzemowa forma zycia? Chyba ze wegiel zostal podmieniony krzemem. I jak to sie ma do DNA?

Autorzy przedobrzyli, wrzucili krzem w liste pierwiastkow z ktorych sklada sie szarak (bo to jednoznacznie szarak), zanim pomysleli. A krzemowo-weglowe dna...

Wogole nie ma co sie zastanawiac czy to obcy machneli odpowiedz w zbozu, bo to absurdalne. Chyba ze przyjmiemy ze nie znaja fal radiowych i musialo im wystarczyc zboze... Wtedy jednak niemozliwe, zeby odebrali wiadomosc na ktora odpowiedzieli. peace

:rydzyk2:
 • 0

#15

michalp.
 • Postów: 1792
 • Tematów: 98
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Eury chyba znalazłem odpowiedz na pytanie czym jest ten dziwny instrument,nadajnik to nic innego jak biopolarna mgławica planetarna Hourglass Nebula zdjęcie wykonane za pomocą teleskopu Hubble'a
Dołączona grafika
Dołączona grafika


Jeszcze jedna fota z videogoogle.

Dołączona grafika
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u