Skocz do zawartości


Zdjęcie

Faraon zwany Jezusem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#16

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Sądzę, że niektórzy nie muszą wierzyć, bo mają uep na karku i swoje już wiedzą. Nie są przy tym zaślepieni, jak Ty.
  • 0

#17

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę też, że Święta Bożego Narodzenia i wielkanocy powinny być tylko do zadeklarowanych chrześcijan bo po co ateiści mają świętować coś w co nie wierzą? Z niedzielą to już bym nie był taki okrutny i pozostawiłbym tak jak jest ale w starożytnym Egipcie nie było dni wolnych od pracy.

tylko najpierw daty świąt też musicie sobie wymyślić bardziej oryginalne bo te są oczywiście zerżnięte równie bezczelnie jak jezus...

Użytkownik darokrol edytował ten post 16.12.2007 - 02:59

  • 0

#18 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Sądzę, że niektórzy nie muszą wierzyć, bo mają uep na karku i swoje już wiedzą. Nie są przy tym zaślepieni, jak Ty.



Dlaczego jestem zaślepiony? Dlatego, że nie idę za masą i nie ulegam jedynie słusznej lewackiej krytyce chrześcijaństwa i wywyższaniu kultur znacznie bardziej prymitywnych? Ja ponawiam wniosek by zmienić dział z "Religia i Filozofia" na "Artykuły antychrześcijańskie" lub "Upust nietolerancji"
  • 0

#19

Broken.
  • Postów: 178
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oh, od Ciebie za to tolerancja wylatuje drzwiami i oknami, tak samo jak znajomosc swojej wiary, chrzescijanskie milosierdzie i oddzielenie religii od polityki.
  • 0

#20

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
  • 0

#21

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie da się połączyć wiary i nauki.


Oczywiście, że się nie da.Nauka mówi prawdę, bo co może być bardziej wiarygodnego, jak nie fakty potwierdzone przez naukowców?Ale z drugiej strony Religia...Tu są zupełnie inne przekonania.
  • 0

#22 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Oh, od Ciebie za to tolerancja wylatuje drzwiami i oknami, tak samo jak znajomosc swojej wiary, chrzescijanskie milosierdzie i oddzielenie religii od polityki.



Popatrz na to

Dołączona grafika

Dlaczego oni uzurpują sobie prawo do jedynie słusznego poglądu, że bycie religijnym to ciemnota i zacofanie? Dlaczego to chrześcijanie muszą być w defensywie? Ano dlatego, że "racjonaliści" to próżniacy, którzy nie chcą od siebie niczego wymagać i najlepiej im się żyje w świecie bez zasad gdzie za pieniądze można wszystko i będą ujadać do upadłego. Niestety wiem, że taka jest kolej rzeczy. Kto czytał Apokalipsę ten wie, że los chrześcijan będzie coraz cięższy aż do monentu gdy będą prześladowani tak jak za czasów Nerona i tak jak obecnie np. w Darfurze. To jest nieuniknione więc nie powinienem się sprzeciwiać waszej propagandzie. Ja odpuszczam bo tak ma być i ja tego nie zmienię. Siedźcie sobie w tym swoim jadzie i ockniecie się dopiero jak nie będziecie mieli chrześcijan dookoła i nie będzie z kim walczyć. Dziwne, że coraz większa ilość zachodnich europejczyków zwłaszcza Holendrów nagle dostrzega, że ich społeczeństwo jest zdegenerowane i partie prawicowe oraz patriotyczne mają coraz większy posłuch u mieszkańców.

Sprawdza się tu powiedzenie, że "Polak był głupi, jest głupi i będzie głupi bo nie potrafi się uczyć na cudzych błędach".
  • 0

#23

enki.
  • Postów: 55
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekaw jestem kto ustala, które tematy są "ważne" i dlaczego chyba wszystkie tematy "ważne" to te, które w jakiś sposób próbują podważyć zasady chrześcijańskie? Kiedy zamieściłem artykuł o prześladowaniach chrześcijan na bliskim wschodzie to nikt nawet nie skomentował. Oczywiście każedego to gówno obchodzi bo jak chrześcijanin zdycha to ulga dla świata. Najgłośniej jazgoczą dzieciaki, które nawet nie wpisują wieku w profilu żeby brać ich za starszych. Ciekaw jestem ilu z was na starość kiedy śmierć wam spojży w oczy nagle uwierzy na wszelki wypadek. Sądzę, że większość.



Nie rozumiem twojego czepiania sie "dzieciakow",przeciez Ty w wieku 20-tu lat wcale nie jestes wiele starszy.
Twoja nietolerancja dla innowiercow i ateistow jest oczywista i mocno rzucajaca sie w oczy.A juz pretensje ,ze
nikt nie skomentowal Twojego postu sa poprostu smieszne.
  • 0

#24 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie rozumiem twojego czepiania sie "dzieciakow",przeciez Ty w wieku 20-tu lat wcale nie jestes wiele starszy.
Twoja nietolerancja dla innowiercow i ateistow jest oczywista i mocno rzucajaca sie w oczy.A juz pretensje ,ze
nikt nie skomentowal Twojego postu sa poprostu smieszne.


Przeczytaj jeszcze raz, a jak nie wystarczy to jeszcze raz i jeszcze raz dotąd aż zrozumiesz o co mi chodziło.
  • 0

#25

Broken.
  • Postów: 178
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oh, tak, w Polsce chrzescijanie to rzeczywiscie grupa przesladowana. Macie ocene w sredniej, w urzedach i klasach wisza krzyze, moze nawet religia bedzie na maturze. Wasi przedstawiciele (biskupi, ksieza) to bardzo bogata grupa ludzi zyjacych w Polsce i maja bardzo duze wplywy w polityce.

Jeszcze raz - GDZIE WY JESTESCIE PRZESLADOWANI?

Jezeli wymagasz od kogos tolerancji, to najpierw sam sie nią wykaz.
  • 1

#26

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Popatrz na to

Dołączona grafika

Dlaczego oni uzurpują sobie prawo do jedynie słusznego poglądu, że bycie religijnym to ciemnota i zacofanie?


eee ja tą sygnaturkę mam na znak protestu przeciwko 'psjonikom' i tym co 'widzom duchi'. nie mam nic do katolików, tak długo jak nie są jak ja to mówię 'nawracaczami' :P
  • 0

#27 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeszcze raz - GDZIE WY JESTESCIE PRZESLADOWANI?


W Polsce mamy jeszcze to szczęście, że prześladowań nie ma i Polska jest jednym z najbardziej tolerancyjnych krajów w Europie, które na dodatek nie popadło w przesadę. Wszystkie religie mają prawo się rozwijać od amiszów po żydów. We Francji np. walczy się z demonstrowaniem jakichkolwiek symboli religijnych bo nawpuszczali imigrantów i teraz kiedy imigranci są dużą grupą społeczną chcą ratować podkopane filary państwa.



Popatrz na to

Dołączona grafika

Dlaczego oni uzurpują sobie prawo do jedynie słusznego poglądu, że bycie religijnym to ciemnota i zacofanie?


eee ja tą sygnaturkę mam na znak protestu przeciwko 'psjonikom' i tym co 'widzom duchi'. nie mam nic do katolików, tak długo jak nie są jak ja to mówię 'nawracaczami' :P



:) nie wiem czy dobrze myślę ale to jest sygnatura z racjonalistów, a oni mi się kojarzą z takim samonakręcaniem. Kto wymyśli lepszy art na podważenie wszystkiego, wszędzie i ogólnie człowiek może robić co chce bo poza prawem państwowym nie ma zobowiązań co do innych, a jak widzi potrzebującego to może pomóc ale nie musi.



Osobiście uważam, że prawdziwych chrześcijan czyli postępujących zgodnie z naukami Jezusa jest zaledwie kilka procent. Formalnie jestem katolikiem ale sam się za takiego nie uważam bo zwyczajnie jest zbyt wiele różnic między moim postępowaniem, a nakazami Jezusa. Chciałbym być prawdziwym chrześcijaninem ale niestety narazie zbyt wiele mi brakuje. Poza tym wierzę w reinkarnację ;) , a kościół od czasu średniowiecza(czy jeszcze starożytności) nie uznaje tego. :)
  • 0

#28

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no ja tam nie wiem, ale mówię, że ja do wierzących nic nie mam ;) tak długo jak oni do mnie nie mają jakichś 'wątów'. bo niestety z racji wyznawanego światopoglądu w pierwszej klasie liceum zostałem nazwany 'szatanem' ;) o ile mi to jakoś nie przeszkadzało, to tylko pokazało polską tolerancję :) żeby nie było, nie mówię, że wszyscy są tacy, tak samo jak Aton nie możesz powiedzieć że wszyscy agnostycy (za jakiego się uważam) czy ateiści są tacy mega anty ;) zawsze znajdą się ludzie, którzy lubią popadać w skrajności :P
  • 0

#29

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja bym proponował powrót do tematu.
  • 0



#30

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A czemu nikt nie pomyśli, że to wydłuża chrześcijaństwo o 3000 lat? :) Może już Egipcjanie poznali co to reszta dopiero 2000 lat temu tylko mieli inne nazwy?

Tak na prawdę każda religię można prześledzić i się okaże, że wywodzi się z czeluści początków cywilizacji kiedy człowiek próbował sobie wytłumaczyć nieznany mu świat. Każda religia bazuje na wierzeniach, mitach, obrzędach swoich poprzedniczek dodając tylko nowe elementy lub modyfikując to i owo. najlepiej to widać na przykładzie chrześcijaństwa, islamu i judaizmu i ich sektach, które to wielkie religie z kolei bazują na religiach Egiptu, Sumeru czy starozytnej Grecji.

Niema jednej właściwej i jedynie prawdziwej religii, niema tez lepszych i gorszych, lepsi czy gorsi mogą być tylko ludzie, którzy je wyznają.
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych