Skocz do zawartości


Zdjęcie

Definicja "Bliskich Spotkań"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bliskie spotkanie znaczy po prostu zaobserwowanie Niezidentyfikowanego Obiektu Latającego (UFO).

Wiele rzeczy w świecie UFOlogii wskazuje na to, że kwestia „Bliskich Spotkań” jest obiektem konfliktów oraz zależy od punktu widzenia. Old school’cy są zdania, że są tylko 3 typy kontaktu, określone przez Hynek’a. Inni twierdzą, że można wyodrębnić czwarty, piąty, oraz szósty typ, a całą szóstkę można dodatkowo podzielić na pod-typy.

Oryginalna terminologia, system nazewnictwa oraz klasyfikacji kontaktów zostały opracowane przez badacza UFO oraz astronoma J. Allen’a Hynek’a. Informację te Hynek zawarł w swojej książce wydanej w 1972 roku, zatytułowanej „The UFO Experience : A Scientific Study” (Doświadczenia UFO: Naukowe badania).

Warto również wspomnieć, iż UFO obserwowane w odległości większej od 500 stóp (~152 m) klasyfikowane są jako „Dyski w świetle dziennym” (Daylight Discs), „Nocne światła”, lub „Raporty radarowe/wizualne”. Obserwacje o odległościach mniejszych niż 500 stóp oznaczane są pod-kategoriami, jako rozmaite typy „bliskich spotkań”.

Bliskie spotkania pierwszego stopnia: Obiekty latające, nie podobne do ludzkiej technologii i/lub obserwacja jednego lub więcej obiektów latających, wlicza się w to latające spodki, orby, kule świetlne, cylindry etc.

Bliskie spotkania drugiego stopnia: Obserwacja UFO wraz z efektami fizycznymi powodowanymi przez obiekt. Obserwacja czegoś, co najwyraźniej nie jest z tego świata/wymiaru, do tej kategorii zalicza się kręgi w zbożu, ale tylko wtedy, gdy w ich pobliżu zaobserwowano UFO.
Do drugiego stopnia zalicza się też zniszczenia terenu wszelkiego typu, zakłócenia w obrazie telewizyjnym, sygnale radiowym oraz silnikach wewnętrznego spalania, przestraszone, lub panikujące zwierzęta, ciepło, radiację, paraliż ludzkiego ciała etc.

Bliskie spotkanie trzeciego stopnia ma miejsce, gdy oprócz samego obiektu UFO jesteś w stanie zaobserwować byt w pojeździe.

Hynek bardzo starannie klasyfikował te „spotkania”, a określenie Obcy i pozaziemski – mówiące o istotach wewnątrz obiektów UFO - zastąpił określeniem „byt”, co miało związek z jego przekonaniami. Hynek powiedział później, że czuł naukowy obowiązek, by te „byty” dodać do skali, ze względu na charakter niektórych obserwacji.

Bliskie spotkania trzeciego stopnia – podtypy Bloecher’a: Badacz UFO Ted Bloecher zaproponował kolejne siedem podtypów opisujących Bliskie Spotkania Trzeciego Stopnia bezpośrednio powiązane ze skalą Hynek’a.

* A: Byt został zaobserwowany tylko wewnątrz obiektu UFO.

* B: Byt został zaobserwowany wewnątrz oraz na zewnątrz UFO.

* C: Byt został zaobserwowany niedaleko obiektu UFO, ale nie zbliża się do niego ani nie oddala.

* D: Zaobserwowano byt. Obserwator nie zauważył obiektu UFO, ale raportowano o obecności obiektu UFO w tym samym regionie oraz czasie.

* E: Zaobserwowano byt, lecz bez aktywności obiektów UFO.

* F: Nie zaobserwowano buty albo/i UFO, ale obserwator doświadczył pewnego rodzaju „Inteligentnej komunikacji”.

* G: Uprowadzenie (jednakowo jak w Bliskich spotkaniach czwartego stopnia)

Podtypy D, E oraz F nie muszą być powiązane z fenomenem UFO.

Bliskie spotkanie czwartego stopnia: Uprowadzenie (ale bez kontaktu).

Bliskie spotkanie piątego stopnia: Ten typ został przedstawiony oraz nazwany przez Steven’a M. Greer’a z grupy CSETI. Większość kontaktów ‘podchodzi’ pod tą kategorię, jeśli nawiązałeś kontakt (obojętnie, którego stopnia – od pierwszego do czwartego), jest to spotkanie piątego stopnia, zalicza się do niego komunikację z pozaziemską inteligencją, spotkania dobrowolne oraz celowe.

Bliskie spotkania szóstego stopnia: Bezpośrednie skaleczenie oraz/lub śmierć w rezultacie spotkania z UFO, istotami pozaziemskimi lub uprowadzenie przez ET.


Autor Artykułu: Michael Naisbitt
Tłumaczenie: AlienGrey
Dla: www.paranormalne.pl
Źródło: ufo.whipnet.org
  • 1



#2

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niewątpliwie najbardziej znane nam Bliskie Spotkanie z UFO odbyło się w górach Kaukazu
Przejęto nawet technologię OBCYCH.
Było chyba w temacie Ta rzecz na Kaukazie
  • 0



#3

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja bym sobie życzył aby kiedyś przeżyć bliskie spotkania pierwszego stopnia względnie drugiego.
Nie jestem wymagający w tym względzie ale zazdroszczę szczęśliwcom,którzy już kiedyś tego doznali.
  • 0



#4

AstroMesjasz.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

A jak zakwalifikować Kontakt z pozaziemską cywilizacją trwającą już od 2 lat !?
Oto szczegóły:
Kopia wysłanego e-maila:

Witam serdecznie

Żeby napisać ten pierwszy historyczny w dziejach cywilizacji ziemskiej e-mail do mediów z przekazem ( pierwszym kontaktowym ) od ŹRÓDŁA pochodzącego z kosmosu - przygotowywano mnie 2 lata ( od 2010 Maja do 15 Września 2012 roku !

Tak ! przygotowywano mnie i powiedzmy "zdrowotnie" uodparniano moją psychikę i stan zdrowia mojego ciała , a "strikto" MÓZGU !

No tak zaraz powiecie . że słusznie bo tylko WARIAT pisze takie głupoty !

Chciałbym żeby tak było - ale jest INACZEJ !

Nakazano mi wybrać media TV i sprowokować kontakt ( obecnie TVP.INFO ), Was pierwszych wybrałem ( jeżeli się podejmiecie tej misji ? ), poniewasz tylko Wasz program informacyjny uważam za wiarygodny i profesjonalny !

Jeżeli wyrazicie akceptacje na kontynuację kontaktu z moją skromną osobą - będziecie mieli wyłączność na informacje, wskazówki, podpowiedzi, a nawet wskazywanie konkretnych zaleceń dotyczących obrony planety "Ziemia" przed nadchodzącym zagrożeniem dla cywilizacji ziemskiej i jej planety z KOSMOSU ! A stanie się to w ciągu TEGO STULECIA ! Trzeba się spieszyć !

Zaznaczam, że nie jestem żadnym jasnowidzem ! Jestem tylko " przekaźnikiem " Źródła z zewnątrz, które to " źródło" zna nadchodzącą APOKALIPSE NIEUCHRONNĄ DLA NASZEJ PLANETY !

Ale można się do tego przygotować, i sprawić żeby zminimalizować skutki tej katastrofy !

Oni czyli " Źródło " będą przekazywać JAK TO ZROBIĆ ! - mnie "AstroMesjaszowi " - Ja do Mediów np.TVP.INFO - media dalej do społecznosci naukowej i obronnej ( naukowcy i wojskowi ) zrzeszonych w " Kosmicznym Centrum Obrony Planety Ziemia ", ( KCOPZ ) którą stworzę i będę na czele w imieniu " Żródła " z Kosmosu ! gdzie takie Centrum istnieje !

Taaak, brzmi to bardzo fantastycznie ! jak z science fiction ! Chciałbym żeby tak było ! ALE NIE JEST !

To czy mi uwierzycie to zależy od Was ! Jeżeli nie to za 2 tygodnie przesyłam " kontakt " do nastepnych mediów ! aż znajdzie się ktoś w mediach co uwierzy i przyczyni się do uratowania ludzkości i planety Ziemia ! a sam bedzie najpopularniejszum serwisem medialnym na Świecie i NAJBOGATSZYM !

Warto się zastanowić ! Macie 2 tygodnie na odpowiedź !

A teraz coś co mam w jednym z tematów do przekazania:

Temat 1.

- Nie jest to zagłada nuklearna ( np. wojna atomowa ! )???

Temat 2.

- WARUNKI JAKEI PANUJA NA " Ziemi " - ISTNIEJĄ NA JEDNYM Z KSIĘŻYCÓW PLANETY " X " !? -

- Na Marsie NIE MA ŻYCIA !

Resztę się dowiecie jak moją misję i współpracę z Wami zaakceptujecie !



AstroMesjasz


Pośrednik przekazu.

Kosmiczne Centrum Obrony Planety Ziemi.

Źródło wiadomości przekazywanych - z Kosmosu !Cywilizacja zewnętrzna !

E-mail:

[email protected]
  • -3

#5

Creative12.
  • Postów: 94
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ok, ale dlaczego piszesz to nam na tym forum, a nie bezpośrednio do mediów?
  • 0

#6

AstroMesjasz.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Napisałem i bez skutków !
Ale to dopiero początek !
Tutaj napisałem bo mam od 15.09.2012 r. nakaz kontynuowania prowokacji kontaktu ze wszystkimi formami medialnymi - aż do skutku !
Mam wiele informacji do przekazania w temacie " Kosmicznego Centrum Obrony Planety Ziemia " ! - jakie dostałem, dla zainteresowanych, wybranych grup medialnych i naukowych !
  • -2

#7

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powinieneś poprosić marsjan o kurs z zakresu PR. Darmowa domena wp.eu z prefiksem, którego kompletnie nie da się zapamiętać. Apel pisany na kolanie, bez najmniejszej korekty - minus 3 do wiarygodności. Zero dowodów, wytłumaczenia, dlaczego Ty a nie Obama albo Ziobro. Nie podpisujesz się w własnym imieniem i nazwiskiem, lecz nickiem AstroMesjasz. Gdybym miał dostęp do komputera, to napisałbym bardziej wiarygodny list... Może w pracy się za to zabiorę. Nikt tego nie kupi, nawet gdyby co weekend grał z obcymi w bilard.
  • 0



#8

AstroMesjasz.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Powinieneś poprosić marsjan o kurs z zakresu PR. Darmowa domena wp.eu z prefiksem, którego kompletnie nie da się zapamiętać. Apel pisany na kolanie, bez najmniejszej korekty - minus 3 do wiarygodności. Zero dowodów, wytłumaczenia, dlaczego Ty a nie Obama albo Ziobro. Nie podpisujesz się w własnym imieniem i nazwiskiem, lecz nickiem AstroMesjasz. Gdybym miał dostęp do komputera, to napisałbym bardziej wiarygodny list... Może w pracy się za to zabiorę. Nikt tego nie kupi, nawet gdyby co weekend grał z obcymi w bilard.


Witam serdecznie !
Każdy z Nas powinien poprosić " Marsjan " o " kurs " swojego życia !
W moim " opisie " nie ma wzmianki o " Marsjanach " , tylko o Obcej Cywilizacji , która chce Nam pomóc !
A ta " darmowa domena wp.eu to tylko adres e-mailowy z prefiksem skrótu " KCOPZ " bo gdyby to miała być DOMENA strony internetowej to by miało to formę : www.kcopz.com lub www.kcopz.pl itd.
Dlaczego Ja a nie Obama - może dlatego że jestem synem " Józefa i Marii " ??? a może wybrańcem losowym ??? - to tylko ONI wiedzą !
A podpisuję się TYMCZASOWO " AstroMesjasz " bo ............... czy Ty na moim miejscu od razu byś podał swoje dane wiedząc jaką trudną i niewiarygodną dla Ziemian jest Twoja Misja ?!
Ten " list " jak go nazwałeś to jest " Wezwanie do stworzenia komórki naukowej ( ratunkowej ) dla Ziemian i ich Planety ( przed nieuchronną katastrofą z Kosmosu ! )
Serdecznie pozdrawiam - Wasz AstroMesjasz.
  • -1

#9

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdybym był przekonany w słuszność moich twierdzeń, to bym mógł się śmiało podpisać. Przepraszam AstroMesjasz, jeśli odebrałeś mój post jako atak personalny. Ale czemu mamy traktować Twój apel jako autentyczny? Pomóż nam w podjęciu decyzji.

Pozdrawiam, http://www.facebook....00000542390275'>Sławek Prabucki

Użytkownik Serail edytował ten post 21.09.2012 - 12:20

  • 0



#10

BialaWilczyca.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Powinieneś poprosić marsjan o kurs z zakresu PR. Darmowa domena wp.eu z prefiksem, którego kompletnie nie da się zapamiętać. Apel pisany na kolanie, bez najmniejszej korekty - minus 3 do wiarygodności. Zero dowodów, wytłumaczenia, dlaczego Ty a nie Obama albo Ziobro. Nie podpisujesz się w własnym imieniem i nazwiskiem, lecz nickiem AstroMesjasz. Gdybym miał dostęp do komputera, to napisałbym bardziej wiarygodny list... Może w pracy się za to zabiorę. Nikt tego nie kupi, nawet gdyby co weekend grał z obcymi w bilard.


Witam serdecznie !
Każdy z Nas powinien poprosić " Marsjan " o " kurs " swojego życia !
W moim " opisie " nie ma wzmianki o " Marsjanach " , tylko o Obcej Cywilizacji , która chce Nam pomóc !
A ta " darmowa domena wp.eu to tylko adres e-mailowy z prefiksem skrótu " KCOPZ " bo gdyby to miała być DOMENA strony internetowej to by miało to formę : www.kcopz.com lub www.kcopz.pl itd.
Dlaczego Ja a nie Obama - może dlatego że jestem synem " Józefa i Marii " ??? a może wybrańcem losowym ??? - to tylko ONI wiedzą !
A podpisuję się TYMCZASOWO " AstroMesjasz " bo ............... czy Ty na moim miejscu od razu byś podał swoje dane wiedząc jaką trudną i niewiarygodną dla Ziemian jest Twoja Misja ?!
Ten " list " jak go nazwałeś to jest " Wezwanie do stworzenia komórki naukowej ( ratunkowej ) dla Ziemian i ich Planety ( przed nieuchronną katastrofą z Kosmosu ! )
Serdecznie pozdrawiam - Wasz AstroMesjasz.




przepraszam ale ... skoro mówisz że grozi nam zagłada...
jakaś katastrofa ziemska ... mówisz że można złagodzić skutki...
wiec moje pytanie brzmi...
po co łagodzić skutki jak i tak wszyscy umrzemy??
trochę bez sensu ..

kurcze bardzo przepraszam.. źle zacytowałam !!!!
chciałam zacytować samego pana Astro Mesjasza...
  • 1

#11

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

E-mail:
[email protected]


Serail - ja myślę, że to znak czasu - problem z nickami się zaczyna, tak za kilka lat będą nasz nicki czy domeny wyglądać :D

Przepraszamy ale kosmicznecentrumobronyplanetyziemi jest już zajęte możesz wybrać kosmicznecentrumobronyplanetyziemi21203912 lub kosmicznecentrumobronyplanetytrzeciejodsloncaplanetywukladzieslonecznym.

Czy da się ten temat wydzielić i zamknąć? Trolle z kosmosu atakują i odświerzają temat sprzed 5 lat!
  • 0



#12

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zobaczymy jeszcze jak to się rozwinie, jeśli AstroMesjasz nie przekaże nam bardziej wartościowych i zrozumiałych informacji to wyczyszczę ten temat.
  • 0



#13

Kwarki_i_Kwanty.
  • Postów: 510
  • Tematów: 44
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dobrym punktem wyjścia do ufologicznych rozważań mógłby być w pewnym sensie serial aktorski z gałęzi fantastyki naukowej, adaptujący działalność (powstały na, jej podstawie) słynnego Projektu Błękitnej Księgi. Małoekranowy twór ma taką samą jak realizowany w latach 50-tych XX wieku, m.in. przez Hyneka, program badawczy. Dla zainteresowanych tą produkcją i tematyką wynikającą z artykułu, dodam, że "Project Blue Book (2019 - 20)" ma już dwa sezony. Teoretycznie tytuł zakończył swój bieg dla drugiej serii, jednak polski oddział "History Channel" dopiero serię tą emituje, aktualnie wypuszczając odcinek 6. I tu dochodzę do sedna mojej wypowiedzi. Po obejrzeniu tego jak najbardziej aktualnego odcinka - ostatnio emitowanego - naszła mnie pewna myśl. Nie wiem jak było naprawdę, a ciekawe jest to, że w ostatnim (spolszczonym) odcinku serialu [spoiler]Hynek, gościł na planie zdjęciowym filmu Spielberga pt. "Bliskie spotkania trzeciego stopnia" - ta część linii czasu narracji odcinka rozgrywała się w 1973 roku. Jak wiemy film miał premierę w 1977 roku, jednak to nie jest najistotniejsze z racji porównania fikcji serialu do rzeczywistości. Bo ciekawić może to, czy w ogóle, a jeśli tak, to jaki wpływ na "Bliskie spotkania trzeciego stopnia" Spielberga, wywarł Allen Hynek. Taka aż nadto ciekawa, będąca niczym natręt myślowy, kwestia.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych