Skocz do zawartości


Zdjęcie

Schizofrenia...


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1

Cha0s.
  • Postów: 24
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Schizofrenia (gr. σχίζειν , schizein, "rozszczepić" i gr. φρήν, gr. φρεν-, phrēn, phren-, "umysł", łac. Morbus Bleuleri, MB - choroba Bleulera) – zaburzenie psychiczne znajdujące się w grupie psychoz endogennych. Objawia się upośledzeniem postrzegania lub wyrażania rzeczywistości, najczęściej pod postacią omamów słuchowych, paranoidalnych lub dziwacznych urojeń albo zaburzeniami mowy i myślenia, co powoduje znaczącą dysfunkcję społeczną lub zawodową. Schizofrenię definiuje się również jako grupę chorób i określa zbiorczym pojęciem psychoz schizofrenicznych. Schizofrenia z uwagi na bogactwo przeżyć chorego bywa też określana mianem "choroby królewskiej". Początek choroby występuje najczęściej we wczesnej dorosłości, dotykając 0.4–0.6% populacji.

Z Bibli wyraźnie wynika, że takie postacie jak Abraham czy Mojżesz przeszli tą chorobę... Abraham chcacy zabić syna i rozmawiajacy z Aniolem...czy Mojżesz - rozmawiajacy z płonącym krzakiem... trochę dziwna wydaje sie choroba Maryji...

Jednak wszystkie te osoby - najwyraxniej doznaly wyżej wymienionych objawów. Osoby te zapisały sie jednak w Bibli - dla jednych jako wymyślone postacie - dla innych prawdziwe, które tam dawno temu zyły...

Dziś takie osoby leczy sie w szpitalach psychiatrycznych... może nawet to lepiej, gdyz nie beda ciagnac po pustyni 300 tys Żydów, próbowac zabijać swoje dzieci, wciskac kitów mezowi o zapłodnieniu przez aniołów (bez urazy dla wierzacych - bo tak na 90% historia Maryji została upiększona) i tak dalej...


Jednak w XXI wieku - ludzie inaczej powinni spojrzec na ta chorobę... i nie probowac jej zwalczyc u pacjeta jednak ją poznać. I wtedy sobie uświadamiam, że tak naprawde Walka rozgrywa sie w umysle chorego na schiozfrenie... i nikt poza Nim nie ma wgladu w jego umysł!

A jaki zwiazek ma Telepatia z Schiozfrenia? To chyba wie tylko chory...
  • 0

#2

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Z Bibli wyraźnie wynika, że takie postacie jak Abraham czy Mojżesz przeszli tą chorobę... Abraham chcacy zabić syna i rozmawiajacy z Aniolem...czy Mojżesz - rozmawiajacy z płonącym krzakiem... trochę dziwna wydaje sie choroba Maryji...


Boze, czlowieku.. Nie dosc, ze to jest juz Twoj kolejny bezsensowny temat to dla Twojej wiedzy oni nie cierpieli na shizofrenie, tylko mieli objawienia, przemawial do nich Bog!
Bierzesz sie za pisanie czegos o czym nie masz wcale pojecia.
  • 0



#3

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

oni nie cierpieli na shizofrenie, tylko mieli objawienia, przemawial do nich Bog!

Z racjonalnego punktu widzenia to podchodzi pod schizofrenie. Trzeba tylko założyć ,że Boga nie ma.

Co do tematu...faktycznie można się zastanowić czy ta choroba nie jest czasem darem. Osobiście bym wiele dała za to żeby widzieć więcej niż inni, nawet jeżeli miałyby to być moje własne urojenia. Zawsze to jakaś odskocznia od nudnej codzienności. Jestem pewna ,że spora część forum się tu ze mną zgodzi.
  • 0



#4

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Który to anioł zapłodnił Matkę Boska, bo nie coś nie mogę sobie przypomnieć tego fragmentu? :) Jeśli znasz imię tego skrzydlatego juhasa, to zgłoś to w odpowiednim miejscu w niebie, komuś nalezą się chyba alimenty. A już na serio, choć w tym temacie ciężko być na serio, nie bardzo widzę tą schizofrenie u biblijnych postaci. Jeśli traktujemy te opowieści historycznie, to trudno posądzać o urojenia człowieka, który potrafi zamienić całą wodę Egiptu w krew i robił inne rożne dziwne rzeczy. Schizofrenia to "głos w naszej głowie" a z Biblii jasno wynika że te wszystkie nadnaturalne zjawiska widzieli i inni - tudzież Żydzi to naród schizofreników ulegających tym samym urojeniom w tym samym czasie.
  • 0

#5

omega07-80.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Który to anioł zapłodnił Matkę Boska, bo nie coś nie mogę sobie przypomnieć tego fragmentu? :) Jeśli znasz imię tego skrzydlatego juhasa, to zgłoś to w odpowiednim miejscu w niebie, komuś nalezą się chyba alimenty.

To był Archanioł Gabriel.
  • 0

#6

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czekałem na taką poradę ekspercką :) Archanioł Gabriel zapłodnił Matkę Boską :) Pan Gabriel jedynie poinformował Maryje o tym że urodzi dziecko (tzw Zwiastowanie) - to tak jakbyś twierdził że twoim ojcem jest lekarz który poinformował twoją mamę, o tym że jest w ciąży.
  • 0

#7

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Porada ekspercka jest taka, że Archanioł Gabriel poinformował Maryję, że urodzi dziecko Boga po tym jak ją zapłodnił przez ucho, żeby nie kalać jej dziewictwa. To on przyniósł nasienie Boga. Ech...
  • 0

#8

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Schizofrenia to choroba, tyle.
  • 0

#9

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ehh ludzie na wszystko co wychodzi poza ich rozumowanie znajda wytlumaczenie ze to "choroba" :)

jak dla mnie nie mieli schizofremi :) ale gdyby zalozyc ze mieli urojenia i Bog tak naprawde do nich nie przepowiadal to oznacza ze byli faktycznie chorzy. Co by oznaczalo ze wszystkie religie to brednie !! (ale i bez tego to brednie :E )
  • 0

#10

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

dlaczego wszystkie? nie wydaje mi się, aby np. Buddyzm opierał się na człowieku twierdzącym że miał objawienie :P
  • 0

#11

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dlaczego wszystkie? nie wydaje mi się, aby np. Buddyzm opierał się na człowieku twierdzącym że miał objawienie :P



no mozna sie uprzeć :P ale wiesz w kazdej religi byly objawienia i sa one czescia wiary :)
  • 0

#12

Misterius.
  • Postów: 17
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie powiedziałbym tki buddyzm to oni tylko wierzyli,i żyli w wspaniałego człowieka jakim był Budda ;)
  • 0

#13

Deny.
  • Postów: 20
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Choroby na tle zaburzeń psychicznych są bardziej utrapieniem niż darem. Jednak schizofrenik może zachowywać się całkiem normalnie. Nie chciałbym jednak postawić się w sytuacji, gdzie zewsząd dochodzą mnie dziwne głosy i nie jestem w stanie dostrzec rzeczy przede mną, bo omamy wzrokowe wynoszą mnie gdzieś w Tatry. Ponieważ można wyjść z założenia, że każde jego słowo to potencjalne urojenie, stwierdzenie telepatii jest.. cóż.. naiwne? :)

I zgodzę się w tym wypadku, że to choroba - i tylko choroba. To tak, jakbyśmy człowieka chorego na padaczkę obwołali świętym, bo zachowuje się, widzi i czuje rzeczy inne niż reszta z nas. Przepraszam, ale to absurd.
  • 0

#14

Decadence.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście bym wiele dała za to żeby widzieć więcej niż inni.


To nie jest więcej niż inni tylko inaczej niż inni, bo oni nie widzą w taki sposób jak ty. Zresztą myślę, że wystarczy nam cała masa mechanizmów obronnych zniekształcających rzeczywistość. I ty jeszcze chcesz urojeń? :)

Użytkownik Decadence edytował ten post 21.02.2008 - 01:59

  • 0

#15

Geniusz.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mam pytanie do p. Chaosa - czy o schizofrenii wiesz tylko z pierwszego akapitu artykułu w wikipedii, czy masz o tej chorobie szersze pojęcie? Skoro podpierasz się już wikipedią (nie mam nic przeciwko) to jest mało prawdopodobne, że Mojżesz miał tę właśnie chorobę ponieważ

(...)znaczenie mają także przewlekłe problemy z zachowaniem i emocjami. U osób ze zdiagnozowaną schizofrenią zwiększone jest prawdopodobieństwo wykrycia zaburzeń współtowarzyszących, takich jak depresja, zaburzenia lękowe(...)

W takim razie człowiek z takimi zaburzeniami nie potrafiłby kierować taką liczbą ludności.

Ale to moje zdanie, i mogę się mylić...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych