Skocz do zawartości
Zdjęcie
- - - - -

Cuomo F.: Wielkie proroctwa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

Solaris.
  • Postów: 62
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
"Wielkie proroctwa - nowy klucz do odczytywania najsławniejszych przepowiedni w dziejach, od starożytnego Egiptu do Biblii, od Nostradamusa do Fatimy"
Franco Cuomo


Jedna z najgłośniejszych współczesnych książek, podejmujących problematykę obecności przepowiedni, proroctw i cudów w kulturze zachodnioeuropejskiej. Fascynująca lektura, w której autor tropi tajemnice Nostradamusa, Fatimy, Medjugore i wielu innych, trudnych do zracjonalizowania zjawisk.

Książka zwiera zdjęcia czarno-białe oraz ryciny.

Pełna tajemnic podróż w historię profecji. Cywilizacja Chaldejczyków, pierwsi wielcy badacze gwiazd, proroctwa biblijne, ukryte liczby Wielkiej Piramidy, Apokalipsa Janowa, Nostradamus i jego nie do końca rozszyfrowane Centurie, wreszcie najbardziej znane przestrogi maryjne czasu obecnego, tajemnica fatimska czy Medjugorie..., to najważniejsze etapy rozważań Franco Cuomo.

Recenzja Rzeczpospolita:
Kiedy nawet poważny tygodnik "Polityka" obwieszcza na pierwszej stronie nadchodzący koniec świata, książka o wielkich proroctwach zdaje się być jak najbardziej na czasie. Koniec tysiąclecia rodzi zapotrzebowanie na proroctwa, a wiele starszych przepowiedni lokuje Armagedon właśnie u progu XXI wieku.

Książka Franco Cuomo jest prawdziwą kopalnią wiedzy o proroctwach. Nie tylko tych najbardziej znanych, jak "Apokalipsa" św. Jana, księga Nostradamusa czy przepowiednia Fatimska, ale także o dziesiątkach innych mniej donośnych wróżb dotyczący przyszłości planety i gatunku homo sapiens.

Autor zgromadził ogromny materiał dotyczący różnych proroctw zachowując jednocześnie dystans do przedmiotu swoich badań. "O przyszłości wiemy tylko, że przyjdzie" - oznajmia już w pierwszych słowach czytelnikowi Franco Cuomo, zapowiadając tym samym dalszy charakter wywodu. Nie jest to książka sensacyjna, autor nie snuje domysłów, nie stawia teorii, a jedynie prezentuje najciekawsze przepowiednie. Ta beznamiętna relacja czyni książkę jeszcze bardziej interesującą i, co najważniejsze, wiarygodną.


fragment

Użytkownik +..... edytował ten post 09.05.2009 - 22:55

  • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u