Skocz do zawartości


Zdjęcie

Widziałem ducha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#16

str0ng.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wracam z pracy i widzę, że kilka osób podeszło do tematu z rozwagą i spokojem. Dziękuję.

Przemo

strOng, nie przejmuj się. Być może byłeś w stanie alfa, między jawą a snem. Różne rzeczy mogą się w takim stanie zdarzyć.


Coś kiedyś o tym słyszałem. Poszukam w necie i poczytam, ale raczej wątpię. To było bardzo realne i miałem świadomość tego, że muszę sprawdzić czy to nie sen.

vCore

No Ciekawe ... na forum gdzies jest opisana podobna historia z ... tego typu 'krasnoludkiem'


Spróbuję to jakoś odnaleźć.

metody11

Twoja historia jest absolutnie prawdziwa, a że nie pasuje innym do ich bajki to tym się nie przejmuj i nie obrażaj. Niektórzy chcieliby dowody na dowody. To był duch wędrowny, przy Twoim komputerze jest dużo energii i on się nią zasilił, dlatego go zobaczyłeś a że taki, bo są różne.


Ciekawa teoria. Masz może jakieś użyteczne linki, abym mógł o tych duchach poczytać?

kaiochin

Ale wracajac do tematu ... mianowicie czy miales juz wczesniej jakiekolwiek kontakty z duchami? Albo Twoja zona?


Oboje nigdy nie mieliśmy żadnych kontaktów z duchami. Zresztą do czasu tamtego zdarzenia podchodziłem do istnienia duchów sceptycznie - takie stwory z krainy wilkołaków i wampirów.

Bomaw

Moze postaraj sie pewnej nocy o tej samej godzinie sprawdzic czy sie to nie powtorzy. Mozliwe jest rowniez, ze to pojedynczy przypadek.


Awykonalne na chwilę obecną. Nie mieszkam w Polsce. W mieszkaniu tym nadal mieszka żona. Wstaje o mniej-więcej podobnych godzinach jak te z wizyty ducha i nigdy niczego nie zauważyła.


Jeszcze raz dziękuję za wszelką okazaną pomoc i obronę. Jak już napisałem - nikogo nie chcę przekonywać, bo to nie ma sensu.

Pozdrawiam
  • 0

#17

Erol_Ramon.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ok pora na arsenał sceptyka: :P :P

1. cheć usłyszenia że widziałeś ducha - możliwe, skoro nie chcesz innych opinii
2. kłamstwo - na razie wykluczam
3. projekcja umysłu - skoro podchodzisz sceptycznie do duchów odpada
4. paraliż senny - odpada, bo mogłeś się ruszać
5. halucynacje po budzeniu - pewnie najlepsze wyjaśnienie sprawy. często widzi sie duchy po obudzeniu, zwłaszcza takie "pięciosekundowe" jak twój.
  • 0

#18

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

historia dość ciekawa i nie widze powodu byś miał kłamać... bądź czujny może coś jeszcze się wydarzy ;)

a to że duch wyglądał dziwnie co tak rozbawiło niektórych jest nieważne... duch (lub... cokolwiek to było) którego ja widziałem też wyglądał conajmniej dziwacznie...
  • 0

#19

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Panom Mały i homo scepticus chce zadać tylko tylko 2 pytania (retoryczne):
1. po co siedzicie na tym forum, skoro z góry założyliście, że to bajka?
2. jeśli ktoś prosi o poważne traktowanie i życzliwość - czemu go atakujecie?


wydaje mi się, że nie wiesz co to jest pytanie retoryczne ;) a jak nie wiesz, to nie pisz, bo mądre słowa źle użyte wychodzą na głupie.
  • 0

#20

str0ng.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to zacznę od końca ;)

Pytanie retoryczne - pytanie zadane nie w celu uzyskania odpowiedzi, lecz w celu skłonienia odbiorcy do przemyśleń na określony temat, podkreślenia wagi problemu, lub po prostu w celu podkreślenia ważkości całej wypowiedzi czy problemu; ewentualnie pytanie, na które jest oczywista odpowiedź.


Zadałem im pytania i nie oczekuję odpowiedzi tylko ich przemyśleń. Naprawdę nie wiem o co Ci chodzi.

Erol_Ramon

1. cheć usłyszenia że widziałeś ducha - możliwe, skoro nie chcesz innych opinii
2. kłamstwo - na razie wykluczam
3. projekcja umysłu - skoro podchodzisz sceptycznie do duchów odpada
4. paraliż senny - odpada, bo mogłeś się ruszać
5. halucynacje po budzeniu - pewnie najlepsze wyjaśnienie sprawy. często widzi sie duchy po obudzeniu, zwłaszcza takie "pięciosekundowe" jak twój.


1. Gdzie piszę, że nie chcę słyszeć innych opinii? Napisałem, że widziałem ducha, ponieważ nie przychodzą mi do głowy inne możliwości - tak go nazwałem. Oczekuję, że jakaś doświadczona/oczytana osoba mnie naprowadzi.
2. Zakładając, że kłamię cała dyskusja nie ma sensu. Osoby, które twierdzą, że ja kłamię i żądają dowodów - niech udowodnią, że kłamię :D
3. ...
4. ...
5. Ja nie widzę często duchów - to był jedyny raz.

Marchewa

a to że duch wyglądał dziwnie co tak rozbawiło niektórych jest nieważne... duch (lub... cokolwiek to było) którego ja widziałem też wyglądał conajmniej dziwacznie...


Gdybym opisał "książkowy" wygląd tego ducha - usłyszał bym zarzuty, że się naczytałem/naoglądałem i też kłamię. Nikt(?) nie zwrócił uwagi, że napisałem:

Duch miał jakieś 50-60cm wzrostu. Mężczyzna ze sporym zarostem - wąsy i duża broda. Ubrany był w coś jak suknia i szpiczastą czapkę. Obie te rzeczy były w pionowe pasy niebiesko-białe.


Kojarzy mi się to trochę z więziennymi lub obozowymi barwami.

Pozdrawiam
  • 0

#21

Mały..
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ech... Nadal mam wątpliwości co do wiarygodności Twojej opowieści. Rzeczywiście, mogła to być halucynacje po obudzeniu. Bardzo prawdopodobne. Ja też czasem mam tak, że widzę jakiś cień odwracam głowę i jak patrze jeszcze raz w to miejsce to już go ram nie ma. Przywidzenie, gra świateł... duch? Nie sądzę.
Możesz kłamać z bardzo wielu powodów. Chociażby dla rozrywki, żeby się pośmiać, że ludzie wierzą. Równie dobrze możesz mieć 14 lat i być następnym neokidem.
Załóżmy, że Ci wierze. Ok. Widziałeś coś. Postaraj się następnym razem zdobyć jakiś dowód, nagrać, zrobić zdjęcie cokolwiek. Wiem, że to może sie nie zdarzyć ponownie ale warto spróbować :) Nie będę się już produkował bo i tak zaraz ktoś mnie zjedzie za moje racjonalne podejście. Wszystkie zarzuty przeciwko mnie proszę kierować na PW a nie w temacie.


Co do tego mam pewne wątpliwości teraz...

Gdybym opisał "książkowy" wygląd tego ducha - usłyszał bym zarzuty, że się naczytałem/naoglądałem i też kłamię. Nikt(?) nie zwrócił uwagi, że napisałem:

CYTAT
Duch miał jakieś 50-60cm wzrostu. Mężczyzna ze sporym zarostem - wąsy i duża broda. Ubrany był w coś jak suknia i szpiczastą czapkę. Obie te rzeczy były w pionowe pasy niebiesko-białe.


Mówisz tak jakbyś zakładał, że mogłeś opisać ducha jak chciałeś, jednak tego nie zrobiłeś, żeby utrzymać wiarygodność.
  • 0

#22

Capemax.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś słyszałem ze niektórzy ezoterycy zajmują się zagadnieniami dotyczącymi tzw. przedstawicieli małego ludu, czyli po naszemu poprostu krasnali. Osobiście uważam że w świecie astralnym krąży wiele istot o różnym wyglądzie i niezdziwiłbym się gdybyś zobaczył tej nocy jakąś istotę ze świata astralnego.
  • 0

#23

str0ng.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Maly.

Ech... Nadal mam wątpliwości co do wiarygodności Twojej opowieści. Rzeczywiście, mogła to być halucynacje po obudzeniu. Bardzo prawdopodobne. Ja też czasem mam tak, że widzę jakiś cień odwracam głowę i jak patrze jeszcze raz w to miejsce to już go ram nie ma. Przywidzenie, gra świateł... duch? Nie sądzę.


Oczywiście, że możesz i masz prawo mieć wątpliwości. Tylko ja po obudzeniu nie odrazu zobaczyłem ducha. Ja go zauważyłem po kilku sekundach. Nie odwracałem głowy. Ja się na niego gapiłem, a on na mnie.

Możesz kłamać z bardzo wielu powodów. Chociażby dla rozrywki, żeby się pośmiać, że ludzie wierzą. Równie dobrze możesz mieć 14 lat i być następnym neokidem.


Tak, mogę. Zgadzam się. Tylko że nie sprawia mi radości robienie z kogoś idioty. W życiu zawsze staram się kierować logiką i szacunkiem do innych. Nie rozumiem co może bawić w stworzeniu bajki i obserwowaniu komentarzy. 14 lat miałem 20(!) lat temu. :)

Załóżmy, że Ci wierze. Ok. Widziałeś coś. Postaraj się następnym razem zdobyć jakiś dowód, nagrać, zrobić zdjęcie cokolwiek. Wiem, że to może sie nie zdarzyć ponownie ale warto spróbować smile2.gif Nie będę się już produkował bo i tak zaraz ktoś mnie zjedzie za moje racjonalne podejście. Wszystkie zarzuty przeciwko mnie proszę kierować na PW a nie w temacie.


Nie mów o następnym razie, bo to trochę brzmi jak fotografowanie sąsiadki pod prysznicem :) To się poprostu stało.
Akurat racjonalne podejście wydaje mi się pożądanym. Kpiny i żarty raczej są nie na miejscu.

Capemax

Kiedyś słyszałem ze niektórzy ezoterycy zajmują się zagadnieniami dotyczącymi tzw. przedstawicieli małego ludu, czyli po naszemu poprostu krasnali. Osobiście uważam że w świecie astralnym krąży wiele istot o różnym wyglądzie i niezdziwiłbym się gdybyś zobaczył tej nocy jakąś istotę ze świata astralnego.


Dziękuję za ciekawy komentarz. Napewno wyciągnę wnioski korzystając z google.

Pozdrawiam
  • 0

#24

Erol_Ramon.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

5. Ja nie widzę często duchów - to był jedyny raz.


często pierwszy jest jedyny :P

1. Gdzie piszę, że nie chcę słyszeć innych opinii?


o tu:

Bardzo proszę o rzeczowe podejście do tematu i nie strojenie sobie żartów.


to jest forum dyskusyjne i każdy wyraża swoją opinię. jakby wszyscy przytakiwali, co ty byłby wogóle za temat? :grr:

niech udowodnią, że kłamię :D


to ty udowodnij że mówisz prawdę... tak można w nieskończoność. :D
  • 0

#25

str0ng.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Erol_Ramon

często pierwszy jest jedyny


I szczerze pisząc - mam nadzieję, że ostatni.


Następnie proszę o rzeczowe komentarze - zdjęcie z krasnoludkami takim jest?

Co do udowadniania - nikt nikomu nic nie udowodni. Pisałem to od początku.

Pozdrawiam
  • 0

#26

Misiak95.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja ci wierzę,
ale co do tego ,że duch siedział akurat przy komputerze to trosz dziwne no nie? Prędzej by przy gniazdku czy coś siedział. Albo chciał wejść na paranormalne.pl
;]
  • 0

#27

Mały..
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To, że ukazał się przy komputerze to akurat nie jest dziwne. Monitor wytwarza pole magnetyczne. Jednak ja nadal obstawiam naszego głównego winowajce czyli: przywidzenie!
  • 0

#28

str0ng.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To, że ukazał się przy komputerze to akurat nie jest dziwne. Monitor wytwarza pole magnetyczne. Jednak ja nadal obstawiam naszego głównego winowajce czyli: przywidzenie!


Szczególnie wyłączony. :)
  • 0

#29

Cedric_PL.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Duch miał jakieś 50-60cm wzrostu. Mężczyzna ze sporym zarostem - wąsy i duża broda. Ubrany był w coś jak suknia i szpiczastą czapkę. Obie te rzeczy były w pionowe pasy niebiesko-białe. Patrzyliśmy tak na siebie ok. 5 sekund. Nagle zaczął się rozmywać i znikł.


Może to dziadek mróz albo sen? xDD A tak na serio, jego spojrzenie na ciebie było przerażone, ironiczne czy jakie tam jeszcze?
  • 0

#30

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

strOng, nie przejmuj się. Być może byłeś w stanie alfa, między jawą a snem. Różne rzeczy mogą się w takim stanie zdarzyć.


też zastanowił bym sie nad ta wersją....sen mógł odegrać tu dużą rolę...
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych