Skocz do zawartości


Złoty pierścionek zniekształcił się na naszych oczach?


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#16 Gość_Abzium

Gość_Abzium.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie kłócili się. Siedzieli przed telewizorem i oglądali jakiś film. Nie wiem czy mają jakieś paranormalne zdolności bo nigdy nic dziwnego u nas się działo :P Tzn. Było kilka takich przypadków, ale działo się to po śmierci czyjejś osoby, więc mieli zawsze jakieś wytłumaczenie. A teraz to nie wiem co się stało z tym pierścionkiem :) Jeszcze pomyślałam, że mogą mieć jakiś kryzys [ to w końcu jeden z symboli ich małżeństwa] ale nigdy się nie kłócą ani nic, więc to raczej odpada.

:)

#17

Meliana.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szczerze powiedziawszy Nie wierzę w tą historię. Byłam w stanie w to uwierzyć dopóki nie zobaczyłam zdjęć...

#18

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

po 1 czemu jakość zdjęć jest tak tragiczna? po 2 to wygląda jakby siłą ktoś wykrzywił ten pierścionek :] jakimś narzędziem ,np kleszczami :]

#19 Gość_Abzium

Gość_Abzium.
  • Tematów: 0

Napisano

Jakość jest taka, ponieważ takie zdjęcia mi wyszły, a trzeba przyznać, że fotografem raczej nie będę :P Jutro zrobię jakieś nowe, lepsze zdjęcia, tylko muszę poszukać jakiegoś podłoża, które by sie nie odbijało.

Wiem, że on wygląda jakby ktoś go wykrzywił na siłę, dlatego się zdziwiłam i napisałam ten temat. Powiedzcie, czy ktos z was specjalnie by niszczył pierscionek, żeby napisać temat dla zabawy? :) Sama nie wiem czy bym uwierzyła, gdyby to nie zdarzyło się w moim otoczeniu, więc się wam nie dziwię. Może poproszę kogoś, żeby zrobił lepsze fotki :P Uwierzcie, że na żywo ten pierścionek wygląda gorzej (co stwierdziła moja ciocia, gdy przesłalam jej te zdjęcia, a potem gdy widziała go z bliska )

Pozdrawiam ;)

#20

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

te zdjecia ktore robisz sa bardzo duze, nie musisz wiec z tak malej odleglosci robic zdjec, postaraj sie z troszke wiekszej, najwidoczniej albo nie przelaczasz na tryb makro, albo odleglosc jest zbyt mala by zlapac ostrosc, pstrykaj z 10-15 cm, skoro to cyfrowka to zrob z 20 zdjec i wybierz chociaz jedno najlepsze.

#21 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Ad 1) Raczej odpada możliwość, aby Abzium wygięła pierścionek celowo. Po co? Po to, żeby sobie posłuchać waszego jojczenia?
Ad 2) Dodatkowym argumentem, przemawiającym za tym, iż nie zrobiła tego dla rozgłosu jest to, iz pierścionek jest ze złota. Próbowaliście kiedyś zgiąć złoty pierścionek? Powodzenia - mi się nawet imadłem nie udawało!

Osobiście daleki jestem od twierdzenia, iż mamy tu do czynienia ze zdarzeniem o podłożu paranormalnym. Równie daleko jestem od twierdzenia, jakobyśmy byli świadkami działania jakiejś reakcji chemicznej (W przypadku złota, które jest dosyć nietypowym minerałem, w momencie zmiany układu krystalograficznego, pierścionek prawdopodobnie rozpadłby się w pył). Podejrzewam, że pierścionek mógł odkształcić się raczej z powodu gwałtownych wahań temperatury (mama może wyszła na dwór i wróciła do ciepłego domu?), albo... został wprowadzony w rezonans przez tętno Twojej mamy (może to brzmieć śmiesznie, ale to właśnie w taki sposób odkształcają się długo noszone pierścionki; nie słyszałem jednak nigdy o tym, aby w ten sposób zepsuł się jakiś wyrób ze złota). Jest jeszcze jedna, mało prawdopodobna opcja - odpowiednie dźwięki mogły doprowadzić do zmiany struktury cząsteczek złota w pierścionku, a w efekcie do takiego właśnie odkształcenia (aczkolwiek musiałyby to być naprawdę kosmiczne częstotliwości, do tego niesłyszalne dla ludzkiego ucha).

Summa, summarum - nie mam zdania. Wymieniłem wszystkie możliwe przyczyny zmiany kształtu tego pierścionka; Jest wiele możliwości, żadna nie jest pewna. Na dłuższą metę możesz sobie wybrać tą, która ci najbardziej pasuje xD .

#22

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśłi pierścionek jest bardzo twardy, to znaczy, że nie jest zbyt dobrej próby. Złoto to metal miękki, kowalny..
Możliwych jest sporo reakcji właśnie związanych z kiepskim, niejednorodnym stopem i wahaniami temperatury. Jedna część ostygła za szybko i się zniekształciła. Naciągane to trochę, ale bardziej prawdopodobne niż szukanie paranormalnych tłumaczeń w postaci tego iż ktoś źle życzy związkowi itp..

#23 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeśłi pierścionek jest bardzo twardy, to znaczy, że nie jest zbyt dobrej próby. Złoto to metal miękki, kowalny..

Faktycznie, złoto teoretycznie powinno być miękkie; nie widziałem jednak nigdy pierścionkow, które wyginałyby się tak jak np. złote bransolety (Jak już wspomniałem, pierścionków nie byłem w stanie w ogóle odkształcić, a eksperymentowałem na dwóch sztukach xD ). Być może jest to cecha charakterystycznego stopu, używanego przy ich tworzeniu, właśnie po to, aby zapobiec przypadkowym uszkodzeniom tego typu.

Możliwych jest sporo reakcji właśnie związanych z kiepskim, niejednorodnym stopem i wahaniami temperatury. Jedna część ostygła za szybko i się zniekształciła.

W świetle tego, czego się właśnie od Ciebie dowiedziałem (zakładam, że sobie tego nie wymyśliłeś, prawda? :D ), uważam, że to wytłumaczenie jest najrozsądniejsze i bynajmniej nie naciągane ;) .

#24 Gość_Abzium

Gość_Abzium.
  • Tematów: 0

Napisano

Ad 1) Raczej odpada możliwość, aby Abzium wygięła pierścionek celowo. Po co? Po to, żeby sobie posłuchać waszego jojczenia?
Ad 2) Dodatkowym argumentem, przemawiającym za tym, iż nie zrobiła tego dla rozgłosu jest to, iz pierścionek jest ze złota. Próbowaliście kiedyś zgiąć złoty pierścionek? Powodzenia - mi się nawet imadłem nie udawało!

No w końcu ktoś zrozumiał ;)

Podejrzewam, że pierścionek mógł odkształcić się raczej z powodu gwałtownych wahań temperatury (mama może wyszła na dwór i wróciła do ciepłego domu?)

Nie, to raczej odpada, bo po prostu siedziała przed telewizorem, nigdzie nie wychodziła, nie myła naczyń ani nic.

albo... został wprowadzony w rezonans przez tętno Twojej mamy (może to brzmieć śmiesznie, ale to właśnie w taki sposób odkształcają się długo noszone pierścionki; nie słyszałem jednak nigdy o tym, aby w ten sposób zepsuł się jakiś wyrób ze złota). Jest jeszcze jedna, mało prawdopodobna opcja - odpowiednie dźwięki mogły doprowadzić do zmiany struktury cząsteczek złota w pierścionku, a w efekcie do takiego właśnie odkształcenia (aczkolwiek musiałyby to być naprawdę kosmiczne częstotliwości, do tego niesłyszalne dla ludzkiego ucha).


Hmm... Tego to nie wiem :P

Możliwych jest sporo reakcji właśnie związanych z kiepskim, niejednorodnym stopem i wahaniami temperatury. Jedna część ostygła za szybko i się zniekształciła.

To jakiej jakości jest ten pierścionek, tak naprawdę wie tylko mój tata :P Jedno tylko wiem, że na pewno jest złoty :)

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

#25

liha.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czy komuś przyszło do głowy zapytać o zdanie chemika , metalurga czy jubilera????? Raczej nie , bo lepiej jest wypisywać bzdury o duchach krzywiących pierścionki. Zaszła tu z całą pewnością reakcja fizyczna i chemiczna , niech sie wypowie tutaj może jakiś fachowiec z wyżej wymienionych dziedzin , a nie nawiedzone nastolatki .... Aha gdyby ktoś był przeciwny temu związkowi toby matce łeb ukręcił a nie pierścionek buhahahahha . Ludzie myślcie trochę.pozdrawiam.liha

#26

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

z Punktu widzenia fizyki takie zniekształcenie w temperaturze pokojowej , tj. na Poziomie 20 - 30 stopni metal nie moze sie zniekształcic , tymbardziej w tak krotkim czasie ... jednakze z uwagi na to iz historia moze byc prawdziwa niema racjonalnego wytlumaczenia dla tego co sie stało , ciekawe zjawisko...


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych