Skocz do zawartości
Zdjęcie

Majestic 12


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

dj_cinex.

  VRP UFO Researcher

 • Postów: 3305
 • Tematów: 412
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Majestic 12 (MJ-12) jest nazwą tajnej grupy kontrolnej, w skład której weszły osoby związane ze światem nauki bądź wysokimi kręgami wojskowymi. Jej powstanie zawdzięcza się w dużej mierze katastrofie w Roswell w 1947 roku, nad której zabezpieczeniem czuwało właśnie MJ-12. Później grupa prowadziła politykę mającą na celu wyciszenie bądź zbagatelizowanie wszelkich informacji o NOLach, dodatkowo koordynowała działania mające na celu przechwytywanie rozbitych obcych pojazdów, które uległy katastrofie na terenie USA i ciał ich załogantów. Organizacja miała również za zadanie analizowanie wszelkich informacji, dowodów, technologii i działań w celu uzyskania prawdziwego obrazu zjawiska NOL. Powszechnie uważa się, iż MJ-12 finansowała się z handlu narkotykami, wspierana przez CIA, a także, że stoi za zamachem na prezydenta Kenedy'ego, który chciał ujawnić opinii publicznej całą prawdę na temat NOLi, od lat skrywaną przez rząd USA. Został zabity przez agenta Secret Service prowadzącego jego samochód, co widać na filmie, który celowo nie został przedstawiony opinii publicznej.

24 września 1947 r. została powołana dożycia, na specjalne polecenie prezydenta USA Harry’ego Trumana, a z inicjatywy dra Vannevara Busha i ministra obrony Jamesa V. Forrestala – „Operacja Majestic 12”. Chodzi tutaj o tzw. „Małą grupę pod kierownictwem dra Vannervara Busha”, o której mówił Wilbert Smith w swoim memorandum „Projekt Magnet” z 21 listopada 1950 r.

Dwight David Eisenhower również powołał do życia tajną grupę pod przewodnictwem dyrektora CIA, Allana Welsha Dullesa. Chodzi o zespół pod nazwą The Jason Society (Jason Scholars). Do kierownictwa zespołu należał, m.in. dr Zbigniew Brzezinski (przewodniczący Komisji Trójstronnej w latach 1973-1976) i dr Henry Kissinger (przewodniczący działu naukowego).

Z czasem zespół rozrósł się do 32 osób, spośród których 12 najważniejszych członków oznaczono jako MJ-12. MJ-12 ma pełną kontrolę nad całością prac. Cały zespół Jason Society otrzymał numery kodowe J-1, J-2, J-3 itd. aż do J-32. Dyrektor CIA otrzymał kod J-1 i został przewodniczącym MJ-12, która z kolei odpowiada jedynie przed prezydentem USA. Koszty projektu były naprawdę wysokie. Dla MJ-12 został zbudowany specjalny ośrodek w stanie Maryland dostępny jedynie drogą powietrzną. Kompleks jest wyposażony we wszelkie potrzebne do pracy i wypoczynku wygody (przeznaczony również dla członków The Jason Society). Posiada nazwę „The Country Club”. Teren, na którym go zbudowano, został podarowany przez rodzinę Rockeffelera. MJ-12 istniało do co najmniej 1989 r. (wg informacji uzyskanych przez naszą Redakcję) i żaden z pierwszych członków już nie żyje. Aby się tam dostać, trzeba mieć świadectwo zaufania stopnia Ściśle Tajne - Majic. Obecnie krążą pogłoski, jakoby MJ-12 dalej istniało, jednak pod inną nazwą.

Pierwsi członkowie Majestic 12:

Dołączona grafika
DR LLOYD V. BERKNER (1905-1967) - uczony, pionier badań Kosmosu, w 1964 roku zastępca sekretarza Połączonej Rady do spraw Badań i Rozwoju (przewodniczył jej Vannevar Bush). Stał na czele specjalnego komitetu kierującego badaniami, które doprowadziły do utworzenia Grupy Oceny Systemów Uzbrojenia (zwana także Grupą Oceny Systemów Broni). Był także członkiem Grupy Robertsona, naukowego gremium doradców w sprawach NOLi przy Białym Domu, powołanego przez CIA w 1953 roku.

__________________________________________________________________

Dołączona grafika
DR DETLEV BRONK (1897-1975) - znany na całym świecie fizjolog lotniczy i biofizyk, który pełnił funkcję przewodniczącego Narodowej Rady ds. Badań oraz Narodowej Akademii Nauk, rektor Uniwersytetu Johna Hopkinsa oraz Uniwersytetu Rockefellera, był członkiem Rady Medycznej Komisji Energii Atomowej. Wraz z Edwardem Condonem, dyrektorem Narodowego Urzędu Standardów (który później przewodniczył sponsorowanemu przez siły powietrzne projektowi NOL na Uniwersytecie Kolorado), stał się człowiekiem Naukowego Komitetu Doradczego w Narodowym Laboratorium Brookhaven. Stworzył skrót EBE (Extraterrestrial Biological Entities), określający biologiczne istoty pochodzenia pozaziemskiego.

__________________________________________________________________

Dołączona grafika
DR VANNERVAR BUSH (1890-1974) - uznawany za jednego z najwybitniejszych uczonych amerykańskich, czołowy naukowiec i badacz MIT-u, a następnie Instytutu Carniege, przewodniczący Narodowego Komitetu Doradczego ds. Aeronautyki (NACA). Zorganizował w 1941 roku Narodową Radę Badań Obronnych, a w 1943 roku Biuro Badań Naukowych i Rozwoju (przewodniczący), które dało początek Programowi Manhattan (w jego ramach skonstruowano pierwszą bombę atomową). Po wojnie Bush stanął na czele Połączonej Rady do spraw Badań i Rozwoju (przewodniczący). Jak pisze w ściśle tajnej notatce naukowy doradca rządu kanadyjskiego Wilbert Smith, Bush przewodniczył „małej grupie” utworzonej do badania NOLi, a sprawa ta „jest ściśle utajniona przez rząd Stanów Zjednoczonych, znacznie bardziej niż bomba wodorowa”. Czy owa „mała grupa” mogła być grupą Majestic-12? Jeśli tak, to doświadczenie Busha w koordynowaniu tajnych badań wywiadowczych - a także jego troska o dokładne przestrzeganie dystrybucji tajnych informacji - czyniły zeń idealnego szefa takiej grupy. Na przykład w 1949 roku Rada Wywiadu USA, ciało koordynujące działalność rządowych agencji i wywiadowczych, zleciła Bushowi opracowanie metod współpracy wszystkich instytucji wywiadowczych. Ruch ten wykonano z inicjatywy Jamesa Forrestala - zbiegiem okoliczności innego domniemanego członka MJ-12.

__________________________________________________________________

Dołączona grafika
Sekr. JAMES V. FORRESTAL (1892-1949) - pełnił funkcję Sekretarza Departamentu Marynarki Wojennej, zanim w lipcu 1947 roku (czyli w czasie incydentu w Roswell) został Sekretarzem Obrony. W marcu 1949 roku, ze względu na załamanie psychiczne, musiał zrezygnować ze stanowiska. W maju 1949 roku popełnił samobójstwo w Szpitalu Marynarki Wojennej w Bethesdzie. W notatce informacyjnej MJ-12 jako jego następcę wymienia się generała Waltera Bedella Smitha.

__________________________________________________________________

Dołączona grafika
GORDON GRAY (1909-1982? wg Miltona Williama Coopera członka Intelligence Briefing Team Gordon, Gray miał umrzeć w 1984 r.) - zastępca sekretarza Departamentu Wojsk Lądowych w okresie i domniemanego funkcjonowania MJ-12, w 1949 roku mianowany Sekretarzem Armii. W tym samym roku został również wyznaczony na specjalnego doradcę prezydenta Trumana w sprawach bezpieczeństwa narodowego; w 1951 roku kierował Radą strategii psychologicznej CIA, (Wspominają o niej wytyczne dyrektora CIA w 1952 roku, Waltera Bedclla Smitha, dla Narodowej Rady Bezpieczeństwa. Był także doradcą pełnienia funkcji, a także przewodniczącym ściśle tajnej Grupy 54/12 czyli „grupy specjalnej” utworzonej w pierwszych latach administracji Eisenhowera. Wieloletni pracownik wywiadu.

__________________________________________________________________

Dołączona grafika
Adm. RESCOE H. HILLENKOETTER (1897-1982) – wywiad Marynarki Wojennej, trzeci dyrektor Centrali Wywiadu od 1947 do 1950 roku, pierwszy dyrektor CIA, która powstała we wrześniu 1947 roku - gdy przypuszczalnie utworzono grupę - 12. Hillenkoetter był jednym z pierwszych szefów wywiadu, który publicznie wyraził przekonanie, że NOLe rzeczywiście istnieją, ale że „wskutek oficjalnego utajniania i wykpiwania” wielu obywateli, że nie zidentyfikowane obiekty latające to bzdura”. Hillenkoeter wchodził również w skład rady dyrektorów Narodowego Komitetu Badawczego Zjawisk Powietrznych i dzięki swej pozycji mógł śledzić działalność tej wpływowej organizacji cywilnej.

__________________________________________________________________

Dołączona grafika
Gen. HOYT S. VANDENBERG (1899-1954) - Generał Hoyt Vandenberg po błyskotliwej karierze w wojskach lotniczych został w 1946 roku drugim dyrektorem Centrali Wywiadu (CIA) i na tym stanowisku pozostawał do maja 1947 roku. W sierpniu 1948 roku, kiedy Ośrodek Wywiadu Technicznego Lotnictwa w ściśle tajnej „ocenie sytuacji” wyraziło opinię, iż NOLe międzyplanetarnego pochodzenia, Vandenberg - w owym czasie szef sztabu lotnictwa - polecił, aby dokument spalono.

__________________________________________________________________

Dołączona grafika
DR JEROME HUNSAKER (1886-1984) - niezwykle uzdolniony konstruktor samolotów, który kierował Wydziałem Mechaniki i Inżynierii Aeronautycznej w Massachusetts Institute of Technology, był także przewodniczącym Narodowego Komitetu Doradczego do spraw Aeronautyki. Jego opinie o znalezionych w Roswell materiałach były nieocenione.

__________________________________________________________________

Dołączona grafika
DR DONALD H. MENZEL (1901-1976) – astronom Uniwersytetu Harvarda, dyrektor Harvard College Observatory, znany głównie z negatywnych opinii i publikacji o NOLach, albowiem wszystkie te zjawiska można, jego zdaniem, wyjaśnić w kategoriach racjonalnych. Pojawienie się nazwiska Menzela w kontekście grupy MJ-12 było kompletnym zaskoczeniem, dopóki Stanton Friedman nie dowiedział się, że był on wysokiej klasy ekspertem w łamaniu szyfrów (mającym dostęp do najtajniejszych dokumentów i spraw), od dawna związanym z Agencją Bezpieczeństwa Narodowego i jej poprzedniczką, zespołem marynarki wojennej. Ponadto był konsultantem kilku prezydentów USA w sprawach bezpieczeństwa narodowego. Ekspert w dziedzinie deszyfracji, zaćmień i propagacji fal radiowych, współpracownik CIA i NSA.

__________________________________________________________________

Dołączona grafika
Gen. ROBERT M. MONTAGUE (1899-1958) - od lipca 1947 do lutego 1951 roku dowódca bazy i przewodniczący Komisji Energii Atomowej w Sandia w Albuquerque w Nowym Meksyku (dowódca Wojskowego Centrum Broni Specjalnych w Sandia w stanie Nowy Meksyk), gdzie znajduje się poligon do wypróbowania najnowszej broni.

__________________________________________________________________

Dołączona grafika
Gen. NATHAN N. TWINING (1897-1982) – wybitny dowódca operacji bombowych w Europie i na Pacyfiku podczas II wojny światowej. W roku 1945 został głównodowodzącym Dowództwa Oprzyrządowania Technicznego Lotnictwa (AMC) z siedzibą w Wright Field (baza Sił Powietrznych w Wright-Patterson), szef Dowództwa Zaopatrzenia Lotnictwa, szef Sztabu Sił Powietrznych USA, przewodniczący Połączonych Szefów Sztabów. Odtajniony dokument ujawnia, że we wrześniu 1947 roku Twining przedstawił opinię AMC, w której napisał : „opisane zjawisko jest rzeczywiste”. Co ważniejsze, niespodziewanie odwołał podróż na Zachodnie Wybrzeże – planowaną na 8 lipca 1947 roku, czyli w dniu w którym po raz pierwszy prasa opublikowała oświadczenie o odkryciu rozbitego dysku w pobliżu Roswell – „ze względu na ważne i nagłe sprawy”. Badacz William Moore dowiedział się, że podczas gdy reporterom mówiono, iż Twining przebywa poza biurem, „prawdopodobnie w Waszyngtonie”, w rzeczywistości był w Nowym Meksyku, gdzie pozostał do 10 lipca.

__________________________________________________________________

Dołączona grafika
Adm. SIDNEY M. SOUERS (1892-1973) - admirał rezerwy marynarki wojennej, w okresie styczeń-czerwiec 1946 roku pierwszy dyrektor Centralnego Wywiadu (CI – poprzednika CIA), który we wrześniu 1947 roku (kiedy podobno powstała grupa MJ-12) został zastępcą sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Po rezygnacji z funkcji w 1959 roku zatrudniony jako specjalny konsultant w sprawach bezpieczeństwa.
__________________________________________________________________

W dalszej części zamieszcze fragmenty oryginalnych akt Majestic 12 z tłumaczeniami ...
__________________________
Autor: Marcin Sawicki/Matka
Źródło : aho-online.com/nol/tajne/mj12sklad.html

__________________________
 • 0#2

Henoch.
 • Postów: 62
 • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jesli władza USA zaprzecza istnienie obcej cywilizacji to mam takie małe pytanie Dlaczego tak obstawili strefe 51 gdzie spadł balon meteo ?
Co oni 60 lat tam go trzymają i wyjasniają co sie z tym balonem stało
Dlaczego media nie mogą wejsc tam i porobic zdjęcia
 • 0

#3

koszalin123.
 • Postów: 105
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie sama Strefa 51 jest swojego rodzaju wabikiem dla ciekawskich. Napewno testowana jest tam super nowoczesna broń. Oni maja wiela takich baz w , ktorych moga w ciszy i spokoju przeprowadzac swoje eksperymenty. Przykladem moze byc Dulce. Co do MAJ 12 to nie jestem pewny ich istnienia. Nie zaprzeczam i nie potwierdzam. Istnieje wiele kontrowersji w zwiazku z tym tematem.
 • 0

#4

Halley.
 • Postów: 316
 • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak na kraj, który oficjalnie zaprzecza i wyśmiewa temat UFO, to ma wyjątkowo dużo agend zajmujących się tym tematem. A zresztą od dawna patrzę na zabawy amerykanów (agend) z przymrużeniem oka. Jeśli mówią, zę czegoś nie ma to znaczy, że jest. Jeśli mówią, zę coś odkryli, to znaczy, że muszą coś ujawnić aby wytłumaczyć opinii publicznej dlaczego dostają miliardowe dotacje z budżetu.
Śmiech panowie i panie, śmiech na sali!
 • 0

#5

dj_cinex.

  VRP UFO Researcher

 • Postów: 3305
 • Tematów: 412
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika


Notatka prezydenta do Jamesa Forrestala aprobująca utworzenie komitetu Majestic 12.
 • 0#6

Aquila.

  LEGATVS PROPRAETOR

 • Postów: 3221
 • Tematów: 33
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie zastanawia skąd tyle wiadomo o tajnej organizacji która już z racji swojej nazwy jest.... tajna?

Poza tym na razie reszty się nie czepiam bo i tak zaraz zostałbym zjedzony za swoje poglądy, ale jedno na koniec dodam.

Dołączona grafika

Admirał Sidney W. Souers we własnej osobie.
Jeżeli ktoś myli fotki może i myli się także w artykule więcej niż się nam wydaje...#7

dj_cinex.

  VRP UFO Researcher

 • Postów: 3305
 • Tematów: 412
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Majestic 12 - Dokument 1


Dołączona grafika


INFORMACJA Z ZAKRESU BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA****************
* ŚCIŚLE TAJNE *
****************


WYŁĄCZNIE DO WGLĄDU
ORYGINAŁ BEZ KOPII

RAPORT WPROWADZAJĄCY : OPERACJA MAJESTIC 12PRZYGOTOWANY DLA PREZYDENTA-ELEKTA DWIGHTA D. EISENHOWERA (WYŁĄCZNIE DO WGLĄDU)


18 LISTOPADA 1952OSTRZEŻENIE: To jest ŚCIŚLE TAJNY, przeznaczony wyłącznie do wglądu, dokument zawierający istotne ze względu na bezpieczeństwo Stanów Zjednoczonych informacje. Dostęp do dokumentu o charakterze wyłącznie do wglądu jest ściśle ograniczony do grona osób posiadających status zaufania stopnia Majestic-12. Powielanie w jakiejkolwiek postaci oraz sporządzanie odręcznych notatek jest ściśle zakazane.


****************
* ŚCIŚLE TAJNE *
****************


WYŁĄCZNIE DO WGLĄDU

Majestic 12 - Dokument 2


Dołączona grafika


****************
* ŚCIŚLE TAJNE *
****************


WYŁĄCZNIE DO WGLĄDU
ORYGINAŁ BEZ KOPII

ORYGINAŁ BEZ KOPII

DOTYCZY : RAPORT WPROWADZAJĄCY W SPRAWIE OPERACJI MAJESTIC 12 PRZEZNACZONY DLA PREZYDENTA-ELEKTA EISENHOWERA.

DOKUMENT OPRACOWANO 18 LISTOPADA 1952 ROKU.

OPRACOWUJĄCY : ADMIRAŁ ROSCOE H. HILLENKOETTER (MJ-1)

UWAGA: Niniejszy dokument został przygotowany jedynie jako wstępne opracowanie i powinien być traktowany jako wstęp do
pełnego planowania sprawozdania z operacji.

* * * * * *

Operacja MAJESTIC-12 jest ŚCIŚLE TAJNĄ operacją badawczo-rozwojowo-wywiadowczą podlegającą bezpośrednio i wyłącznie prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Wykonywanie objętych nią zadań odbywa się pod nadzorem grupy Majestic-12(Majic-12), która została powołana do życia specjalnym, poufnym rozkazem wydanym przez prezydenta Trumana w dniu 24 września 1947 roku na wniosek dr Vannevara Busha i Sekretarza Jamesa Forrestala (zobacz Powiązanie „A”). W skład grupy Majestic 12 powołano:

Admirał Roscoe H.Hillenkoetter
Doktor Vannevar Bush
Sekretarz James V.Forrestal
Generał Nathan F.Twining
Generał Hoyt S.Vandenberg
Doktor Detlev Bronk
Doktor Jerome Hunsaker
Sidney W.Souers
Gordon Gray
Doktor Donald Menzel
Generał Robert M.Montague
Doktor Lloyd V.Berkner


W wyniku śmierci Sekretarza Forrestala, która nastąpiła 22 maja 1949 roku, powstał wakat, który pozostawał nie obsadzony aż do 1 sierpnia 1950 roku, kiedy to na jego miejsce desygnowano generała Waltera B.Smitha.

****************
* ŚCIŚLE TAJNE *
****************


WYŁĄCZNIE DO WGLĄDU

Majestic 12 - Dokument 3


Dołączona grafika


****************
* ŚCIŚLE TAJNE *
****************


WYŁĄCZNIE DO WGLĄDU
ORYGINAŁ BEZ KOPII

24 czerwca 1947 roku pilot cywilny lecący nad górami Cascade w stanie Waszyngton zaobserwował dziewięć dyskokształtnych pojazdów powietrznych lecących w szyku z dużą prędkością. Mimo, iż nie była to pierwsza znana obserwacja tego typu obiektów, była jednak pierwszą, która spotkała się z szerokim zainteresowaniem środków masowego przekazu. Jej rezultatem były setki relacji mówiących o obserwacji podobnych obiektów. Wiele z nich pochodziło z wysoce wiarygodnych źródeł wojskowych oraz cywilnych. W odpowiedzi na nie, szereg różnych służb wojskowych podjęło próbę ustalenia natury i celów tych obiektów w odniesieniu do bezpieczeństwa narodowego. Przesłuchano wielu świadków i podjęto kilka, zakończonych niepowodzeniem, prób wykorzystania samolotów w celu przechwycenia spodków w locie. W tym czasie reakcja opinii publicznej bliska była histerii.

Mimo tych wysiłków niewiele dowiedziano się na temat tych obiektów, aż do chwili gdy pewien farmer doniósł, że jeden z nich rozbił się w odludnym rejonie Nowego Meksyku, w odległości około 120 kilometrów na północny zachód od bazy wojskowych sił lotniczych w Roswell (obecnie Walker Field).

07 lipca 1947 roku rozpoczęła się tajna operacja mająca na celu odszukanie wraku tego obiektu w celu poddania go naukowego badaniu. W trakcie jej trwania zwiad lotniczy odkrył cztery małe człekokształtne istoty, które wypadły z obiektu tuż przed jego eksplozją. Spadły na ziemię w odległości około trzech kilometrów na wschód od miejsca upadku wraku. Wszystkie były martwe i w stanie silnego rozkładu z powodu działań drapieżników oraz mikroorganizmów przez okres około tygodnia, który to upłynął do chwili ich odnalezienia. Specjalny zespół naukowców zajął się zebraniem ciał w celu poddania ich dalszym badaniom (zobacz Powiązanie „C”). Wrak statku został również przetransportowany w kilka różnych miejsc (zobacz Powiązanie „B”). Cywilni i wojskowi świadkowie zostali odpowiednio pouczeni, zaś dziennikarzom przekazano odpowiednio spreparowaną wiarygodną opowieść mówiącą o tym, że był to badawczy balon meteorologiczny.

****************
* ŚCIŚLE TAJNE *
****************

WYŁĄCZNIE DO WGLĄDU

Majestic 12 - Dokument 4


Dołączona grafika


****************
* ŚCIŚLE TAJNE *
****************


WYŁĄCZNIE DO WGLĄDU
ORYGINAŁ BEZ KOPII

Tajne badania analityczne zorganizowane przez gen. Twininga i Dr Busha, działających na mocy osobistego rozkazu Prezydenta, zaowocowaly wstępnym wnioskiem stwierdzającym (19 września 1947 r.), że wspomniany dysk był najprawdopodobniej zwiadowczym pojazdem krótkiego zasięgu. To przypuszczenie opierało się przede wszystkim na jego wymiarach i wyraźnym braku dających się zidentyfikować zapasów żywności (zobacz Powiązanie „D”). Analogiczne badania czterech ciał członków jego załogi zostały przeprowadzone pod kierunkiem dr Bronka. Wstępny wniosek wysunięty przez jego grupę (30 listopada 1947 r.) stwierdzał, że mimo ludzkiego wyglądu procesy biologiczne i ewolucyjne, które doprowadziły do rozwoju tych istot, były odmienne od tych, w wyniku których przypuszczalnie powstał człowiek. Zespół dr Bronka zaproponował termin "Pozaziemskie Jednostki Biologiczne" (Extra-terrestial Biological Entities") lub "EBE-y" do określania tych do czasu, kiedy będzie można sformułować bardziej dokładne określenie.

Ponieważ jest oczywiste, że pojazdy te nie pochodzą z jakiegokolwiek kraju na Ziemi, sporo energii poświecono na ustalenie miejsca ich pochodzenia oraz sposobu w jaki się tutaj dostały. Jednym z takich możliwych miejsc jest Mars, choć niektórzy uczeni, a zwłaszcza dr Menzel, uważają, że mamy w tym przypadku do czynienia z istotami spoza naszego układu planetarnego.

We wraku znaleziono wiele próbek czegoś, co wydaje się być rodzajem pisma. Wysiłki zmierzające do ich rozszyfrowania spełzły na niczym (zobacz Powiązanie „E”). Równie nieskuteczne okazały się wysiłki zmierzające do ustalenia sposobu napędu oraz natury i sposobu przekazu energii. Prowadzone w tym kierunku badania utrudniał całkowity brak dających się zidentyfikować skrzydeł, śmigieł, silników odrzutowych bądź innych konwencjonalnych źródeł napędu i sterowania, a także zupełny brak metalowych kabli, przewodów próżniowych oraz rozpoznawalnych elementów elektronicznych (zobacz Powiązanie „F”). Przypuszcza się, że układ napędowy został całkowicie zniszczony w wyniku eksplozji, która spowodowała katastrofę tego pojazdu.

****************
* ŚCIŚLE TAJNE *
****************


WYŁĄCZNIE DO WGLĄDU

Majestic 12 - Dokument 5


Dołączona grafika


****************
* ŚCIŚLE TAJNE *
****************


WYŁĄCZNIE DO WGLĄDU
ORYGINAŁ BEZ KOPII

Potrzeba uzyskania jak największej ilości dodatkowych informacji dotyczących tych pojazdów odnośnie ich możliwości i celów doprowadziła do powołania do życia w grudniu 1947 roku przedsięwzięcia znanego jako U.S Air Force Project SIGN. W celu zapewnienia bezpieczeństwa kontakt między SIGN'em, a Majestic 12 został ograniczony do dwóch osób z Komórki Wywiadu Dowództwa Zaopatrzenia Lotnictwa. Ich zadanie polegało na przekazywaniu odpowiednimi kanałami pewnego rodzaju informacji. W grudniu 1948 Projekt SIGN przekształcił się w Projekt GRUDGE (URAZA) .Obecnie przedsięwzięcie to jest realizowane pod kryptonimem BLUE BOOK, zaś kontakt utrzymywany za pośrednictwem kierującego nim oficera sił powietrznych.

06 grudnia 1950 roku drugi obiekt, przypuszczalnie podobnego pochodzenia, uderzył z dużą prędkością w rejonie El Indio-Guerrero w pobliżu granicy teksańsko - meksykańskiej przemierzywszy długi odcinek drogi w atmosferze ziemskiej. Zanim na miejsce katastrofy dotarła ekipa poszukiwawcza, pozostałe z obiektu szczątki zdążyły niemal całkowicie się spopielić. To, co pozostało i dało się zebrać, przetransportowano na teren poligonu AEC w Sandia w Nowym Meksyku w celu poddania ich dalszym badaniom.

Wynikające z tego implikacje dla Bezpieczeństwa Narodowego mają charakter ciągły z uwagi na to, że motywy i cele tych przybyszy pozostają całkowicie nieznane. Ponadto wzrost działalności zwiadowczej tych pojazdów, który nastąpił w maju i trwał aż do jesieni włącznie tego roku zrodził niepokój, że szykuje się coś groźnego. Właśnie z tego powodu, jak również z oczywistych, międzynarodowych i technologicznych względów oraz z uwagi na uniknięcia za wszelką cenę paniki, Grupa Majestic 12 stoi jednomyślnie na stanowisku, że utrzymywanie tych spraw w ścisłej tajemnicy powinno być kontynuowane bez zmian do czasu utworzenia nowego rządu. Jednocześnie plan awaryjny MJ-1949-04p/78 powinien być utrzymywany w stałej gotowości, na wypadek gdyby zaistniała konieczność ujawnienia się opinii publicznej (zobacz Powiązanie „G).

****************
* ŚCIŚLE TAJNE *
****************


WYŁĄCZNIE DO WGLĄDU

Majestic 12 - Dokument 6


Dołączona grafika


****************
* ŚCIŚLE TAJNE *
****************WYŁĄCZNIE DO WGLĄDU
ORYGINAŁ BEZ KOPII

NUMERACJA POWIĄZAŃ :


POWIĄZANIE „A”........Specjalnie Sklasyfikowany Rozkaz Wykonawczy

#092447. (TS/EO)


POWIĄZANIE „.B”.......Operacja Majestic-12

Raport Oceniający #1, Część A. 30 LISTOPAD ‘47

(TS-MAJIC/EO)

POWIĄZANIE „C”........Operacja Majestic-12

Raport Oceniający #1, Część B. 30 LISTOPAD ‘47

(TS-MAJIC/EO)

POWIĄZANIE „D”........Operacja Majestic-12

Wstępny Raport Analityczny. 19 WRZESIEŃ ‘47

(TS-MAJIC/EO)

POWIĄZANIE „E”........Operacja Majestic-12

Raport Blue Team #5. 30 CZERWIEC ‘52

(TS-MAJIC/EO)

POWIĄZANIE „F”........Operacja Majestic-12

Raport Oceniający #2. 31 STYCZEŃ ‘48

(TS-MAJIC/EO)

POWIĄZANIE „G”........Operacja Majestic-12

Plan Awaryjny MJ-1949-04P/78: 31 STYCZEŃ ‘49

(TS-MAJIC/EO)

POWIĄZANIE „H”........Operacja Majestic-12, Mapy i Fotografie w Formie Księgi

Inf.(Pochodzenia)

(TS-MAJIC/EO)

****************
* ŚCIŚLE TAJNE *
****************


Źródło : aho-online
 • 0#8

Aquila.

  LEGATVS PROPRAETOR

 • Postów: 3221
 • Tematów: 33
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem dlaczego ale drażni mnie używanie w takich dokumentach słów "przeprowadzono tajną operację". Przecież prezydent wie że była ona tajna i nie trzeba tego akcentować w dokumentach... To mi troszkę zalatuję ściemą. No ale jak mówiłem bardziej sie w to nie zagłębiam. Tylko radziłbym w końcu poprawić to zdjęcie które jest nie te, co powinno.#9

dj_cinex.

  VRP UFO Researcher

 • Postów: 3305
 • Tematów: 412
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla zainteresowanych ową tematyką do polecenia jest książka :


"Ściśle tajne / Majestic. Prawda o UFO"


Dołączona grafika


Książka jest rezultatem 11 lat śledztwa prowadzonego przez fizyka, Stantona Friedmana, w sprawie operacji Majestic-12, mającej na celu utrzymanie w tajemnicy kontaktu z pozaziemską cywilizają. Początki operacji sięgają roku 1947, kiedy w okolicach Rosswell w USA rozbił się UFO. Właśnie wtedy prezydent Truman powołał tajny zespół Majestic, w skład którego weszli m.in. dyrektorzy CIA, sekretarz ds. obrony USA, generałowie i prominentni uczeni...

Ze wstępu

W tej książce Stanton Friedman dokonuje rzeczy jedynej w swym rodzaju: w przekonywający sposób dowodzi, że istnieje szeroko zakrojona zmowa milczenia na tema UFO, którą agencje rządu Stanów Zjednoczonych uznają za sprawę najwyższej wagi.
Friedman od ponad dwudziestu pięciu lat prowadzi badania nad UFO. W tym czasie niestrudzenie pokonywał opór, jaki napotykał na każdym niemal kroku. Obnażał mistyfikacje, odkrywał zatajone prawdy, wojował z nadętymi biurokratami i zadufanymi w sobie przeciwnikami UFO, nie wspominając o niektórych kolegach po fachu gotowych zdyskredytować go dla własnej korzyści. Jest jednym z nielicznych prawdziwych profesjonalistów w tej dziedzinie.
Na kartach tej książki kreśli szczegółowy obraz pozornie nieprawdopodobnej rzeczywistości: rząd Stanów Zjednoczonych kryje tajemnice i strzeże tej tajemnicy z tak fanatyczną gorliwością, że działania, jakie podejmuje w jej obronie, graniczą z paranoją.
Dla tej sprawy Friedman poświecił sporą cześć swego dorosłego życia, usiłując wyrwać zazdrośnie strzeżone sekrety ze szponów biurokracji, która sprowadziła Prawo Swobodnego Dostępu do Informacji [FOIA] do poziomu groteskowego, kafkowskiego żartu. Naginanie Prawa Swobodnego Dostępu do Informacji to zjawisko powszednie w strukturach władzy federalnej. Odpowiedzi na wnioski składane na jego mocy, które powinny być udzielane niezwłocznie, zabierają tyle czasu, że zachodzi podejrzenie wręcz o kpinę z prawa. Niektóre wnioski, przedłożone przez Friedmana w 1988 roku, do tej pory nie wzbudziły żadnego odzewu.
Godna podziwu jest wytrwałość Friedmana. Zawód badacza UFO nie jest zbyt popłatny. A łaska publiczności na pstrym koniu jeździ. Lecz Friedman należy do garstki odważnych i zdeterminowanych osób, które łatwo nie dają za wygraną. (...)

Źródło : dobreksiazki.pl

P.S.
Dalsze części materiału Majestic wkrótce ...
 • 0#10

Legalize.
 • Postów: 2723
 • Tematów: 123
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mnie zastanawia skąd tyle wiadomo o tajnej organizacji która już z racji swojej nazwy jest.... tajna?

Poza tym na razie reszty się nie czepiam bo i tak zaraz zostałbym zjedzony za swoje poglądy, ale jedno na koniec dodam.

Miszczu Grom też przeprowadzał "tajne" operacje w wielu krajach a jednak opisuje się je nieżadko ze zdjęciami w przeróżnych książkach... :thc:
 • 0

#11

Aquila.

  LEGATVS PROPRAETOR

 • Postów: 3221
 • Tematów: 33
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale misje GROMu po pewnym czasie nie mają takiej wagi jak rzekome kontakty z kosmitami, nie?

Raz przeprowadzona akcja GROMu po jakimś czasie może zostać odtajniona bez problemu.

Ale dowody o kontaktach z kosmitami? Nie sądzę Miszczu...


No i widzę że nareszcie poprawione zostało zdjęcie Souers'a. :crazy:#12

Legalize.
 • Postów: 2723
 • Tematów: 123
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale miszczu, tajne to tajne. Ważyć to można mleko... To nie jest zabawa w piaskownicy :) Taki mają charakter jednostki specjalne... Każdego zobowiązuje przysięga, a w wypadku jej złamania konsekwencje prawne...
Natomiast odpowiednie dojścia robią swoje...
 • 0

#13

insi.
 • Postów: 97
 • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Siłą tajnych organizacji tak rządowych jak i cywilnych jest dezinformacja. Pracują nad nią najtęższe mózgi w jej szeregach, osoby o ponadprzeciętnej wiedzy - często ekspertów w swoich dziedzinach. Dlatego tak trudno zweryfikować wszelkie informacje dotyczące prowadzonych przez nich operacji, które wydostają się poza te gremia. Osobistości te (MJ12,CIA,FBI,US NAVY) posiadają znakomite kontakty z politykami, którzy stanowią prawo w USA. Często osoby z np MJ-12 przedstawiane są opinii publ. jako politycy, np. Henry Kissinger, Z. Brzeziński, George Bush senior i wielu innych, dlatego dziś w imię walki z terroryzmem i bezpieczeństwem kraju mogą do woli podsłuchiwać, śledzić, knuć i spiskować, a i tak połowa obywateli przyzna im rację. Kongres albo prezydent po prostu uchwalił, że coś jest tajne i koniec. W razie czego wojsko mówi - to tajemnica wojskowa i spokój. Opinia publiczna od razu dzieli się na tych, którzy wierzą w to, co mówi jakiś były oficer na temat NOL-i i na tych, którzy od razu go wyśmiewają. To stanowi wodę na młyn, dla tych, którzy pragną coś ukryć. Część informacji to typowe ,,wabiki" które badają reakcję opinii publicznej np. na tematy UFO. Jeżeli dana osoba, np z MJ 12, CIA , która dopuszczona została do informacji o UFO nie wytrzymuje presji i dzieli się nią z innymi jest natychmiast eliminowana (jeżeli zostanie przez daną organizację uznana za niebezpieczną). Los ten podzieliło wielu wojskowych i cywili, albo zrobiono z nich wariatów i umieszczano w klinikach psychiatrychnych, albo ,,zdarzały im się nieszczęśliwe wypadki". Jeśli ktoś ,,zmiksuje" fakty w dowolny sposób dobierając 40% prawdy i 60% fałszu, to nikt poza jej autorem nie może ocenić które fakty są prawdziwe, a które fikcyjne. Tak działają wywiady i kontrwywiady wielu państw na świecie. Dlatego chylę czoła przed takimi osobami jak Friedman, bo nie tylko on poświęca się dla poznania prawdy, ale wielu innych ludzi, którzy zgłębiają największe tajemnice ludzkości. Rezultaty ich pracy możemy później komentować na forum, odkrywając i kojarząc niektóre fakty.
 • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u