Skocz do zawartości


Zdjęcie

Słońce pluje w nas energią


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#31

taght.
  • Postów: 275
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wyobraź sobie, że wykasują się dane o stanie kont, aktach własności, długach itp i wiele więcej


W końcu będziemy wolni :D
  • 0

#32

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

wyobraź sobie, że wykasują się dane o stanie kont, aktach własności, długach itp i wiele więcej


W końcu będziemy wolni :D

No i chyba o to w tym wszystkim chodzi w nadchodzących latach. Najpierw upadek pieniądza, potem hierarchii i religii, na koniec technologia.

Ale ja nie chcę stracić danych na moim kompie :(
  • 0



#33

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nie będę mogła żyć bez mojej muzyki :C trzeba będzie zaopatrzyć się w mp3 i cały stos baterii :D
A tak na poważnie to raczej wątpię żeby aż tak nas to słońce zgładziło. Co najwyżej siądzie kilka elektrowni czy cuś ale nie dane z komputerów i co do aktów własności czy tym podobnych to duża część jest czarne na białym tj. na kartkach w segregatorach :) - eh co byśmy poczęli bez tego papieru - mieszkam w stolicy papieru czyli Kostrzynie i zagłady się nie boję :D
  • 0



#34

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Miałem nie zamieszczać tej "sensacyjnej" informacji ale wiem,że na forum nie brakuje miłośników typowej fantastyki naukowej z pogranicza fikcji i horroru więc dodaję poniżej fragment tej mega-absurdalnej wiadomości w oryginalnej formie.

Solar Impact 08-22-2009



"The Sun, our Sun, will be hit by a long since dead dwarf star. It has been named Hellion-1957. It was discovered December 22nd 1956.

Recapitulation of Detailed Information

Hellion's approach will be from the south. Hellion is travelling varitably fast at 87.33 km/sec. This translates to 195,357.21 MPH. Hellion is classified as one of the fastest moving objects of it's class.

Coordinates and Viewing Principles
RA 13.390911°
Dec -77.436111°
Velocity 87.33 km/sec
Density 174 gm/cm^3
Magnitude 11
Equatorial Radius 957.77km
Solid spherical shape

Projected outcome
The object will penetrate the sun and exit through the other side very similar to a bullet through a watermelon. The Suns core processes will not be destroyed. However, we expect a severe disturbance in the 11 year solar cycle.

Sun debris will be ejected into various orbits. It is calculated Earth has a 7.87% chance of hit/near miss of at least one piece of still burning ejecta.

The rogue dwarf Hellion will continue to exit the solar system at a reduced speed. We expect some of the suns ejecta to get caught in the tremendously strong magnetic field of Hellion."

Całość tego tekstu w linku poniżej
http://the10thplanetx.blogspot.com/2009/06/attention-solar-impact-08-22-2009.html

W ogromnym skrócie: 22 sierpnia 2009 roku martwa,karłowata gwiazda Hellion-1957 pędząca z ogromną prędkością (87.33 km/sec) zderzy się naszym Słońcem.
Uderzenie będzie tak potężne,że ten kosmiczny obiekt "przebije się na wylot" przez naszą gwiazdę niczym kula karabinowa przez arbuz.Martwy karzeł po znacznym zredukowaniu prędkości będzie dalej kontynuował swoją kosmiczną wędrówkę przez nasz Układ Słoneczny.
Słońce fizycznie (rdzeń) nie zostanie uszkodzone natomiast przewidywane są ogromne zmiany i zaburzenia w bieżącym cyklu słonecznym.
Szansa,że ziemia zostanie trafiona jakimś odłamkiem z tej "kosmicznej kolizji" wynosi 7.87 %.

PS.No i jak wam się podoba taki scenariusz na zbliżające się wakacje?
Myślę,że temat ten powinni podchwycić dobrzy scenarzyści i producenci filmowi i zrealizować kolejny przebój na miarę "Armaggedonu" :mrgreen:
  • 0



#35

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żeby to chociaż było możliwe :D
  • 0



#36

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nasze kochane słoneczko co jakiś czas wykazuje nadmierną aktywność.
Nie ma sensu mówić jakie byłyby skutki gdyby taka burza magnetyczna wraz ze strumieniem gorącej plazmy nie została powstrzymana przez ziemską magnetosferę.
Ci co widzieli już film "Knowing" wiedzą co mam na myśli.
Poniżej przykład z przed 2 dni takiego "kichnięcia" naszej gwiazdy.


Więcej tutaj http://www.doomdaily...osphere-wobble/
  • 0



#37

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chce nic mówić, ale na tym zdjęciu ze strony NASA: http://stereo-ssc.na...52320_n7c2B.jpg , rzekomo jest obiekt który uderzy w słońce...
  • 0

#38

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niektórzy twierdzą,że tym obiektem może być planeta Merkury,najbliższa naszej gwieździe ale ja nie jestem biegły w tej kwestii więc nie zabieram głosu.Może są wśród nas jacyś astro amatorzy,którzy wiedzą co to za tajemniczy obiekt.
Na poniższej animacji ewidentnie widać,że jakiś obiekt bardzo szybko zmierza w kierunku słońca.

Dołączona grafika


  • 0



#39

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Odpowiedź z Nasa sugeruje że to Merkury. Ale co to jest będziemy wiedzieli za kilka dni ;)
  • 0

#40

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przynajmniej nie będzie klasy maturalnej ... ehhh (;
  • 0

#41

DaMiAn85osg.
  • Postów: 203
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ale cos mi tu nie pasuje. Wydaje mi sie, ze to Merkury, bo przeciez jak na Gifie widac to z tą predkoscia juz, by dawno przyfasolil w slonce. Spojrzcie jaki dystans to przelecialo w pare godzin.
  • 0

#42

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale niby skąd nagle Merkury by zmienił trajektorie z orbity okrągłej do pionowo uderzającej w słońce. Trochę to dziwne... Może to te Nibiru co zewsząd na filmach widać obok słońca :P
Zresztą jak DaMiAn85osg napisał gdyby to coś miało uderzy w słońce to już by to zrobiło bo animacja jest z 1.7.09r, a dzisiaj mamy 3.7.09r a widać jak szybko się obiekt poruszał.
  • 0



#43

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mamy już animację z 2 lipca

Dołączona grafika


Ale mamy również już animację z 3 lipca.Zwróćcie uwagę jak blisko Słońca znajduje się już ten obiekt.
Wg najświeższych informacji z sieci nie jest to Merkury!
Wobec tego co to jest za obiekt?

Dołączona grafika


Na tej stronie http://maya12-21-201...mp;topic=4094.0 można śledzić ten temat na bieżąco.
Sprawa jest rozwojowa.
Edit.
Wrzucam screen'a gdzie widać wyraźnie 2 obiekty podążające w stronę Słońca.Tego to już zupełnie nie rozumiem.

Dołączona grafika


  • 0



#44

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli to jest czas nie UTC ale jakiś nowojorski, to zdjęcia są z 2.07 z wczesnych godzin porannych, uderzenie miałoby miejsce jakoś teraz pewnie a wiedzielibyśmy o nim za 2-3 dni, na podstawie obserwacji wiatru słonecznego ;)

Albo na podstawie obserwacji parującej wkoło wody, zależnie od rozwoju sytuacji

:D

edit2add
Kurde, ta druga opcja też wydaje się być prawdopodobna w pewnym stopniu....
  • 0

#45

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ja mam takie pytanie - skąd wiadomo, że to zmierza w stronę Słońca ? Przecież na tych zdjęciach widzimy w 2D. To może być dużo przed i daleko za Słońcem, równie dobrze. Mylę się ?
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych