Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cyrkowi ludzie-mutanty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dostałem ostatnio od kolegi link do ciekawej strony. Ja myslalem ze to jakies bajki są, te hitorie ze dawniej w cyrkach wystepowaly ludzie-psy, czlowiek-pingwin itp. to jakas bujda. Wiem ze istnieja mutacje ale ja myslalem ze to tylko w bajkach bylo wymyslone... Ze przybywa cyrk i jakis człowiek-mutant jest główną atrakcja... Ta stronka zmieniła jednak to i pokazała ze jednak to miało miejsce. Faktycznie dawniej w cyrkach wystepowały mutanty.

Na stronie są i straszne materiały i nawet ciekawe. (Straszne nie znaczy drastyczne, tylku te mutacje takie dziwne.. Wielkie stopy, ludzie bez nóg itp.)

Strona to: http://www.phreeque.com/

Zdjec jest sporo w róznych kategoriach. :)
  • 0

#2

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No cóż, różne nieszczęśliwe choroby dotykają ludzi. Dla mnie, pokazywanie tego w curku to głupota :/ no ale na tym się zarabia

Edit: Widział ktoś dokument o "człowieku-słoniu"?
  • 0



#3

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niby zle do cyrku, ale pomyslcie: czlowiek wyglada, no jak wyglada, wiec w spoleczenstwie nie znajdzie zrozumienia, a wcyrku ma "rodzine", ludzi ktorzy go rozumieja i prace.
  • 0

#4

ouroboros.
  • Postów: 23
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie oglądałem ostatnio o cyrkowych mutantach program na Explorer ! Np. Był tam facet co miał 3 nogi, lub o babce olbrzymce. Cyrk to jedyne miejsce gdzie mogli żyć normalnie(j).
  • 0

#5

koszalin123.
  • Postów: 105
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokładnie to samo pokazane było w filmie "Człowiek Słoń". W tamtych czasach tacy ludzie byli głównymi atrakcjami wielu cyrków. Im ktoś by bardziej szpetny tym więcej ludzi chciało go oglądać. Ja nawet dzisiaj nie lubię do cyrku chodzić. Irytuje mnie patrzenie na zniewolone zwierzęta, które są na każdym kroku tresowane i bite. Byłem w cyrku może ze dwa razy w życiu i nie sądzę, że się jeszcze kiedykolwiek wybiorę.
  • 0

#6

NIKROY.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No cóż, różne nieszczęśliwe choroby dotykają ludzi. Dla mnie, pokazywanie tego w curku to głupota :/ no ale na tym się zarabia

Edit: Widział ktoś dokument o "człowieku-słoniu"?

Widzialem ten dokument ... Niemial latwego zycia. Bylo pokazane jak on wygladal "taka rekonstrukcja" to wygladal jak... lepiej nie bede mowil .
Do tematu:
Troche chore ze tak ludzie w cyrku wystepuja ale z drugiej strony to tez pokazuje ze to nie dyskfalifikuje ich z niczego :)
  • 0

#7

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś w czasach gdy nie było telewizji,komputerów,kin,i wielu innych rzeczy które mamy dziś cyrk był dobrą rozrywką ;] Dziś już widać nawet w Polsce że prawie nie ma cyrków,a tym bardziej tych ze zwierzętami.W tamtych czasach ludzie dotknięci poważnymi genetycznymi mutacjami mieli bardziej ciężko.Taki cyrk był dla nich swego rodzaju schronieniem i domem.Zarabiać na nich zarabiali,ale i z akrobatów i innych cyrkowców też mieli zysk.
  • 0

#8

Fanatyk.
  • Postów: 131
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Każdemu polecam obejrzenie filmu "Człowiek Słoń". Dobry, wzruszający, czarno-biały film. Uwierzcie, że skoro mnie poruszył to was na pewno też poruszy.
  • 0

#9

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gdy patrzę na tych biednych ludzi to doceniam naprawdę to co mam. Nam zdrowym ludziom nawet w głowie się nie mieści jak ciężko im musi być :( .
  • 0

#10

Mandy.
  • Postów: 26
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To są tzw. 'pasożyty'. Najprawdopodobniej, powstaja na wskutek złego rozwoju dwóch płodów w macicy - jeden płód połyka drugi lub zrastają się ze sobą. ;)
  • 0

#11

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

biedni ludzie, ale jakoś na życie muszą zarabiać... nikt ich chyba do cyrku nie zmusza...
ehh dlatego m. in. cyrków nie cierpię...
  • 0

#12 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Kiedyś na Discovery było o tym. W dawnych czasach zwykli ludzie zarabiali na tych chorych ludziach uważając ich za śmieszne odmiany zwierząt. W końcu jeszcze medycyna nie mogła stwierdzić wielu chorób i się nie znano na tym.
Ale w dzisiejszych czasach takie coś to powinno być niezgodne z prawem. To publiczne upokarzanie chorych ludzi!
  • 0

#13

xenomorph_cat.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No cóż, różne nieszczęśliwe choroby dotykają ludzi. Dla mnie, pokazywanie tego w curku to głupota :/ no ale na tym się zarabia

Edit: Widział ktoś dokument o "człowieku-słoniu"?


Ja widzialam.
  • 0

#14

optyk.
  • Postów: 167
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wczoraj (już kilka razy leciał, więc jeszcze będzie kiedyś puszczany), na Viasat Explorer (coś koło tego) było właśnie o mutacjach ludzi, którzy znaleźli pracę w cyrku.

Było tam mówione o kobiecie, z rozmiarem buta 30 (normalny człowiek ma rozmiar około 7), o bliźniakach syjamskich, o mężczyźnie, któremu meszek płodowy po urodzeniu wcale nie przestał rosnąć i wyglądał jak pies...

Ogólnie mówiąc, to najciekawsze były wytłumaczenia tych mutacji/chorób.
  • 0

#15

Marcelia.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

My jako zdrowi ludzie powinniśmy naprawdę docenić to co mamy i cieszyć się że nie dotknęło nas tak straszne kalectwo jak tych ludzi. Bardzo serdecznie im współczuję. Jeszcze ci których choroba ograniczała się do tylko innego wyglądu niż tych którzy np.nie mieli rąk czy nóg, to mogli sobie jakoś radzić, ale ci drudzy to już nie...zresztą nie chcę być okrutna ale cóż takie życie było warte? Nic. Nam napewno trudno sobie to wyobrazić, bo jakie my możemy mieć o tym pojęcie jeśli wyglądamy normalnie. Szkoda tylko tych biednych ludzi. Takie życie to nie życie. I nie chodzi mi o to by ich celowo np.zabić bo urodzili się chorzy ale nie powinni zakładać rodziny ani mieć dzieci. Po co przekazywać nowemu pokoleniu wadliwe geny i żeby ich dzieci również cierpiały...chociaż wątpię że ktokolwiek z nich założył rodzinę...
A pokazywanie ich w cyrku jak jakieś zwierzęta by się nimi popisać bo skoro ktoś bardziej brzydszy to bardziej jest popularny, to już jest głupota najwyższa!!! To jest poprostu nieludzkie. Nie nalezy z takich ludzi się śmiać! Bo przecież to nie ich wina że się tacy urodzili i dziwię się że się na godzili na taki cyrk...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych